Przed zakupem - kłopoty z wyborem wyposażenia...

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

Przed zakupem - kłopoty z wyborem wyposażenia...

08 gru 2007 22:19

Planuję kupić Ceeda SW 1.6 CRDI w wersji Optimum +.
SW i CRDI 1.6 nie podlega już dyskusji. Optimum plus raczej na pewno tak. Kupić chcę gdzieś ok. lutego 2008 czyli zamówić w grudniu lub na początku stycznia 2008.

Zastanawiałem się nad wyborem opcjonalnego wyposażenia i wychodzi mi tak:

1. Autoalarm, TAK.
To planuję od dealera gratis wydębić. Pozostaje pytanie czy dealer sam coś dziadowskiego/b. dobrego wstawi gratis czy fabryczny alarm mi da gratis, który przyjedzie z autkiem? Fabryczny jest w miarę ok? Czy jakikolwiek jakiś alarm dealera.czy z rynku będzie i tak lepszy? Biorąc pod uwagę integrację alarmu z kluczykiem/pilotem i centralnym zamkiem to chyba oryginał z fabryki tylko wchodzi w grę i nie ma co tu kombinować ??!
2. Czujniki, NIE
Uwagi jak wyżej w pkt 1. No i chciałbym je mieć w kolorze nadwozia :) . Po lekturze forum dochodzę do wniosku, że kupić samemu i dać serwisowi do założenia - to jest jedyna sensowna opcja.
3. Lakier metalic, TAK, silver chyba lub coś jasnego może ten morski jasny niebieski? Jakie wg Was ceedy SW są najładniejsze?
3. Pakiet: TCS, ESP, BAS - 2.000zł. TAK.
Wydaje mi się, że za 2 tys zł warto doposażyć autko w te 3 systemy, które w połączeniu ze znajdującym się w standardzie ABS/EBD powinny dać b. dobry efekt w zakresie bezpieczeństwa. Poza tym u konkurencji takie systemy są droższe i to kolejny argument za zakupem dobrze wyposażonego Ceeda i dopłatą tu tylko 2.000zł. Niemniej niewiele wiem o tym BAS i jak on poprawia hamowanie. ESP wiem, że bywa kłopotliwy, ale naprawdę wielu ludziom ratuje życie z uwagę na specyfikę swojego działania. TCS wiadomo wyrównuje poślizg na kołach i zimą, w koleinach jest zbawieniem. Mam TCS teraz w autku i lubię to ustrojstwo.
4. Pakiet SKÓRZANY - 3.000zł. NIE WIEM.
Tutaj jest: skórzana tapicerka foteli, podgrzewane fotele z funkcją stopniowania, urządzenie antyoblodzeniowe wycieraczek przednich (ki czort to coś do wycieraczek?). Tu się najmocniej zastanawiam. Nie wiem czy warto dopłacić te 3 tys zł za skórzaną tapicerkę, nie wiem jak wtedy boczki i kokpit wyglądają, nie wiem co z podłokietnikiem z tyłu (podobno w pakiecie skórzanym jest?), nie wiem jakie są kolory skóry w Ceedzie - tylko czarny? I tak w wersji Optimum Plus jest przecież ta pół skórka i pakiet stylistyczny czyli kiera w skórze i gałka etc...
Podgrzewanie foteli jest ok zimą, bez dwóch zdań sporo daje - szczególnie jeśli kobietę się wozi obok albo wsiada po pracy do autka, które stało 8 godzin na mrozie :) . To coś antyoblodzeniowe do wycieraczek w ogóle nic mi nie mówi.
5. Pakiet FUNKCJONALNY - 2.500zł. NIE WIEM, ale raczej na NIE.
Tempomat, elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne, czujnik deszczu, składane lusterka zewnętrzne.
Tempomat - hmmm, no czasem może by się i przydał, ale w sumie to olać no i tylko on ma w tym pakiecie dla mnie pełen sens. Elektro lusterko jak najbardziej by się przydało, ale jeśli w SW są lekko ściemnione szyby z tyłu to w sumie można przeżyć zwykłe lusterko, bo aż tak z tyłu razić nie będą inne autka. Czujnik deszczu to jak rozumiem jest do pracy wycieraczek - tak? Z tego co wiem to się nie sprawdza za bardzo w życiu - olać? Składane lusterka zewnętrzne. Hmmm, to ma być elektrycznie czy ręcznie bo nie kapuję? Elektrycznie to zbytek wg mnie, ale ręcznie przydałoby się, ale ręcznie to w SW Optimum plus są już w standardzie - prawda?
Tu wychodzi mi ten pakiet na raczej NIE.
6. Alufelgi 16" z oponami MIchelin 205-55-16. NIE.
Jeśli dobrze zrozumiałem dyskusje na tym forum to najlepiej jednak wziąść Ceeda Optimum plus na stalowych kołach i samemu dokupić alufelgi. Dopłacając 1500zł będę miał tylko alusy dodatkowo a micheliny i tak będę miał i tak. Stalówki i opony na nich tajemniczo znikną? Skoro kupuję Optimum plus to mam jak rozumiem te micheliny - Stalowe obręcze kół z oponami Michelin 205/55 R16 - założone. Zostaje dokupić samemu alusy, a stalówki i opony na nich już będę miał i gra muzyka. Dobrze myślę??!
7. Klima automatyczna z filtrem pyłkowym - 1.000zł. TAK.
Wygląda, że za 1000zł dopłaty warto wziąść automat klimy - choćby dla dodatkowego wyświetlacza :) i tego, że nie będzie trzeba znajomym tłumaczyć czemu się tego do nowego auta nie kupiło :) . Heh. Współczesne klimatroniki są dziwaczne i czasem naprawdę trudno zrozumieć oco im chodzi :) niemniej za 1000zł na pewno warto.

To chyba wszystko. Zastanawiam się jeszcze czy rzeczywiście warto dopłacać 3.000zł z wersji optimum do optimum plus.

Aha i czy ktoś z Was myślał czy dałoby się opłacalnie kupić VANa do pełnego odliczenia VAT i potem go ucywilnić czyli dołożyć siedzenia i co tam trzeba? Jak wiadomo sporo osób tak robi w innych markach. Nie dość że odlicza się wtedy cały, a nie połowę VAT od zakupu, to po cichym założeniu kanap można ciągle odliczać VAT od paliwa. W razie kontroli US trzeba niestety znów zrobić demontaż, ale to jest szalenie mało prawdopodobne, żeby się tak zdażyło :) .

No i co powiecie?
Proszę Was o pomoc i dyskusję... :)
Ostatnio edytowano 09 gru 2007 00:04 przez Gaj, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
magbob
 

08 gru 2007 23:20

Mam podobny dylemat, ale powoli wszystko się samo samo dogrywa ....
1 Auoalarm - najlepszy myślę te fabryczny w kluczyku - Dealerzy dają go gratis praktycznie zawsze.
2 Czujniki parkowania - zależy czy są Ci niezbędne ??? Aktualnie jeżdżę autem dłuższym o około 30m od Ceeda SW, w którym nie mam czujników i jakoś sobie radzę ( myślę, że to kwestia obycia z wymiarami auta )
3 Lakier metalic - Wezmę go napewno, ale to tez kwestia gustu ...
4 Pakiet ESP - Chyba warto, choć opinie sa podzielone i niektórzy uważają, że jeśli się nie jeździło z ESP to wcale nie musi tego być. Osobiście mam zamiar ostro negocjować przy zamawianiu, może uda się za 50% ceny. Podobno jeśli nie jest sie przyzwyczajoym do ESP, to można sobie różnych szkód narbić, ponieważ ty reagujesz inaczej, a elektronika inaczej.
5 Pakiet skórzany - u mnie odpada - szkoda mi kasy na dodatkową skórę, przecież w wersji Optimum+ jest półskóra, a auto będzie stało w garażu, tak więc rzadko będę korzystał z podgrzewania siezeń, czy odladzania wycieraczek
6 Pakiet funkcjonalny - Nie biorę, nie potrzebuję tych gadgetów ( chyba, że dealer doda je w prezencie :D )
7 Alufelgi - KONIECZNIE TAK, poprostu podobaja mi się auta z alusami, poza tym wydaje mi się, że jakoś tak auto jest bardzej miękkie. Aktualnie w swoim aucie tez mam alu 16" i wygląd jest fantastyczy
8 Climatronic - za 1000zł biorę w ciemno. Mam teraz i polecam.

Zamierzam jeszcze przed Świętami zamówić auto, a odbiór styczeń - luty.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

08 gru 2007 23:37

<span>Gaj</span> napisał(a):urządzenie antyoblodzeniowe wycieraczek przednich (ki czort to coś do wycieraczek?). Tu się najmocniej zastanawiam. Nie wiem czy warto dopłacić te 3 tys zł za skórzaną

Było już o tym na forum. To odladzanie to elektrycznie podgrzewany dół przedniej szyby. Druciki.
<span>Gaj</span> napisał(a):elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne
Też uważam, ze zbytek. Lusterko obecnie zainstalowane wystarczy nadcisnąć i przestawia się na inny kąt. Nic nie oslepia. W zupełności starczy. I tak praktycznie zawsze ktoś jedzie za nami więc przestawia się raz wieczorem i raz rano.
<span>Gaj</span> napisał(a):Elektrycznie to zbytek
I do tego jakis nierozgarniety na myjni rozłoży je recznie. I lusterka pozamiatane.

Zgadza się . Kilka bajerów jest zbednych.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

08 gru 2007 23:45

<span>magbob</span> napisał(a): że jeśli się nie jeździło z ESP to wcale nie musi tego być.


Bzdura. Wytłumaczenie braku kasy lub sknerstwa.
<span>magbob</span> napisał(a):Podobno jeśli nie jest sie przyzwyczajoym do ESP, to można sobie różnych szkód narbić, ponieważ ty reagujesz inaczej, a elektronika inaczej.


Kolejny mit. Zaliczyłem już łosia ceedem. Gdyby to było porzednie auto to juz bym dziś tu nie pisał. To był odruch, nie ma czasu na myślenie czy masz ESP a jesli masz to czy czasem nie wyłączyłeś i zapomniałeś włączyć.

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

09 gru 2007 00:40

Na dzień dzisiejszy dobrałbym do swojego ceedka ESP i ten pakiet funkcjonalny - szczególnie chodziłoby mi o tempomat na autostradzie by sie przydał. Poza tym jestem zadowolony ze wziałem wersję optimum plus co każdemu polecam!!!

AUTOR WĄTKU
less
 

09 gru 2007 17:27

ja bym brał teraz pakiet funkcjonalny tylko i wyłacznie dla tempomatu. Jak zamawiałem to go jeszcze nie było można zamawiać.

Co do alarmu fabrycznego to jest coś takiego - choć to raczej nie jest alarm tylko urządzenie reagujące na otwarcie drzwi wykorzystujące syrenę klaksonu. Ja oprócz tego mam dołożony przez dealera alarm z czujkami ruchu i oddzielną (samozasilającą) syreną. To wszystko oczywiście podpięte pod fabryczny kluczyk scyzoryk

Co do Opti+ to IMO warto dokupić choćby dla kół 16". To dla mnie był przeważający argument. W poprzednim aucie miałem koła 205/60R15 (odpowiednik 195/65R15) i są to opony o tzw. dużym balonie i to powoduje że znacznie się wykładają na zakrętach. 205/55R16 nie są może niskoprofilowe ale znacznie lepiej chodzą po zakrętach.


ESP/TCS/BAS - oczywiście tak za te pieniądze (to też mam)

czujniki parkowanie nie są warte cennikowych 1000 PLNów, choć chyba nikt za nie tyle nie zapłacił :D . Jak za darmo to warto, co do koloru to ja mam Black Pearl, więc problem koloru odpada

skóry bym nie brał - no ale to zależy od upodobań. Z drugiej strony dopłata 3000 PLNów jest stosunkowo niwielka porównując konkurentów

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6535
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

09 gru 2007 19:25

1. Autoalarm - tak, ja wydębiłem od dilera - i nie narzekam poza tym, że ma kłopot z "łapaniem" z niektórych miejsc lub większych odległości.
2. Czujniki - tak, ale jak piszesz nie fabryczne. Ja we wtorek montuję kupione prywatnie - w kieszeni 700 zł
3. Ja mam niemetalik - Solid Red - o niebo lepszy od wersji metalicznej. Kwestia gustu - nie doradzę.
4. Nie wziąłem - ale nie z braku kasy lub skąpstwa, ale z powodu świadomego wyboru - bo ESP jest nieodłączalne, a ja czasami lubię pochodzić "slajdami"
5. Ja NIE - to wszystko zupełnie zbyteczne dla mnie bajery.
6. Popieram - lepiej stalówki a alusy ewentualnie samemmu dobrać pod guścik
7. Wybrałem manuala - przyzwyczaiłem się.
Co do VATu - ja odliczyłem 60% bo kupiłem osobówkę - i to polecam, bo koszt montażu kanap i dodatkowych elementów raczej na pewno przekroczy pozostałe 40% - a poza tym ryzyko, że skarbówka dopadnie - a wtedy nie tylko ponowna przebudowa, ale i kłopot z uzyskaniem ponownie homologacji na cieżąrówkę, oprócz tego oczywiście postępowanie karno-skarbowe, zwrot VAT, odsetki, etc. W jednej z moich poprzednich firm policja zatrzymała pracownika do kontroli - stwierdzili niezgodność auta z homologacją (wyjął kratkę) - auto na lawetę, powiadomiony US - na szczęście skończyło się tylko karą w kwocie 1 500 (zapłacił pracownik) - pierwotna wersja kary i odsetek wynosiła ponad 27 000 diabloo
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
rav
 

09 gru 2007 19:51

<span>pioter</span> napisał(a):powodu świadomego wyboru - bo ESP jest nieodłączalne, a ja czasami lubię pochodzić "slajdami"

Chyba raczej nieświadomie bo akurat w ceedzie można wyłączyć ESP.

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

10 gru 2007 01:27

No jak wiem to faktycznie ESP mo¿na wy³¹czyÌ w Cee'dzie, a dodatkowy pokrêt³o/przycisk jest obok sterowania nate¿eniem podœwietlania zegarów (wersje Optimum i plus), co widaÌ na wiele zdjêciach i spotach TV z youtube.

A przy okazji dodam, Âże dziÂś przeglÂądaÂłem sporo netu i przykro mi siĂŞ zrobiÂło jak zobaczyÂłem w Chevrolecie Lacetti SW tylny podÂłokietnik z uchwytami na kubki. Proste i tanie, a tutaj Kia musiaÂła akurat zaoszczĂŞdziĂŚ. NieÂładnie.

Poza tym jak kalkulujê pe³nego ceeda to ta cena mi tak roœnie, ¿e powa¿nie zacz¹³em siê zastanawiaÌ np: nad pe³n¹ wersj¹ Kia Carens z CRDi 2.0. Wychodzi, ¿e od pe³nego SW 2.0 z pakietem funkcjonalnym i skórzanym jest dro¿szy tylko 8 tys z³ (wersja freedom), a jednak to inne i lepsze autko z identycznym albo i lepszym ogólnie wyposa¿eniem (freedom). Hmmm.

http://www.allegro.pl/item275433376_kia ... cene_.html ???
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3444948

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

10 gru 2007 08:39

pioter napisał(a):2. Czujniki - tak, ale jak piszesz nie fabryczne. Ja we wtorek montuję kupione prywatnie - w kieszeni 700 zł

A jeśli dostaniesz czujniki gratis od dealera co w większości się dzieje to chyba nie ma sensu kupować prywatnie?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6535
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

10 gru 2007 20:12

Oskarq - oczywiście - jak coś gratis to nie kupujemy :)
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

10 gru 2007 21:12

Tyle, że gratis dodają sam brzęczek z czujnikami - bez żadnego wyświetlacza więc chyba warto się zastanowić czy nie chcemy innego gratisa od salonu ;) a czujniki wybrać samemu jakieś lepsze.

AUTOR WĄTKU
less
 

10 gru 2007 22:40

MikeTNK napisał(a):Tyle, że gratis dodają sam brzęczek z czujnikami - bez żadnego wyświetlacza więc chyba warto się zastanowić czy nie chcemy innego gratisa od salonu ;) a czujniki wybrać samemu jakieś lepsze.

Ja osobiście miałem a salonie wybór czy chce z wyświetlaczem czy bez i wybrałem bez.
Czujki oczywiście gratis

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

11 gru 2007 01:06

No ja mam też gratis czujniki, ale gratis z wyświetlaczem... To już uzgodniłem.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6535
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

11 gru 2007 09:52

A ja zakupiłem tylko diodowy wskaźnik zamiast monitorka LCD - od użytkownika "monitorkowego" systemu wiem, że ta wersja jest mniej czytelna podczas manewrowania, bo jak kręcisz ostro fajerą to nie masz czasu przyglądać się detalom. Jak koleś mi powiedział, zrobi wymianę wyświetlacza na buzerowo-diodowy, bo jak cofa to i tak praktycznie jedzie na pikanie i lusterka a nie patrzy na monitor, a jak chce szybko rzucić okiem na wyświetlacz to musi się skupić żeby zobaczyć co ma wyświetlane.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
domino77
 

11 gru 2007 10:01

1. autoalram - tak (gratis)
2. czujniki - tak (gratis - czy z wyśwetlaczem czy bez - kwestia uzgodnień)
3. lakier - tak (podstawa)
3. TCS, ESP, BAS - TAK, TAK, TAK - podstawowa rzecz w aucie; z uwagi na ten pakiet czekam na auto 2 tyg dłużej; myślę, że nie opłaca się kupować obecnie auta bez tego pakietu; ponadto cena 2000 jest naprawdę niska w stosunku do wartości auta
4,5. pakiet skórzany i funkcjonalny - myślę, że zbędny
6. alufelgi - nie (raczej kupić we własnym zakresie)
7. klima automatyczna - ja zamówiłem - głównie ze względu na wygodę obsługi oraz na cenę - 1000 to naprawdę nie dużo; przy innych auta klima automatyczna dochodzi nawet do 5000 zł

Wersja Opt+ - dla wymagających
Wersja Opt - ciut lepsze Comfort + ale chyba warto dac 1500 zł więcej i mieć OPT

AUTOR WĄTKU
siuto
 

11 gru 2007 12:09

napisze tylko , ze autko jest rok 2007 i model 2007 wczoraj odebrane
1.alarm w gratisie - SEO Dolphin - taki standard bez otwierania bagaznika
2.czujniki w gratisie na brzeczek bez wyswietlacza
3.lakier solid zwykla ale naprawde jest zajefajny - czerwony ale taki ciemny bardziej bordowy, metalic zbedny a i jakby co (tfu tfu) koszty malowania wieksze :)
3.ESP - tak opcja dokupione oczywiscie i jak najbardziej polecam - tylko czego tego nie ma na fakturze wyszczegolnione hmmm
4i5 jak dla mnie to potrafie sie obyc bez tego.
6.alusy odposcilem ale sam zakupie sobie takie jak mi sie podobaja no i zimowki przy okazji tez.
7.jezdzielm wczesniej bez klimatronica i jakos tak lubie sobie pokrecic od czasu do czasu :) Jak tak teraz czytam posty to moze faktycznie bylo dokupic z autoklima (tylko nie wiem czy byl taki na placu bo kupowalem to co nie zeszlo jeszcze z roku 2007 a autoklimy w salonie nie montuja)

AUTOR WĄTKU
rav
 

11 gru 2007 13:12

<span>siuto</span> napisał(a): Jak tak teraz czytam posty to moze faktycznie bylo dokupic z autoklima

Przy wersji comfort+ nie ma takiej możliwości chyba, że coś się zmieniło.

AUTOR WĄTKU
siuto
 

12 gru 2007 09:43

nie, no nic nie jest napisane (lookam na strone www.kia.pl), ze doplata do automatycznej klimy jest tylko od wersji optimum.

AUTOR WĄTKU
tomek242
 

12 gru 2007 09:49

siuto napisał(a):nie, no nic nie jest napisane (lookam na strone www.kia.pl), ze doplata do automatycznej klimy jest tylko od wersji optimum.


W cenniku w wersji pdf, automatyczna klima jest do dokupienia w wersji optimum i optimum +.

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl