Pro_cee'd GT

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Pro_cee'd GT

10 wrz 2016 15:02

:-)

Tapatalk @ Galaxy S6
Obrazek

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Pro_cee'd GT

11 wrz 2016 07:34

No ja jestem akurat przewrażliwiony na tym punkcie, więc film sadzy dostrzegam nawet nawet na tylnej klapie. GTki kopcą, ale ponoć tak ma być w turbo benach. Zresztą to żadne pocieszenie dla mnie, ale sąsiad z nowym Golfem GTi ma dokładnie to samo. Taka tam technologia XXI wieku :wink:

Avatar użytkownika
drghost
Przedszkolak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 lip 2016 18:24
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Turbo ON 204KM
2014

Re: Pro_cee'd GT

12 wrz 2016 14:13

bałwany nie bałwany, pomijam że nie z tvn, warto dowiadywać się więcej o swoim aucie z każdej strony. Instrukcja jest wyrocznią, ale zanim po nią sięgnąłem, nadziałem się na różne artykuły/filmy. Po to jest forum, żeby rozmawiać, no nie, vonski?
Przez 3 msce zrobiłem 2,5 tys km. Auto jest użytkowane tylko dla frajdy w ładne dni, więc temat wymiany oleju (nawet przy 15 kkm) poznaję z dużym wyprzedzeniem.

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Pro_cee'd GT

12 wrz 2016 17:39

Oczywiście, forum jest od dyskusji, więc napisałem co myślę o tych kolesiach i ich filmach.
To moje 3cie mocniejsze turbo i opieram się m.in. na poprzedniej eksploatacji. Częściej niż 10kkm nie ma sensu zmieniać, chyba że katujesz auto w jakiś wyścigach.

Tapatalk @ Galaxy S6
Obrazek

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Pro_cee'd GT

15 wrz 2016 14:12

Kozak_Barabasz napisał(a):Co do ostatniej rzeczy, to można dokupić sobie moduł domykania szyb ;)


A jednak się da. Moduł 250zł, robocizna 1-1,5h, razem w 600zł brutto powinno się zamknąć.
Obrazek

Avatar użytkownika
drghost
Przedszkolak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 lip 2016 18:24
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Turbo ON 204KM
2014

Re: Pro_cee'd GT

21 wrz 2016 23:12

Pewnie że zawsze się da, jak się chce. Przyznam, że mi się już nie chce ;) Przyzwyczaiłem się do domykania szyb przed wyjściem z auta, nie jest to rzecz nie do przeskoczenia. Ludziom zdarzają się gorsze problemy :P
Skoro już vonski jesteśmy przy turbo (sam wspomniałeś o kilku wozach z turbo, którymi jeździłeś), to czy uważasz, że montaż turbotimera ma sens? Przez kumatych w temacie silników zostałem nastraszony, że jeśli będę używał turbo jak zwykłej benzyny (gasisz silnik po jeździe bez czekania na ochłodzenie, itp.) to skrócę znacząco jej żywotność. Ale mając prawie nowe auto nie chcę stać pod tesco czekając, aż mi się "turbinka nagrzeje", akurat jak się gdzieś mega spieszę. No bez jaj. Ale może powinno się poczekać...?
Od początku traktuję swojego ceeda jak jajko, więc czekam te pół minuty przed i po jeździe na turbinę, żeby się zagrzała bądź ostudziła. Pytanie czy nie przesadzam.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Pro_cee'd GT

22 wrz 2016 00:15

Duszku nie przesadzasz, te pół minuty to po jakiejś forsownej jeździe absolutne minimum, po zwykłej miejskiej w sam raz...To jedno z podstawowych przykazań każdego użytkownika auta z turbo, obojętne czy diesel czy benzyna.
Także na pewno robisz dobrze i rób tak dalej, a będziesz bogatszy o jakieś kilka tysi za regenerację, której nie będziesz musiał wykonywać :spoko:
Turbotimer dobra sprawa dla "spieszących się", ale jak z montażem w Ceedzie to już nie mam zielonego pojęcia.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Pro_cee'd GT

22 wrz 2016 07:28

Powiem tak:
Ja odczekuję tylko po jeździe autostradowej (zawsze) i zjeżdżaniu z dłuższej trasy (prawie zawsze, jak nie zapomnę). Po turlaniu się po mieście mam to gdzieś. Mój mechanik przy poprzednim aucie tłumaczył mi, że obecnie sprężarki nie są już tak wyczulone i delikatne jak kiedyś, więc nie trzeba tak na nie chuchać. Poza tym ja zakładam użytkowanie samochodu przez 5 lat, więc trochę inaczej podchodzę do tego, co się może w przyszłości rozlecieć.
W poprzednim aucie miałem ~230kkm przebiegu, z którego ja zrobiłem ok. 80tys, a wcześniejsze użytkowanie owiane było tajemnicą "dziadka z Niemiec" :). Opel miał swoje dolegliwości itp, ale akurat turbina była w stanie idealnym (sprawdzane). Fakt, że silnik był mniej wysilony- 175KM z 2.0. Poza tym kiedyś z ciekawości pytałem o cenę regeneracji mojej turbiny w polecanym warsztacie w moim mieście i okazało się, że koszt to ok. 600-700zł brutto. Po takich cenach przestałem sobie zawracać tym głowę.

Nasze GT'ki są na tyle krótko na rynku, że póki co nie wiadomo jeszcze co je będzie boleć na starość. Ja na razie jestem generalnie zadowolony z samochodu, ale zaczyna mnie denerwować wnętrze, w którym coraz więcej elementów zaczyna skrzypieć i trzeszczeń po 35kkm. Jak się coś poważnie schrzani to można jechać do ASO, żeby naprawiali, ale z tematem "panie coś mi trzeszczy gdzieś tam z tyłu" spuszczą cię na drzewo.
Obrazek

Avatar użytkownika
drghost
Przedszkolak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 lip 2016 18:24
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Turbo ON 204KM
2014

Re: Pro_cee'd GT

24 wrz 2016 01:34

Dzięki Ryba, pozytywny z Ciebie gość ("duszku" :D ) :)
Co do regeneracji, to nie orientowałem się jakie to są koszta. Pozytywne zaskoczenie. Swoją drogą gdzie dokładnie serwisujesz swoje GT? Wiem, że nie w Krakowie, ale może przejazdem w Twoich rejonach warto byłoby nawet zostawić auto na chociażby przegląd. Czasami zapuszczam się daleko w Polskę, więc opcja do rozważenia.
A teraz...idę się przejechać, nie ma szans na sen. To zawsze działa dobrze na psychę :)
dobranoc!

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Pro_cee'd GT

24 wrz 2016 08:21

Ja serwisuje w Eurokasie w Gliwicach, bo mam pod nosem. Tani nie są, co do jakości usług póki co nie mam uwag.

Tapatalk @ Galaxy S6
Obrazek

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Pro_cee'd GT

11 paź 2016 08:06

Wczoraj przy okazji serwisu olejowego dołożyłem moduł domykania szyb - w końcu mogę wykreślić z listy ten wkurzający brak. Oprócz samej funkcji domykania szyb nareszcie można sterować szybami przez ok. minutę po wyłączeniu zapłonu. Podwójny plus. Minus, że nie działa to z dachem, ale i tak jestem zadowolony :yah:

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Pro_cee'd GT

11 paź 2016 08:49

Ile zapłaciłeś?
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Pro_cee'd GT

11 paź 2016 10:08

W ASO?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Pro_cee'd GT

11 paź 2016 13:19

Można dobrać opcję z domykaniem dachu- to wersja 4+1

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Pro_cee'd GT

11 paź 2016 16:23

Tak w ASO, na razie wszystko robię w ASO :) Cena z montażem 518 brutto.

AUTOR WĄTKU
Michał
 

Re: Pro_cee'd GT

17 paź 2016 14:44

Hej ,
Duzo nie napisze , ponieważ samochód mam od jakiegoś tygodnia.
Z niektórymi plusami sie zgadzam, tak samo z minusami, szczególnie jeśli chodzi o ten ręczny :) dodatkowo , za każdym wyjazdem u mnie jest problem ponieważ parkuje na platformach, do tego , samochód żony nie ułatwia wyjazdu - honda CRV .... :)
Obrazek
Najbardziej natomiast mnie wkurza plastik na obudowie kierownicy jak i przełączniki zespolone. MatkoBosko ... toż to materiały z lat 80tych ;)

Ogólnie samochód bardzo bardzo zacny. Jestem raczej przeciwnikiem piania nad swoją marką samochodu i rozpisywania na ten temat na forum . Posiadałem przed kią mazde mx5 i dwa razy odwiedziłem tamto forum ... nie dało sie tego generalnie czytać . Okazywało sie ze mx5 to samochód rodzinny, sportowy, dla handlowa, dla kobiety, dobry jako pierwszy samochód, dobry jako ostatni samochód, pakowny, zwrotny, piekny , brzydki, ... szkoda gadać ;)

Przed zakupem obejrzałem Golfa GTi, Focusa ST, alfe ( nie pamiętam modelu, hothatch ) audi s3, Merca A-klase ( sam pakiet AMG ) .... i wlasnie najrozsądniejszy okazał sie ceed ze swoją naprawde rewelacyjną ceną. Napewno nie był "najlepszy" czyli najszybszy, najlepiej wykonany, najlepiej prowadzący się.
Najciekawszą alternatywą była megana RS ... ale tylko 3 furtki :( nowa megana to juz nie to samo niestety.

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Pro_cee'd GT

18 paź 2016 05:41

A co to za dziwny garaż? Pierwszy raz takie cuś widzę

Tapnięte z OnePlus One

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Pro_cee'd GT

18 paź 2016 07:00

Platforma parkingowa.

Obrazek

Wykorzystanie miejsca x2, niestety dość kosztowne.
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Pro_cee'd GT

18 paź 2016 09:15

Michał napisał(a): mx5 to samochód rodzinny, sportowy, dla handlowa, dla kobiety, dobry jako pierwszy samochód, dobry jako ostatni samochód, pakowny, zwrotny, piekny , brzydki, ...


A myślisz, że z Ceed, zwłaszcza GT, jest inaczej ? Właśnie jedna taka dyskusja już tu była :biggrin: :biggrin:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

Re: Pro_cee'd GT

18 paź 2016 09:53

vonski napisał(a):Platforma parkingowa.
Wykorzystanie miejsca x2, niestety dość kosztowne.


Obrazek
i czasem trochę ryzykowne...chyba jednak zostanę przy wersji parkingu pod chmurką
:D

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl