Czujnik parkowania

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
Avatar użytkownika
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

12 mar 2008 22:00

wpiszczek napisał(a):Tak właśnie - mi w serwisie od razu powiedzieli, że w SW mogą być w pewnych sytuacjach problemy z czujnikami, a to właśnie ze względu na kształt zderzaka i jego pochylenie (dotyczy to właśnie zjeżdzania tyłem z podjazdów, gdzie gdy jest mokro czujniki chwytają koniec podjazdu). Na płaskim tego nie ma.


A u mnie, póki nie padało to zachowywały się dobrze, ale jak zaczęło lać, to od deszczu głupieją. Chyba.....

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

12 mar 2008 22:05

dyzman napisał(a):A u mnie, póki nie padało to zachowywały się dobrze, ale jak zaczęło lać, to od deszczu głupieją. Chyba.....


Bo są nisko (w SW jest niski zderzak) i chwytają odbicia od wody na gruncie.
Wojtek Piszczek

Avatar użytkownika
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

12 mar 2008 22:41

To one mają taką szeroką wiązkę? To są ultradźwiękowe czujniki rozumiem?

AUTOR WĄTKU
ben74
 

12 mar 2008 22:45

głupieją i po myjni i po deszczu, ale przecież wsteczny to tylko kilkanaście sekund jazdy. zresztą i tak bardziej liczę na swoje umiejętności niz na czujniki. traktuję je raczej jako uwrażliwiacz na niespodzianki z tyłu.

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

12 mar 2008 23:25

dyzman napisał(a):To one mają taką szeroką wiązkę? To są ultradźwiękowe czujniki rozumiem?


Z tego, co mi wiadomo, to tak. Stąd te odbicia i łatwość rozproszenia wiązki. A sama wiązka też nie może być zbyt wąska, bo inaczej cztery czujniki nie wystarczyłyby do pokrycia obszaru.
Wojtek Piszczek

Avatar użytkownika
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

12 mar 2008 23:26

ben74 napisał(a):zresztą i tak bardziej liczę na swoje umiejętności niz na czujniki. traktuję je raczej jako uwrażliwiacz na niespodzianki z tyłu.

Zgadza się, to tylko uzupełnienie. Ja sobie jeszcze soczewkę na tylną szybę nakleiłem. Już w czwartym aucie ze mną jeździ :D

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

21 mar 2008 21:48

Mam zainstalowane czujniki z wyswietlaczem, który widzę w lusterku wstecznym.Ten wyświetlacz to przydatna rzecz - pokazuje odległość od przeszkody - dziś pokazał 0,3m.Bliżej już nie podjeżdżałem.

AUTOR WĄTKU
navigator
 

26 mar 2008 22:12

ja w swojej toyocie montowalem samodzielnie wedlug instrukcji i powiem ze spisuja sie doskonale. Kupione byly na Allegro za 115 zl przed 3 laty. Przegladalem dzis Allegro i sa dalej tego typu w sprzedazy za 120 zl. (4 czujki z kolorowym wyswietlaczem i dzwiekiem). W ceed sw podczas jazdy probnej zaobserwowalem ze ten wyswietlacz montowany "oryginalnie" przez ASO jest mniejszy troszeczke, zamontowany byl w po lewej stronie przy przedniej szybie. I tu mam pytanie - ja stwierdzilem ze bardzo slabo widac na nim pokazywana odleglosc. Tak jakby jasnosc wyswietlacza byla beznadziejna. Nie moglem odczytac odleglosci, a slonca nie bylo i powinno byc widac pieknie - Tak jak w toyocie - zarowa jak nic. pytam czy u was tez tak slabo widac czy wyswietlacz wystarczajaco jaskrawie to wskazuje. porownujac to co daja teraz w ASO to chyba wolalbym kupic sobie ten z allegro i poprosic o montaz.

AUTOR WĄTKU
arekt
 

27 mar 2008 08:29

navigator napisał(a):ja w swojej toyocie montowalem samodzielnie wedlug instrukcji i powiem ze spisuja sie doskonale. Kupione byly na Allegro za 115 zl przed 3 laty. Przegladalem dzis Allegro i sa dalej tego typu w sprzedazy za 120 zl. (4 czujki z kolorowym wyswietlaczem i dzwiekiem). W ceed sw podczas jazdy probnej zaobserwowalem ze ten wyswietlacz montowany "oryginalnie" przez ASO jest mniejszy troszeczke, zamontowany byl w po lewej stronie przy przedniej szybie. I tu mam pytanie - ja stwierdzilem ze bardzo slabo widac na nim pokazywana odleglosc. Tak jakby jasnosc wyswietlacza byla beznadziejna. Nie moglem odczytac odleglosci, a slonca nie bylo i powinno byc widac pieknie - Tak jak w toyocie - zarowa jak nic. pytam czy u was tez tak slabo widac czy wyswietlacz wystarczajaco jaskrawie to wskazuje. porownujac to co daja teraz w ASO to chyba wolalbym kupic sobie ten z allegro i poprosic o montaz.

U mnie widać wyraźnie. Też mam z wyświetlaczem aczkolwiek musiałem o niego troszkę powalczyć bo podobno ostatnio KIA nie daje czujników z wyświetlaczem do ceed'a.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

27 mar 2008 09:04

U mnie też wyraźnie.

AUTOR WĄTKU
navigator
 

27 mar 2008 09:09

Hmm, to moze w tym autku co mialem ta jazde probna bylo cos nie tak z tymi czujnikami a raczej z tym wyswietlaczem - a moze ta folijka na nim (nie byla zdjeta) - moze to to chociaz watpie. I zastanawiam sie czy niw pokombinowac zeby mi zamiast czujnikow dali cos innego, a czujniki kupie sam i dam tylko do zamontowania - koszt, jak czytalem nie jest duzy.

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

27 mar 2008 09:46

arekt napisał(a):U mnie widaĂŚ wyraÂźnie. TeÂż mam z wyÂświetlaczem aczkolwiek musiaÂłem o niego troszkĂŞ powalczyĂŚ bo podobno ostatnio KIA nie daje czujnikĂłw z wyÂświetlaczem do ceed'a.

Nie potwierdzam, przy zamĂłwieniu w salonie nic nie mĂłwiÂłem i sami wpisali mi "czujnik cofania z wyÂświetlaczem".

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

27 mar 2008 17:55

No u mnie widać wszystko wyraźnie - żadnych problemów.
http://mojaceed.pl/forum/album_pic.php?pic_id=264
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

28 mar 2008 16:12

Ja również mam z wyświetlaczem, który oglądam w lusterku wstecznym.Super patent.Wskazuje od 1.5m do 0.3m.

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

11 kwi 2008 00:46

Czujniki parkowania dostałem gratis,sygnalizacja jest optyczna(wyświetlacz cyfrowo-diodowy 0.3-1.5m) i akustyczna(pipanie coraz szybsze aż do dżwięku ciągłego).

AUTOR WĄTKU
Quercus
 

11 kwi 2008 08:53

mireda71 napisał(a):Czujniki parkowania dostałem gratis,sygnalizacja jest optyczna(wyświetlacz cyfrowo-diodowy 0.3-1.5m) i akustyczna(pipanie coraz szybsze aż do dżwięku ciągłego).


Ja dzisiaj odbieram samochód w Krakowie u Pateckiego. Powiedzieli mi, że dostali czujnik tylko z brzęczykiem bez wyświetlacza. Czy teraz wszyscy tak mają :?: :cry:

AUTOR WĄTKU
juhas
 

11 kwi 2008 17:53

Ja dzisiaj odbieram samochód w Krakowie u Pateckiego. Powiedzieli mi, że dostali czujnik tylko z brzęczykiem bez wyświetlacza. Czy teraz wszyscy tak mają


Zależy od salonu i skuteczności naszych negocjacji ze sprzedającym.

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

12 kwi 2008 08:16

Ja niestety nie negocjowałem i mam tylko brzęczyk.

AUTOR WĄTKU
gucio33
 

24 kwi 2008 11:14

Nie chcąc zakładać nowego tematu mam pytanie do użytkowników którzy mają czujnik parkowania zakładany jako firmowy przez serwis z jakiej odległości od przeszkody łapie sygnał . :?: Dzięki good za info padła centralka na dzień dzisiejszy jest nowa zobaczymy może dłużej posłuży.

AUTOR WĄTKU
magbob
 

24 kwi 2008 14:49

<span>Quercus</span> napisał(a):Ja dzisiaj odbieram samochód w Krakowie u Pateckiego. Powiedzieli mi, że dostali czujnik tylko z brzęczykiem bez wyświetlacza. Czy teraz wszyscy tak mają


No to Cię u Pateckiego w trabe zrobili, bo ja odbierałem w lutym i mam z wyświetlaczem

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl