Światła do jazdy dziennej.

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
adpo
 

ÂŚwiatła do jazdy dziennej.

18 paź 2007 13:18

Czy ktoś z Was wie jak włącza się światła do jazdy dziennej w SW ?

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

18 paź 2007 15:34

nie ma ich
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
masiu
 

18 paź 2007 21:39

jakie światła?? :D

AUTOR WĄTKU
taskarinos
 

18 paź 2007 21:48

masiu napisał(a):jakie światła?? :D


do jazdy dziennej... :D :D

AUTOR WĄTKU
masiu
 

18 paź 2007 21:50

może są tylko jeszcze nikt ich nie odkrył :D:D

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

18 paź 2007 22:12

Nie śmiejcie się. Byłem parę dni temu w salonie, brałem ulotki SW.
Stoi jak byk: "Światła do jazdy dziennej" dla wszystkich wersji wyposażenia. Nie wiem o co biega...

AUTOR WĄTKU
ooze
 

18 paź 2007 22:29

DRL (światła to jazdy dziennej) w ceedzie, to niestety nie jest specjalny rodzaj świateł zaprojektowany do jazdy w dzień.. (też tak myślałem kiedy kupowałem auto)..

DRL w wydaniu KIA to nic innego jak mechanizm automatycznego WYŁĄCZANIA świateł mijania kiedy wyłączasz silnik.
Oznacza to, że nie musisz pamiętać o włączeniu świateł po włączeniu silnika po zostawiasz je zawsze w pozycji włączone..

AUTOR WĄTKU
sevi
 

18 paź 2007 22:31

No i to według nich zapewne jest tymi światłami a tak naprawde tylko czyms podobnym :D

AUTOR WĄTKU
salsaman
 

20 paź 2007 18:25

hmmm... a czy ktoś instalował sobie dzienne?
no bo te H1 i ten trudny dostęp... to może lepiej do jazdy dziennej dokupić?

AUTOR WĄTKU
lalas
 

20 paź 2007 22:24

ooze napisał(a):DRL (światła to jazdy dziennej) w ceedzie, to niestety nie jest specjalny rodzaj świateł zaprojektowany do jazdy w dzień.. (też tak myślałem kiedy kupowałem auto)..

DRL w wydaniu KIA to nic innego jak mechanizm automatycznego WYŁĄCZANIA świateł mijania kiedy wyłączasz silnik.
Oznacza to, że nie musisz pamiętać o włączeniu świateł po włączeniu silnika po zostawiasz je zawsze w pozycji włączone..


ale światła gasną 30 sek po wyłączeniu silnika, lub jest jeszcze lepszy bajer, gdy zamykamy drzwi pilotem w kluczyku, gdy raz naciśniemy zamykają się drzwi, gdy nacisniemy drugi raz gasną światła :)

AUTOR WĄTKU
Piotr
 

26 paź 2007 22:06

Wiec już wynika że oplacalo siedo was zaglądnąć , bo tez na początku mysłem ze to specjalnyrodzaj swiateł... a jednak :(

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6535
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

28 paź 2007 14:51

Salsaman - a po co ci dodatkowe œwiat³a? Montowa³o siê takowe w maluchu z alternatorem ¿eby nie trzeba by³o prostownika z sob¹ woziÌ (bo dziêki temu zasiêg bez ³adowania na w³¹czonych œwiat³ach zwiêksza³ siê ze 50 do 100 km). W nowych samochodach (w tym i w cee'd-zie) jeŸdzi siê na œwiat³ach mijania.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
salsaman
 

28 paź 2007 22:00

chodzi o to, Âże wg mnie zamontowanie ÂświateÂł dziennych w LED (np za atrapÂą chÂłodnicy) spowoduje przedÂłuÂżenie ÂżywotnoÂści tych nieszczĂŞsnych H1, ktĂłre siĂŞ tak Âźle wymienia....
Obeecnie jeŸd¿ê Astr¹ na "mijaniach" i tak co 6 miesiêcy te H4 wymieniam, akurat w astrze wymienia siê ³atwiutko ale pozostaje kwestia ceny: parka dobrych philipsów 80 - 100 PLN kosztuje, no a w cee'dzie (daj Bo¿e bym go kiedyœ kupi³) poza cen¹ dochodzi jeszcze trudnoœÌ w wymontowaniu. A ¿aróy s¹ z³oœliwe, zazwyczaj przepalaj¹ siê jak mi siê spieszy, pada deszcz albo jest -20 st C... dlatego chyba jakieœ zgrabne dodatkowe bêdê montowa³...

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

28 paź 2007 22:07

Sprawdź w przepisach czy lampy nie będą za nisko i za daleko do środka. Wydaje mi się ,że tak.

AUTOR WĄTKU
salsaman
 

28 paź 2007 22:20

w atrapie nad zderzakiem, kumpel tak ma w Octavii i jest całkiem całkiem, ale fakt, wymiary trza sprawdzić

AUTOR WĄTKU
wilam
 

29 paź 2007 08:46

Powiem szczerze, jeÂździÂłem 6lat FiestÂą z H4 i ani razu nie musiaÂłem wymieniaĂŚ ÂżarĂłwek w reflektorach. Mam nadzieje, Âże w cee'dzie bĂŞdzie to samo. ;)

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

29 paź 2007 10:10

ja tez jezdzilem wczesniej opelkiem astra od 99r do 2007 i wymienilem chyba tylko jedna sztuke. tazke uwazam ze bez sensu jest montowac dodatkowe oswietlenie ale "it's up to You"
pozdr
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6535
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

29 paź 2007 15:21

A wymienia się hyba H7 - bo H1 to w drogowych - nie zalecam używać ich do jazdy dziennej - nawet w dzień .... :D Ja wymieniam H7 w Foce mniej więcej co cztery miechy - pół roku - czyli "padają" po jakichś 20 - 25 tysiącach przebiegu.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
masiu
 

29 paź 2007 15:32

ja w Puntoku wcale nie wymieniałem przez 4 lata użytkowania :D

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

11 sty 2008 00:15

Tak sobie kombinuję:

Opti i opti + ( to mam) mają projektorowe lampy przeciwmgielne. Swiecą niewymownie licho więc na cholerę mam je ze soba wozić. Wymyśliłem aby w to miejsce wstawić homologowane ( RL) LED-y do jazdy dziennej. Oczywiście wszystko połączone zgodnie z przepisami. Oczywiście aby nie było za wesoło trzeba poszukać takowych o odpowiedniej srednicy. Czy któryś z kolegów potknał sie może o coś zbliżonego do mojego konceptu? Opłacalność wymiany szacuję na 250 zł/kpl.

Wariant 2. Podobno przepisy nie wykluczają zastosowania do jazdy dziennej świateł "długich" , pod warunkiem ograniczenia ich mocy do przepisowej wielkości. Na długich to ja najczęściej latam ok 2-4 w nocy bo resztę czasu to wiadomo. Czyli efektywny czas właściwego wykorzystania lampek jest minimalny. Może zatem wstawić jakiś regulatorek dwupozycyjny w obwód? Mogę wtedy kupować tanie H1 (długie/dzienne) i pożądne H7.( mijania) hm....

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl