Opony

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
SOUL 1th
 

18 mar 2009 22:16

A jaka to różnica kiedy zgłasza? Żadna!
Sprzedawca ma obowiązek przyjąć i rozpatrzyć reklamacje. Każdy-nawet taki któremu się wydaje że nie musi.
Ja reklamowałem opony po 2 latach jeżdżenia i nie było problemu.

Ktoś się tu rozpędził myślę nie mając wiedzy podstawowej o obowiązkach sprzedawcy wobec konsumenta.

AUTOR WĄTKU
Woody
 

18 mar 2009 22:34

Na sam paragon, mozna reklamowac towar w ciagu dwoch lat.

AUTOR WĄTKU
dankat
 

18 mar 2009 22:38

SOUL 1th napisał(a):A jaka to różnica kiedy zgłasza? Żadna!
Sprzedawca ma obowiązek przyjąć i rozpatrzyć reklamacje. Każdy-nawet taki któremu się wydaje że nie musi.
Ja reklamowałem opony po 2 latach jeżdżenia i nie było problemu.

Ktoś się tu rozpędził myślę nie mając wiedzy podstawowej o obowiązkach sprzedawcy wobec konsumenta.


Ustawa z dnia 27 lipca 2002r.
o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu cywilnego.

Art.9.1. Kupujący traci uprawnienia przewidziane w art.8, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową nie zawiadomi o tym sprzedawcy.

No to tyle na temat.

AUTOR WĄTKU
SOUL 1th
 

18 mar 2009 23:11

Nie myślisz chyba że kolega powie i napisze w reklamacji ze jeździł tak rok czasu?

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

18 mar 2009 23:45

dankat napisał(a):
rsimon napisał(a):1. ok, ale twoja wypowiedź nie brziała przyjemnie
2,3,5. zauważył teraz to reklamuje teraz
4. nie interesuje mnie pozycja sprzedającego w tym wypadku, tylko nabywcy, a jako sprzedajacemu też ci to lata, bo to sprawa producenta,
więc skąd ten agresor


Ad.1 Krótko i na temat.
Ad.2.3.4.Kolega mak58 nie zauważył teraz tylko w tym stanie przejeździł całą zimę. A to jest istotna różnica.
Ad.4 Sprzedawcy "nie lata". Na gębę reklamacji nie uzna klientowi, bo nie uzna jej później producent. Napisałem postaw się w roli sprzedawcy, ponieważ.
Przychodzi klient, Panie przez całą zimę w wyniku wadliwej opony autko mi ściąga. I teraz jest wiele pytań które zostaną bez odpowiedzi ponieważ na oponach "wadliwych" było zrobionych wiele kilometrów.
Według mnie teraz po tylu kilometrach będzie bardzo trudno udowodnić wadę fabryczną, no chyba żeby była ewidentna.

Poza tym nie znamy całej historii. Kto zadecydował, ze to na pewno opony.
Jest kilka przyczyn ściągania autka.
I wchodzimy w rozważania hipotetyczne. Także koniec.



koniec dyskusji z mojej strony

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

19 mar 2009 00:19

rsimon napisał(a):
dankat napisał(a):
rsimon napisał(a):1. ok, ale twoja wypowiedź nie brziała przyjemnie
2,3,5. zauważył teraz to reklamuje teraz
4. nie interesuje mnie pozycja sprzedającego w tym wypadku, tylko nabywcy, a jako sprzedajacemu też ci to lata, bo to sprawa producenta,
więc skąd ten agresor


Ad.1 Krótko i na temat.
Ad.2.3.4.Kolega mak58 nie zauważył teraz tylko w tym stanie przejeździł całą zimę. A to jest istotna różnica.
Ad.4 Sprzedawcy "nie lata". Na gębę reklamacji nie uzna klientowi, bo nie uzna jej później producent. Napisałem postaw się w roli sprzedawcy, ponieważ.
Przychodzi klient, Panie przez całą zimę w wyniku wadliwej opony autko mi ściąga. I teraz jest wiele pytań które zostaną bez odpowiedzi ponieważ na oponach "wadliwych" było zrobionych wiele kilometrów.
Według mnie teraz po tylu kilometrach będzie bardzo trudno udowodnić wadę fabryczną, no chyba żeby była ewidentna.

Poza tym nie znamy całej historii. Kto zadecydował, ze to na pewno opony.
Jest kilka przyczyn ściągania autka.
I wchodzimy w rozważania hipotetyczne. Także koniec.


słoma wychodzi ci z butów
koniec dyskusji z mojej strony - szkoda czasu - na prostactwo nie ma rady

Teraz to się nazywa "ocieplacz ekologiczny" :wink:
Dankat wyraził swoją, subiektywną opinię, więc nazywanie Go prostakiem jest nie na miejscu( to tak, jakby Ciebie ktoś nazwał pieniaczem - fajnie :?: )
Wystarczy tych wycieczek osobistych, nie mających nic wspólnego z merytoryczną wymianą zdań. :twisted:
Przyjdzie Żandarmeria i posprząta ten bałagan(hallo, jest tam kto? )
Ostatnio edytowano 19 mar 2009 00:25 przez stj, łącznie edytowano 2 razy
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
dankat
 

19 mar 2009 00:20

rsimon napisał(a):
słoma wychodzi ci z butów
koniec dyskusji z mojej strony - szkoda czasu - na prostactwo nie ma rady


1. Naucz się czytać ze zrozumieniem.
2. Używaj słów których znaczenie znasz.
3. Nie obrażaj ludzi których nie znasz.
4. Jak coś masz to pisz na priv, nie zaśmiecaj forum.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

19 mar 2009 06:02

rsimon czy według Ciebie wymiana poglądów jest prostactwem?
Nawet jeśli wypowiedź usera koliduje z Twoimi poglądami nie możesz obrażać przedmówcy.
Przesadziłeś i to sporo, dlatego dostajesz oficjalne ostrzeżenie.

Poprzednia strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl