Walka z przednim zawieszeniem

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
AjronX
 

Walka z przednim zawieszeniem

04 lip 2011 08:02

Postanowilem i ja sie pouzalac nad swoim przednim zawieszeniem. Ceedek 2007 1,4 na blacie 16000. Tak, malo jezdzone-to prawda.
Problem zaczyna sie kiedy jade po tzw "kostce cwiczebnej" czyli bo zwyczajnym bruku lub co mnie juz na maxa rozwalilo po zoledziach ktore sobie swobodnie lezaly po ostaniej wichurze przed moim garazem. Szok wyrazne gluche pukanie przy predkosc 10km/h. Przy wiekszych od 40km/h juz mniej slyszalne. Kolejny przyklad: rano kiedy jade do pracy musze przejechac 3 "lezacych policjantow" na pierwszym konkretny jeden puk z przedniej zawiechy na drugim mniejszy na trzeciem nieslyszalny. Moze dlatego ze zimne te amorki i dlatego tak reaguja. To jeszcze da sie wytrzymac ale te uciazliwe pukanie przy malych predkosciach to koszmar. Bylem z tym juz pare razy w serwisie. "Prosze Pana nic tam nie slychac , czepia sie Pan" to slysze juz od poczatku. Postanowilem sie juz nieczepiac i kupic we wlasnym zakresie w sklepie internetowym KIA orginalne dwa amorki bo jestem przekonany ze to przez nie tak puka.
Trudno wydam troche kasy ale bede mial spokoj mam nadzieje. Pytanie do Was. Jak z gwarancja ? Czy zaczna sie czepiac przy przegladzie gwarancyjnym jak wymienie te amorki bez ich wiedzy. Czy kupic je i jechac do ASO zeby mi wymienili? Oczywiscie pewnie sie niezgodza. Czy jechac do jakiegos warsztatu zeby mi to wymienili? Czy niestrace gwarancji jak zaczne tam grzebac? Co robic ? Niemam zamiaru czekac jeszcze 3 lata az gwararancja uplynie. Jestem zdesperowany i poradzcie cos. Napewno niechce sie z nimi juz uzerac wiecej pisac jakis smiesznym odwolan i walczyc z wiatrakami, A moze macie inny pomysl.
Pozdrawiam
AJS

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Walka z przednim zawieszeniem

04 lip 2011 10:15

Nie kupuj niczego. Zmień ASO. Łącznik stabilizatora pewnie. Jeśli nie to było TSB dotyczące przedniego amortyzatora. Sprawdza się to na postoju. Spróbuj go bujnąć/docisnąć do ziemi z tej strony z której wydaje Ci się że puka. Jeśli Ci puknie to wtedy amor do wymiany. Dokręć też kolumny. TU masz link do TSB. Wydrukuj i pojedź do nich z tym. http://ceedonline.info/docs/tsb/KT2007041105.rar .W TSB jest zakres VIN którego dotyczy akcja, więc sprawdź czy twój się łapie.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Walka z przednim zawieszeniem

04 lip 2011 10:55

[jeśli chcesz sam wymienić] Wymienić i się nie przejmować. Są oryginały więc nie ma się co martwić. Byle montaż był przeprowadzony bez większych szkód.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
KaReS
Kierownik zmiany
 
Posty: 143
Dołączył(a): 07 maja 2009 09:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1,6 Pb 204KM
2020, MAX

Re: Walka z przednim zawieszeniem

04 lip 2011 12:20

U mnie były takie same objawy. Był wymieniany łącznik stabilizatora, dokręcane kolumny i... nic nie pomogło. Od 2 miesięcy przestało pukać, a wymienili gumy stabilizatora. Może u Ciebie też to jest przyczyną.
Było: C+ 1,6 CRDi '07
Jest: Proceed GT '20 White Deluxe

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Walka z przednim zawieszeniem

04 lip 2011 12:54

U mnie w przypadku gum stabilizatora dodatkowo skrzypiało/piszczało.
Tak więc najczęściej na forum stuki pochodzą z:
-łączników
-niedokręconych kolumn
-gumy stabilizatora
-wadliwa kolumna kierownicza
-na koniec pomyślałbym o amortyzatorze ale wcześniej upewniając się czy wszystko ok z jego łożyskiem (no chyba że twój się łapie pod TSB to wtedy sprawdziłbym to w pierwszej kolejności)

AUTOR WĄTKU
AjronX
 

Re: Walka z przednim zawieszeniem

04 lip 2011 17:57

dzieki za propozycje koledzy :) cos napewno wybiore :)
Teon mam pytanko do Ciebie, o dziwo moj ceedek lapie sie w zakresie VIN. Przeprowadzielem doswiadczenie ktore sugeruja w tym TSB zeby pogibac przodem po jednej i dugiej stronie od blotnika, poprosilem kolege o gibanie a ja siedzialem w srodku i nasluchiwalem zgodnie z instrukcja w TSB no i cos tam jednak puka , podobnie z jednej i drugiej strony. Szkoda ze niesprawdzalem tego na samym poczatku po zakupie hehe, to bylbym pewien czy to bylo czy nie, ale kto to wiedzial ze zacznie kiedys pukac? niewiem czy to normalny odglos czy nie? Sluchaj, czy to TSB jest normalnie akcją servisowa czy czyms innym? Czy jak to zobacza to niewywala mnie na zbity pysk ze cos im tam sugeruje. Ze przyjechalem sobie z jakim papierem ktorego moze oni nawet na oczy niewidzieli? Czy ten dokument jest ogolnie dostepny przez uzytkownikow ceedkow. Bo mam nadzieje ze przez servis to chyba napewno.
Prosze o odpowiedz zanim przewroce ten servis do gory nogami :)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Walka z przednim zawieszeniem

04 lip 2011 18:03

To jest TSB, które wchodzi w życie jeśli taki problem zgłosi klient.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Walka z przednim zawieszeniem

04 lip 2011 20:07

Biuletyny serwisowe wydaje KIA. Jest to pomoc/zalecenie dla serwisów w diagnozowaniu usterek, problemów zgłaszanych przez klientów tak aby nie trzeba było za każdym razem wymieniać pół auta zanim się skapnie o co chodzi. Nikt Ciebie nie będzie karać za to, że się na to powołasz (no chyba że trafisz na niewłaściwego człowieka w niewłaściwym miejscu), a raczej im to na rękę bo zwalnia ich z odpowiedzialności za podjęcie wymiany gwarancyjnej. Auto łapie się w zakresie VIN, po sprawdzeniu puka więc wdrażamy oficjalną procedurę zalecaną przez KIA w takim przypadku czyli wymianę amortyzatora. Przy okazji poproś aby Ci wymienili i nasmarowali łożyska amortyzatora w środku (w ostateczności chociaż nasmarowali stare) bo znając życie zacznie ci zaraz coś strzelać podczas hamowania przy skręcaniu/manewrowaniu (większy opis w wątku "stukanie w trakcie hamowania na zakręcie" czy jakoś tak...). Są strony, które zawirają informacje na temat TSB dla danej marki nie które darmowe inne płatne (np. http://www.kia-hotline.com - oficjalna techniczna kia). Każdy serwis ma dostęp do wszystkich TSB. Akurat twój jest dosyć stary i dotyczy nie zbyt dużej ilości auta co zresztą widać na forum.
Ostatnio edytowano 04 lip 2011 20:20 przez teon, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
AjronX
 

Re: Walka z przednim zawieszeniem

04 lip 2011 20:18

Dzieki Teon za info, jak to dobrze madrego czlowieka czasem posluchac :), zrobie tak jak mowisz a o efektach (pozytywnych badz negatywnych) poinformuje jak bedzie po wszystkim.
Ciesze sie, ze niezostalem sam z moim problemem :)
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych owym watkiem :)

miszaw
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 20 cze 2011 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Walka z przednim zawieszeniem

06 lip 2011 07:17

W wątku dotyczącym łącznika stabilizatora już pisałem - stuki na kostce brukowej poprzednia wizyta wymiana prawego łącznika stabilizatora, dziś byłem kolejny raz w ASO - (dzięki Ruszok za sprawdzenie TSB - mój VIN się nie załapał na wymianę "słoneczka" w kolumnie kierowniczej) - natomiast Pan z ASO jednoznacznie stwierdził (po naszej wspólnej jeździe testowej), iż to co mnie niepokoi to normalny objaw ceed`ów - też macie takie głuche stuki na kocich łbach? Mówił, że słoneczko wymieniają w samochodach, w których przy skrętach kierownicą na postoju słychać stuki z kolumny. Sam już nie wiem - na razie będę jeździł - ale rzeczywiście czy to ja jestem przewrażliwiony czy może ten typ tak ma? ps stuki moim zdaniem wyraźnie słychać bardziej z lewej strony auta.
Procek 2.0 CRDI Optimum+ 08'

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 452
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Walka z przednim zawieszeniem

06 lip 2011 07:24

miszaw napisał(a):.... w których przy skrętach kierownicą na postoju słychać stuki z kolumny

Czy chodzi o stuki przy maksymalnym skręcie kierownicą, czy już w trakcie kręcenia nią? W moim procku stuka wyraźnie przy maksymalnym skręcie i nie wiem czy tak ma być.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

miszaw
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 20 cze 2011 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Walka z przednim zawieszeniem

06 lip 2011 07:30

Pan z ASO twierdził, że w momencie kręcenia kierownicą
Procek 2.0 CRDI Optimum+ 08'

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Walka z przednim zawieszeniem

06 lip 2011 08:18

Miałem wymienianą kolumnę. Objaw - pojedynczy stuk bliżej skrajnego położenia. Czyli np. manewruje i skręcając w prawo w momencie gdy kończę kręcenie/odbijam w przeciwnym kierunku słychać głuche "puk". Co do jazdy po kocich łbach/ tarce to nawet po wymianie kolumny, łączników, ogólnie na 100% sprawnym zawieszeniu słychać dudnienie/drgania przenoszone przez kolumnę. W momencie jak jest walnięte "słoneczko" czy ogólnie przekładnia to do dudnienia, dochodzi luz i stukanie.

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Walka z przednim zawieszeniem

06 lip 2011 10:20

teon napisał(a):TU masz link do TSB. Wydrukuj i pojedź do nich z tym. http://ceedonline.info/docs/tsb/KT2007041105.rar .W TSB jest zakres VIN którego dotyczy akcja, więc sprawdź czy twój się łapie

mi wymienili łącznik z prawej ale dalej stuka tylko, że ciszej. Drugie podejście w poniedziałek, nie dam sobie wmówić, że normalny objaw bo wcześniej tak nie było, poza tym mój VIN łapie się w ten zakres więc wygląda, że amor do wymiany, zwłaszcza że bujanie na postoju z prawej strony powoduje stuki. Wkur*##%%a mnie tylko to, że tego nie sprawdzili przy poprzedniej wizycie. Czuje, że jak mnie wkurzą jeszcze bardziej to sobie porozmawiam z kierownikiem :)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
AjronX
 

Re: Walka z przednim zawieszeniem

12 lip 2011 07:38

No niestety tego sie spodziewalem. Poinformowano mnie ze gwarancja na amory jest 2 lata ( ze wzgledu na stan naszych dróg, oczywiscie w zadnym innym kraju tego niema tylko w Polsce) i TSB chociaz VIN sie lapie juz mnie nie dotyczy. No to zadzwonilem do innego ASO i to samo. Zaczynam zbierac na przednie amorki :(
O efektach wymiany poinformuje w nastepnym wejsciu :)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Walka z przednim zawieszeniem

12 lip 2011 09:12

Ja bym jeszcze wystosował pismo do KMP z opisem sytuacji. Napisz dokładnie co i jak. Może coś to da.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Walka z przednim zawieszeniem

12 lip 2011 09:51

Bez przesady. Co tu czas ma do rzeczy. Masz mało kilometrów przejechane. To nie jest uszkodzenie mechaniczne tylko wada produkcyjna. W wyłączeniach gwarancyjnych nie ma wymienionych amortyzatorów. Może zamiast zbierać zainwestuj w wyjazd do Czech do serwisu.

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Walka z przednim zawieszeniem

12 lip 2011 13:24

No ja dziś odbieram samochód, mam nadzieję że już nie będzie pukać, przy okazji zgłosiłam trzeszczącą listwę od nawiewu na przednią szybę więc też ją wymienili. Dam znać jak wrócę z serwisu co zrobili i czy puka.
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Walka z przednim zawieszeniem

12 lip 2011 13:34

Olu a gdzie autko wstawiłaś :??
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Walka z przednim zawieszeniem

12 lip 2011 20:11

Standardowo do KIA Ballaun na Białowieską. Generalnie auto już odebrałam, panowie stwierdzili, że wymienili drugi łącznik (pierwszy wymienili 2 tygodnie wcześniej ale dalej mi stukało), no i listwa nawiewu pod przednią szybą też wymieniona na nową - nie trzeszczy a zawieszenie póki co nie stuka. Oczywiście wszystko w ramach gwarancji i ogólnie OK tylko czemu musiałam jeździć tam 2 razy.... no ale widać tak już musi być :) najważniejsze że zrobione :)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

Następna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl