nowe auto

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
ErcIn
 

nowe auto

17 cze 2014 19:17

Witam wszystki forumowiczow..
Mam kilka pytan.
Kupilem nowa Kie ceed prosto z salonu i pierwsze zdziwienie to ze nie ma w komplecie felg alu ale mniejsza o to. Mam do was pytanie bo planuje juz kupic felgi i opony 17 ale z tego co czytam to sa jeszcze jakies parometry dokladne :( moge kogos poprosic kto mi doradzi jak dobrze kupic i na co zwracac uwage. Interesuje mnie opona 225-45-17 a co dalej potrzebuje wiedziec zeby dobrze felge dopasowac ..?

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: nowe auto

17 cze 2014 20:23

W instrukcji masz podane jakie zalecaja felgi i opony w rozmiarze 17 :-)

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: nowe auto

17 cze 2014 21:57

To nie wiedziales, co kupujesz????

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: nowe auto

17 cze 2014 23:16

No ja też się przewróciłem na plecy.. To jak Ty takich udanych zakupów dokonujesz za X-dziesiąt tysięcy to w drobniejszych sprawach chyba żona nie ma z Tobą lekko :lol:
Powtórzę po raz tysięczny - przeczytaj regulamin forum :!! :!! :!!
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2973
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: nowe auto

18 cze 2014 05:54

Popytaj w serwisie/salonie bo ja kupiłem u nich w kwietniu w promocji ATT i wyszło taniej jak na allegro i od razu przełożyli ze stalówek i założyli do samochodu.Problem doboru odpada. Niech się wypowie ktoś czy 17-stki będą odpowiednie do danego typu zawieszenia bo były z tym jakieś kłopoty.
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: nowe auto

18 cze 2014 19:26

Na stronie att masz konfigurator felg. Ceed jest na liście modeli. 17 w ofercie tez :)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
ErcIn
 

Re: nowe auto

18 cze 2014 20:47

Dzieki wielkie. Wiem co kupuje juz sie nie martw o to pytalem o kola bo 16 mi sie w ogole nie widza i zastanawialem sie czy 18 by nie weszly..? Ma ktos moze 18 i moze powiedziec jak sie jezdzi ..?

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: nowe auto

19 cze 2014 04:07

ErcIn napisał(a):...i zastanawialem sie czy 18 by nie weszly..?


Wejść pewnie wejdą bo w GT są 18' niemniej cały "zawias" jest inny. Zasadnicze pytanie jest takie czy bardziej przykładasz wagę do wyglądu auta czy komfortu podróży? Na 18' kołach przy standardowym zawieszeniu to będą Ci plomby z zębów wypadały. Bardzo ważne jest też jaki masz w aucie hamulec postojowy "manualny" czy też "elektryczny".
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
ErcIn
 

Re: nowe auto

19 cze 2014 08:58

Dzieki wszystkim za odpowiedzi jednak nie bylo ciezko odpowiedziec. Wszystkim podziekowania za udzielone podpowiedzi i informacje

AUTOR WĄTKU
ErcIn
 

Re: nowe auto

23 cze 2014 19:34

8.00J x 17 ET 35 mm. Jak myslicie zda to egzamin czy nie bardzo ..?

AUTOR WĄTKU
kris1035
 

Re: nowe auto

24 cze 2014 20:39

witam ja mam w swoim ceede 17 orginalne i bezproblemowo sia na nich smiga tylko paliwka wiecej spala :}

AUTOR WĄTKU
max_krk
 

Re: nowe auto

24 cze 2014 20:45

IMO nie bardzo bo opona może już wystawać poza obrys auta, ja bym szukał czegoś bliżej 7, 7.5 j i min 45 et. Jak masz stalówki to masz teraz 6.5j x 16 i et 51. Tutaj http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi masz kalkulator et, ustaw sobie parametry obecnej i nowej felgi i zobaczysz co i jak się zmienia, et jest ważny bo on (wraz z szerokością felgi) zmieni Ci rozstaw osi, a tutaj nie ma co przesadzać normy to ok +- 20 mm na stronie, dodatkowo jak et będzie za mały to zaciski hamulców mogą się nie zmieścić i nie przykręcisz felgi.

A z ciekawości będziesz się pozbywał tych 16 co masz teraz? bo możliwe że byłbym zainteresowany oponami :)

AUTOR WĄTKU
max_krk
 

Re: nowe auto

24 cze 2014 20:46

KRIS to bądź tak dobry i podaj koledze parametry tych 17, będzie problem z głowy :good

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: nowe auto

24 cze 2014 21:29

Miażdży mnie ten wątek, za każdym razem jak go widzę na liście nieprzeczytanych.. Temat "nowe auto" a rozmowa o felgach (i nie że "po drodze" zeszło na to), w dziale "wyposażenie" gdzie jest dział o oponach, felgach itp..
Trzeba było zatytułować w ogóle "problem" to by było już idealnie...
Jak chcesz kupić alusy to pytaj sprzedawców felg, bo to ich brocha dopasowanie felg do auta, a nie producenta auta/salonu czy userów na forum.. Poza tym dalej nie uzupełniłeś profilu, więc nie wiemy o jakim aucie rozmawiamy, poza tym że C2, bo gdybyśmy wiedzieli dokładnie to ja np. mógłbym Ci sprawdzić w TUV z jakimi kołami auto jest homologowane i jakie alternatywy są dopuszczalne. Ale Ty nie ułatwiasz innym pomocy sobie, więc jej nie oczekuj...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
ErcIn
 

Re: nowe auto

24 cze 2014 21:46

Jeszcze nie mam odbieram auto 5 wiec dlatego sie pytam ;) dzieki wielkie za odpowiedzi co duzo pomagaja ;) bo w tych sprawach to mi slabo idzie. Ale widze ze juz nie musze szukac kupca na opony ;) Auto Ceed II 1.6 Diesel

AUTOR WĄTKU
max_krk
 

Re: nowe auto

24 cze 2014 22:25

Jak jeszcze nie odebrałeś to możesz deal w salonie zrobić i jakieś 17 z ATT (wydaje mi się, że z nimi umowę mają) wziąć i pewnie taniej Ci to wyjdzie, a już najtaniej byłoby dobrać jakieś 16 do tych opon co masz a stalówki zostaną Ci na zimę :) no opcji masz kilka, powodzenia! :ok A jakbyś chciał opylić te oponki to daj znać na priv :ha

AUTOR WĄTKU
ErcIn
 

Re: nowe auto

25 cze 2014 22:39

Chetnie sprzedam ale jakos nie moge sie z Toba skontaktowac na priv

AUTOR WĄTKU
max_krk
 

Re: nowe auto

26 cze 2014 00:19

Już odpowiedziałem :)

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl