czy warto kupic?

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
damsik
 

czy warto kupic?

07 kwi 2008 18:21

tyle sie nasluchalem o tym zawieszeniu ze zaczynam sie powaznie zastanawiac nad kupnem kijanki.mam do wyboru optimum plus ceeda lub podstawowa wersje corolli.czy naprawde te auta maja wade konstrukcyjna czy to z powodu zbyt "intensywnej eksploatacji"?

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

07 kwi 2008 18:30

Do niedawna jeździłem ostatnią corolla i uwierz,że ceed ma lepsze zawieszenie.Obecnie jeżdzę prockiem i stwierdzam,że to był dobry wybór.Też się zastanawiałem nad aurisem,ale po jeździe próbnej wybrałem procka.Wybór jest jeden CEED :!:

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

07 kwi 2008 18:41

Ja nie mam żadnych problemów z zawieszeniem.Jestem zadowolony z mojego autka.Podpisuje się pod tym co studzio napisał: :)

<span>studzio</span> napisał(a):Wybór jest jeden CEED :!:

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

07 kwi 2008 19:15

alek2a teraz żałuje ,że nie zamówiłem procka z pakietem sport.Zawieszenie dość twarde,ale dla mnie wpożo.

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

07 kwi 2008 19:51

<span>studzio</span> napisał(a):alek2a teraz żałuje ,że nie zamówiłem procka z pakietem sport.


A ja już tradycyjnie będę się powtarzał...ÂŻałuje że nie wziąłem 1.6 crdi :D :D


Pakiet sportowy to super sprawa..Za 1.5tys zł dostaje sie naprawdę dużo..Fajne obicia foteli,17' koła,listwy progowe i wspomniane przez Ciebie twardsze zawieszenie..

Ja już sie powoli do twardego resorowania przyzwyczajam,jednak jeśli amm być zupełnie obiektywny to nie każdemu przypadnie ono do gustu..Nie sądzę aby moja mama lub mój ojciec chcieli jeździć moim twardym prockiem.. :wink: :wink:

AUTOR WĄTKU
damsik
 

07 kwi 2008 20:10

i nikomu z was nic nie stuka?bo naczytalem sie ze u niektorych uzytkownikow problemy zaczynaja sie juz po paru tysiacach( stuki w zawieszeniu z tyłu i z przodu).dlatego mnie to tak niepokoi.auto jest spoko bylem na jezdzie probnej i bylem zachwycony.ale jak pomysle ze kupujac nowe auto mam miec problemy to mnie to troche martwi.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

07 kwi 2008 20:29

damsik napisał(a):i nikomu z was nic nie stuka?bo naczytalem sie ze u niektorych uzytkownikow problemy zaczynaja sie juz po paru tysiacach( stuki w zawieszeniu z tyÂłu i z przodu).dlatego mnie to tak niepokoi.auto jest spoko bylem na jezdzie probnej i bylem zachwycony.ale jak pomysle ze kupujac nowe auto mam miec problemy to mnie to troche martwi.


JeÂżeli uwaÂżasz, Âże jak kupisz corolle to nic nie bĂŞdzie w niej stukaĂŚ, to siĂŞ mylisz. W kaÂżdym aucie, coÂś jest nie tak. NiezaleÂżnie od tego kto jest producentem. Te roÂżne pukania i stukania, ktĂłre opisujemy w cee'dzie, to sÂą przewaÂżnie drobne usterki. Na zasadzie jeden je sÂłyszy a drugi nie, bo nie zwraca na takie bzdety uwagi.
Poza tym przed decyzjÂą o kupnie cee'da, jednego dnia jeÂździÂłem corollÂą a potem cee'dem.
W corolli zawieszenie jest o wiele sÂłabsze i bardziej stukajÂące, niÂż zawieszenie cee'da :D

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

07 kwi 2008 23:26

Mam Cee'da z pierwszych dostaw do PL (pocz¹tek marca 2007), czyli zgodnie z tym co pisz¹ ludkowie na forum - w nich najczêœciej pojawiaj¹ siê stuki zawieszenia. Autko ma ju¿ ponad rok, ok. 23kkm przejechane i ja ¿adnego stukania nie s³yszê, a sporo siê kulam po dziurawych asfaltach Œl¹ska :). Ws³uchujê siê, ws³uchujê i nic - jedynie normalny st³umiony odg³os wjechania w dziurê - ¿adnych stuków. Z zawieszenia jestem bardzo zadowolony, pewnie trzyma siê drogi i IMHO doœÌ dobrze wybiera nierównoœci. Za to deska rozdzielcza zaczê³a doœÌ znacznie trzeszczeÌ po zimie, ale mam ju¿ j¹ zakwalifikowan¹ do wymiany z powodu paru prawie niewidocznych b¹bli (wielkoœci ok. monety 2-5gr) przy podszybiu. Tak wiêc jak bêdê j¹ wymienia³ to zwrócê uwagê, ¿eby porz¹dnie to zmontowali :). A tak to jestem bardzo zadowolony - po ponad roku dalej uwa¿am, ¿e by³ to dobry zakup i pewnie znowu kupi³bym Cee'da gdybym musia³...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

AUTOR WĄTKU
Jenot
 

08 kwi 2008 00:05

MĂłj Ceed ma juÂż prawie nakrĂŞcone 40 kkm i jeszcze Âżadnych stukĂłw w zawieszeniu nie sÂłyszaÂłem. Mimo to uwaÂżam Âże zawieszenie to najsÂłabszy element ceed'a i nie chodzi mi tu o prowadzenie siĂŞ autka bo to uwaÂżam Âże jest bardzo dobre, ale wÂłaÂśnie o komfort jazdy - jak dla mnie torchĂŞ zbyt twardo i czasami zbyt mocno przenoszÂą siĂŞ odgÂłosy pracy zawieszenia do kabiny. Ja teÂż przed zakupem Cee'da jeÂździÂłem Aurisem i Toyota nie ma wcale lepszego zawiasu. MoÂże nieco mniej przenoszÂą siĂŞ odgÂłosy pracy zawieszenia do kabiny, ale i tak jak bym miaÂł ponownie dokonywaĂŚ wyboru to TYLKO CEE'D.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

08 kwi 2008 07:24

wymiana deski nie rozwiązuje problemu szkrzypienia i trzeszczenia -przynajmniej u mnie
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Powrót do Zawieszenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl