Czy kupiłbyś Ceeda jeszcze raz ???

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Czy kupiłbyś Ceeda jeszcze raz ???

16 lip 2020 15:26

Renegade napisał(a):
gisio napisał(a):Bez off topów mi tu! - pioter :palka: :palka: :palka:


Gisio spuść roletkę, bo jakiś policjant Ci grozi :whistle2: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Pitrek napisał(a): jak wymienię deskę rozdzielcza bo przy sprzedażny raczej nikt mi nie odda tego

No to niestety zawsze tak jest za wszelkie nasze modyfikacje czy inne wkłady, nikt Ci potem nie zwróci, dlatego też wolałem mojego oddać ojcu, a jego sprzedać, bo za to co tam po dokładałem by mi nikt kasy nie oddał.




Tylko ze nowa deska kosztuje ok 4 tyś ;p wiec pilnie odkładam co jakiś czas troszkę grosza
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Czy kupiłbyś Ceeda jeszcze raz ???

16 lip 2020 16:29

Pitrek napisał(a):Tylko ze nowa deska kosztuje ok 4 tyś ;p wiec pilnie odkładam co jakiś czas troszkę grosza


Pitrek – jak zostawisz w ASO tysiaka kupując części do swojego bolidu (dowolne z asortymentu Mobis) to załatwię Ci tę deskę w KMP w ramach PDW ;)
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Marcinek82
Kierownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 07 lut 2018 08:59
Lokalizacja: Slask
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, L+BL

Re: Czy kupiłbyś Ceeda jeszcze raz ???

16 lip 2020 17:04

Ja z C2 to srednio bylem zadowolony - 1. liczylem na troche lepsze osiagi a 2. niewiedziec czemu sprzedawca nie wspomnial nawet ze dokladajac 2,5k mialbym wersje L i pare rzeczy wiecej niz mialem w moim C2. Natomiast z C3 wkoncu mam "radosc z jazdy" choc to nie "Bawarka" :-D tylko nie wiedziec czemu w kombiaku najmocniejszy jest 1,4. Zeby chociaz 1,6 dali :-(

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Bylo: kilka na F :-) m.in. Focus mk1, mk2 FL, Fiesta mk7, cee'd 2 SW 1,6 CRDi
Jest: Ceed 3 SW 1,4 T-GDI, Fiesta mk8 1,0EB, :icon_biggrin:

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Czy kupiłbyś Ceeda jeszcze raz ???

16 lip 2020 20:52

gisio napisał(a):
Pitrek napisał(a):Tylko ze nowa deska kosztuje ok 4 tyś ;p wiec pilnie odkładam co jakiś czas troszkę grosza


Pitrek – jak zostawisz w ASO tysiaka kupując części do swojego bolidu (dowolne z asortymentu Mobis) to załatwię Ci tę deskę w KMP w ramach PDW ;)



Kurdeeeee kupowałem cały zestaw rozrządu w tamtym roku u konkurencji gdzie sprzedaja i30 ;p gdybym wiedział to bym wydał w KIA....
Możesz podać więcej szczegółów? - bo coś tam czasem kupuje w ASO
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

barchte
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 lip 2018 19:47
Lokalizacja: krosno
Grupa: Podkarpacka

Re: Czy kupiłbyś Ceeda jeszcze raz ???

19 lip 2020 16:38

Aktualnie posiadam Ceed II, jeżdżę nim ponad dwa lata i mam średnie wrażenia,
w tej wersji jest kilka wad nie do naprawienia,
- kiepskie sprzęgło, raz wymieniana tarcza na gwarancji bo piszczało, po trzech miesiącach znowu piszczy, propozycja ASO - kolejna wymiana na nieoryginalne części bo są podobno lepiej dopracowania, ale tym razem odpłatna
- dziwne szarpanie od nowości przy dodawaniu gazu - jest to strasznie irytujące, dwa razy było zgłaszane do ASO - opinia, ten silnik tak ma i nic na to nie poradzą
- źle wyprofilowana klapa bagażnika , po otwarciu wilgotnej klapy np. po deszczu część wody spływa do bagażnika

konkluzja - po nowym roku autko do zmiany na inne marki lub na nowego Ceeda jeżeli jazdy próbne mnie pozytywnie zaskoczą

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Czy kupiłbyś Ceeda jeszcze raz ???

20 lip 2020 09:02

A ja Wam powiem, że C2 to było najlepsze auto jakim do tej pory jeździłem, z chęcią kiedyś wrócę do Ceeda, ale to pod warunkiem, że poprawią wygłuszenie nadkoli, bo teraz idzie jobca przy 140 km/h dostać :/
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

zarathos
Kierownik zmiany
 
Posty: 153
Dołączył(a): 06 lis 2018 19:44
Lokalizacja: 3Miasto
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2018, M

Re: Czy kupiłbyś Ceeda jeszcze raz ???

20 lip 2020 11:27

Ja po prawie kolejnym roku (na jesieni stuknie 2) i zbliżając się do 45000km wiem już, że do Ceeda nie wrócę.

Wygłuszenie szwankuje, montaż elementów pozostawia sporo do życzenie - mam wrażenie że zrobiono ten samochód tak żeby budził podziw w salonie i na dziennikarzach, ale szybko się rozłazi w szwach.

Technice (napęd, zawieszenie) nie mogę nic zarzucić. Jest wygodny, silnik ładnie ciągnie, przyjemny dynamicznie. Zawieszenie pozwala zaszaleć na krętych drogach. Niestety odbiór samochodu "ze środka" dużo mu ujmuje. Zwłaszcza na kiepskich drogach albo na autostradach. Myślałem nad zmianą na Sportage albo Niro jak będą wyprzedaże rocznika, ale z opinii wynika że Sportage ma te same problemy z wygłuszeniem. Niro z kolei to hybryda i fajnie, ale w trasy...

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Czy kupiłbyś Ceeda jeszcze raz ???

20 lip 2020 11:31

Sportage jest dużo lepiej wygłuszczony, ale też musisz wziąć pod uwagę, że to zupełnie inna buda i po prostu idealnie nie będzie przy tych $$ za samochód. Które konkretnie elementy wnętrza są źle spasowane/zmontowane?
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

zarathos
Kierownik zmiany
 
Posty: 153
Dołączył(a): 06 lis 2018 19:44
Lokalizacja: 3Miasto
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2018, M

Re: Czy kupiłbyś Ceeda jeszcze raz ???

20 lip 2020 12:54

Wypacza się tylna półka i wariuje (odboje dobrze nie przylegają), same odboje też tracą elastyczność i się zsuwają. Podszybie chyba ma za małe luzy konstrukcyjne, bo przy wyższych temperaturach skrzypi. Tylne fotele po X złożeniach i rozłożeniach łapią luzy i hałasują na wybojach (jak ktoś siądzie to jest spokój). Coś mi wali w okolicach schowka, ale jeszcze nie rozpracowałem czy to nie coś z meneli jakie wożę. Sekcja z lampkami i schowkiem na okulary też zaczyna wydawać z siebie irytujące dźwięki. Na krótkich, płytkich wybojach (bardziej drgania niż podskoki) podsufitka w okolicy słupków B też coś tam z siebie wydaje :) Drzwi przy zamykaniu skrzypią jak się je do siebie ciągnie.

To u mnie, podejrzewam że w każdym wozie będzie to mocno indywidualne. Co nie zmienia faktu że jest irytujące. Na dodatek wiem, że jak ASO zabierze się za naprawę to będzie lepiej niż gorzej. Koncerty mi się zaczęły jak samochód zaczął zbliżać się do 40000. Wcześniej poza brakiem wygłuszenia i standardem czyli klapą bagają którą ASO wyregulowało było w miarę ok.

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Czy kupiłbyś Ceeda jeszcze raz ???

20 lip 2020 21:43

Kurde ja mam chyba jakiegoś cudownego Ceeda... Ponad 5 lat, >70kkm, w środku cisza, spokój, nic nie stuka, nie trzeszczy, nie tłucze...
Jak?

Tapatalk @ Galaxy S10e
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Czy kupiłbyś Ceeda jeszcze raz ???

21 lip 2020 07:09

vonski napisał(a):Jak?


Widać robili samochód w fabryce dla majstra, ale zrezygnował, więc puścili w rynek ... :spoko: :biggrin:

U mnie też nic nie puka, nie trzeszczy, nie skrzypi, a że mam C II, to uważam, że wyciszenie jest OK, a nawet bardziej. Ale jeździłem testowo C III i faktycznie, było trochę (z naciskiem na trochę) głośniej w nowym kombiaku niż w moim, ale bez przesady, że od razu robiła mi się porządnie nagłośniona dyskoteka w wykonaniu DJ Asfalt ft. Opona. Dlatego bez problemu przymierzę się zapewne na jesieni do zakupu tego właśnie wozidła.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

zarathos
Kierownik zmiany
 
Posty: 153
Dołączył(a): 06 lis 2018 19:44
Lokalizacja: 3Miasto
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2018, M

Re: Czy kupiłbyś Ceeda jeszcze raz ???

21 lip 2020 07:38

5 lat temu jeszcze C3 nie było :P Nie miałem C2, więc nie mam porównania, a moja C3 poskrzypuje, stuka i piszczy tu i ówdzie :)

EDIT:

Żeby mnie tu o sabotaż nie oskarżano - lubię tym samochodem jeździć, robię spore trasy w zasadzie dla przyjemności przejechania się gdzieś. Po prostu jakościowo nie przekonuje mnie do siebie na tyle żebym zdecydował się na ponowne kupno Ceeda. Kię w ogóle - mogę się zastanowić, zwłaszcza nad Sportage i Niro, ale Ceeda - nie. Może C4, ale raczej nie doczekam nowej generacji w obecnym Ceedzie :)

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Czy kupiłbyś Ceeda jeszcze raz ???

22 lip 2020 20:41

U mnie również nic nie puka a wyciszenie zrobiłem sam bo jak dla mnie było głośno. Piotruś pisze że w c3 jest głośniej to źle bo człowiek na starość oczekuje większego komfortu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

Poprzednia strona
Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl