Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

15 sie 2013 19:55

Jak w temacie - zdaża się, powiedzmy co drugi dzień, że rano po nocnym postoju ma pedał hamulca twardy, że nie ma chuzia na juzia żeby go choć trochę wcisnąć i tym samym auto mi zjeżdża z minimalnego nawet pochylenia po wciśnięciu sprzęgła ratuje tylko ręczny (oczywiście mówię o sytuacji przy wyłączonym silniku) tylko uruchomię silnik i pedał obniża się i hamulce zaczynają działać. Podczas jazdy hamulce działają bez problemu.

Mam też wrażenie, że gdy hamuje jadąc na wstecznym to hamulce łapią jakby szybciej/mocniej i bardziej tylną osią - trudno to opisać.

Może ktoś już był z tym w serwisie? bo jak mojego wstawiłem na 2,5 dnia do serwisu to objaw ponoć nie wystąpił.

Avatar użytkownika
Mario50
Brygadzista
 
Posty: 117
Dołączył(a): 14 paź 2008 17:15
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

15 sie 2013 22:30

Wspomaganie hamulców działa dopiero po uruchomieniu silnika. Na wyłączonym silniku pedał hamulca jest twardy i to jest normalne, chociaż hamulce powinny trochę działać przy dużo zwiększonym nacisku na pedał (brak wspomagania). Po uruchomieniu silnika, trzymając naciśnięty pedał hamulca, jego obniżenie jest zjawiskiem normalnym.
CEE'D 1,6 DOHC OPT, ESP, HB, ASB, KompassBlue

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

16 sie 2013 00:11

Naciskaj mocniej środkowy pedał jak nie masz uruchomionego silnika. A najlepiej uruchamiaj silnik przed hamowaniem.

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

16 sie 2013 09:14

Nie no przecież to co piszesz jest oczywiste, wiadomo że jest twardy ale nie tak!! W tym przypadku jest cosik nie tak.
Qrde tak piszesz jakbym miał naklejonego klona na tylnej szybie :pałka

Chodzi o to, że powinno być tak jak piszesz ale jest tak, że ani drgnie (zero skuteczności) innym razem oczywiście nie jest tak jak przy włączonym silniku ale jest wyraźnie bardziej miękki,hamulce wówczas działają w stopniu umożliwiającym uruchomienie auta na małym pochyleniu bez zjeżdżania.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

16 sie 2013 11:32

pawelo napisał(a):Nie no przecież to co piszesz jest oczywiste, wiadomo że jest twardy ale nie tak!!

Chodzi o to, że powinno być tak jak piszesz ale jest tak, że ani drgnie (zero skuteczności) innym razem oczywiście nie jest tak jak przy włączonym silniku ale jest wyraźnie bardziej miękki,hamulce wówczas działają w stopniu umożliwiającym uruchomienie auta na małym pochyleniu bez zjeżdżania.


Nie bardzo rozumiem w czym problem :??
Po wyłączeniu silnika, nie działa wspomaganie hamulców. Tym samym aby zahamować taki pojazd, trzeba bardzo mocno nacisnąć pedał hamulca.
Pytam jednak, po co usilnie próbujesz na wyłączonym silniku używać hamulca podstawowego?
Nie masz sprawnego hamulca ręcznego i dlatego przed uruchomieniem silnika dusisz pedał hamulca?
Jeżeli na drodze ze spadkiem, zostawiasz auto bez zaciągniętego hamulca ręcznego, to wyraźnie prosisz się o kłopoty.
Ostatnio edytowano 16 sie 2013 20:32 przez mark, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

16 sie 2013 12:32

Też uważam, że całkowicie normalna sprawa.
Pedał tak twardnieje, że ma prawie 0 skuteczności. A jak jeszcze naciśniesz jak masz wyłączone auto to go dodatkowo utwardzisz.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

17 sie 2013 22:58

mark napisał(a):
Nie bardzo rozumiem w czym problem :??
Po wyłączeniu silnika, nie działa wspomaganie hamulców. Tym samym aby zahamować taki pojazd, trzeba bardzo mocno nacisnąć pedał hamulca.
Pytam jednak, po co usilnie próbujesz na wyłączonym silniku używać hamulca podstawowego?
Nie masz sprawnego hamulca ręcznego i dlatego przed uruchomieniem silnika dusisz pedał hamulca?
Jeżeli na drodze ze spadkiem, zostawiasz auto bez zaciągniętego hamulca ręcznego, to wyraźnie prosisz się o kłopoty.




Eeee, nie rozumiecie...

No to inaczej - chyba wiecie, że w sprawnym samochodzie jak nadusisz parę razy pedał przy wyłączonym silniku to dopiero twardnieje... i dopiero wówczas traci skuteczność a tu zdarza się, że od razu taki twardziel i zero skuteczności.

Jak stoisz na zdawałoby się równym terenie to zawsze zaciągasz ręczny przed uruchomieniem ??!! czy wciskasz sprzęgło i na wszelki wypadek hamulec ??

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

18 sie 2013 11:39

Hamulec. I jak stoję z górki to się stoczę. Miałem tak w każdym aucie. Musi twardnieć.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

18 sie 2013 18:13

Moja żona jest zadowolona, że twardnieje :| :ha
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

19 sie 2013 12:55

A ja Wam powiem że pawelo ma rację. Również to zauważyłem i to zarówno w służbowym Soul'u jak i prywatnym Ceedzie. Nie piszcie że jest to normalne bo po wyłączeniu silnika pompa hamulcowa powinna mieć wystarczającą ilość ciśnienia na przynajmniej dwa, trzy normalne hamowania. Tak miałem w każdym moim poprzednim samochodzie (było ich trochę)a w Kijankach faktycznie jakby to ciśnienie po dłuższym postoju gdzieś uciekało :?
Ja czasem zostawiam samochód tylko na biegu (zwłaszcza zimą) i jak wsiadasz do takiego auta i wciskasz sprzęgło przed uruchomieniem to samochód zaczyna się toczyć (oczywiście jeśli stoi na jakimś wzniesieniu). W takiej sytuacji wciśnięcie hamulca powinno bezwarunkowo zatrzymać auto a w Kijankach jest gorzej niż w Maluchu który nie miał wspomagania :(
Mało tego, jestem przekonany że gdyby takie zachowanie zostało wychwycone w procesie homologacji to niestety ale takie auto nie zostało by dopuszczone do eksploatacji - pomyślcie sobie, że np przy 160km/h pada silnik :szok i co, nie zatrzymasz się bo hamulce od razu odmawiają posłuszeństwa :? w ten sposób może działać wspomaganie kierownicy - po wyłączeniu silnika ciężko jest kierować autem ale się da, natomiast hamulce mają auto zatrzymać natychmiast i oby tak było zawsze :?

pzdr
robert

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

19 sie 2013 13:18

Używajcie czasami hamulca ręcznego to nie będzie problemu :lol:
Obrazek

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

19 sie 2013 13:41

jak trzeba to używam (czasem nawet w ruchu :twisted: ), nie mniej jednak uważam że praca pompy hamulcowej w Kijankach nie jest prawidłowa :?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

19 sie 2013 13:58

Nie pracuje to nie ma wspomagania. Nie rozumiem co w tym dziwnego. To, że Ci się uda raz pedał wcisnąć ok... Raz resztką ciśnienia i tyle. Weź pod uwagę, że sprzęgło (przynajmniej u mnie) też jest hydrauliczne.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

19 sie 2013 14:09

to jeżeli wg Ciebie wszystko jest OK to dlaczego czasem ciśnienie trzyma do rana a czasem nie :?? Bo dla mnie sam fakt, że nie zawsze jest tak samo skłania do podejrzeń że coś jest nie tak.
Z resztą w ASO się tylko dziwią jak im mówię o tej przypadłości bo nawet wg nich nie może być tak jak napisał pawelo i ja ale że ten objaw nie pozostawia żadnych śladów w kompie to niestety żaden z wymieniaczy (tj mechaników z ASO) nie jest w stanie stwierdzić usterki ;(

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

19 sie 2013 17:16

roberto napisał(a): nie jest w stanie stwierdzić usterki

BO JEJ NIE MASZ!!!!
Poczytaj o zasadzie działania serwo i wszystko będziesz wiedział. Z całym szacunkiem nie dawaj innym powodu do ubawy :!!
http://eksploatacja-auta.wieszjak.pl/uk ... lcowe.html
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

19 sie 2013 20:18

przeczytałem to co podałeś i w ślad za linkiem :
Wówczas nawet niewielkie zmniejszenie prędkości wymaga dużo większej niż zwykle siły nacisku na pedał hamulca, który, jakby tego było mało, po dwóch-trzech wyciśnięciach staje się nadzwyczaj twardy, a jego skok wyjątkowo krótki.


i to jest to co napisałem - po dwóch, trzech wciśnięciach a nie od razu.

żeby nie było - można się do tego przyzwyczaić i nie chcę siać fermentu, ale jak widać nie tylko ja to zauważyłem :fiu
często mam okazję jeździć dostawczymi vw caddy oraz fordem connectem i tam nigdy nic takiego nie wystąpiło

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

19 sie 2013 21:51

podłącze się do wątku... czy u mnie jeśli w czasie jazdy wcisnę leciutko pedał hamulca ( ok 1-2 cm) i auto niemal staje dęba, pedał dość twardy, to jest wszystko o.k.? ostatnio przesiadłem się do toyoty i tam hamulec ma jakiś zakres, wciska się go miękko i ma się jakąś kontrolę nad siłą hamowania. W kijance jakby tej kontroli brak tzn. lekko wciśniesz i pedał staje się twardy od razu auto staje przysłowiowego dęba....poradźcie czy u was jest tak samo, czy ja po prostu przesiadłem się do innego auta i teraz wydziwiam ;) żona takim hamulcem jest zachwycona mnie się wydaje że jednak coś nie teges.
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

20 sie 2013 16:40

[quote="zbudas" i teraz wydziwiam ;) żona takim hamulcem jest zachwycona .[/quote]
Nowe auto, klocki, pompa,płyn. Powinieneś być szczęśliwy że masz bezpieczny samochód :!!
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

20 sie 2013 18:21

Chłopaki, pomału nie każdy jest takim debilem, jak się na pierwszy rzut oka wydaje...
Wiadomo i oczywistą sprawą jest, że wspomaganie pompy nie działa bez silnika, i normalnym jest że jak sobie ponaciskamy taki pedał hamulca na wyłączonym silniku to w moment zrobi się kamień. Ale też normalnym jest i ja od zawsze tak jeżdżę, że jak wsiadam (a auto zostawiam na biegu a nie na luzie i ręcznym!) to przed uruchomieniem silnika wciskam sprzęgło i HAMULEC :!! W większości aut z automatem (wiem kurna, podaję jako przykład!) NIE URUCHOMISZ SILNIKA JAK NIE WCIŚNIESZ HAMULCA :!! I nawet jeżeli auto mi stoi miesiąc to wsiadając ciągle mam I MUSZĘ MIEĆ ciśnienie w układzie (bo wyłączyłem silnik z ciśnieniem w układzie i ono NIE MOŻE NIGDZIE UCIEC) żeby auto nie zjechało z jakiejś pochyłości na której stoję. I zawsze mam na tyle miękkiego pedała pod nogą ( :ha ) że mogę go wcisnąć. Jak wcisnę 2-3 razy to wiadomo że stanie się bezużyteczny, ale wsiadając i wciskając raz - MA ZADZIAŁAĆ. Tak, to jest element homologacji - jeżeli zgaśnie Ci silnik w czasie jazdy to w układzie musi zostać ciśnienie żebyś zatrzymał auto raz wdeptując tego pedała w glebę...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Twardy pedał hamulca - po postoju Cee'd JD

20 sie 2013 19:07

Ryba4 napisał(a): I zawsze mam na tyle miękkiego pedała pod nogą ( :ha )
:bravo
Ryba zawsze "...Możesz przerobić Twoje uprzedzenia w sejmowej saunie" :he :he :he
Wyjaśniłeś koledze jak prawdziwy profesjonalista :!! :!! :!! Pioter proponuję nagrodę dla naszego wodnika ;)
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Następna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl