pogięte felgi

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
prokant
 

pogięte felgi

12 lis 2011 22:27

Dzisiaj podczas wymiany opon dowiedziałem się, że trzy felgi stalowe są pogięte. Czy możliwa jest ich naprawa bez szkody dla bezpieczeństwa jazdy i "bezpieczeństwa" samego zawieszenia? Myślę również o zakupie felg, gdyby nie było możliwe ich naprawienie. Znalazłem felgi na allegro o następujących parametrach:
średnica: 16"
szerokość: 6"
rozstaw śrub: 5x114,3
ET (offset): 51
otwór centrujący: 67 mm.
Jeżdżę Kia Ceed 1.6 diesel 115 KM rozmiar opon: 205/55 R16. Czy powyższe parametry są ok dla mojego auta?

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: pogięte felgi

12 lis 2011 22:43

Co to znaczy pogięte? Po prostu krawędź pogięta od koszenia krawężników czy co?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: pogięte felgi

13 lis 2011 00:40

prokant napisał(a):Dzisiaj podczas wymiany opon dowiedziałem się, że trzy felgi stalowe są pogięte

Dziwie się ,że do razu nie zaproponowano naprostowania tych felg tylko od razu założyli zimówki. Chyba ,że to był jakiś pseudo "gumiarz" a po 2ie będziesz miał bicie na tej feldze (chyba że wyważyli ją kilogramami ołowiu)
Prostowanie felg (stalowych) to rzecz normalna. Jeśli nie schodzi Ci powietrze to są do "uratowania" czyli odkształcenie nie jest duże.
Przykład pogiętej felgi:
ObrazekObrazekObrazek
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: pogięte felgi

13 lis 2011 09:04

Dokładnie. Dlaczego tego nie zrobili od razu? To dość nieodpowiedzialne i nie profesjonalne. Pamiętasz może ile ołowiu poszło na te felgi?
Jeśli uszkodzenia są dość znaczne [dużo ołowiu i/lub bicie] to prostuj jak najszybciej bo szkoda zawieszenia. Wszystkie drgania się tam odkładają. Niestety ponownie zapłacisz za ściągnięcie, założenie i wyważenie kół, a do tego same prostowanie.
Napisz skąd jesteś.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: pogięte felgi

13 lis 2011 12:06

ruszok napisał(a):Pamiętasz może ile ołowiu poszło na te felgi?

Trochę odbiegnę od tematu ale stosowanie ciężarków ołowianych ,jako uciążliwych dla środowiska, jest już od paru lat zabronione prawem UE ,które w naszym kraju także obowiązuje.W Polsce praktycznie żaden policjant podczas kontroli nie zwróci na to uwagi ale znam przypadki czepiania się polskich kierowców zwłaszcza przez słowackich policjantów.Cwani polscy hurtownicy sprowadzali setkami ton ciężarki ołowiane z terenu zwłaszcza zachodniej części UE sprzedawane po cenie złomu.
PS.Dopuszczone jest stosowanie ciężarków z tworzywa,cynku lub stalowych.Są one o dobre 40 % droższe od ołowianych.Nic dziwnego,że wiele warsztatów nadal je stosuje.
Gizmo121 napisał(a):Prostowanie felg (stalowych) to rzecz normalna
Większość wygięć rantu felgi można tanim kosztem naprawić ale koszt prawidłowej naprawy felgi stalowej z biciem bocznym lub zbyt dużym owalem może przekroczyć koszt zakupu felgi używanej ale w idealnym stanie.

AUTOR WĄTKU
prokant
 

Re: pogięte felgi

13 lis 2011 19:54

Dziękuję za odpowiedzi. Felgi były pogięte na brzegach; zaproponowano mi kupno nowych felg- nie mówiono nic na temat ich naprawy. Czy możecie polecić jakiś dobry warsztat do naprawy felg w Poznaniu lub okolicach? Pozdrowienia.

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: pogięte felgi

14 lis 2011 08:07


AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: pogięte felgi

15 lis 2011 05:46

firma ADAWI Luboń ul.Walki Młodych

AUTOR WĄTKU
prokant
 

Re: pogięte felgi

19 lis 2011 12:28

Felgi naprawione za 200 zł w serwisie na ul. Dmowskiego w Poznaniu.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: pogięte felgi

18 sty 2012 09:24

na wiosnę też będe robił prostowanie -od nowości sa zwichrowane (wyważarka lepciejsza pokazuje) odebrałem auto we wrześniu 2008 i po tygodniu zakłądałem zimóki i mówią mi że felgi mam ...ujowe :-)

prokant 200żł + wyważanie itd czy w cenie wszystko????-jak długo to trwało - mi powiedzieli że na pół dnia mam auto zostawić -że jak ma być dobrze to się musza pobawić
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: pogięte felgi

18 sty 2012 11:42

sensor napisał(a):na wiosnę też będe robił prostowanie -od nowości sa zwichrowane (wyważarka lepciejsza pokazuje)


Sensor czy to było przyczyną "mrowienia" kierownicy o którym wcześniej pisałeś?

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl