Problemy z zawieszeniem

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Problemy z zawieszeniem

19 lut 2011 09:07

Amortyzator prawy tył wymieniony i nic nie puka. Także komu puka prawy tył zimą, a latem ustaje, to do serwisu. Te amortyzatory mają jakąś wadę fabryczną, bo ja to miałem od nowości każdej zimy. To już drugie auto w którym amortyzatory hałasowały w taki właśnie sposób. Prawdopodobnie wynika to z temperatury oleju w amortyzaotrze. Wtedy wychodzą jego wady montażowe, konstrukjcyjne, nie wiem. Gdy olej jest gęstszy puka, gdy jest rzadszy cisza. Zaznaczam, że to moja teoria :) Gdyby auto nie było na gwarancji wymieniłbym je oba na jakieś markowe.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Problemy z zawieszeniem

19 lut 2011 14:55

Ale co powiedziałeś, że się za to wzięli. Ja już sugerowałem amortyzator i mi powiedziano, że jak jest zimno to się może tak dziać. No i w sumie tyle...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Problemy z zawieszeniem

19 lut 2011 15:32

Poprostu, powiedziałem, że puka mi coś z tyłu z prawej strony i prawdopodobnie jest to amortyzator. Zgłaszałem to chyba dwa razy wcześniej przy przeglądach. Przeglądano zawieszenie i żadnych usterek nie zdiagnozowano. Kolejnym razem, w styczniu, zapadła decyzja, że wymienią amortyzator. Troszkę więc musiałem pomęczyć. :)
Pozatym ta wymiana była trochę w ciemno, bo ja na 100 % pewności nie mialem, że to amortyzator, bo niby skąd, pewnie ASO również nie było przekonane.

Zmień ASO, jeśli Ci nie potrafią sprawić abyś czuł się zadowolony z ich obsługi.

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: Problemy z zawieszeniem

19 lut 2011 16:12

widać, że nie poprawili tylnych amorów. Są produkcji SACHS i prawdopodobnie montowane w Turcji gdzie jakość montażu pozostawia wiele do życzenia.

dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problemy z zawieszeniem

19 lut 2011 16:20

Ja z tymi stukami bylem dwa razy w ASO i dwa razy uslyszalem, ze wszystko jest dobrze. Kiedy pojechalem po raz trzeci rowniez nic nie stwierdzili ale wtedy poprosilem, zeby mi dali na pismie, ze nie usuneli usterki, ponownie wzieli auto na podnosnik i nagle usterka sie znalazla. Za kilka dni mialem wymienione amortyzatory na nowe. ;-)

Kolego ruszok musisz przycisnac troche ASO.
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Problemy z zawieszeniem

19 lut 2011 16:20

maestro napisał(a):Poprostu, powiedziałem, że puka mi coś z tyłu z prawej strony i prawdopodobnie jest to amortyzator. Zgłaszałem to chyba dwa razy wcześniej przy przeglądach. Przeglądano zawieszenie i żadnych usterek nie zdiagnozowano. Kolejnym razem, w styczniu, zapadła decyzja, że wymienią amortyzator. Troszkę więc musiałem pomęczyć. :)
Pozatym ta wymiana była trochę w ciemno, bo ja na 100 % pewności nie mialem, że to amortyzator, bo niby skąd, pewnie ASO również nie było przekonane.


Witaj :smile: pukało cały czas czy tylko przy pustym bagażniku?
Wymieniałeś w Kalinówce?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Problemy z zawieszeniem

19 lut 2011 16:28

Raz sprawdzano luz - nic, dwa ja słyszałem, a oni raczej nie bardzo [Moto]. Także ogólnie byłem już kilka razy. Ale umówię się jeszcze raz. I w razie czego mogę też żądać, żeby mi dano pismo iż usterka nie została usunięta? Bo pewnie się okaże, że usterki nie stwierdzono to na jakiej podstawie twierdzić, że nie usunięto?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problemy z zawieszeniem

19 lut 2011 16:32

Przejedz sie z mechanikiem i "pokaz" mu te stuki. Skoro puka to nie powinno tak byc i jest to ewidentnie usterka.
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Problemy z zawieszeniem

19 lut 2011 18:55

Tylko jak ja dojadę do ASO to auto mam już trochę rozgrzane i puka ciszej. Ostatnio serwisant nic nie słyszał. Zn słyszał normalną pracę zawieszenia. Chociaż pukało. No ale to byłem w Moto... Podjadę do EuroKasu jeszcze raz...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Problemy z zawieszeniem

19 lut 2011 19:16

mark napisał(a):Witaj pukało cały czas czy tylko przy pustym bagażniku?
Wymieniałeś w Kalinówce?


Pukało cały czas, było ciszej po przejechaniu kilkudziesięciu km, obciążone czy nie, nie miało to znaczenia.
Tak w Kalinówce. Tylko tam jeżdżę.

Problem z amortyzatorami jest taki, że to pukanie to nie jest jakieś walenie w kole czy w podwoziu, nie jest to tak charakterystyczny dźwięk jak przy uszkodzonych łącznikach, stąd też trudno stwierdzić jest przez ASO czy puka, czy nie. Najlepiej pojechać do nich przy - minus 20 stopniach i znaleść odpowiednią drogę gdzie slychac wyraźnie to pukanie.
Są już zamienniki KAYAB-y może warto zainwestować http://www.kyb-europe.com/kyb-poland/catalogue.asp

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Problemy z zawieszeniem

19 lut 2011 19:38

maestro napisał(a):
mark napisał(a):Witaj pukało cały czas czy tylko przy pustym bagażniku?
Wymieniałeś w Kalinówce?


Pukało cały czas, było ciszej po przejechaniu kilkudziesięciu km, obciążone czy nie, nie miało to znaczenia.
Tak w Kalinówce. Tylko tam jeżdżę.

Problem z amortyzatorami jest taki, że to pukanie to nie jest jakieś walenie w kole czy w podwoziu, nie jest to tak charakterystyczny dźwięk jak przy uszkodzonych łącznikach, stąd też trudno stwierdzić jest przez ASO czy puka, czy nie. Najlepiej pojechać do nich przy - minus 20 stopniach i znaleść odpowiednią drogę gdzie slychac wyraźnie to pukanie.
Są już zamienniki KAYAB-y może warto zainwestować http://www.kyb-europe.com/kyb-poland/catalogue.asp


Dziękuję za informacje.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

Re: Problemy z zawieszeniem

20 lut 2011 10:46

dirtyweekender napisał(a):Ja z tymi stukami bylem dwa razy w ASO i dwa razy uslyszalem, ze wszystko jest dobrze. Kiedy pojechalem po raz trzeci rowniez nic nie stwierdzili ale wtedy poprosilem, zeby mi dali na pismie, ze nie usuneli usterki, ponownie wzieli auto na podnosnik i nagle usterka sie znalazla. Za kilka dni mialem wymienione amortyzatory na nowe. ;-)

Kolego ruszok musisz przycisnac troche ASO.


Gdyby dali Ci takie pismo to napisz proszę jak można to wykorzystać i jakie były by dla nich konsekwencje bo jakoś się w tym nie orientuję.

maestro napisał(a):Są już zamienniki KAYAB-y może warto zainwestować http://www.kyb-europe.com/kyb-poland/catalogue.asp


orientuje się ktoś w cenach tych amortyzatorów i czy są na przód i tył ?
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problemy z zawieszeniem

20 lut 2011 11:13

Z tego co ja sie orientuje to po trzech naprawach jezeli usterka nie zostanie usunieta masz prawo wystapic o wymiane towaru wolnego od wad.
Jezeli sie myle to niech mnie ktos poprawi. ;-)
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Problemy z zawieszeniem

21 lut 2011 10:00

ruszok napisał(a):Tylko jak ja dojadę do ASO to auto mam już trochę rozgrzane i puka ciszej. Ostatnio serwisant nic nie słyszał. Zn słyszał normalną pracę zawieszenia. Chociaż pukało. No ale to byłem w Moto... Podjadę do EuroKasu jeszcze raz...



tak zachowywaly się wlasnie wadliwe amorki z tyłu -klika km rano mi pukały -jak chcwilę popracowały było juz okii
jak kolega vitaras był u mnie to zanim z parkingu wyjechaliśmy to juz to uslyszał
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Problemy z zawieszeniem

21 lut 2011 12:18

Jestem umówiony na środę. Powiedziałm, że jak go wstawią do hali a potem zrobią jazdę to nic nie usłyszą... I że najgorzej jest "na zimno". Zobaczymy.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

Re: Problemy z zawieszeniem

22 lut 2011 13:59

Czasami wydaje mi się, że stuki w naszych zawieszeniach tak do końca nie są winą zawieszenia, ale szeroko pojętego układu hamulcowego. Nie wiem czy to klocki, tarcze czy coś innego ma luz i bije, ale u siebie zauważyłem, że jadąc po dziurach z wciśniętym nawet lekko hamulcem tych stuków w ogóle nie słychać. Wpadłem na to ostatnio całkiem przypadkiem z resztą. Oczywiście te same dziury bez wciśniętego pedału hamulca słychać całkiem inaczej.
Proszę sprawdźcie to w swoich samochodach i napiszcie jakie są wasze wrażenia po takim teście, bo może to jest winowajca, przynajmniej w jakiejś tam części przypadków.
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Problemy z zawieszeniem

22 lut 2011 14:27

Ja to sprawdzałem bo już tu gdzieś o tym czytałem [może to Ty pisałeś] i to nie to. Dalej pukało.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Ryszard48
 

Re: Problemy z zawieszeniem

22 lut 2011 14:37

ruszok napisał(a):Jestem umówiony na środę. Powiedziałm, że jak go wstawią do hali a potem zrobią jazdę to nic nie usłyszą... I że najgorzej jest "na zimno". Zobaczymy.

Zobaczymy co poradzą środa tuż tuż .Ja mam ten problem od nowości ,jak już pisałem gdzieś na forum,nic nie zrobili olałem to i cały czas stuka i stuka .Oglądali wymienili łacznik nawet mechanik siedział w bagażniku za pasażera.W zimie wali jak cholera latam mniej.
Zobaczymy co wywalczysz i powodzenia

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Problemy z zawieszeniem

22 lut 2011 17:04

Zobaczymy rutio :ha
W każdym razie jest mróz to na bank się uda to zaprezentować. Inna rzecz, że też to mam od nowości. Tyle, że latem ciszej pewnie ze względu na temperaturę.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: Problemy z zawieszeniem

22 lut 2011 23:20

kajalar napisał(a):Czasami wydaje mi się, że stuki w naszych zawieszeniach tak do końca nie są winą zawieszenia, ale szeroko pojętego układu hamulcowego. Nie wiem czy to klocki, tarcze czy coś innego ma luz i bije, ale u siebie zauważyłem, że jadąc po dziurach z wciśniętym nawet lekko hamulcem tych stuków w ogóle nie słychać. Wpadłem na to ostatnio całkiem przypadkiem z resztą. Oczywiście te same dziury bez wciśniętego pedału hamulca słychać całkiem inaczej.
Proszę sprawdźcie to w swoich samochodach i napiszcie jakie są wasze wrażenia po takim teście, bo może to jest winowajca, przynajmniej w jakiejś tam części przypadków.


Kiedyś już o tym pisałem. Ale u mnie to nie działa tak jak u ruszoka.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl