Czujnik parkowania

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
damsik
 

24 kwi 2008 16:59

czy ma ktos z was zamontowany wyswietlacz od czujnika parkowania z tylu?bo jak zamawialem auto to mialem wybor: z przodu obok slupka lub z tylu tak ze bede widzial go w lusterku.jesli ktos z was ma tak zamontowany to prosze o fotke. dzieki

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

24 kwi 2008 20:50

Ja mam z tyłu; widzę go w lusterku.Tylko jak jest duże słońce to wtedy nic nie widać na wyświetlaczu.Ale zawsze przecież jest jeszcze dźwięk.

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

25 kwi 2008 13:49

damsik napisał(a):czy ma ktos z was zamontowany wyswietlacz od czujnika parkowania z tylu?bo jak zamawialem auto to mialem wybor: z przodu obok slupka lub z tylu tak ze bede widzial go w lusterku.jesli ktos z was ma tak zamontowany to prosze o fotke. dzieki

Mam z tyłu i jest ok.Nie chcałem żeby mi ciągneli przewody przez całe auto.Z tego co wiem jest kilka wyświetlaczy które montują z tyłu.Może czytelność ich jest różna.U mnie widać wyraźnie. :)

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

25 kwi 2008 19:15

Mam z tyłu na podsufitce i polecam właśnie takie rozwiązanie, bardzo praktycznie i funkcjonalnie. Z przodu nie polecam bo to jednak dość duża ingerencja w wygląd kokpitu.

AUTOR WĄTKU
damsik
 

26 kwi 2008 11:08

jakbyscie mogli dac jakies fotki to bede wdzieczny bo odbieram samochod za miesiac a jestem ciekaw jak to wyglada

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

28 kwi 2008 07:20

damsik napisał(a):jakbyscie mogli dac jakies fotki to bede wdzieczny bo odbieram samochod za miesiac a jestem ciekaw jak to wyglada

To zdjęcie mojego wyświetlacza w podsufitce(widok w pełnym słońcu)
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6539
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

28 kwi 2008 10:07

Jak chcesz zobaczyć jak to wygląda z przodu na desce zajrzyj do mojej galerii.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
damsik
 

28 kwi 2008 17:58

dzieki

AUTOR WĄTKU
Mara
 

28 kwi 2008 19:36

Ja w piatek próbowałem wynegocjować wyświetlacz ale mi powiedzieli, ze to sie wiąże ze zmiana czujnikow na drozsze co mnie musialo by kosztowac 100zl.
Mowa oczywiscie o tych gratisowaych wraz a alarmem.
A tak na marginesie za domykanie szyb w alarmie doplata 200zl .... masakra.

AUTOR WĄTKU
damsik
 

29 kwi 2008 08:11

a mi dali za darmo czujnik z wyswietlaczem i jeszcze mialem wybor czy na desce czy z tylu.oprocz tego alarm dywaniki ubezpieczenie listwy boczne (1,4 opt.+ 2008)takze trzeba sprawdzac u innych dealerow.ja narazie czekam i jeszcze z miesiac to potrwa.

AUTOR WĄTKU
potok
 

07 maja 2008 18:41

Ja zamawiałem na początku marca kiedy czujniki i alarm były gratis od KIA ale salon doliczył mi do ceny 400 pln za ich montaż, czy to normalne ? Z gratisów dostanę od salonu jedynie dywaniki a to wszystko przy cenie autka znacznie przekraczającej 70 kpln. No i do tej pory nie mam od nich żadnej informacji o terminie dostawy :(
Co sądzicie o takim salonie ?

AUTOR WĄTKU
less
 

07 maja 2008 18:50

potok napisał(a):Ja zamawiałem na początku marca kiedy czujniki i alarm były gratis od KIA ale salon doliczył mi do ceny 400 pln za ich montaż, czy to normalne ? Z gratisów dostanę od salonu jedynie dywaniki a to wszystko przy cenie autka znacznie przekraczającej 70 kpln. No i do tej pory nie mam od nich żadnej informacji o terminie dostawy :(
Co sądzicie o takim salonie ?


Niech zgadnę - salon w Dąbrowie Górniczej?

AUTOR WĄTKU
potok
 

07 maja 2008 18:52

Prorok jaki, czy cóś ? :)

AUTOR WĄTKU
less
 

07 maja 2008 19:14

Odwiedziełem Dąbrowę jak byłem już decydowany kupi Ceeda i jeździłem po okolicznych salonach szukając najlepszej oferty. Pan (chyba jakiś własciciel) na nasze pytanie co może nam zaoferowac poza cennikiem prawie się na nas wydarł i oskarżył o okradanie go z prowizji :o . Szybko podziękowałem i kupiłem tam gdzie dali mi upust i dużo dodatków bez problemu :D .

Zobaczyłem że jesteś z SO i skojarzyłem po prostu.
A tak BTW to skandal z tą opłatą za montaż. Ja bym tak tego nie zostawił. To była oficjalna promocja KIA Polska i IMO dealer Cię po prostu naciągnął. Proponuję interwencję w KIA POlska

AUTOR WĄTKU
potok
 

07 maja 2008 19:55

Dzięki serdeczne za "otwarcie mi oczu", spróbuję od nich coś jeszcze przy odbiorze wytargować a jeśli się nie uda to zrobię jak radzisz + kampanię informacyjną w necie - black PR ;)

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: Czujnik parkowania

29 cze 2009 17:32

A ja mam na tyle i do dzisiaj było OK. Wsteczny i było pikniecie potwierdzające zadziałanie czujników i ok.
A teraz raz potwierdzi raz nie po wsadzeniu wstecznego. Czujniki działają dobrze, jak się zbliżam do przeszkody to piszczy.
Miał ktoś podobnie ?? Mam standardowe czujniki co dają z KMP.
Ps. i wie ktoś może gdzie jest montowany włącznik do tych czujników cofania??
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Czujnik parkowania

30 cze 2009 12:40

SebolE napisał(a):Ps. i wie ktoś może gdzie jest montowany włącznik do tych czujników cofania??

Wydaje mi się ,że włącznika jako takiego to nie ma...a zasada działania ( zasilania) jest taka że wrzucając wsteczny bieg zasilana jest żarówka skąd jest brane napięcie 12V do czujników parkowania ( większość instrukcji tak sugeruje zasilanie centrali czujników ).
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

Re: Czujnik parkowania

30 cze 2009 13:45

Gizmo121 napisał(a):
SebolE napisał(a):Ps. i wie ktoś może gdzie jest montowany włącznik do tych czujników cofania??

Wydaje mi się ,że włącznika jako takiego to nie ma...a zasada działania ( zasilania) jest taka że wrzucając wsteczny bieg zasilana jest żarówka skąd jest brane napięcie 12V do czujników parkowania ( większość instrukcji tak sugeruje zasilanie centrali czujników ).


No dokładnie. Zasilanie pobierane jest najczęściej ze światła cofania i włącznika/wyłącznika jako takiego nie ma.

AUTOR WĄTKU
pierrepk
 

Re: Czujnik parkowania

01 lip 2009 08:00

Czy ktos ma problem z czułością tego urządzenia? Przy minimalnym pochyleniu terenu, pika przy dojeździe do wypłaszczenia. Czasami pika też bez specjalnego powodu. O co chodzi?

AUTOR WĄTKU
guesswhoo
 

Re: Czujnik parkowania

01 lip 2009 09:14

U mnie czujniczki działają rewelacyjne :D Auto mam co prawda od niedawna (niecały miesiąc) ale jak narazie zero problemu. Może jest coś nie tak z regulacją? :?:

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl