malowanie czujników cofania

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

malowanie czujników cofania

04 lip 2015 22:23

Kilka dni temu padł mi jeden czujnik cofania..mam cały komplet jako rezerwę ale...są czarne..wiem bo kiedyś widziałem w salonie że mogę kupić farbkę do zaprawek pod kolor samochodu...myślicie że pomalowanie czymś takim czujnika cofania ma sens? no bo przecież nie wymienię sobie jednego czujnika z czerwonego na czarny :/
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: malowanie czujników cofania

05 lip 2015 08:15

Możesz pomalować, nie zakłóca to działania.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: malowanie czujników cofania

05 lip 2015 13:05

pioter napisał(a):Możesz pomalować, nie zakłóca to działania.

tak, wiem, że nie zakłóca, bo wszystkie mam pomalowane..pytanie brzmi czy taka farbka zaprawkowa się do tego nadaje czy za miesiąc ta farba nie zacznie mi odchodzić..
PRO CEED 1.6pb

Artemenes
 

Re: malowanie czujników cofania

05 lip 2015 14:04

Mam pomalowane zaprawkową od 2 lat i nic się złego nie dzieje.

andRyou
 

Re: malowanie czujników cofania

14 lip 2015 12:17

Ja kupiłem czujniki Valeo i w instrukcji wyraźnie było zaznaczone, że nie można ich lakierować, bo wpłynie to na działanie. Mieli wtedy w ofercie specjalne czujki które można malować, albo już w kolorze (tylko w najbardziej popularnych. Zdziwiło mnie oświadczenie Valeo wydane jakiś czas później, że niektóre serie czujek wcześniej sprzedawanych jako "nie do malowania" można jednak malować. Niestety mojej serii tam nie było, więc wolałem nie ryzykować.

AUTOR WĄTKU
jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: malowanie czujników cofania

31 lip 2015 14:51

Ja kupiłem czujniki Valeo i w instrukcji wyraźnie było zaznaczone, że nie można ich lakierować, bo wpłynie to na działanie. Mieli wtedy w ofercie specjalne czujki które można malować, albo już w kolorze (tylko w najbardziej popularnych. Zdziwiło mnie oświadczenie Valeo wydane jakiś czas później, że niektóre serie czujek wcześniej sprzedawanych jako "nie do malowania" można jednak malować. Niestety mojej serii tam nie było, więc wolałem nie ryzykować.

nie no ja mam czujniki steelmate, które na bank da się pomalować, bo identyczne pomalowane mam na samochodzie, moje pytanie dotyczyło tylko tego czy muszę to dawać do lakiernika czy mogę sam zaprawką pomalować..i już wiem, dzięki Artemenes, jeszcze tylko zaprawkę solid red muszę znaleźć
PRO CEED 1.6pb

c22
 

Re: malowanie czujników cofania

02 sie 2015 20:48

hłyt marketingowy, abyś zamówił w wybranym kolorze i tym samym przepłacił ;)

co do przyczepności warto zastanowić się aby w pierwszej kolejności położyć "podkład zwiększający przyczepność".

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl