ESP w ceedzie

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Younior
 

ESP w ceedzie

22 sie 2007 10:35

Witam,

Ma ktos z Was w swoich samochodzie ESP? Czy uwazacie ten system za potrzebny, co o nim myslicie itd?

Zastanawiam sie czy jest mozlwiosc jego wylaczenia (tak jak w wiekszosci samochodow) a jezeli tak to gdzie jest wylacznik?

AUTOR WĄTKU
cell
 

22 sie 2007 11:15

Ponieważ tak jak Ty auto będę miał prawdopodobnie za 2 tyg. nie umiem powiedzieć jak jeździ sie z tym w cee'dzie. Wyłącznik jest natomiast na pewno po lewej stronie, poniżej poziomu kierownicy.

Jeździłem kiedyś przez moment Oplem Omegą z ESP i przy włączonej opcji ciężko było zrobić w zimie kontrolowany poślizg ;)

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

22 sie 2007 12:07

mam esp. Można wyłączać. Auto ma b. duży zapas stabilności i praktycznie tylko raz miałem w deszczu łosia kiedy zadziałał. Warto dokupić. Liczymy i ekscytujemy się poduchami a zapominamy, że esp może sprawić iz nie beda potrzebne.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

29 sie 2007 12:30

juz dyskutowałem z vitarasem ja jeszcze nie uruchomiłem a kilka razy w nocy na rondach przy okazji próbowałem ale twarde sportowe wręcz jak dla mnie zawieszenie (plomby mi z zębów wypadaja) :D nie pozwoliło

jakoś musze kiedyś na jakimś szutrze czy polbruku spróbować

powiem więcej prze 18 kkm abs to ze 2 razy mi sie uruchomił tez dziwne jak dla mnie znaczy nie jest za mocno czuły i oki

AUTOR WĄTKU
Klapouchy
 

29 sie 2007 21:03

Mi ostatnio handlowiec powiedział: ESP, ale po co? Niepotrzebne do tego auta, jest zbyt stabilne z takim rozstawem kół.

Można się z tym zgodzić, ale idąc tym tropem moglibyśmy powiedzieć, że poduszki powietrzne nie są potrzebne, bo i tak strefy konstrolowanego zgniotu robią swoje.

Fakt jest faktem, może nigdy nam nie zadziała ESP lub będzie działał sporadycznie, ale bądźmy świadomi tego, iż kiedyś może nam to uratować życie. Jeżdżę 7 lat samochodem bez ABS, ESP i innych wspomagaczy, i nigdy nie miałem wypadku, ale nie oznacza to, że nadal tak może być :?.

Poza tym patrzymy na 6 poduszek powietrznych w standardzie. Czy 2k PLN to duĹźo za kolejny system, który moĹźe pomóc nam wyprowadzić samochód z poślizgu, czego skutki mogą być.... tragiczne?

AUTOR WĄTKU
reni
 

30 sie 2007 22:10

Witam!

Zgadzam sie z przemowca. ESP jest bardzo wazne i jego celem jest zadzialac wtedy kiedy jest sytuacja skrajna. Moze nie dzialac przez wiele lat ale raz moze uratowac zycie lub samochod i chocby dla tego warto go kupic. To jest super uklad i na prawde polecam jego dokupienie. Nawet EURO NCAP zaleca jego stosowanie.

Pozdr
Reni

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

31 sie 2007 08:22

ee myślę Ĺźe śniegi i lód przyjda i zacznie nam 'mrygać "" to ustrojstwo:D

AUTOR WĄTKU
reni
 

09 wrz 2007 18:16

Sam jestem ciekaw jak szybko bedzie reagowal uklad. Najlepiej zauwazymy to w zimie na sniegu :-) bedzie sie dzialo.... :twisted:

AUTOR WĄTKU
Klapouchy
 

09 wrz 2007 20:03

oby nic sie nie dzialo ;)

AUTOR WĄTKU
bob
 

07 gru 2007 18:16

Mi też handlowiec mówił że nie trzeba ESP bo auto jest stabilne i bezpieczne - załamują mnie takie stwierdzenia :?

AUTOR WĄTKU
tomek242
 

07 gru 2007 18:35

To ja przytocze coś takiego,
Jest to system, który w razie potrzeby, wykrywając niebezpieczeństwo podczas jazdy w zakręcie, przyhamowuje jedno z kół, co pozwala na zachowanie stabilnego toru jazdy. Fenomen tego systemu polega jednak na statystykach. Jak się okazuje co najmniej 40% wszystkich wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym ma bezpośredni związek z poślizgiem bocznym pojazdu. Według ekspertów system ESP obniża ryzyko wystąpienia takiego poślizgu nawet o 80%. Oznacza to, że pod względem obniżania ryzyka poniesienia śmierci podczas wypadku, system ESP jest skuteczniejszy (procentowo) od poduszki powietrznej (wł. poduszki gazowej).

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

07 gru 2007 18:35

uklad reaguje szybko, mozecie mi wierzyc na slowo :-) I wcale nie potrzeba sniegu - wystarczy warstewka blotno/wodna na jezdni :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Pajączek
 

07 gru 2007 19:30

ESP był dla mnie jednym z priorytetów przy zakupie samochodu , dlatego m.in. kupiłem Cee`da gdzie mozna było za 2 tys go miec, a nie np H i30, gdzie ESP był tylko dostepny w wersji za ponad 80 tys . Uwazam ESP ja genialny wynalazek - szczególnie zimą. Uważam że jest potrzebny i powinien byc w standardzie w kazdej opcji. Poki co , 2 tys to w sumie niewiele gdy w gre może wchodzic czasem nawet nasze życie! Świetnie sie spisuje w Ceedzie no i masz razem z ESP kontrole trakcji, która zimą szczegolnie sie przydaje. Warto dołozyć ;) - pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
reni
 

08 gru 2007 16:30

Moja firma produkuje uklady ESP od ponad 5 lat i musze powiedziec ze ten uklad to zaawanspwana technika. Koszt nie jest duzy i 2000 PLN to rozsadna cena. Nie rozumiem dlaczego firmy takie jak VW chce za niego ponad 5000 czy jak H dolaczaja go do najbogatszych opcji. To jest polityka ktora nie ma nic z bezpieczenstwem tylko czysta glupota.

Tez kupilem Ceed'a i najwazniejsze dla mnie bylo aby mial ESP!

Reni

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

11 gru 2007 13:35

testowałem ostatnio na polbruku ale mała prędkość i zwracanie na ostro
właczyła sie kontrolka i jakby mi ktos tira podczepił z tyłu siadło auto i nic się nie dało zrobić zawróciłem i pojechałem dalej :D
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Younior
 

28 gru 2007 18:45

sensor napisał(a):testowałem ostatnio na polbruku ale mała prędkość i zwracanie na ostro
właczyła sie kontrolka i jakby mi ktos tira podczepił z tyłu siadło auto i nic się nie dało zrobić zawróciłem i pojechałem dalej :D



czyli (bo tak nie do konca zrozumialem ;)) ESP zadzialal prawidlowo?

AUTOR WĄTKU
bercik7522
 

28 gru 2007 19:22

mam pytanie bo zamowilem juz Ceeda 7 grudnia i moze bedzie w styczniu, po dluzszym zastanowieniu chcialbym zamowic ESP czy jest jeszcze jakas mozliwosc,moze mial ktos taka sytuacje i szlo jeszcze domowic.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

28 gru 2007 19:24

Jeśli nie wyszło jeszcze zlecenie z polskiej centrali do Żyliny to powinno się udać.

AUTOR WĄTKU
rav
 

01 sty 2008 22:30

ESP w moim ceedzie zostało wczoraj "rozdziewiczone" :D . Zadziałało kilkakrotnie podczas jazdy po całkowicie "białej" drodze i napewno pomogło mi nie spóżnić sie i dojechać w całości na impreze sylwestrową:D

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

02 sty 2008 08:35

o dobrze że znalazłem mam początek 2007 r i jednak PRZY RUSZANIU TEZ DZIAŁA!!!!!!!!!1
wczoraj snieg + letnie oponki i co ruszanie to ESP się zapalało -kontrolka aż do 3 biegu :twisted: pedał w podłogę troczę sie oponki kręciły ale obroty były zdecydowanie ograniczane prze auto
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Następna strona
Powrót do Zawieszenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl