Alarm a klapa bagażnika

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
starczek
 

Alarm a klapa bagażnika

22 wrz 2007 21:01

Na kluczyku jest trzeci przycisk do otwierania wy??cznie klapy baga?nika. I fajnie by by?o, tylko... u mnie nie dzia?a. Tzn. mog? go wciska? ale nic si? nie dzieje (prawdopodobnie jest niepod??czony, gdy? nawet dioda w kluczyku si? nie zapala). A po otwarciu samochodu normalnie a nast?pnie otwarciu wy??cznie klapy baga?nika, po kilkudziesi?ciu sekundach autoalarm si? sam uzbraja (jak by nie "wiedzia?", ?e klapa jest otwarta). Mój alarm to QX002 i w instrukcji wyczyta?em, ?e mo?liwo?? niezale?nego otwarcia klapy to standardowa funkcja tego alarmu (w odró?nieniu od domykania okien, które jest opcj?).

Wkurza mnie to, bo w salonie sobie w kulki lec? z takim monta?em. Dodatkowo przyjrza?em si? czujnikowi otwarcia maski i tak niechlujnie wykonanego monta?u to dawno nie widzia?em. Otó? czujnik nie dzia?a prawid?owo, bo po otwarciu maski zahacza o link? do otwierania tej?e. Blokuj?c si?, nie zwiera obwodu czyli de facto nie zabezpiecza. Brawo dla salonu... ale im nie popuszcz?... wkurzy?em si? na maksa jak to zobaczy?em :evil:

Na koniec - czy inni te? tak maj? z alarmem i klap? baga?nika? Czy mo?e tylko ja? A mo?e nikt nie zwróci? uwagi?

AUTOR WĄTKU
Goldenos
 

22 wrz 2007 21:15

Mi juz wymieniali czujnik klapy silnikowej, bo był jakiś felerny - alarm samoczynnie zaczynał wyć. Elektryk wstawił nowy (ponoć lepszy). Teraz jest ok, o nic nie haczy.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

22 wrz 2007 22:18

mam podobny problem. Z kluczyka mozna deaktywowac klape, ale potem po zamknieciu jej zaczyna wyc :-/

pytalem w serwisie - ponoc ten alarm niestety tak ma. Ale bede dalej drazyl. To samo jak otworze auto normalnie a tylko klape fizycznie otworze. Alarm sie uzbraja po 30 sekundach (zgodnei z instrukcja) i ok. ale jak zamkne klape - wyje.

jak sie dowiem wiecej, dam znac

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
starczek
 

22 wrz 2007 22:55

gbear napisał(a):pytalem w serwisie - ponoc ten alarm niestety tak ma. Ale bede dalej drazyl.


IMHO warto drążyć (co i ja będę czynił), gdyż, co chcę jeszcze raz podkreślić, w instrukcji do alarmu jest opisana ta funkcja jako podstawowa a nie opcjonalna.

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

23 wrz 2007 12:05

gbear napisał(a):mam podobny problem. Z kluczyka mozna deaktywowac klape, ale potem po zamknieciu jej zaczyna wyc :-/

pytalem w serwisie - ponoc ten alarm niestety tak ma.

to chyba średnie tłumaczenie. ja też zachęcam do drążenia tematu bo jesli alarm troche działa a troche nie to znaczy że nie działa.

masz symbol tego autoalarmu?
chcetnie poszukam w necie i nawet zadzwonie do producenta się zapytac.

oskar

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

23 wrz 2007 17:20

QX002 - standardowo jak u wszystkich (prawie;))

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
kostel
 

23 wrz 2007 17:39

gbear napisał(a):mam podobny problem. Z kluczyka mozna deaktywowac klape, ale potem po zamknieciu jej zaczyna wyc :-/

pytalem w serwisie - ponoc ten alarm niestety tak ma. Ale bede dalej drazyl. To samo jak otworze auto normalnie a tylko klape fizycznie otworze. Alarm sie uzbraja po 30 sekundach (zgodnei z instrukcja) i ok. ale jak zamkne klape - wyje.

jak sie dowiem wiecej, dam znac

pzdr



1. Jeśli macie problem z aktywacją alarmu podczas otwierania samego bagaĹźnika tzn Ĺźe zamontowano wam zły alarm obecnie montuje sie do tego typu kluczyka specjalny alarm który nie powoduje jego aktywacji
nie pamiętam teraz dokładnej nazwy ani serii jutro sie dowiem

2. co do nie działania przycisku na pilocie do bagażnika środkowy działa inaczej niż 2 pozostałe trzeba go przytrzymać nieco dłużej niż pozostała aż mrugną światłą z tyłu to tak na marginesie :)

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

23 wrz 2007 17:46

Kostel,

nie mam problemu z aktywacja przy otwieraniu tylko jak zamykam klape, a wczesniej nie otwieralem drzwi. Serwisant poki co powiedzial, ze tak ma byc, ale jeszcze go troche wymecze ;)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
kostel
 

23 wrz 2007 18:27

gbear napisał(a):Kostel,

nie mam problemu z aktywacja przy otwieraniu tylko jak zamykam klape, a wczesniej nie otwieralem drzwi. Serwisant poki co powiedzial, ze tak ma byc, ale jeszcze go troche wymecze ;)

pzdr



zamykania teĹź dotyczy :)

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

24 wrz 2007 08:27

Rozmawiałem z serwisem producenta.
Takie rzeczy jak opisał starczek i gbear nie powinny się pojawiać jesli alarm jest prawidłowo podłaczony.

No więc wszystko jasne.
Jesli macie na alarm gwarancje to chyba nic nie szkodzi żeby to zgłosić.

aha,
gwarancja jest producenta czy KIA?

Oskar

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

24 wrz 2007 08:46

phi ja to nie mam takiego nowoczesnego kluczyka
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
nigras
 

24 wrz 2007 15:35

To ja przeprowadzilem kilka testow u siebie i wydaje sie, ze u mnie dziala to ok.
Otworzylem srodkowym przyciskiem klape (trzeba chwile przytrzymac), zamknalem po kilku sek i drugi raz po ok minucie i alarm sie nie wlaczyl. Otworzylem cale auto, ale tylko klape fizycznie, czekalem tak samo, tez sie nie zalaczyl. Tak wiec wyglada na poprawne dzialanie.
Po otwarciu kluczykiem klapy drzwi sa zablokowane.

Aczkolwiek zdarzylo mi sie, ze alarm zaczal wyc przy otwartej klapie, ale jak to sie stalo to nie wiem.

pozdrawiam
Piotrek

AUTOR WĄTKU
starczek
 

24 wrz 2007 16:09

kostel napisał(a):2. co do nie działania przycisku na pilocie do bagaĹźnika środkowy działa inaczej niĹź 2 pozostałe trzeba go przytrzymać nieco dłuĹźej niĹź pozostała aĹź mrugną światłą z tyłu to tak na marginesie :)


A tego nie wiedziałem - po prostu go wciskałem i jak się diodka nie paliła to myślałem, że jest niepodłączony... :roll: człowiek uczy się całe życie.

Teraz jak już wiem jak obsługiwać pilota ;) to potwierdzam słowa nigrasa. Za wyjątkiem otwarcia całego auta z kluczyka a potem tylko klapy - w takim wypadku alarm zawsze się sam załączy.

AUTOR WĄTKU
zwrobel
 

28 paź 2007 17:52

Witam,

miałem ten sam problem z klapą bagażnika. Po zdeaktywowaniu środkowym przyciskiem z kluczyka, otwarcie klapy powodowało wzbudzenie alarmu. Dodatkowo miałem jeszcze jeden problem z alarmem, dziwny nawet dla serwisu. Podczas gdy silnik był włączony, dwa razy otwierałem drzwi kierowcy. Wyłączenie silnika powodowało uzbrojenie sie alarmu ze mną wewnątrz. Otwarcie wtedy drzwi oczywiście uaktywniało alarm.
Gość w serwisie męczył sie 3 godziny i doszedł w końcu do wniosku, że zamontowali mi wcześniej centralkę alarmowa od Cerato :) To ta sama centralka, tylko inaczej fabrycznie zaprogramowana. Skandal.
Takie rzeczy i wiele innych (większość to negatywy) robią panowie w serwisie JACEK BALLAUN ul. Białowieska 6. Nie polecam.
Centralka została wymieniona i wszystko działa super.

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl