Problem z konserwacją beżowego lakieru

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
adam08
 

Problem z konserwacją beżowego lakieru

28 wrz 2008 16:00

Witam kolegĂłw,

Nie mam tu na myÂśli tego, Âże mi siĂŞ Âłuszczy, odpada itp.
Chodzi mi o to, iz jest to w miare oryginalny kolor i poza Kiajankami maÂło na ulicy samochodow w tym kolorze. Niestety przez to trudno dostaĂŚ odpowiednie akcesoria i dodatki do jego konserwacji, bÂądÂź naprawy- mam tu na myÂśli wszelkiego rodzaju koloryzowane woski, sztyfty do usuwania rys itp.
Niedawno jakaÂś menda zarysowaÂła mi bÂłotnik. Pasta polerska niestety nie pomogÂła wiĂŞc poszukujĂŞ odpowiedniego sztyftu. Na forum sporo jest beÂżoowych cee'dkĂłw wiĂŞc moÂże ktoÂś z was namierzyÂł taki kolor gdzieÂś w necie bÂądÂź w jakimÂś sklepie. JeÂżeli tak to bĂŞdĂŞ wdziĂŞczny za info.
Ostatnio edytowano 29 wrz 2008 14:04 przez adam08, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

Re: Problem z konserwacją beżoweg lakieru

28 wrz 2008 16:07

adam08 napisał(a):Witam kolegĂłw,

Nie mam tu na myÂśli tego, Âże mi siĂŞ Âłuszczy, odpada itp.
Chodzi mi o to, iz jest to w miare oryginalny kolor i poza Kiajankami maÂło na ulicy samochodow w tym kolorze. Niestety przez to trudno dostaĂŚ odpowiednie akcesoria i dodatki do jego konserwacji, bÂądÂź naprawy- mam tu na myÂśli wszelkiego rodzaju koloryzowane woski, sztyfty do usuwania rys itp.
Niedawno jakaÂś menda zarysowaÂła mi bÂłotnik. Pasta polerska niestety nie pomogÂła wiĂŞc poszukujĂŞ odpowiedniego sztyftu. Na forum sporo jest beÂżoowych cee'dkĂłw wiĂŞc moÂże ktoÂś z was namierzyÂł taki kolor gdzieÂś w necie bÂądÂź w jakimÂś sklepie. JeÂżeli tak to bĂŞdĂŞ wdziĂŞczny za info.

SÂą na rynku lakierkie/sklepy lakiernicze gdzie jak podasz numer VIN to dobiorÂą Ci taki lakier.Ewentualnie zadzwoĂą do jakiegoÂś ASO ktĂłry ma lakierniĂŞ (masz podane na stronie www.kia.pl) i spytaj czy odstÂąpiÂą/odsprzedadzÂą Ci trochĂŞ lakieru.
Nie powinno byĂŚ z tym problemu.

AUTOR WĄTKU
adam08
 

28 wrz 2008 16:13

Mi co prawda chodziło raczej o sztyft/kredkę ale też nie pomyślałem o tym co napisałeś. W sumie to nie głupi pomysł.

AUTOR WĄTKU
krisder
 

28 wrz 2008 17:08

Powinieneś raczej próbować to usunąć za pomocą lakieru. Sztyfty czy kredki może na chwilę zabezpieczają blachę ale rys nie maskują, wręcz przeciwnie. W poprzednim aucie pomimo kredki dobranej do koloru nadwozia (srebrny met.) rysy były widoczne nawet z okna mieszkania.

AUTOR WĄTKU
adam08
 

29 wrz 2008 14:03

Pewnie tak zrobię bo to z pewnoscia lepsze rozwiazanie ale jeżeli ktoś spotkał się z artykułami, które wcześniej wymieniłem to niech napisze. Będzie to (tak mi sie wydaje) cenne info dla wszystkich.

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Problem z konserwacją beżowego lakieru

30 wrz 2008 17:06

adam08 napisał(a):Witam kolegĂłw,

Nie mam tu na myÂśli tego, Âże mi siĂŞ Âłuszczy, odpada itp.
Chodzi mi o to, iz jest to w miare oryginalny kolor i poza Kiajankami maÂło na ulicy samochodow w tym kolorze. Niestety przez to trudno dostaĂŚ odpowiednie akcesoria i dodatki do jego konserwacji, bÂądÂź naprawy- mam tu na myÂśli wszelkiego rodzaju koloryzowane woski, sztyfty do usuwania rys itp.
Niedawno jakaÂś menda zarysowaÂła mi bÂłotnik. Pasta polerska niestety nie pomogÂła wiĂŞc poszukujĂŞ odpowiedniego sztyftu. Na forum sporo jest beÂżoowych cee'dkĂłw wiĂŞc moÂże ktoÂś z was namierzyÂł taki kolor gdzieÂś w necie bÂądÂź w jakimÂś sklepie. JeÂżeli tak to bĂŞdĂŞ wdziĂŞczny za info.


Polecam serie turtle wax. Stosuje juz na na 3 samochodzie i dziala wysmienice. Wpisz w googla sklep turtle wax i na pewno cos wybierzesz dla siebie.

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl