Szyberdach

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
starczek
 

Szyberdach

19 wrz 2007 21:29

Czy ktoś z forumowiczów ma szyberdach? Jak wraĹźenia z eksploatacji? Przyznam się, Ĺźe myślałem o tym ale w końcu nie zamówiłem a teraz trochę Ĺźałuję? Słusznie?

AUTOR WĄTKU
Klapouchy
 

19 wrz 2007 22:08

Też się zastanawiałem nad szyberdachem, aczkolwiek wydaje mi się mało praktyczny w stosunku do jego zalet.

Wady:
1. Po zaparkowaniu samochodu musisz pamiętać o jego zamknięciu, po ewentualnym deszczu masz zalaną podsufitkę, fotele.
2. Jazda w mieście w nocy trochę rozpraszająca, gdyĹź uliczne lampy śmigają przez otwór w dachu... ale to kwestia przyzwyczajenia
3. Otwór jest stosunkowo mały, nie ma porównania z dachem panoramicznym.
4. Chyba niewykorzystywany jako element wentylacji przy klimatyzacji.

Zalety:
1. Można sobie popatrzeć w nocy na gwiazdy
2. Można uchylić zamiast szyb, czyli nie będzie tak szumieć i dmuchać po głowach

Takie są moje spostrzeĹźenia z tego co widziałem i kiedy jeĹşdziłem z tym dodatkiem. Ogólnie fajnie by było mieć, ale chyba nie wart takiej dopłaty.

AUTOR WĄTKU
adam
 

19 wrz 2007 22:16

Informacyjnie dodam to czego dowiedziałem się o szyberdachu od sprzedawcy.
Modele z szyberdachem są "doposażanie" u polskiego dilera. Czyli samochód na serwis, dziura w dachu i montaż szyberdachu.

Gdy to usłyszałem trochę się zdziwiłem. Gdyby było tak jak twierdzi sprzedawca to ja bym się bał zamawiać szyberdach, nie wiadomo jaki może mieć dzień mechanik w dniu montażu szyberdachu, a niestety zrezygnować się nie da bo dziura w dachu pozostanie.
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 14:49 przez adam, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Klapouchy
 

19 wrz 2007 22:19

To za przeproszeniem co za badziew oni tam montują? PrzecieĹź wycięcie dziury w dachu to nie wszystko. Cała górna podsufitka jest inna... obniĹźona. Czy ją teĹź wymieniają, bo śmiem wątpić?

AUTOR WĄTKU
adam
 

19 wrz 2007 22:34

Cóż właśnie wydało mi się dziwne twierdzenie że montują szyberdach dopiero u dilera, ponieważ jednak taki pomysł mnie od razu odrzucił więc nie drążyłem za bardzo tematu. Pamiętam jednak że sprzedawca coś tam bąkał że razem z samochodem przychodzi szyberdach i jak to określił „akcesoria”. Więc cholera wie jak to jest naprawdę z tym szyberdachem. Wydaje mi się jednak że montaż szyberdachu powinien się odbywać w fabryce a nie u dilera, no chyba że to prawda że nie wyrabiają z produkcją i dla zwiększenia tempa wypuszczają tylko standardowe wersje a montaż całego dodatkowego „osprzętu” starają się zlecić dilerowi.

Po zastanowieniu się co jest lepsze dla samochodu jednak wole wierzyć w to że sprzedawca gadał bzdury, co jest zgodne z opiniami na forum o tym salonie. Zgadnijcie jaki to salon. Podpowiem okolice Warszawy.
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 14:53 przez adam, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

19 wrz 2007 22:55

zmien salon na taki, ktory nie bawi sie w montaze szyberdachu tylko normalnie go zamawia w fabryce :)
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
starczek
 

20 wrz 2007 08:18

adam napisał(a):Modele z szyberdachem są "doposaĹźanie" u polskiego dilera. Czyli samochód na serwis, dziura w dachu i montaĹź szyberdachu.


Wydaje mi się to mało prawdopodobne, bo przecież po wycięciu dziury w dachu, trzeba blachy zabezpieczyć odpowiednio przed korozją, więc nie sądzę aby zlecali to dealerowi.

Owszem, są firmy, które montują szyberdach w samochodach które go fabrycznie nie miały (nawet jak producent pojazdu wcale go nie przewidywał). Wątpię jednak aby KIA sobie pozwalała na taką "manianę". A argument jaki padł od sprzedawcy o "nie wyrabianu się" fabryki i zlecanie tego dealerowi jest śmieszny - jaki jest procentowo czas montaĹźu szyberdachu w stosunku do czasu produkcji całego auta? A przecieĹź szyberdach jest w raczej niewielu samochodach...

Jestem całkiem pewien, że szyber jest montowany jest w fabryce.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

20 wrz 2007 08:26

no nie wiem a widzieliście gdzies z szyberdachem fote ceedda na folderach?
jak nie to w ASO montuja
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
starczek
 

20 wrz 2007 08:38

Klapouchy napisał(a):Takie są moje spostrzeĹźenia z tego co widziałem i kiedy jeĹşdziłem z tym dodatkiem. OgĂłlnie fajnie by było mieć, ale chyba nie wart takiej dopłaty.


Ogólnie mogę się z zgodzić z twoją argumentacją :) Napaliłem się troszkę jak pooglądałem samochody z panoramicznymi dachami i chciałem mieć namiastkę ;)

A czy dopłata jest duża? Kwestia dyskusyjna. Przy cenie samochodu nie wydaje się to być szokującym wydatkiem. Na marginesie: w ogóle dodatki do Cee'da są tanie w porównaniu do innych marek, więc i tak mamy dobrze :roll:

AUTOR WĄTKU
starczek
 

20 wrz 2007 09:00

sensor napisał(a):no nie wiem a widzieliście gdzies z szyberdachem fote ceedda na folderach?
jak nie to w ASO montuja


Zerknij tu http://www.kia.pl/cars/ceedSW/img/banner_ceedSW1c.swf?

AUTOR WĄTKU
masiu
 

20 wrz 2007 09:04

Ja osobiście 2,5 tysiaka za szybę nad głową bym nie dał :) - za to mam alusy i zimówki :)
Ostatnio edytowano 16 paź 2007 21:18 przez masiu, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
nigras
 

20 wrz 2007 11:49

<span>adam</span> napisał(a):Po zastanowieniu się co jest lepsze dla samochodu jednak wole wierzyć w to Ĺźe sprzedawca gadał bzdury, co jest zgodne z opiniami na forum o tym salonie. Zgadnijcie jaki to salon. Podpowiem okolice Warszawy.


No ta ja juz wiem :-)

Pozdrawiam
Piotrek

AUTOR WĄTKU
less
 

20 wrz 2007 17:19

miałem szyberdach - oryginalny "uchylno - otwieralny" - 2 auta wstecz i przejechałem z nim przeszło 110 kkmów w 3 lata. GadĹźet fajny, szczególnie Ĺźe w tamtym aucie nie miałem klimy, ale nigdy bym za niego nie zapłacił 2,5 kplna, ani nawet połowę tego. Jak nie ma klimy to tak, ale jak jest klima to szyberdach jest mało potrzebny.
Co do wątpliwości jednego z kolegów to światło w nocy z latarni ulicznych nie przeszkadza (w oryginalnych szyberdachach zawsze jest zasłonka).

PS jakoś nie chce mi się wierzyć Ĺźe szybry zakładają w salonach. Szyberdach fabryczny (uchylno - otwieralny chowający się pomiędzy dachem a podsufitówką) wymaga innej wytłoczki dachu i innej podsufitówki

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

20 wrz 2007 19:57

Szyberdach instalują w fabryce, podobno z tego powodu wydłuża się czas oczekiwania na auto. Taką informację podają w kilku salonach w stolicy, nikt się nie bawi w montaż na miejscu. Jak zamawiałem auto to w numerze zlecenia podaje się dodatkowe cyferki (literki), które mówią fabryce o tym, że mają zamontować okno dachowe.

Mi stanowczo odradzali przy samochodzie z klimą więc nie brałem (wg. mnie zbędny gadżet). Może i wygląda to fajnie ale na pewno kiedyś zacznie przeciekać... Poza tym latem słoneczko trochę przez niego grzeje pomimo zasłonki. Za tą cenę lepiej wziąć ESP/BAS albo dołożyć trochę do skóry (chociaż w lato też jest to mało praktyczne).

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 13:03 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

20 wrz 2007 20:37

cyberstorm napisał(a):. MoĹźe i wygląda to fajnie ale na pewno kiedyś zacznie przeciekać... Poza tym latem słoneczko trochę przez niego grzeje pomimo zasłonki. Za tę cenę lepiej wziąć ESP/BAS albo dołoĹźyć trochę do skóry (chociaĹź w lato teĹź jest to mało praktyczne).

Pozdrawiam


Pociesze cie - fabryczne szyberdachy przeciekaja od samego poczatku :twisted:

Taka konstrukcja - w dachu masz dodatkowe rynienki odplywowe. Problem moze byc wtedy, jak sie cos zatka :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
DB
 

21 wrz 2007 14:28

<span>gbear</span> napisał(a):Pociesze cie - fabryczne szyberdachy przeciekaja od samego poczatku

Taka konstrukcja - w dachu masz dodatkowe rynienki odplywowe. Problem moze byc wtedy, jak sie cos zatka


U mnie nic nie cieknie - konstrukcja bardzo OK. Aczkolwiek przydatność niewielka - ja mam, bo taki stał do wzięcia od ręki.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

21 wrz 2007 17:45

DB napisał(a):
<span>gbear</span> napisał(a):Pociesze cie - fabryczne szyberdachy przeciekaja od samego poczatku

Taka konstrukcja - w dachu masz dodatkowe rynienki odplywowe. Problem moze byc wtedy, jak sie cos zatka


U mnie nic nie cieknie - konstrukcja bardzo OK. Aczkolwiek przydatność niewielka - ja mam, bo taki stał do wzięcia od ręki.


Cieknie, ale do rynienek, wiec nie wiesz nawet o tym :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

12 gru 2007 13:02

DB napisał(a):
<span>gbear</span> napisał(a):Pociesze cie - fabryczne szyberdachy przeciekaja od samego poczatku

Taka konstrukcja - w dachu masz dodatkowe rynienki odplywowe. Problem moze byc wtedy, jak sie cos zatka


U mnie nic nie cieknie - konstrukcja bardzo OK. Aczkolwiek przydatno?? niewielka - ja mam, bo taki sta? do wzi?cia od r?ki.


No, ale jaki jest ten szyberdach - elektryczny czy mechaniczny?
Uchylny góra/dół czy wsuwany/wysuwany wzdłuż dachu?
Jak elektryczny to gdzie jest od niego sterowanie?
No i ma jakąś zasłonkę czy to tylko przyciemniana szybka?
Macie jakieś linki do zdjęć szybera?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

12 gru 2007 19:35

Jak dla mnie szyber w aucie z klimą to lekka schiza .... :?
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

12 gru 2007 20:01

Fajny bajer/jak każdy/tylko klima i szyberdach? Dla mnie przesada.

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl