Skrzypienie amortyzatorów

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
marasg300
 

Skrzypienie amortyzatorów

03 gru 2007 20:33

Witam. Ciekawy jestem, czy to tylko przypad³oœÌ w mojej "kijance". Mianowicie, przy pokonywaniu "garbów" osiedlowych, strasznie skrzypi (trzeszczy) mi przednie zawieszenie. Co ciekawe, czasami jest ok, a czasami w³aœnie takie coœ sie pojawia. By³em z tym w serwisie, coœ tam podobno zrobili wed³ug jakiejœ procedury, ale dziœ znowu sie to pojawi³o i to jakby jeszcze g³oœniej. Czy ktoœ jeszcze siê z tym spotka³.



Cee'd SW 1.6 CRdi 115 KM

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

03 gru 2007 21:18

Nie wystąpiło jak do tej pory, a mam na liczniku omal 3000km, więc nie bardzo wiem co moze sie dziać. Musisz męczyc serwis 7 lat gwarancji do czegos ich zobowiazuje! Pozdrawiam!!!

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

04 gru 2007 18:10

Mi parę razy skrzypnęło,ale raczej cicho.Ja bym nie obstawiał amortyzatorów,tylko łącznik stabilizatora,ale może się mylę

AUTOR WĄTKU
Pajączek
 

Re: Skrzypienie amortyzatorów

04 gru 2007 18:40

marasg300 napisał(a):Witam. Ciekawy jestem, czy to tylko przypadÂłoœÌ w mojej "kijance". Mianowicie, przy pokonywaniu "garbĂłw" osiedlowych, strasznie skrzypi (trzeszczy) mi przednie zawieszenie. Co ciekawe, czasami jest ok, a czasami wÂłaÂśnie takie coÂś sie pojawia. ByÂłem z tym w serwisie, coÂś tam podobno zrobili wedÂług jakiejÂś procedury, ale dziÂś znowu sie to pojawiÂło i to jakby jeszcze gÂłoÂśniej. Czy ktoÂś jeszcze siĂŞ z tym spotkaÂł.



Cee'd SW 1.6 CRdi 115 KM


Mam to samo , tylko z tylu - jutro na 8:00 jade do serwisu, zobaczymy co powiedzÂą i co z tym zrobiÂą , pozdro ;)

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

04 gru 2007 20:10

To raczej nie amortyzatory. Obstawiabym łaczniki albo gumy stabilizatora. Ewentualnie sworznie w wachaczach. Na naszych polskich drogach zawieszenie pewnie będzie co jakis czas nam dokuczac, no ale od czego gwarancja ;-)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6537
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

05 gru 2007 11:07

Zawieszenie do najcichszych nie nalezy, ale skrzypieć to mi nie skrzypi.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
hyrdel
 

Zawieszenie kia ceed sw crdi 1.6

15 gru 2008 19:49

Tez mnie meczy ta przypadlosc.Mam przejechane 25tys ijuz z tym bolem bylem w serwisie.Moge Wam podpowiedziec ze te odglosy pojawiaja sie przy niskich temp.powietrza,wiec albo to gumy ,albo amory.te drugie chyba sa gazowe.Ktos mi podpowiedzial,ze nim sie rozruszaja na zimnie moze byc taki efekt.Pozdro.....jh :wink:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

15 gru 2008 20:54

gumy na stabilzatorze-ze względu na mocowanie to raczej pukają i dudnia

w hondzie skrzypiały gumy na wachaczach tak byly źle pomyślane że wchodził w Polsce piasek w to i skrzypiało w serwisie wystarczało czyszczenie tego elementu
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

15 gru 2008 21:03

<span>pioter</span> napisał(a):Zawieszenie do najcichszych nie nalezy, ale skrzypieć to mi nie skrzypi.

wali na wybojach aż uszy więdną
ale nie skrzypi

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

15 gru 2008 21:23

u mnie też skrzypi na garbach

AUTOR WĄTKU
MandM'd
 

15 gru 2008 22:41

łącznik stabilizator będzie dawał odgłos walenia w podłogę od dołu, nawet czuć to pod pedałem gazu.
Wiem bo miałem wymieniany w zeszłym tygodniu przy 25 tys. km. ;)
Wymiana trwa niecałą godzinę (jeśli mają części na miejscu). Oczywiście na gwarancji.

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

15 gru 2008 23:41

wczoraj przejezdzal obok mnie nowy mercedes glk i skrzypial jak jakas drewniana chata, powaznie :wink: na zewnatrz bylo to strasznie uciazliwe.
tak wiec nie tylko u nas cos takiego moze wystepowac :P
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

16 gru 2008 00:35

A ja na ten przykład zaliczyłem wymianę gum w tylnym zawieszeniu, przy przebiegu ok. 20kkm. Ale nie skrzypiało i nie waliło w podwozie. Pewnego pięknego dnia znienacka wjechałem w głęboką dziurę włączając się z ulicy podporządkowanej. Postanowiłem potem sprawdzić czy się coś nie urwało poprzez pobujanie kół na boki. No i z tyłu poczułem w rękach (nie w uszach) stuki, ale nie bezpośrednio bo to oznaczałoby łożyska tylko jakoś tak głębiej. Panowie w serwisie potwierdzili moje spostrzeżenia. Poza tym samochód był jakiś taki trochę niestabilny w prowadzeniu, myszkujący. A teraz jest OK. Pragnę nadmienić, że staram się nie jeździć po dziurawych drogach, a jeżeli już to wolno. Samochód ma fajne zawieszenie ale niestety chyba zbyt delikatne jak na polskie drogi.

AUTOR WĄTKU
jacomag
 

16 gru 2008 08:53

U mnie też skrzypiało jak najechałem na garba, albo jechałem po nierównościach, oglądali oglądali, i stwierdzili wymiana amortyzatora. Podobno była to jego wada fabryczna. Teraz jest ok

AUTOR WĄTKU
hyrdel
 

skrzypienie amorow

26 gru 2008 18:59

Na 100%skkrzypia gumy tzw.poduszki stabilizatora :!:

AUTOR WĄTKU
piotron1
 

18 sty 2009 09:40

U mnie tez skrzypi na śpiących policjantach ( ale tylko na nich ) i dzieje sie to tylko jak jest zimno zobaczymy jak bedzie jak temperatury podskoczą

pozdr

Avatar użytkownika
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

23 lut 2009 21:25

wczoraj wjechałem na drogę gdzie nikt tej zimy jeszcze nie odgarniał śniegu, droga pokryta zlodowaciałym i zajeżdżonym śniegiem, w którym wytopione były koleiny i dziury głębokości przynajmniej 10 cm.
odgłosy jakie dochodziły z zawieszenia to jakaś straszna masakra, jedno wielkie stukanie i skrzypienie z zawieszenia z przodu i z tyłu, a do tego jakieś stuki na podszybiu. temperatura tylko - 5 więc nie jakoś strasznie zimno. po wjechaniu na normalną drogę wszystko ustało. co o tym sądzicie ?? mam za miesiąc przegląd na pewno to zgłaszam tylko czy naciskać ich na wymianę ?? i jak coś to czego amortyzatory czy coś innego ???
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

AUTOR WĄTKU
novee
 

23 lut 2009 21:58

TTTM niestety :roll:

AUTOR WĄTKU
pitern
 

23 lut 2009 22:08

W poprzednim aucie mialem identycznie przy niskich temp ale jak juz bylo cieplej wszystko wracalo do normy a w kijance narazie cisza a juz było i -18

AUTOR WĄTKU
piotron1
 

24 lut 2009 07:48

wszystkie skrzypienia już nie występują a wiec wina niskich temperatur
już jest ok

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl