Domykanie szyb - modul do alarmu - dziwna sprawa

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Limak74
 

Domykanie szyb - modul do alarmu - dziwna sprawa

24 lip 2008 12:02

Mam pytanie do klubowiczow co posiadaja modul domykania szyb w swoich Ceed'ach.
Ja mam taki modul i to straszne badziewie chyba jest albo AS MOTORS (Nadarzyn) cos kombinuje.
A mianowicie:
Powiedzieli mi ze nie moga zrobic tak zeby sie szyby jednochesnie domykaly bo jakis tam modul sie pali (bo to niby produkcja chinska jest)
i zamontowali mi to tak ze jesli mam opuszczone szyby wszystkie to najpierw domyka sie 1 podem przerwa z 5 sek i nastepna i tak po kolei...
Cala operacja trwa 30 sek To jest niedopuszczalne uzbrajasz alarm i zlodziej wklada reke i szyba sie opuszcza i ma dostep do samochodu)
Poprosilem zeby mi zrobili zeby 2 z przodu najpierw sie zamykaly a potem 2 z tylu Cos porobili i sie nic nie zamykalo po czym powiedzieli ze tak sie nie da. Uzytecznosc tego modulu za 500PLN w takiej sytuacji jest znikoma.Czy ktos z Was ma jakos inaczej to ustawione zeby sie szybko zamykalo albo przerwy byly mniejsze pomiedzy jedna a druga szyba?

I takie lekko offtopowe pytanko nr 2 : AS MOTORS powiedzial ze nie zaklada czujnikow ruchu bo w miejscu mocowania podobno jest kurtyna powietrzna nie rozumiem wplywu montazu na wystrzelenie kurtyny (moze ktos mnie oswieci) i czy mozna dochodzic aby inny serwis to cos zalozyl nieodplatnie w ramach alarmu ktory kupilem? - zalozmy ze wydebie te czujniki od AS MOTORS i przywioze do jakiegos innego serwisu KIA ?

Prosze o jakies rady odnosnie tych 2 tematow (oczywiscie temat domykania szyb jest tematem przewodnim) :)
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
maestro
 

24 lip 2008 12:14

A jaki alarm posiadasz w aucie? Bo jeśli fabryczny QX002 to on obsługuje domykanie szyb i żaden moduł nie jest potrzebny

AUTOR WĄTKU
maestro
 

24 lip 2008 12:18

http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?p=32227

chociaż z powyższego wątku wynika że mogę się mylić....

AUTOR WĄTKU
Limak74
 

24 lip 2008 12:29

maestro napisał(a):A jaki alarm posiadasz w aucie? Bo jeśli fabryczny QX002 to on obsługuje domykanie szyb i żaden moduł nie jest potrzebny

tak mam fabryczny QX2002 ale za modul domykania kazali zaplacic extra 500 pln i nie chcieli nic zejsc z tej ceny pomimo ze straszny szajs montuja co nie spelnia zalozen jakie przed nim stawialem... w poprzednim samochodzi to zamykalo sie wszystko na raz i nic sie nie palilo choc samochod mial 10 lat

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

24 lip 2008 12:48

z domykaniem szyb to prawda nie tylko przy alarmie. W instrukcji przeczytałem, żeby pod żadnym pozorem nie zamykać na raz dwóch szyb, bo może to spowodować przepalenie bezpiecznika!! :o

AUTOR WĄTKU
Limak74
 

24 lip 2008 12:58

kawanagila napisał(a):z domykaniem szyb to prawda nie tylko przy alarmie. W instrukcji przeczytałem, żeby pod żadnym pozorem nie zamykać na raz dwóch szyb, bo może to spowodować przepalenie bezpiecznika!! :o


Tez o tym czytalem ale to jest smieszne nie sadzisz? zakladam ze nie wszystkie szyby beda jednoszesnie otwarte na full wiec silowniki nie powinny dlugo pracowac a co za tym idzie nie powinny sie przepalic

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

24 lip 2008 13:02

przy zamawianu autka też interesowałem się tym tematem ale zrezygnowałem
to 500PLN to najprawdopodobniej na roboczogodziny przy montażu.
w salonie wyjaśniali mi że elektryka jest taka że muszą się wpinać w każdych drzwiach osobno.
to nie moduł, bo to już jest w alarmie
jak pomyślałem że będą rozbierać wszystkie drzwi (zniszczą zaślepki, przypałęta się świerszcz, itd.) to sobie odpuściłem.
tak mnie przynajmniej poinformowano
może to i fajny bajer, ale lubię mieć nad wszystkim kontrolę.

AUTOR WĄTKU
Limak74
 

24 lip 2008 13:05

Ok nie dyskutujmy nad tym czy zakladac czy nie BO TO JUZ JEST FAKT - MAM ZALOZONY :) tylko skupmy sie na tym jak powinno byc polaczone i czy u innych uzytkownikow tez tak podlaczali to?

AUTOR WĄTKU
maestro
 

24 lip 2008 13:12

ja muszę sprawdzić najpierw czy w moim aucie domykanie szyb działa...
:D

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

24 lip 2008 13:14

u mnie niedawno montowali ale w innym samochodzie i tez tak dziala. Proponuje ci wcielic sie w role zlodzieja i wcisnac palec jak ci sie okno bedzie zamykac. Podziel sie wrazeniami:>

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

24 lip 2008 21:13

U mnie obie szyby domykają się równocześnie. I nie było problemu z założeniem modułu ani czujnikami do alarmu.

AUTOR WĄTKU
adam08
 

Re: Domykanie szyb - modul do alarmu - dziwna sprawa

24 lip 2008 21:54

Limak74 napisał(a):I takie lekko offtopowe pytanko nr 2 : AS MOTORS powiedzial ze nie zaklada czujnikow ruchu bo w miejscu mocowania podobno jest kurtyna powietrzna nie rozumiem wplywu montazu na wystrzelenie kurtyny (moze ktos mnie oswieci) i czy mozna dochodzic aby inny serwis to cos zalozyl nieodplatnie w ramach alarmu ktory kupilem? - zalozmy ze wydebie te czujniki od AS MOTORS i przywioze do jakiegos innego serwisu KIA ?

Prosze o jakies rady odnosnie tych 2 tematow (oczywiscie temat domykania szyb jest tematem przewodnim) :)
Pozdrawiam


Napewno jest o tym temat na forum tylko musisz poszukać. Też tam chyba było o AS MOTORS. Sprawa wyglada tak, że montując czujniki ruchu w miejscu kurtyny narazasz się na utrate życia przy odpaleniu tejże kurtyny. Po prostu możesz odstać w głowę tymże czujnikiem(tak twierdzą w serwisie). Są też ASO, które montuja to bez problemu. Jak znajdziesz ten wątek, o którym napisałem to wiele się dowiesz.

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

28 lip 2008 23:06

U mnie też sie domykają pojedynczo. I tez mnie to trochę denerwuje :cry:

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

29 lip 2008 07:27

ALe to dziwne troche jest :(
czemu tak to spierdzielili KIA to chyba jedyny samochod który tak ma bo to masakra, teraz nie mam modułu ale wcześniej miałem w innym autku i zamykały sie ok wszytkie na raz moj teść ma to cudo juz wbudowane w centralny zamek w skodzie i takze domykaja sie obie na raz :(
I takze dziwne ja zawsze otwieram 2 szybki na raz i zamykam obie na raz i zaden bezpiecznik mi sie ne przepalił jeszcze.

AUTOR WĄTKU
less
 

29 lip 2008 18:34

dla mnie ta dyskusja jest trochę bezprzedmiotowa. W poprzednim aucie miałem klimę, 4 elektryczne szyby i domykanie szyb z pilota. Praktycznie nigdy przez 3 lata eksploatacji z tego nie korzystałem (kilka razy sprawdziłem czy w ogóle działa)
W ceedzie w ogóle nie wiem czy to mam czy nie, bo po prostu używam klimy i okna otwieram tylko przy bramkach na autostradach :D

AUTOR WĄTKU
potok
 

29 lip 2008 19:54

No nie przesadzaj, ja też mam autoklimę ale równie często korzystam z szyberdachu i prawej szyby - daje to fajny przeciąg bez dmuchania w uszy, przy temperaturach do 23 C sprawdza się lepiej od klimy :wink:

AUTOR WĄTKU
qzim
 

29 lip 2008 21:48

to ja sie podziele swoim doswiadczeniem z wczorajszego wieczoru...podjezdzam do strzezonego parkingu, otwieram szybe i pytam sie czy jest wolne miejsce, dojezdzam, wysiadam, uzbrajam i zostawiam auto na cala noc z otwartym oknem....jak mi to rano kobita powiedziala to mi nogi zmiekly...

jak tylko wroce z urlopu to jade zamontowac ten modul i w d..pie mam jak to bedzie dzialac byle by dzialalo...

ps1. ja zesto otwieram okna wszystkie na raz i wszystkie na raz zamykam (np jak stoje na sloncu i nie chce miec wlaczonego samochodu dla klimy) i nic sie nie przepala

ps2. troszke dziwi mnie to ze nie zareagowaly czujniki cisnienia w samochodzie, czy przy otwartym oknie nie powinien wlaczyc sie alarm przy lekkim podmuchu wiatru???

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

29 lip 2008 22:06

gzim z tego co słyszałem od elektryka dobry moduł domykający szyby kosztuje ok. 800 zł
ps2. To nie są czujniki ciśnienia i nie zareagują na wiatr. Załączą alarm w momencie jak przy uchylonej szybie wsadzisz rękę do samochodu lub zbiją szybę.

AUTOR WĄTKU
ryli1
 

30 lip 2008 07:51

<span>Grzech</span> napisał(a):ALe to dziwne troche jest
czemu tak to spierdzielili KIA to chyba jedyny samochod który tak ma bo to masakra

Ja poprzednio miałem Avensis i też domykały sie pojedyńczo. To chyba nie jest żaden problem. W KIA za moduł domykania chcieli 700 zł (cztery szyby). Dla mnie nie było to warte takiej kasy.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

30 lip 2008 08:20

<span>qzim</span> napisał(a):ps2. troszke dziwi mnie to ze nie zareagowaly czujniki cisnienia w samochodzie, czy przy otwartym oknie nie powinien wlaczyc sie alarm przy lekkim podmuchu wiatru???


U mnie jak tylko zostawie otwrtą szybke to zaraz wyje

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl