Box - trumna - dla Ceed SW

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
macur
 

23 maja 2008 21:33

To jest dokladnie ten sam box. Produkowany we Wloszech ale dwoch roznych importerow w polsce sprzedaje i pod inna nazwa :)

Masz SW czy HB? :)

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

23 maja 2008 21:39

<span>macur</span> napisał(a):Masz SW czy HB? Smile


HB - i tej zimy musiałem odkręcać antenkę bo zawadzała - ale już kupiłem taką krótką aluminiową /na stacji benzynowej taka niby "tjuningowa" ;) za 30 pln - ale nie wygląda ekstremalnie buracko :)

AUTOR WĄTKU
macur
 

23 maja 2008 21:43

szkoda :(
juz myslalem ze SW, czyli dalej mam problem

swoja droga z antenka tez jest kiepsko :|

AUTOR WĄTKU
macur
 

01 cze 2008 15:06

W koncu... udalo sie :)

Znalazlem box dachowy, ktory pasuje do Ceed SW.

Junior 430, 180cm dlugości
http://www.allegro.pl/item373112179_box ... lodz_.html

Wczoraj bylem w sklepie z bagaznikami w Lodzi, dokladnie tym z linku. Jeden ze sprzedawcow ma Ceeda SW i byl na tyle uprzejmy, ze udostepnil swoj samochod do testow (ja jeszcze czekam na swojego ceeda :) ). Przymiezalismy Thule Atlantis 600 190cm, Junior 430 180cm i cos jeszcze (nie pamietam, ale nie wazne bo nie pasowal :) ). Atlantis to super box, klapa otwiera sie na ok 90%, osoba o wzroscie 160cm spokojnie stanie pod. Ja mam troche wiecej wiec musialem sie schylac, ale tragedii nie ma. Jest tylko problem z naciskiem klapy na box. Material z ktorego zrobiony jest box wygina sie pod sila silownikow klapy i ma sie wrazenie, ze moze peknac. Takze trzeba pomyslec o jakiejs blokadzie klapy, tak aby otwierala sie nie dotykajac boxa. Drugi Box to Junior 430. Udalo sie go ustawic tak, aby klapa otworzyla sie maksymalnie. Co prawda miedzy klapa a boxem zostaje ok 1cm ale to wystarczy. I to mnie niezmiernie ucieszylo :) Ponizej zamieszczam zdjecie. Przepraszam za jakosc, bylo wykonane telefonem. Jesli nie macie nart lub desek dluzszych niz 175 cm to polecam Juniora. Oprocz tego ze nie dotyka klapy ma druga zalete - cene ponad 2 razy nizsza od Atlantisa.

pozdrawiam,
m.

AUTOR WĄTKU
macur
 

01 cze 2008 15:18

Link do zdjecia Ceed sw + junior 430

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae0 ... cc3c0.html

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

04 cze 2008 21:35

No ja się waham, ale chyba zamóię tego boxa skoro pasuje do SW. Mi właśnie te 180cm w Juniorze wystarcza, bo zresztą nie znam nikogo kto jeździł współcześnie na nartach ponad 175cm :) .
Tylko pytanie brzmi czy na pewno alubelek jest mocowanie? Bo ja mam Alubelki Thule i chciałbym mieć to spokojnie i pewnie zmontowane... :) .

AUTOR WĄTKU
macur
 

04 cze 2008 21:44

Panowie probowali na stalowych belkach thule, bo akurat takie mieli zlozone. Alubelki sa ciut szersze, ale mysle ze nie wiecej niz centymetr. W praktyce moze to oznaczac przesuniecie boxu do tylu o 1/2 centymetra. Ale i tak powinien sie zmiescic. Jesli juz masz belki, to bez problemu mozesz pojechac do pierwszego lepszego sklepu i wyprobowac na swoich. Ja tez wole alubelki i mam nadzieje, ze z alubelkami bedzie pasowac.

Powodzenia :)

I napisz prosze jak juz wyprobujesz ;)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

03 sty 2009 12:13

Czy belki poprzeczne powinny być mocowane do relingow ( cześć metalowa) czy można juz mocowac do elementu plastikowego?? Zakupilem boxa 178 x 78 x 42cm 400L 14kg/75kg max (Carver II Inter Pack) lecz mocowanie go przez panow ze sklepu mnie nie satysfakcjonuje bo nie otwiera sie do konca - a raczej jest w polowie - klapa bagaznika.Kazdy centymetr do przodu to wieksze rozwarcie bagaznika :wink: Temat był przerabiany ale okres wyjzdowy na narty w pelni. Może macie jakieś swoje inne pomysly a moglibyście sie nimi podzielic - za kazdą podpowiedz bede wdzieczny. :D
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
bociek
 

03 sty 2009 17:46

<span>Gizmo121</span> napisał(a):Czy belki poprzeczne powinny być mocowane do relingow ( cześć metalowa) czy można juz mocowac do elementu plastikowego


U siebie montuję pół na pół. A mam Oceana 80 a to dość krótki ale szeroki box. Jakoś plastikowym poprzeczkom nie wierzę, tym bardziej że sporo wkładam do boxa.

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

19 sty 2009 16:00

Gizmo wklej fote jak Ci sie klapa otwiera z tym boxem.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

20 sty 2009 14:45

Ziemek napisał(a):Gizmo wklej fote jak Ci sie klapa otwiera z tym boxem.

Fotki są :arrow: w mojej galerii :wink:
Dodatkowe wydatki:
Nowa antena (ok. 20zł) skrócona do odpowiedniej długości
"Ogranicznik otwarcia klapy"( 2x karabińczyk + ok.3m linki = 35zł)
Ostatnio edytowano 20 sty 2009 17:53 przez Gizmo121, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

20 sty 2009 15:30

Ozesz psia mac :?
Qrcze, klapa dochodzi idealnie na kancie boxa. Nie myslales o tym zeby ten rand od gornej klapy boxa obkleic jakims neoprenem albo inna elastyczna pianką ? Gdyby ladnie przyciac to nawet nie byloby widac bo z tym sznureczkiem to troche zabawy. Co do anteny to faktycznie masakra.
To widze ze przede mna boje bo tez sie przymierzam do boxa :(

AUTOR WĄTKU
Grzechu
 

20 sty 2009 17:06

Ja sie ostatecznie zdecydowałem na Miekiego Thula Ranger 500.
Plusy są takie ze boks jest bardziej elastyczny i nawet przy silniejszym uderzeniu klapy odkształci się i raczej nie uszkodzi lakieru.
Jest lżejszy, można go złożyć w pol dzieki czemu zajmuje mało miejsca w piwnicy czy garażu.
Miałem wcześniej tradycyjny boks i slady na klapie mam do dzisiaj.
Swoją drogą z tym neoprenem to bdb pomysł.
Ranger 500 ma taki minus, że wystarczy pstry nóż aby dostać się do środka... i zwinąć sprzęt.
Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

20 sty 2009 17:58

DeeCann napisał(a):Ozesz psia mac :?
Qrcze, klapa dochodzi idealnie na kancie boxa. :(

Fotka troszke przeklamuje :o miedzy rantem boxa a klapą jest ok 10mm szczelina....i moza ją regulowac (powiekszac) skracajac dlugosc linki. :idea: Box ma 5io letnią gwarancje takze nie chce go przycinac.
:oops:
i jest jeszcze jeden maly minus...zamykajc klape trzeba linkę "wrzucic" do środka...ale to wszystko PIKUŚ z tym co mialem na poczatku :mrgreen:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

20 sty 2009 18:12

Gizmo121 napisał(a):Fotka troszke przeklamuje :o miedzy rantem boxa a klapÂą jest ok 10mm szczelina....i moza jÂą regulowac (powiekszac) skracajac dlugosc linki. :idea: Box ma 5io letniÂą gwarancje takze nie chce go przycinac.


Ale nie chodzi mi o przycinanie boxa ... toz to swiĂŞtokractwo bybylo przy gwarancji. Myslalem o tym zeby na ten rand z tylu box'a nakleic pasek neoprenu grubosci 0,5/1cm. Wtedy klapa otwierajac sie powoli opierala by sie na neoprenie i nie walila by w boxa.
Ale grunt to umiec sobie radzic ;)

AUTOR WĄTKU
tomo
 

03 mar 2009 18:11

Ja kupiÂłem Taurus Junior 430. MoÂżna go zamontowaĂŚ do SW tak, Âże przy maksymalnie otwartej klapie zostaje jeszcze okoÂło 1 cm luzu. Z Box'a jestem zadowolony, oprĂłcz trochĂŞ wiĂŞkszego szumu, nie dawaÂł znaĂŚ, Âże jest na dachu. Spalanie na trasie 7,5 l/100 przy 4 osobach i maksymalnie zaÂładowanym bagaÂżniku i box'ie. Z czystym sumieniem polecam, zwÂłaszcza Âże jest bardzo konkurencyjny cenowo.
Ja swojego kupiÂłem w:
http://www.motoricus.pl/14/17/TAURUS/bagazniki_boxy.html
ObsÂługa pierwsza klasa.

AUTOR WĄTKU
adam
 

05 maja 2009 22:34

Odświeżam temat

Właśnie przeglądam sklepy z bagażnikami i także dołączam się do tematu poszukiwań bagażnika box dla SW i głównego problemu otwierania klapy bagażnika.

Ja osobiście będę używał boxu do wożenia lekkich rzeczy, które nie wejdą do środka (nie zamierzam wozić nart). Skoro nie będę woził nart to mógłbym zdecydować się na jakiś krótki box, ale z drugiej strony skoro już mam coś kupować to wole maksymalnie wykorzystać tyle długości dachu ile się da.

W skrócie poszukuje box’a długiego, ale nie na tyle by przeszkadzał w jakikolwiek sposób w otwieraniu klapy. Wytypowałem kilka boxów, które mogłyby spełnić moje oczekiwania.

1. InterPack Carver 5.5 178 x 78 x 42 około 1000 zł
Według opinii klapa otwiera się na 90 %
2. Thule Ocean 80 133 x 86 x 37 około 700 zł
Klapa otwiera się na 100 %
3. Taurus Junior 420 145 x 94 x 40 około 630 zł
Klapa otwiera się na 100 %
4. Taurus Junior 430 180 x 78 x 40 około 700 zł
W powyższym poście jest wpis, że klapa otwiera się na 100 % ale ten box ma trochę większe wymiary jak Carver 5.5 a znowu ten jest opisany jako zawadzający o klapę.


Z listy podoba mi się najbardziej Carver 5.5 (ma chyba najlepiej dopasowane wymiary do wymiarów samochodu a przez to ładnie się prezentuje)
Najmniej pasuje mi wygląd boxów Ocean 80 oraz Junior 420, wydają mi się za krótkie (i generalnie ich wygląd daje wiele do życzenia)

Według mnie box dla SW powinien mieć wymiary około 160 cm długości, niestety nic takiego nie znalazłem. Gdyby ktoś spotkał box o takiej długości niech podzieli się z nami nazwą i modelem.

Poniżej, dla zainteresowanych tym tematem, zamieszczam link do sklepu z bagażnikami, na którym spora liczba boxów jest prezentowana na samochodzie Ceed SW (niestety nie boxy nr 1 i nr 4). Dodatkowo szkoda, że nie są one prezentowane wraz z otwartym bagażnikiem

http://www.boxcars.pl/c/pl/7/1/1/0/long ... zniki.html


Mam taka luźną inicjatywę, może napisać do tego sklepu, jako użytkownicy Ceed’a SW (i potencjalni klienci) o przygotowanie dla nas specjalnej prezentacji ze zdjęciami boxów wraz z otwartym bagażnikiem. Co wy na to ?

AUTOR WĄTKU
less
 

06 maja 2009 20:39

adam napisał(a):Taurus Junior 430 180 x 78 x 40 około 700 zł
W powyższym poście jest wpis, że klapa otwiera się na 100 % ale ten box ma trochę większe wymiary jak Carver 5.5 a znowu ten jest opisany jako zawadzający o klapę.


Tu bym się nie przejmował, bo na forum były zdjęcia tego Juniora 430 zamontowanego na dachu SW i klapa otwierała się całkowicie. Jedyny mankament, z tego co pamiętam, to to że box był dość nienaturalnie przesunięty do przodu

AUTOR WĄTKU
escees
 

06 maja 2009 20:48

Proponuje sprawdzic ten link. Niestety mozna sie pobawic w montowanie pudelek tylko na Magnetisie ale moze sie przyda niektorym:

http://www.thule.com/upload/MatchMaker2 ... maker.html

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

06 maja 2009 20:51

less napisał(a):
adam napisał(a):Taurus Junior 430 180 x 78 x 40 okoÂło 700 zÂł
W powyÂższym poÂście jest wpis, Âże klapa otwiera siĂŞ na 100 % ale ten box ma trochĂŞ wiĂŞksze wymiary jak Carver 5.5 a znowu ten jest opisany jako zawadzajÂący o klapĂŞ.


Tu bym siê nie przejmowa³, bo na forum by³y zdjêcia tego Juniora 430 zamontowanego na dachu SW i klapa otwiera³a siê ca³kowicie. Jedyny mankament, z tego co pamiêtam, to to ¿e box by³ doœÌ nienaturalnie przesuniêty do przodu

Potwierdzam to co napisaÂł kolega less - kaÂżdy box do 180cm moÂże byĂŚ montowany bez obaw. Kwestia wyglÂądu.
PS.Do kolegi adam'a zobacz w mojej galerii zdjêcia z boxem i zwróÌ uwagê gdzie jest antena u mnie i na fotkach ze sklepu - obawiam siê , ¿e przez te boxy ze sklepu klapa otwiera siê.. max do po³owy. A po 2ie ( http://www.boxcars.pl/p/pl/206/arjes+480+srebrny.html ) monta¿ w tej pozycji jak le¿y box na belkach nie bêdzie mo¿liwy ze wzglêdu na szerszy rozstaw otworów pod "uszy".
Ostatnio edytowano 06 maja 2009 21:06 przez Gizmo121, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl