Światła do jazdy dziennej

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
Dudek
 

Re: Światła do jazdy dziennej

13 sty 2016 15:11

... a czy ktoś z Was ma w jakiś estetyczny sposób zamontowane światła w miejscu halogenów?
Prawde mowiac, halogeny w Ceedzie 1 przed FL nie są jakieś rewelacyjne, wiec byłbym sobie w stanie bez nich poradzić.

Wiem, ze w niektorych autach mozna kupic swiatla dzienne, które są identyczne jak swiatlo halogenowe (rozmiarowo) i się je zwyczajnie "podmienia" - a wiec nie psuje to wyglądu auta - jestem dość dużym przeciwnikiem wselkiego radzaju tuningowych lamp z pseudoswiatłami do jazdy dziennej, a standardowe "paski" niezbyt mi leżą.

Problem jest tylko taki, że te światła halogenowe w ceedzie są dość małe, wiec nie wiem, czy cokolwiek w tej wielkości jest dostępne na rynku?

Ewentualnie czy ktoś patrzył na rozwiazanie tego typu?
https://www.youtube.com/watch?v=fw5cNLLUy3o

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6868
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Światła do jazdy dziennej

13 sty 2016 18:30

Dudek napisał(a):Ewentualnie czy ktoś patrzył na rozwiazanie tego typu?
https://www.youtube.com/watch?v=fw5cNLLUy3o

Takie rozwiązanie jest niezgodne z przepisami.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Światła do jazdy dziennej

14 sty 2016 06:50

@Dudek

Też szukałem takiego rozwiązania, zresztą cały czas zastanawiam się nad światłami do jazdy dziennej. Z takich pasujących mogą być np. te http://archiwum.allegro.pl/oferta/swiat ... 27214.html
Tylko to czego się obawiam w przypadku takich świateł w tej cenie (i podobnych wynalazków) to to, że będą świecić jak świeczki, a jeśli tak ma być to ja jednak wolę pozostać przy mijania bo oszczędność nie jest jakaś ogromna, bardziej bajer do wyglądu, a wk.... jest jak jedzie taki z naprzeciwka i dopiero 5m przed nim widać, że coś się tam świeci (bardziej denerwują mnie tylko goście którzy jadą na przeciwmgielnych tylnych bo im automat załączył a widzialność pół kilometra clapping ). Zresztą ze słabymi lampkami lub w ogóle bez nich o wypadek nie trudno, nawet w dzień, kilka razy było blisko.
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Światła do jazdy dziennej

14 sty 2016 09:07

gaugan napisał(a):... (bardziej denerwują mnie tylko goście którzy jadą na przeciwmgielnych tylnych bo im automat załączył a widzialność pół kilometra clapping )....

Podaj przykład w jakich autach są takie automaty :!! :??
Ostatnio edytowano 14 sty 2016 11:57 przez marceed, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

stempel1
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 gru 2015 20:59
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Światła do jazdy dziennej

14 sty 2016 09:22

marceed napisał(a):
gaugan napisał(a):... (bardziej denerwują mnie tylko goście którzy jadą na przeciwmgielnych tylnych bo im automat załączył a widzialność pół kilometra clapping )....

Podaj przykład w jakich autach są takie automaty :??

Hmm, ciekawe bo ja zawsze spotkałem się tylko z automatem ludzkim - działającym na zasadzie - oko, ręka - guzik no i pstryk :ok

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6868
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Światła do jazdy dziennej

14 sty 2016 17:13

gaugan napisał(a):a wk.... jest jak jedzie taki z naprzeciwka i dopiero 5m przed nim widać, że coś się tam świeci

Piąteczka!
stempel1 napisał(a):
marceed napisał(a):
gaugan napisał(a):... (bardziej denerwują mnie tylko goście którzy jadą na przeciwmgielnych tylnych bo im automat załączył a widzialność pół kilometra clapping )....

Podaj przykład w jakich autach są takie automaty :??

Hmm, ciekawe bo ja zawsze spotkałem się tylko z automatem ludzkim - działającym na zasadzie - oko, ręka - guzik no i pstryk :ok

Dokłądnie, to nie automat, tylko ludzka głupota, a teraz to naprawdę jest plaga jeżdżenia na przeciwmgielnych w KAŻDYCH warunkach, bo się ludzie poprzesiadali z golfów 2 na coć co taki "bajer" ma więc trzeba pokazać, że się ma..
Jeszcze trochę to sobie zamontuję stroboskop na grillu do "mrugania" takim ćwokom.. diabloo
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

stempel1
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 gru 2015 20:59
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Światła do jazdy dziennej

14 sty 2016 20:07

Ryba4 napisał(a):Jeszcze trochę to sobie zamontuję stroboskop na grillu do "mrugania" takim ćwokom.. diabloo


Obawiam się, iż w takim przypadku automat ludzki kierujący pojazdem z włączonymi światłami przecimgielnymi vide niepotrzebnie, pomyśli sobie "co za id.... mruga do mnie jakimś śmiesznym światełkiem" :ha Refleksji raczej tam nie będzie :pałka

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Światła do jazdy dziennej

15 sty 2016 08:46

stempel1 napisał(a):
Ryba4 napisał(a):Jeszcze trochę to sobie zamontuję stroboskop na grillu do "mrugania" takim ćwokom.. diabloo


Obawiam się, iż w takim przypadku automat ludzki kierujący pojazdem z włączonymi światłami przecimgielnymi vide niepotrzebnie, pomyśli sobie "co za id.... mruga do mnie jakimś śmiesznym światełkiem" :ha Refleksji raczej tam nie będzie :pałka

Jest prostsza metoda "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie" - jechać za delikwentem na włączonych drogowych :ha Zawsze pomaga. :lol:
Obrazek

stempel1
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 gru 2015 20:59
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Światła do jazdy dziennej

15 sty 2016 09:38

marceed napisał(a):Jest prostsza metoda "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie" - jechać za delikwentem na włączonych drogowych :ha Zawsze pomaga. :lol:


Tak jest to proste i skuteczne, jednakże wciąż nie wzbudzi to w tych osobnikach jakiejkolwiek refleksji nad własnym postępowaniem - oni uważają, że jak taką opcję mają to im wolno używać i basta ball

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Światła do jazdy dziennej

15 sty 2016 17:26

Eh, no z tym automatem chyba popłynąłem. Gdzieś w jakimś programie coś takiego słyszałem, ale widać jakaś bzdura albo źle zrozumiałem :lol:

Być może problem polega na tym, że niektórzy nie są w stanie ocenić widzialności na oko, zapominając, że wystarczy zazwyczaj spojrzeć lekko w prawo i mamy podpowiedzi co 100m B)

PS: temat pt. "Co Was irytuje na drodze?" do wydzielenia? :ha
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Światła do jazdy dziennej

16 sty 2016 23:04

Dudek napisał(a):... a czy ktoś z Was ma w jakiś estetyczny sposób zamontowane światła w miejscu halogenów?
Prawde mowiac, halogeny w Ceedzie 1 przed FL nie są jakieś rewelacyjne, wiec byłbym sobie w stanie bez nich poradzić.

Wiem, ze w niektorych autach mozna kupic swiatla dzienne, które są identyczne jak swiatlo halogenowe (rozmiarowo) i się je zwyczajnie "podmienia" - a wiec nie psuje to wyglądu auta - jestem dość dużym przeciwnikiem wselkiego radzaju tuningowych lamp z pseudoswiatłami do jazdy dziennej, a standardowe "paski" niezbyt mi leżą.

Problem jest tylko taki, że te światła halogenowe w ceedzie są dość małe, wiec nie wiem, czy cokolwiek w tej wielkości jest dostępne na rynku?

Pytasz i masz - na 42 stronie tego wątku jest mój post i kolejne naten temat

mjrPit napisał(a):
marceed napisał(a):Wracając do świateł dziennych w miejscu okrągłych halogenów (ceed przed FL). Dzisiaj mijałem delikwenta z tym rozwiązaniem i wygląda to bardzo dobrze. :good
Ciekawe czy to ktoś z forumowiczów ?


ja tak zrobiłem, ale jakoś okazji nie było żeby fotki zrobić i umieścić tutaj, może w ten weekend.

Edit:
wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2016 10:22

gaugan napisał(a):Tylko to czego się obawiam w przypadku takich świateł w tej cenie (i podobnych wynalazków) to to, że będą świecić jak świeczki,

Miałem okazję tym się przyjrzeć ( http://allegro.pl/dzienne-okragle-ringi-kia-picanto-rio-shuma-sorent-i5892711367.html ) i coraz bardziej się skłaniam do montażu w/w lamp bo cena już jest konkretna ( na początku prawie 600zł ) ale nadal kuszą mnie te: http://allegro.pl/swiatla-dzienne-drl-halogen-led-hq-twinlight-v2-i5436217626.html tu nie traci się świateł przeciwmgłowych B)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2016 10:51

Fajne. Ciekawe jak sprawa ma się w takim przypadku gdy nie ma w ogóle halogenów. Ja mam np. plastikowe zaślepki w tym miejscu i obawiam się, że trzeba byłoby by dorabiać jakąś instalację a i pewnie kupić inne zaślepki z otworami.
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2016 11:42

gaugan napisał(a):Ja mam np. plastikowe zaślepki w tym miejscu i obawiam się, że trzeba byłoby by dorabiać jakąś instalację

Co do instalacji to nie wiem czy jest podciągnięta pod halogeny a zaślepki to będzie trzeba zmienić tak jak opisywał mjrPit. ( 42strona tego postu ;) )
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
EBE97400
Kierownik
 
Posty: 577
Dołączył(a): 27 kwi 2014 18:04
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 CRDI ON 115KM
2007, Optimum+

Re: Światła do jazdy dziennej

19 sty 2016 17:39

http://pl.aliexpress.com/item/2x-High-P ... 18400_6149

Podobne rozwiązanie i zdecydowanie tańsze, jedyny minus to brak homologacji...
HB 1.6 115 km/130km(chip) OPTIMUM + 2007

SW 1.6 136km L Business Line 2016

:drinks:

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Światła do jazdy dziennej

19 sty 2016 19:15

To tylko bayer - nic nie wnosi do tematu o DRLach
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
EBE97400
Kierownik
 
Posty: 577
Dołączył(a): 27 kwi 2014 18:04
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 CRDI ON 115KM
2007, Optimum+

Re: Światła do jazdy dziennej

19 sty 2016 23:42

Oj tam oj tam 8) :fiu
HB 1.6 115 km/130km(chip) OPTIMUM + 2007

SW 1.6 136km L Business Line 2016

:drinks:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Światła do jazdy dziennej

20 sty 2016 08:18

A ja wciąż nie mam potrzeby wywalenia kasy na ledy jako dzienne, będę miał je zapewne dopiero w next gen cee'd-ku. Mógłbym rozważyć, gdyby koszt częstszych wymian żarówek przemawiał ekonomicznie na rzecz dodatkowego wyposażenia lub gdyby przemawiały za tym kwestie bezpieczeństwa - ale żaden z tych elementów nie występuje. Co więcej, jak jestem przeciwny jakimś akcjom policyjnym służącym do gnębienia każdego obywatela, tak tych z zamontowanymi domowo ledami zatrzymywałbym od strzału i sprawdzał - brak homologacji = od strzału zabrany dowód i stówka.. Można sobie zamontować to, co wskazał Gizmo - spełnia parametry, ma homologację, będzie faktycznie służyło na drodze, ale czas skończyć z blu black white super light bright sru vision led power srower kupionymi na bazarze od Chińczyków.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Światła do jazdy dziennej

20 sty 2016 08:34

pioter napisał(a):blu black white super light bright sru vision led power srower

a gdzie takie można kupić?? :o ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Światła do jazdy dziennej

20 sty 2016 12:53

pioter napisał(a):.. kupionymi na bazarze od Chińczyków.
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl