Zimówki

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Hornet
less
 

Re: Zimówki

18 sty 2013 20:21

Każdy chwali ma a ja jednak proponuję oparcie się na testach, szczególnie że akurat są najnowsze właśnie w tym rozmiarze http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_winterreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=147067&SourcePageId=31821 Tak jak pisałem Nokiany są najtańsze z "polecanych"
Semperity mam w aucie żony (ten sam rozmiar) i też są OK, co zresztą widać też w teście

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Zimówki

18 sty 2013 20:42

O widzę też w teście proponowane przez salon Hankook (nie wiem czy akurat Winter i*cept RS W442?)
Obrazek

less
 

Re: Zimówki

18 sty 2013 21:17

marceed napisał(a):O widzę też w teście proponowane przez salon Hankook (nie wiem czy akurat Winter i*cept RS W442?)

A nie możesz się dogadać z salonem że sam kupisz a Ci założą

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Zimówki

18 sty 2013 22:38

Ja posiadam Michelin Alpin A4 205/55 R16. Jestem bardzo zadowolony z tych opon. W tym roku miałem okazję potestować je na górskich drogach w Czechach. Naprawdę świetnie trzymają się drogi, bardzo dobre na śniegu. Próbowałem auto wprowadzić w poślizg, wjeżdzając około 40 km/h w dość ostry zakręt, auto idze jak po sznurku, nie ma żadnych niespodzianek, są naprawdę bezpieczne. Na deszczu też dobrze się sprawdzają (mam wrażenie, że auto na deszczu z tymi oponami lepiej się trzyma niż fabryczne Michelinki letnie).

W poprzednim aucie miałem Daytony zimowe, więc może stąd ten zachwyt tymi oponami, różnica jest kolosalna...

Kolego, proszę o przestrzeganie regulaminu! pioter
Ostatnio edytowano 19 sty 2013 09:39 przez pioter, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Regulamin pkt 3 ppkt a
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

hacker
 

Re: Zimówki

19 sty 2013 13:41

Kissiel to, że na wodzie się lepiej trzymają to akurat normalne. Fabryczne micheliny to jeden wielki badziew :)

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Zimówki

19 sty 2013 23:33

To znaczy na sucho przyjemnie się jeździ, choć mogły by być miękciejsze. Polskie drogi+ twarde zawieszenie ceeda i do tego twarde opony to jedno wielkie tłuczenie na dziurach, na zimówkach teraz zupełnie inne odczucia.

A jeśli chodzi o deszcz no to rzeczywiście na fabrycznych nie jest już tak kolorowo, trzeba uważać :)
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

hacker
 

Re: Zimówki

20 sty 2013 12:54

Aaaaaa znowu to samo. Do czego Wy porównujecie zawieszenie ceeda twierdząc, że jest twarde? Mam 3 Hondy i ceed przy nich pływa po drodze. :) Jedynie renault ma cholernie miękkie zawieszenie i tutaj można powiedzieć, że kia jest twarda...

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Zimówki

20 sty 2013 17:23

less napisał(a):
marceed napisał(a):O widzę też w teście proponowane przez salon Hankook (nie wiem czy akurat Winter i*cept RS W442?)

A nie możesz się dogadać z salonem że sam kupisz a Ci założą


Też tak myślałem zrobić.
Rozumiem że Hankook odradzasz?
Obrazek

less
 

Re: Zimówki

20 sty 2013 20:49

marceed napisał(a):Rozumiem że Hankook odradzasz?

Ani tak ani nie. Ja się wcale nie czuję jakimś specem od opon. Stałem tylko przed tym samym dylematem co Ty, bo też właśnie odebrałem nowego ceeda na 16-tkach i poszperałem po testach. IMO testy ADACa są dość wiarygodne i na pewno lepsze niż opinie użytkowników w necie (nikt z nich nie jeździł przecież tym samym autem na kilkunastu różnych oponach).

szpetny
 

Re: Zimówki

25 sty 2013 12:05

Rozumiem że Hankook odradzasz?

Hankook podobno zajefajna opona, tylko ludziska się jeszcze boją kupować no bo kojarzy się z chińskim badziewiem i dla niewtajemniczonych strach lub obciach przed koreańskim produktem. Poza tym to najnowocześniejsze technologie i najnowocześniejsza fabryka bodajże na Węgrzech jeśli dobrze pamietam. Podobno Porsche chce nawet w niedalekiej przyszlości wypuszczać swoje auta z salonów na tym właśnie kapciu. Zresztą cena mówi sama za siebie, komplet na 16-ki to wydatek rzędu 1300 zl czyli spokojnie np Nokiany się kupuje. Ja właśnie miałem dylemat miedzy Hankookami a Nokianami ale ni stąd ni zowąd trafiły mi się bardzo okazyjnie Michały Alpin A3. Więc Hankooki bedą następną razą.

less
 

Re: Zimówki

25 sty 2013 21:27

szpetny napisał(a):Hankook podobno zajefajna opona

IMO to jest z góry źle postawiona teza. Producenci opon na pewnym poziomie (odrzucam chińskie) mają lepsze i gorsze modele opon. Hankook już do tej grupy należy i niektóre z modeli jego opon w testach wyprzedzają modele wielu bardziej renomowanych producentów. Po prostu czasy gdy np wszystkie Micheliny były godne polecenia a wszystkie Hankooki były badziewne minęły. Nie można już się przywiązywać do jakiegoś producenta, tylko trzeba patrzeć na testy i wybierać konkretne modele

Sklep-Kia_pl
 

Re: Zimówki

01 lut 2013 18:50

To akurat żadna nowość,wiadomo że każdy z producentów,firm posiada lepsze i gorsze modele opon. Ja od kilku sezonów mam zaufanie do Dębicy,uważam że to jeden z lepszych producentów,co do jakości nie można się w żaden sposób czepiać.

krzysztof1969
 

Re: Zimówki

01 lut 2013 19:13

No właśnie, osobiście posiadam Dębica Frigo 2 i sprawują się idealnie jeśli chodzi o śnieg,błoto pośniegowe itp. :ok

less
 

Re: Zimówki

01 lut 2013 21:06

krzysztof1969 napisał(a):No właśnie, osobiście posiadam Dębica Frigo 2 i sprawują się idealnie jeśli chodzi o śnieg,błoto pośniegowe itp. :ok

No tak tylko że Frigo 2 to jest Good Year Ultra Grip 5, a obecnie w ofercie Good Year'a jest model Ultra Grip 8. No już samo w sobie pokazuje jakie miejsce zajmuje Dębica w koncernie Good Year'a. Nie jest to jakiś wytyk - bo lepsza sprawdzona opona niż jakaś chińska nowość, ale jednak jest to opona strikte budżetowa i trzeba sobie z tego zdawać sprawę

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Zimówki

12 lis 2013 15:04

Zmieniliście już opony na zimowe czy nadal na letnich? ;)
Obrazek

c4rb0n
 

Re: Zimówki

12 lis 2013 15:19

Dzisiaj. Najwyższy czas, zaczęły się przymrozki.

red
 

Re: Zimówki

12 lis 2013 15:20

Ja zmieniam zaraz po weekendzie, choć patrząc na pogodę to IMHO jeszcze nie ma pośpiechu.

c4rb0n
 

Re: Zimówki

12 lis 2013 15:41

Śnieżycy to może w prognozie nie zobaczysz, ale producenci opon twierdzą, że parametry opon letnich pogarszają się w temperaturze poniżej 7 st. C. Nawet, jeśli 7 st. to trochę spory zapas, to poniżej 4 wolę mieć już na kołach zimówki. :)

red
 

Re: Zimówki

12 lis 2013 17:02

No jasne, że producenci tak twierdzą, biznes się musi kręcić ;) Póki śnieg nie leży to lepiej jeździ na letnich, ale potem trochę popruszy i kolejki będą na 2 tygodnie, więc też wolę z zapasem. Tym bardziej, że upałów już raczej nie będzie. Swoją drogą pierwszy raz postawiłem na Pirelli, konkretnie Sottozero 3 - do tej pory w poprzednich autach zawsze jeździłem na Continentalach - mam nadzieję, że się nie... przejadę :)

Pizzojad
 

Re: Zimówki

12 lis 2013 18:50

Co do temperatur i dobrego momentu na zmianę, ja mam taki prywatny wyznacznik: jeśli przy ostrzejszym ruszaniu pod górkę koła na letnich buksują to już pora. Jak do tej pory na różnych oponach i w różnych autach ten moment następował zazwyczaj w okolicy 5-10 stopni więc wcale niekoniecznie oponiarze ściemniają.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl