"Użytkowanie" niemetalizowanego lakieru

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
TTomek
 

"Użytkowanie" niemetalizowanego lakieru

06 wrz 2007 20:30

Witam,

Mam pytanie (jeśli nie w wym dziale to przepraszam, ale wydawać mi się najodpowiedniejszy):
Czy warto dopłacać 1700z? za lakier metalik? Nie pytam o odczucia estetyczne, indywidualne podejście do kolorów/powierzchni, ale o trwałość (jeśli o takowej można mówić), jakość i użytkowanie lakieru niemetalizowanego.

Nie miałem styczności z nowym samochodem (lakierem) tak więc nie wiem jakie są +i- takich powłok. Podoba nam się (zgodność z żonż ;-) ) kolor z wersji podstawowej - czerwony so(HR). W zamian za 1700 moglibyśmy dopłacić 300 i mieć ESP/BAS.

Z góry dziękuję za ewentualne uwagi/sugestie.
Ostatnio edytowano 12 paź 2007 21:09 przez TTomek, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

06 wrz 2007 21:21

podobno oba rodzaje lakierów są… dodatkowo pokrywane lakierem bezbarwnym. Jeśli to prawda to różnica w " zużyciu " będzie żadna. Kolor uzgodniony? Jak to mówi sensor , " najszybszy kolor". Bierz esp i nawet się nie oglądaj. Mi już raz się przydał i może dlatego mogę tu jeszcze coś napisać. :D

AUTOR WĄTKU
wilam
 

07 wrz 2007 10:52

Nie wiem jak to jest w ceedzie ale generalnie na niemetaliki nie nakłada się dodatkowej warstwy bezbarwnej i inna jest procedura malowania auta.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

07 wrz 2007 10:54

Jestem zwolennikiem lakierów metalizowanych tylko szkoda, ze jest to "opcja" a nie standart :D

AUTOR WĄTKU
Younior
 

07 wrz 2007 11:09

Ja przy zakupie kierowalem sie tylko estetyka. W sumie to nawet nie pomyslalem o tym, ze metalik to moze byc inna technika malowania itd :)

Ogolnie jezeli podoba Wam sie czerwony to ja uwazam, ze nie ma sensu na sile doplacac tych 1700 (chyba ze stargujesz :-)).

Tez bym w takiej sytuacji bral ESP bez zastanowienia

AUTOR WĄTKU
sevi
 

07 wrz 2007 11:17

Powiem tak, czerwony kolor w salonie mi i zonie się nie spodobał ale na ulicy wygląda całkiem nieźle :D

AUTOR WĄTKU
Younior
 

07 wrz 2007 11:18

ja ostatnio widzialem na ulicy bialego ceeda i tez sie calkiem niezle prezentowal

AUTOR WĄTKU
sevi
 

07 wrz 2007 11:20

A który Ceed źle się prezentuje :D :D :D

AUTOR WĄTKU
SISKO
 

07 wrz 2007 11:24

Ja mam czarny metalik, ale oczywiście ze względu na estetykę, podobał się mojej żonie, ale niestety szybko się brudzi.

AUTOR WĄTKU
Olek
 

07 wrz 2007 12:00

Nie wiem jak jest teraz, ale zauważcie że kilkuletnie auta niemetalizowane blakną… przez słońce.

AUTOR WĄTKU
SISKO
 

07 wrz 2007 13:44

bo stare jest dobre tylko wino :), a poważnie to nie tylko słońce ale i eksploatacja, np. mycie, itp.

AUTOR WĄTKU
tstwi
 

07 wrz 2007 14:03

Younior napisał(a):ja ostatnio widzialem na ulicy bialego ceeda i tez sie calkiem niezle prezentowal

Biały jest super ,sam chciałem taki ,ale niestety za bardzo się kojarzy z autem firmowym :?

AUTOR WĄTKU
less
 

07 wrz 2007 15:59

SISKO napisał(a):Ja mam czarny metalik, ale oczywiście ze względu na estetykę, podobał się mojej żonie, ale niestety szybko się brudzi.


Brudzą… się wszystkie tak samo ..... tylko na czarnym bardziej to widać :twisted:

PS też czarną… perłę zamówiłem

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 wrz 2007 20:13

obecnie niemetalizowane SĄ TEŻ POKRYWANE WARSTWĄ LAKIERU BEZBARWNEGO, ceed czerwony też lakier metalik to tylko baza inna do lakieru dosypane są mienią…ce się "opiłki" co dają efekt głębi lakieru -pod WARUNKIEM- auto musi być czyste:D
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
kostel
 

14 wrz 2007 20:37

Olek napisał(a):Nie wiem jak jest teraz, ale zauważcie, że kilkuletnie auta niemetalizowane blakną… przez słońce.



to kwestia jakości lakieru i producenta który go użył jak na wszystkim aucie można obtanić
a co do trwałości radze poczytać jakie niespodzianki w sprawie lakieru przygotowała nam Unia Europejska :wink:

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 39 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl