Czujnik parkowania

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik parkowania

06 sie 2009 23:47

ten suwak jest na samym buzzerze czy w centralce..? bo az sprawdze jak to u mnie wyglada..swoja droga przydaloby sie info o dokladnych parametrach funkcji tel mute w naszych radiach..wtedy moznaby bez problemu wyciszac radio czujnikami cofania
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Czujnik parkowania

07 sie 2009 18:47

jjs napisał(a):ten suwak jest na samym buzzerze czy w centralce..? bo az sprawdze jak to u mnie wyglada..swoja droga przydaloby sie info o dokladnych parametrach funkcji tel mute w naszych radiach..wtedy moznaby bez problemu wyciszac radio czujnikami cofania

u mnie jest na samym bipperze, gdzie jest centralka to ja nawet nie wiem :D

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik parkowania

07 sie 2009 23:56

a ja wiem:)) jak zdejmiesz pokrywke odslaniajaca dostep do zarowek lewego tylnego reflektora to powinna byc tam przykrecona :) dzięki za info..sprawdzę u siebie tą regulację.
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6537
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Czujnik parkowania

30 sie 2009 10:31

W moim nowym cee'd-ku z fabrycznie montowanymi czujnikami nastąpiła pierwsza naprawa gwarancyjna - nie słychać było pipczenia czujników cofania, no chyba że duże skupienie, wyłaczone radio, etc. Jak się okazało, odlepił się biper i wpadł za maty wygłuszające bagażnika - a ja myśłałem, że tak cicho ma być i chciałem wymienić fabrykę na prywatny :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Czujnik parkowania

30 sie 2009 18:17

pioter napisał(a):W moim nowym cee'd-ku (...) nie słychać było pipczenia czujników cofania,(...) odlepił się biper i wpadł za maty wygłuszające bagażnika :D

Czyli maty wygłuszające mamy super!!!!! :D
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik parkowania

31 sie 2009 11:45

less napisał(a):
jjs napisał(a):ten suwak jest na samym buzzerze czy w centralce..? bo az sprawdze jak to u mnie wyglada..swoja droga przydaloby sie info o dokladnych parametrach funkcji tel mute w naszych radiach..wtedy moznaby bez problemu wyciszac radio czujnikami cofania

u mnie jest na samym bipperze, gdzie jest centralka to ja nawet nie wiem :D

sprawdziłem, u mnie nie ma potencjometru ba biperze..szkoda :(
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
Jerzy-Serwisant
Klubowicz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 17 lip 2009 15:31
Lokalizacja: Kę3n
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Opt+,Skóra,Funkcjonalny,Machine Silver

Re: Czujnik parkowania

29 wrz 2009 10:49

Za ok.miesiąc odbieram swojego Ceed'a SW i dogadałem się z salonem, że sam sobie kupię dowolne czujniki, a oni mi gratis zamontują.Głównie chodzi mi oto żeby czujki były srebrne pod kolor auta i z wyświetlaczem LED.Prosiłbym kolegów o fotki jak macie montowane wyświetlacze, z przodu na desce, czy z tyłu pod sufitem.
Zastanawiam się nad takim, czy ktoś miał z nimi do czynienia:
http://www.allegro.pl/item744522151_czu ... ebrne.html

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik parkowania

29 wrz 2009 23:28

pioter napisał(a):W moim nowym cee'd-ku z fabrycznie montowanymi czujnikami nastąpiła pierwsza naprawa gwarancyjna - nie słychać było pipczenia czujników cofania, no chyba że duże skupienie, wyłaczone radio, etc. Jak się okazało, odlepił się biper i wpadł za maty wygłuszające bagażnika - a ja myśłałem, że tak cicho ma być i chciałem wymienić fabrykę na prywatny :D

stało mi się to samo..najpiew odszukalem ten biper w czeluściach za tapicerka i przykleilem ale potem poszedlem po rozum do glowy..wyciągnąłem i przeciągnąłem pod tapicerką i przyczepilem pod deską z przodu..cała operacja to kwadrans..polecam :)
PRO CEED 1.6pb

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik parkowania

29 wrz 2009 23:46

Jerzy-Serwisant napisał(a):Za ok.miesiąc odbieram swojego Ceed'a SW i dogadałem się z salonem, że sam sobie kupię dowolne czujniki, a oni mi gratis zamontują.Głównie chodzi mi oto żeby czujki były srebrne pod kolor auta i z wyświetlaczem LED.Prosiłbym kolegów o fotki jak macie montowane wyświetlacze, z przodu na desce, czy z tyłu pod sufitem.
Zastanawiam się nad takim, czy ktoś miał z nimi do czynienia:
http://www.allegro.pl/item744522151_czu ... ebrne.html

a zauważyłeś może, że te pseudofabryczne mają pewną cechę odróżniającą je od tych allegrowych? mianowicie patrząc na nie z boku widać że są dopasowane do lekkiej krzywizny zderzaka..takie allegrowe będą minimalnie skierowane w dół przez co mogą np łapać podłoże albo krawężnik..w co mądrzejszych z allegro są takie pierścienie pozwające regulować ich kąt ale brzydko to wygląda...ja z tych "fabrycznych" jestem zadowolony..szczególnie że były za darmo:D
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
nero68
 

Re: Czujnik parkowania

30 wrz 2009 04:57

jjs napisał(a):Za ok.miesiąc odbieram swojego Ceed'a SW i dogadałem się z salonem, że sam sobie kupię dowolne czujniki, a oni mi gratis zamontują.Głównie chodzi mi oto żeby czujki były srebrne pod kolor auta i z wyświetlaczem LED.Prosiłbym kolegów o fotki jak macie montowane wyświetlacze, z przodu na desce, czy z tyłu pod sufitem.
Zastanawiam się nad takim, czy ktoś miał z nimi do czynienia:
http://www.allegro.pl/item744522151_czu ... ebrne.html

Witam. Mam chyba takie same. Chyba, bo jest jedno "ale". Mój wyświetlacz jest montowany pod sufitem przy tylnej szybie, więc siłą rzeczy widok rzeczywisty jest lustrzanym odbiciem. Jeżeli to są takie same (były montowane przez salon), to zdecydowanie polecam. Jeżdzę juz prawie rok i spisują się rewelacyjnie. Zimą potrafią zwariować, ale chyba wszystkie tak mają. :lol: Żaden czujnik jednak nie zastąpi lusterek i własnej głowy :D Nie zgodzę się, ze czujniki działają przy ruchu ok.5km/h Poproście drugą osobę zeby się zbliżyła do samochodu z tyłu i wcale nie musicie być w ruchu. Pozdrawiam i życzę równie bezstresowego użytkowania Ceedków. Jestem właśnie po przeglądzie na 15000. Ale to napiszę w innym dziale... :D

AUTOR WĄTKU
q8122
 

Re: Czujnik parkowania

03 lis 2009 21:12

Odświeżam temat; ponoć KIA współpracuje z firmą EMG Poland handlującą produktami firmy Steel Mate Automative a m.in. naszymi czujnikami cofania PTS400. Na grudzień jest zapowiedziana sprzedaż systemu PTS 400M5, ma dość cienki wyświetlacz LED, który można zamontować na desce rozdzielczej bądź uwaga....... nad lusterkiem. http://www.emg-poland.pl/Image/PTS400M5.jpg
Ciekawy jestem co myślicie na ten temat.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik parkowania

04 lis 2009 00:14

q8122 napisał(a):Ciekawy jestem co myślicie na ten temat.
myślę, że wyglądą to kiczowato jak każde inne tego typu rozwiązanie, ja rozumiem, że jak zamontują w salonie przy zakupie samochodu to darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby..ale z własnej woli nie dodałbym tej wątpliwej w moim odczuciu funkcjonalności
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Czujnik parkowania

04 lis 2009 09:09

jjs napisał(a): myślę, że wyglądą to kiczowato jak każde inne tego typu rozwiązanie, ja rozumiem, że jak zamontują w salonie przy zakupie samochodu to darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby..ale z własnej woli nie dodałbym tej wątpliwej w moim odczuciu funkcjonalności

W sensie że "ten zestaw" to lipa czy w ogóle czujniki to lipa?

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik parkowania

04 lis 2009 10:36

Kubeusz napisał(a):W sensie że "ten zestaw" to lipa czy w ogóle czujniki to lipa?

z czujników zamontowanych w salonie jestem bardzo zadowolony, działają bez zarzutu, bywają bardzo pomocne w proceedzie, chyba są właśnie tej firmy, natomiast uważam za bezsensowny dodatek w postaci wyświetlacza. Ja rozumiem gdyby to było rozwiązanie fabryczne i np świeciłyby się diody w lusterku, ale dokladać dodatkowy wyświetlacz, ciągnąć kabel i "upiększać" tak deskę..po co? jak cofam to albo na lusterka albo z odwróconą głową więc albo widzę przeszkodę do której dojeżdzam i info z której jest strony nie ma dla mnie sensu..albo przeszkody nie widzę i wtedy jeśli pika a ja nie widzę to i tak muszę wysiąść i zobaczyć co to jest i z której strony.
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
q8122
 

Re: Czujnik parkowania

04 lis 2009 16:13

Jestem skłonny zgodzić się z jjs że wszystkim dokładanym wyświetlaczom brakuje estetyki i może dlatego nie zdecydowałem się do tej pory na instalację czujników. Z resztą w trakcie telefonicznej rozmowy z serwisem EMG, okazało się, że razem z montażem życzą sobie za takie czujniki 700 zł, no i to mi starczało.
Ale żeby dalej ciągnąć temat to zastanawiam się nad czujnikami tylko z buzerem, bez wyświetlacza produkcji firmy VALEO.
Wyglądają mi na solidne; http://www.titanparts.pl/foto/dodatkowe ... o875_3.jpg
No i co myślicie tym razem

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik parkowania

04 lis 2009 23:39

ale co mamy myśleć? mam identyczny buzzer w swoim..ale inną centralkę 8-) valeo to dobra firma, dodatkowo czujniki są odpinane więc łatwo wymienić uszkodzony, nie bardzo tylko rozumiem jakiej opinii się spodziewasz? czujniki jak czujniki, to dość prosty mechanizm i jeśli nie jest to najtanszy chiński badziew to większość będzie działała ok
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
q8122
 

Re: Czujnik parkowania

05 lis 2009 11:55

Jestem przeciwnikiem upiększania wnętrza ceedka za wszelką cenę.
Pytanie było ogólnie, odpowiedziałeś przekonująco i nie widzę powodu do zbędnych gestów.
Zdaje się że godzina u ciebie 23:39. Spokojnie :) Dobranoc

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik parkowania

05 lis 2009 12:16

q8122 napisał(a):Jestem przeciwnikiem upiększania wnętrza ceedka za wszelką cenę.
Pytanie było ogólnie, odpowiedziałeś przekonująco i nie widzę powodu do zbędnych gestów.
Zdaje się że godzina u ciebie 23:39. Spokojnie :) Dobranoc

zadałeś pytanie co myślimy o czujnikach valeo, które pokazałeś..odpowiedziałem, wydaje mi się bez zbędnych gestów :) a tym bardziej nie było w tym nieżyczliwości drinkss ..chciałem jedynie zwrócić uwagę na mizerną wartość odpowiedzi na tak zadane pytanie, skoro jednak ciągniesz temat to wybierając ostatecznie czujniki zwróć uwagę że powierzchnia zderzaka na której będą montowane nie jest idealnie prostopadła do podłoża..czujniki montowane w salonach (przynajmniej w moim ceedzie) biorą to pod uwagę i ch przekrój wygląda tak że w połączeniu z powierzchnią zderzaka ustawiają się prostopadle do gleby...większość oferowanych na rynku czujników jest płaska i jeśli zderzak nie jest prostopadły to albo ustawiają się lekko w górę albo w dół, szczególnie ta druga opcja potrafi być upierdliwa bo wtedy czujniki potrafią brzęczeć odbierając jako przeszkodę krawężnik a nawet nawierzchnie drogi
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: Czujnik parkowania

18 lis 2009 21:31

Ja osobiście jestem rozczarowany z czujników w swoim ceedzie. Mam te montowane salonowo i powiem tak - gorszych w życiu nie widzialem. drzewa nie zauważają, żywopłot dla nich nie istnieje, czasem nawet na samochody nie reagują. W Skodzie, VW i Audi miałem tak, że jak cofałem i krawężnik był wysoki, to też wykrywały podobnie z drzewami, krzakami i jeszcze jedno zbierały rownież po narożnikach, a te w ceedzie to chyba nie są czujniki radarowe tylko laserowe, bo jak coś nie jest na wprost nich to nie widzą. Acha, i jeszcze jedno - pierwszy sygnał dźwiękowy jest tak późno, że pierwszy raz jakbym cały czas nie patrzył do tyłu tylko czekał aż usłyszę pierwszy dzwięk to bym nawet nogi nie zdążył przerzucić z gazu na hamulec - BEZNADZIEJNIE krótki zasięg.

proszę zwrócic uwagę na regulamin forum - punkt 3 podpunkt a - pioter

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Czujnik parkowania

18 lis 2009 21:47

mookie16 napisał(a):ja osobiscie jestem rozczarowany z czujnikow w swoim ceedzie


Raczej kwestia montażu. Sposób ustawienia czujników.
Ja mam montowane w salonie i działają poprawnie tzn. "widzą" wysokie przeszkody, płoty z siatki.
Nie mam zastrzeżeń.

Może da się poprawić ?
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl