Pro_cee'd GT

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
drghost
Przedszkolak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 lip 2016 18:24
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Turbo ON 204KM
2014

Re: Pro_cee'd GT

26 lip 2016 14:14

Hm, fakt -bagażniki konkurencji są podobne,GT nie jest pod tym względem jakieś rekordowe. Chodziło mi raczej o coś takiego: wchodzisz do auta, masz schowek pod łokciem, na telefon, na okulary, duzy klimatyzowany przed pasazerem. Z tyłu, miejsca naprawdę sporo,jechalismy dlugie trasy w piatke i wszyscy jakos przezyli. Co wiecej,miejsce na kubki po bokach z tylu (mam wersje trzydrzwiowa) pozytywnie zaskoczylo.
Wiem, ze mogę brzmieć na maniaka niewidzącego wad GTka, ale Kolego, pozwól mi się nim nacieszyć bo każdy dzień od kiedy go mam jest moim szczesliwym dniem :)

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Pro_cee'd GT

27 lip 2016 09:52

Proszę Cię ....
Dużo miejsca z tyłu ? 5 osób jechało komfortowo ?
Chyba wszyscy mają wysokość 1,5m ........
Raz wracałem z przyjęcia tym wozidłem i masakra .... Wszyscy skurczeni i ledwo miejsca na nogi ....
Jak kupować taki wóz to tylko cee'd_GT w wersji 5d

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Pro_cee'd GT

27 lip 2016 11:22

Barabaszu, czy to ci nie wystarczy.... :whistle2:
drghost napisał(a):Wiem, ze mogę brzmieć na maniaka niewidzącego wad GTka, ale Kolego, pozwól mi się nim nacieszyć bo każdy dzień od kiedy go mam jest moim szczesliwym dniem :)
Obrazek

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Pro_cee'd GT

27 lip 2016 11:33

drghost napisał(a):Hm, fakt -bagażniki konkurencji są podobne,GT nie jest pod tym względem jakieś rekordowe. Chodziło mi raczej o coś takiego: wchodzisz do auta, masz schowek pod łokciem, na telefon, na okulary, duzy klimatyzowany przed pasazerem.

Ale jaki masz punkt odniesienia? Bo takie schowki ma 90% samochodów. Taka Octavia ma ich zaś w cholerę więcej, abstrahując od całej pospolitości i brzydoty Skody... Nie wspomnę o wszystkich "pompowanych" wersjach typu C-max, Picasso itp, gdzie już w ogóle schowków jest 3x tyle.

drghost napisał(a):Z tyłu, miejsca naprawdę sporo,jechalismy dlugie trasy w piatke i wszyscy jakos przezyli.

Ja jechałem z tyłu 2 drzwiowego E30 280km i też przeżyłem, choć z auta mnie musieli wyciągać. Pytanie czy kupujesz auto do jeżdżenia czy "do przeżycia"? W 5-cio drzwiowym GT jest sporo miejsca z tyłu, ale wygodnie jeździ się w 4 osoby, jako piąta to raczej tylko maluch w foteliku. Zresztą tak jest w większości obecnych kompaktów.

drghost napisał(a):Wiem, ze mogę brzmieć na maniaka niewidzącego wad GTka, ale Kolego, pozwól mi się nim nacieszyć bo każdy dzień od kiedy go mam jest moim szczesliwym dniem :)

Absolutnie nikomu nie bronię się cieszyć. Ja swoim jeżdżę już ponad 1,5 roku i generalnie już się nacieszyłem. Ale po zrobieniu ~35kkm widzę też wady tego samochodu, a nie tylko zalety. Ale póki wad jest mniej od zalet wszystko gra :)
Obrazek

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Pro_cee'd GT

27 lip 2016 21:03

Kozak_Barabasz napisał(a):Raz wracałem z przyjęcia tym wozidłem i masakra .... Wszyscy skurczeni i ledwo miejsca na nogi ....

Wybacz, ale sądzę że nie zapiąłeś pasa i najzwyczajniej się zsunąłeś w trakcie jazdy, stąd ten dyskonfort . :wink:
Tak na poważnie, porównałeś kiedyś wymiary pro_cee'da i cee'da? Można się zdziwić. :smile: Pro_cee'd to auto dla singla lub pary, a nie do rozwożenia gości po imprezie, no chyba że impreza była nadzwyczaj udana i jej uczestnikom jest już obojętne w jakich warunkach wracają, bo rano i tak się będą pytać, jak znaleźli się w domu. :biggrin:
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Pro_cee'd GT

28 lip 2016 08:20

awer skoro pamiętam te "namiętne" doznania wygody na tylnej kanapie, to musiałem jeszcze dobrze kontaktować :biggrin:
Wiadomo, że wszystko kwestią gustu ale ładniejszy jest GTek w wersji 5d ;)

A co do zachwytu naszego kolegi ..... Oby pozostał jak najdłuższy ;)
Mówi się, że jak po wyjściu z samochodu nie obróci się właściciel aby go jeszcze raz zobaczyć, to ........... powinien zmienić auto ;)

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Pro_cee'd GT

28 lip 2016 09:23

Ja się odwracałem przez pierwszy rok, teraz już mi się nie chce.
Może jak mu nowe kapcie zafunduje to znów będzie na czym oko zawiesić...

Tapatalk @ Galaxy S6
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Pro_cee'd GT

30 lip 2016 11:30

Może nie wersja GT, ale warto zobaczyć ;)
http://player.pl/programy-online/zakup- ... ?atpl#play
Od minuty 23. Niezbyt pochlebnie to wyszło ....

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Pro_cee'd GT

04 sie 2016 11:44

Pytanie do właścicieli innych GTków: czy komuś z Was kruszy się gąbka spod fotela kierowcy? Bo mi niestety regularnie. Zgłosiłem to na ostatnim przeglądzie, wyjęli fotel, niby coś tam poprawili, a dalej pod fotelem pojawiają się nowe okruszki gąbki, ostatnio nawet coraz większe... Czy ktoś jeszcze miał/ ma podobną przypadłość?
Obrazek

Avatar użytkownika
drghost
Przedszkolak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 lip 2016 18:24
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Turbo ON 204KM
2014

Re: Pro_cee'd GT

14 sie 2016 07:42

Co do schowków i ogólnie praktyczności- mam porównanie z 14 letnią Mazdą 323, która zrobiła ze mną 250 tys.km. Cee'd jest bardziej praktyczny! ^^Oby był tak samo bezawaryjny.
Vonski, u mnie przy przebiegu 10 tys.km jeszcze nic się z fotela nie sypie, jednak wkurza trochę co innego- rowki zbierają okropnie każdy najmniejszy okruszek. Wychodząc z auta trzeba przesunąć się po boczkach, które już są "zmięte" jak przy wysokim przebiegu. Ale pewnie taki urok sportowych foteli...

Stallo
Przedszkolak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 07 sie 2015 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Pro_cee'd GT

14 sie 2016 08:02

vonski napisał(a):Pytanie do właścicieli innych GTków: czy komuś z Was kruszy się gąbka spod fotela kierowcy? Bo mi niestety regularnie. Zgłosiłem to na ostatnim przeglądzie, wyjęli fotel, niby coś tam poprawili, a dalej pod fotelem pojawiają się nowe okruszki gąbki, ostatnio nawet coraz większe... Czy ktoś jeszcze miał/ ma podobną przypadłość?


Znajomemu wymienili te gąbki na gwarancji właśnie z powodu wykruszania się gąbki. Tam nie ma czego poprawiać - trzeba wymienić gąbki siedziska.

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Pro_cee'd GT

14 sie 2016 10:10

No to muszę zmolestować ASO. Jadę we wtorek po śruby zabezpieczające to przy okazji pogadam. Dzięki za cynk.

Tapatalk @ Xperia Z3 Tablet Compact
Obrazek

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1604
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Pro_cee'd GT

16 sie 2016 13:37

Nie Pro, ale co powiecie na taką wersję Ceeda? :grin: :grin:

https://www.youtube.com/watch?v=c1CoAOTRUe0
Będzie: Kia Sportage HEV GT Line 2024
Jest: Kia Optima 1.7 Gt Line 2018
Było: Kia Proceed 2020
Było: Kia Stinger 2019
Było: Kia Sportage 2017
Było: Kia Cee'd JD 2014
Było: Kia ProCee'd 2010
Było: Kia Sportage 2014

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Pro_cee'd GT

16 sie 2016 13:40

Jest moc! :biggrin:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
drghost
Przedszkolak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 lip 2016 18:24
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Turbo ON 204KM
2014

Re: Pro_cee'd GT

18 sie 2016 01:22

Rajdówki rajdówki :) Ciekawa werjsa. Ale i tak wolę drogowe śpiochy bez udziwnień - nie krzyczą , a potrafią przywalić.

1. Pytania
- jak wyliczany jest max. dystans możliwy do przejechania po tankowaniu? Liczy z poprzedniego średniego spalania? Czy zakłada jazdę o kropelce.
- w trybie GT powinno być wzmocnienie dźwięku silnika na głośnikach. Macie coś takiego u siebie? U mnie po pstryknięciu guzika GT żadnej różnicy (GT "L" 2014).
- co mi mruga za czerwone światełko z przodu pod szybą przy zamkniętym aucie skoro nie mam alarmu? :) To może ja jednak na przekór wszystkiemu mam ten alarm? :)

2. Na plus/na minus
-auto jest po prostu nienachalne. Czujniki parkowania nie drą się strasznie 100 metrów przed przeszkodą, ale wtedy gdy ich potrzebujesz. To samo z czujnikami pasów - nie warczą natychmiast po odpaleniu silnika, jest czas by się zapiąć.
- przy awaryjnym hamowaniu samodzielnie odpala światła awaryjne. Ogromny plus dla bezpieczeństwa.
- coś mi trzeszczy w audio przy głośniejszym słuchaniu. Wiem, że to nie BOSE, ale chyba nie powinno tak być.
- po złożeniu podłogi jest ogromnie dużo miejsca dla dwóch osób. Zmieściłoby się czinkłaczanto mojego dziadka z tyłu. Wszystkim złośliwym atakującym ilość miejsca w tym aucie mówię: na weekend dla pary na pewno wystarczy :)
- doświetlanie zakrętów działa ekstra. Ktoś tu coś narzekał, z mojej perspektywy ogromnie poprawia widoczność i włącza się akurat wtedy gdy jest potrzebne.
- wkurzające bardzo. Chcesz zamknąć auto, zapomniałeś podnieść szyby. Auto samo za ciebie nie domknie..
- przydatne bardzo. Chcesz otworzyć bagażnik (tylko bagażnik, bez otwierania drzwi) - gdy wyciągniesz co trzeba i zamkniesz klapę, zamek rygluje się automatycznie.

3. Socjal
-jest tu ktoś z Krakowa? Znasz dobre ASO w tym mieście? Poleć proszę.
- jeśli wpadasz czasem do Małopolski, odezwij się. Złapiemy się na jakąś ciekawą trasę GTkami :)

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Pro_cee'd GT

18 sie 2016 10:05

drghost napisał(a):- jak wyliczany jest max. dystans możliwy do przejechania po tankowaniu? Liczy z poprzedniego średniego spalania? Czy zakłada jazdę o kropelce.

Liczy z aktualnego spalania. Ale raczej tak średnio precyzyjnie...
drghost napisał(a):- w trybie GT powinno być wzmocnienie dźwięku silnika na głośnikach. Macie coś takiego u siebie? U mnie po pstryknięciu guzika GT żadnej różnicy (GT "L" 2014).

To prowadzili po liftingu. I całe szczęście, bo dla mnie kompletny kretynizm wymyślony (chyba) przez Audi.
drghost napisał(a):- co mi mruga za czerwone światełko z przodu pod szybą przy zamkniętym aucie skoro nie mam alarmu? :) To może ja jednak na przekór wszystkiemu mam ten alarm? :)

Sprawdź. Zostaw otwarte okno, zarygluj drzwi i otwórz je klamką od środka. Ja też miałem nie mieć alarmu a mam.
drghost napisał(a):- przy awaryjnym hamowaniu samodzielnie odpala światła awaryjne. Ogromny plus dla bezpieczeństwa.

A o tym to nie wiedziałem.
drghost napisał(a):- po złożeniu podłogi jest ogromnie dużo miejsca dla dwóch osób. Zmieściłoby się czinkłaczanto mojego dziadka z tyłu. Wszystkim złośliwym atakującym ilość miejsca w tym aucie mówię: na weekend dla pary na pewno wystarczy :)

Na weekend dla pary to i Fiat 500 wystarczy. Kompakty są z założenia autami dla 4 osób.
drghost napisał(a):- wkurzające bardzo. Chcesz zamknąć auto, zapomniałeś podnieść szyby. Auto samo za ciebie nie domknie..

To prawda, strasznie mi tego brakuje. Nawet biedna Corsa żony ma ;-/
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Pro_cee'd GT

18 sie 2016 12:12

Co do ostatniej rzeczy, to można dokupić sobie moduł domykania szyb ;)
KIA ze wszystkimi technologiami wchodzi bardzo powoli .....
Dopiero w najnowszych wozach wkładają ten bajer (nowa optima).

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Pro_cee'd GT

18 sie 2016 12:15

Jak pytałem o to w ASO to twierdzili, że nie da się do tego modelu zamontować...
Obrazek

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Odp: Pro_cee'd GT

18 sie 2016 13:37

Kozak_Barabasz napisał(a):Co do ostatniej rzeczy, to można dokupić sobie moduł domykania szyb ;)
KIA ze wszystkimi technologiami wchodzi bardzo powoli .....
Dopiero w najnowszych wozach wkładają ten bajer (nowa optima).

No przestań jaki to bajer moja fabia z 2001 roku to miała i nie był to jakiś dodatkowy gadżet. I co najlepsze działało zamykanie i otwieranie, aktywowało się to przez dłuższe przytrzymanie otwierania lub zamykania w pilocie.

Obrazek
Powered by MI4C
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1604
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Pro_cee'd GT

18 sie 2016 14:00

Bo miała pakiet komfort :cool:
Będzie: Kia Sportage HEV GT Line 2024
Jest: Kia Optima 1.7 Gt Line 2018
Było: Kia Proceed 2020
Było: Kia Stinger 2019
Było: Kia Sportage 2017
Było: Kia Cee'd JD 2014
Było: Kia ProCee'd 2010
Było: Kia Sportage 2014

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl