Czujnik parkowania

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

12 paź 2007 16:45

Mnie w dwóch salonach w Warszawie powiedziano, że czujniki oryginalne montowane są w Polsce.I nie ma możliwości zamówienia fabrycznych.

AUTOR WĄTKU
masiu
 

12 paź 2007 20:50

Mnie w dwóch salonach w Warszawie powiedziano, że czujniki oryginalne montowane są w Polsce.I nie ma możliwości zamówienia fabrycznych.

pewnie można zamówić w fabryce, ale salony wolą powiedzieć że niemożna i montować je u siebie - mają z tego więcej kasy :)

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

12 paź 2007 22:22

W wyciągu z homologacji jest punkt czy auto ma urządzenie "radarowe" . Jeśli zatem montowali w fabryce to będzie we flepach. Jeśli nie, to montują dlierzy. Ktoś kto ma do odbioru z radarkami niech spojrzy w papiery zanim odda do rejestracji. Chyba ,że ma ktoś ksero tego papierka i ma radarki. Co jest w homologacji?

AUTOR WĄTKU
siuto
 

30 lis 2007 10:10

w cenniku czujniki wyceniono na 1000 zl !!

rany julek za te kase to kupujemy czujniki z kamerka !!!
albo na allegro za 250 zl na przod i tyl a montaz to sama przyjemnosc - czysta robota.
nie wiem tylko co z gwarancja w tedy.
czy jest ingerencja w auto, ktora powoduje utrate gwarncji, moze ktos wie jak to wyglada?

a i jeszcze jedno
jak ja mam czujniki w gartisie to te czujniki sa montowane w fabryce czy u dilera. ciekawe jak szukal auta z roku 2007 to patrzyl na takie co ma czujniki czy sami montuja musze zadzwonic

AUTOR WĄTKU
siuto
 

30 lis 2007 10:37

no juz sie wyjasnilo
czujniki i alarm jada razem z autkiem i sa montowane u dilera
elementy te maja atest KIA
robi je firma AMG Poland - ponoc to samo jest w autach VW

AMG to kojarzy mi sie z tuningiem Mercedesa he he he

AUTOR WĄTKU
bob
 

30 lis 2007 11:27

sam się zastanawiam nad zakupem z czujnikiem cofania ale cena 1000zł wydaje mi się co najmniej mocno naciągnięta... :?
Może ktoś kto sam montował taki czujnik podzieliłby się krok po kroku jak i co zrobić :?: a jak jeszcze zdjęcia byłyby, byłoby super :roll:

AUTOR WĄTKU
marko
 

30 lis 2007 13:25

samemu nie można bo gwarancja, ja szykuję sie do założenia ale po nowym roku.
:)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

30 lis 2007 13:52

Gwarancję tracisz tylko na element który się zepsuł na skutek samodzielnej instalacji jakiegoś wyposażenia. I tak przy czujnikach tył stracisz gwarancję na tylny zderzak (wiercenie dziur pod czujki) ale tylko w zakresie wynikłym z ich montażu - czyli jeśli np. zacznie schodzić lakier to serwis nie uznając gwarancji bedzie musiał Ci udowodnić, że wada została spowodowana montażem czujek we własnym zakresie. Jeśli tego nie zrobią - naprawa będzie w ramach gwarancji.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
marko
 

30 lis 2007 15:17

a co z instalacją elektryczną? tam także musisz ingerować i nie wspomne o prowadzeniu kabli. wg mnie gra nie warta świeczki po co ryzykować koszt to 150 zł

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

30 lis 2007 16:07

A probowal ktos przyjsc do salonu z wlasnymi czujnikami i wynegocjowac od serwisu jedynie montaz gratis przy zamawianiu autka ? (czyli kupujemy wlasne czujniki, przychodzimy do dealera, zamawiamy samochodzik i dajemy mu "nasze" czujniki do zalozenia?) Wiem ze ktos robil to juz po odbiorze auta i placil wtedy 150 zl za zamontowanie.

AUTOR WĄTKU
marko
 

30 lis 2007 16:20

ja się pytałem ale już mam czujniki. mogą zamontować oczywiście za drobną opłata :lol:

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

30 lis 2007 16:48

Kurcze to czegoś tu nie rozumiem :) Bardziej im (dealerom) opłaca się wyłożyć dajmy na to 250 zł na czujniki z robocizną serwisanta niż 150 zł na samą robociznę gdy klient przychodzi z własnymi czujnikami ? (cały czas chodzi mi o sytuację zakupu nowego auta przy której dealerzy często i tak czujniki dorzucają gratis).

AUTOR WĄTKU
nirv
 

30 lis 2007 19:00

MikeTNK napisał(a):A probowal ktos przyjsc do salonu z wlasnymi czujnikami i wynegocjowac od serwisu jedynie montaz gratis przy zamawianiu autka ? (czyli kupujemy wlasne czujniki, przychodzimy do dealera, zamawiamy samochodzik i dajemy mu "nasze" czujniki do zalozenia?) Wiem ze ktos robil to juz po odbiorze auta i placil wtedy 150 zl za zamontowanie.


Ja dziś właśnie założyłem czujniki cofania serwisie Kia w X - koszt robocizny 130 zł - pan Józek wziął do kieszeni - koszt czujników nie znam, dostałem w prezencie - czas montażu 2,5 godziny. Doradca techniczny nic nie mówił że mam własne czujniki.

AUTOR WĄTKU
kostel
 

30 lis 2007 22:52

jak już kupujecie czujniki cofanie to razem z wyświetlaczem ostatni krzyk mody :twisted:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

02 gru 2007 20:26

Właśnie w piątek kupiłem czujniki bez wyświetlacza (diodowe są prostsze do interpretacji, na monitorek LCD dłużej się patrzy a przez co niestety rozprasza uwagę). Kosztowało mnie to 129 zł z przesyłką - markowe, 12 miesięcy gwarancji. Zamontuję w serwisie Kii - koszt wstępnie ustalili na około 200 zł, jak będzie więcej to poszukam innego warsztatu - koszt "na mieście" waha się od 100 do 150 zł.

Marko - co do ingerencji w instalację - to jej nie ma jeśli są to tylko czujniki na tył (zasilanie podłącza się do żarówki cofania i nic poza tym), dopiero ewentualne czujniki na przód podłącza się do instalacji i żarówki światła stop (światło stop tylko uaktywnia czujniki na określony czas np. 30 sekund, po zgaszeniu "stopów" czujniki muszą być zasilane z instalacji samochodu). Gdyby nie konieczność demontażu zderzaka sam bym to zrobił, ale mam taki talent do łamania zaczepów w plastikowych elementach ... :roll:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

02 gru 2007 21:03

Pioter - gdzie kupiłeś czujniki.
Jak znajdziesz warsztat to daj znać (Olsztyn) bo tez sie nad nimi zastanawiam. Pozdro.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

02 gru 2007 21:46

Allegro, ale od firmy, z fakturą i gwarancją a nie od domowego importera. Co do montażu to zastanawiałem się nad BudWillem, ale Adaś ostatnio stał się baaaardzo drogi. Zobaczę ile ostatecznie będzie chciał Solix i wtedy zdecyduję.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
nirv
 

02 gru 2007 21:59

<span>pioter</span> napisał(a):konieczność demontażu zderzaka sam bym to zrobił, ale mam taki talent do łamania zaczepów w plastikowych elementach ...

Byłem obecny podczas montażu czujników w swoim autku.Wszystko odbyło się bez demontażu zderzaka.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

03 gru 2007 19:04

Czujniki wkładali od zewnątrz :?: A jak przeciągali potem kable :?: No i jak z wierceniem - nie trafi się w jakieś przewody czy wzmocnienia "dziurawiąc" zderzak bez demontażu :?: :?: :?: Możesz nirv opowiedzieć coś więcej :?:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
jkm_tuning
 

czujniki parkowania.

09 gru 2007 16:15

:lol: wszysto OK. Pytanie czy jak sie same sensory uszkodzą to wszyscy ci co zakupili na Allegro będą mieli do kogo się zgłosic po wymianę lub inne. Allegro jak bazar dziś sprzedaję sie czujniki jutro piloty do telewizora , a za pól roku może berety albo koszulki.
Z tego co mam doczynienia z tym, tematem nie wszystkie czujniki pasuja do staych otworów a jest jeszcze gorzej. Nie ma u kogo kupic tego samego modelu .
Sami 4 lata sprzedajemy czujniki parkowania ale cena za podsawowy bez wyslietlacza to 280 zł a z wyśwetlaczem od 340 zł. Gwarancja na pismie 2 lata. I nie mam problemu z czujnikami jak cos wysiądzie w nich . Proponuję się zastanowic nad tym bo nie warto płacic 2 razy za towar i wymiane na nowe. Nie oszukujmy się jesteśmy jeszcze nie tak zamożnym społeczeństwem zeby pozwolic sobie na takie dodotkowe wydatki. 8-)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl