Cee'd SW - bagażnik rowerowy a tylna klapa

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
adam
 

Cee'd SW - bagażnik rowerowy a tylna klapa

21 wrz 2007 23:36

Czy ktoś kto ma Ceeda SW i używa bagażnika rowerowego mógłby się wypowiedzieć czy tylną klapą przy otwieraniu nie uderza się w rynienki bagażnika?

Pytam bo w obecnym samochodzie muszę uważać by nie przesunąć za bardzo całego bagażnika (lub samych rynienek) przy montażu do tylu samochodu bo wtedy podczas otwarcia tylnej klapy zdarzało mi się uderzyć nią o wystające rynienki bagażnika.

W przypadku wersji SW mamy zawiasy przesunięte do przodu i zastanawia mnie czy przy zamontowanym bagażniku i otwarciu tylnych drzwi nie będzie zachodziła taka sytuacja.
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 14:54 przez adam, łącznie edytowano 2 razy

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

24 wrz 2007 18:44

Na pewno będę używał takiego bagażnika. Ale z uwagi na zbliżającą się zimę najwcześniej nastąpi to dopiero na wiosnę. Lubię śmigać rowerkiem a teraz dodatkowo będę mógł go zabierać na dalsze wypady.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 21:06 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
adam
 

Wszystko już wiadomo.

14 paź 2007 15:14

Udało mi się zmierzyć wymiary relingów w modelu SW i z pomiarów mojego obecnego bagażnika wyszło mi że gdybym go założył to klapa by uderzała minimalnie o wystające rynienki bagażnika. Na szczęście obecny bagażnik ma możliwość pewnych przeróbek i mogę go sobie skrócić, tyle że na wiosnę po zakupie samochodu zamierzałem sobie sprawić aluminiowe rynienki z uchwytem na rower a one najczęściej nie mają już możliwości regulacji lub po prostu ucięcie piłką końca nie wchodzi, z powodów estetycznych, w grę.

Z tego powodu jeśli kupie model SW to raczej pozostanę przy obecnych rynienkacha jedynie je skrócę.

Pozostaje jeszcze kwesta że po zamontowaniu rowerów poza rynienki wystają jeszcze z tyłu koła (na jakieś kilkanaście cm) i tego już się przesunąć nie da a więc klapa będzie uderzać o koła zamontowanych rowerów (a na nieszczęście u mnie jeden z nich ma nisko schodzący metalowy błotnik z plastikowym chlapaczem).

Gdyby komuś do tej pory zdarzyło się już używać modelu SW do przewożenia rowerów to czekam na opinię. Czekam także na opinię osób które wybierają się w zimę na narty (tam często jest jeszcze gorzej niż w przypadku rowerów bo narty wystają jeszcze bardziej) i właśnie są w trakcie przymierzania jakichś bagażników dachowych.

AUTOR WĄTKU
mariusz_p
 

14 paź 2007 16:00

Ja wo¿ê deskê windsurfingow¹ na dachu mojego Ceed'a SW.
RozwiÂązanie jest jedno, najpierw ÂładujĂŞ bagaÂżnik, potem sprzĂŞt na dach.
RozÂładunek - odwrotnie.

Przy desce mogĂŞ ew. uchyliĂŚ bagaÂżnik. Klapa opiera siĂŞ szybÂą o miĂŞkkie footstrapy i auto na tym nie cierpi.
Problemem jest teÂż antena, ktĂłrÂą muszĂŞ mocno odchylaĂŚ na bok i w dĂłl.
Ale trwaÂłych szkĂłd to nie powoduje.

Pozdrawiam
Mariusz

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl