zabezpieczenie przeciw kradzieży

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
szyszek
 

27 gru 2007 10:08

tak naprawdĂŞ mamy jeszcze z 4 lata spokoju ...
dzisiaj samochody kradnie sie na czĂŞÂści i na nie popyt zacznie sie dopiero jak pierwszym autkom zacznÂą sie koĂączyĂŚ gwarancje ...
a przypominam ze najstarsze cee'd to 2006 rok + 5 lat daje to 2011 i wtedy zacznĂŞ sie martwiĂŚ

a wracaj¹c do tematu - jest jedno bardzo fajne i tanie zabezpieczenie - pod desk¹ wyprowadziÌ pod³¹czenie do ³adowarki telefonu komórkowego - kupiÌ w erze taryfê 0 z³ i pod³¹czyÌ na kabelku najtaùszy telefon - wy³¹czyÌ dŸwiêki - i uruchomiÌ us³ugê lokalizacja (podaje przybli¿ona pozycje ) - i tylko raz na jakiœ czas sprawdziÌ czy telefon ca³y czas dzia³a - i telefonik sobie le¿y schowany i czeka - a jak (odpukaÌ ...) znajdzie sie amator na niego to idziemy na policje mówimy ze w auto znajduje siê w okolicach ulicy ... i ze ma na pok³adzie w³¹czony telefon o nr... i tel odpowiada na sygna³ ... policja maj¹c tak prosty przypadek na pewno nas nie oleje i w ³atwy sposób namierzy nasze autko i poprawi sobie statystyki ... o tym jak ³atwo namierzyÌ telefon nie muszê chyba nikogo przekonywaÌ

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

27 gru 2007 11:21

to jest niezła myśl - sam kiedyś o produkcji takich urządzonek myślałem ale się okazało że są podobne na rynku już.
Dodatkowy plus dla nich to konieczność w niedługim czasie namierzania precyzyjnego przez operatorów komórkowych.

AUTOR WĄTKU
szyszek
 

27 gru 2007 12:28

taki sam sprzęt tylko zbudowany z modułu gsm oraz kontrolera kosztuje około 1tys zł a efekt jest dokładnie ten sam wiec poco przepłacać - a gps (2-3 tys.) i tak nic nie da jak złodzieje schowają auto na podziemnym parkingu a tak mamy spore szanse na odzyskanie auta - za jakiś czas zamontuje na pewno (miałem taką instalacje w swojej starej astrze - wykonanie samodzielne NOKIA 5110 + ładowarka samochodowa przylutowana od tyłu do gniazda zapalniczki + era tak-tak 100zł/rok - nie było wtedy taryfy 0zł - łączny koszt użytkowanie przez rok to około 150 zł - licząc koszt ładowarki i tak-taka i tego ze czasami sprawdzałem czy działa - koszt określenie pozycjie w erze 2,44zł)

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

27 gru 2007 14:42

Pomysł nasz krajowy czy zapożyczony clapping
Polak to potrafi wykombinować różne cuda 8-) Jak to mówią potrzeba jest matką wynalazków :D

AUTOR WĄTKU
szyszek
 

27 gru 2007 17:36

nie będę sobie przypisywał cudzych zasług - pomysł krajowy zapożyczony od kolegi a kolego od kolegi itd... a kto na to wpadł pierwszy nie mam pojęcia

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

27 gru 2007 20:31

No Panowie i Panie z całym szacunkiem gdyby to było audi lub vw to może ale KIA ???? Przecież dla większości to jakiś dziwoląg!!!

AUTOR WĄTKU
wilam
 

27 gru 2007 23:53

Proponuje do ww. sposobu dorzucić jeszcze centralkę sterującą we/wy to tel poinformuje nas o próbie kradzieży.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

28 gru 2007 00:25

ja tam nie popadam w paranoie, mam seryjne imo praktycznie gó.. warte, mam alarm praktycznie gó.. warty do tego i tak wiecznie jest uszkodzony i mam syrenę wyłączoną :lol: :lol: :lol:
jak chcą niech biorą, kupie sobie coś innego :D :D

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

28 gru 2007 07:40

jak chcą niech biorą, kupie sobie coś innego


Też Ceed czy coś innego :wink:

AUTOR WĄTKU
daro
 

Re: zabezpieczenie przeciw kradzieży

28 gru 2007 13:54

czesc ja swojego mam tydzien dzisiaj mija jam blokade skrzyni biegom i alarm dostalem w promocji pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
kris
 

28 gru 2007 13:59

co to za blokada ? kto ją montował ?
bardzo ingeruje w "substancję" :) auta ?
ile czasu trwał montaż ?

AUTOR WĄTKU
lalas
 

28 gru 2007 17:52

IrKo napisał(a):
jak chcą niech biorą, kupie sobie coś innego


Też Ceed czy coś innego :wink:


a tego to na razie nie wiem :D :D

AUTOR WĄTKU
reni
 

29 gru 2007 21:40

Kiedys czytalem o autoalarmach montowanych w serwisach. To jest sciema z jednego ale istotnego powodu. One zawsze sa montowane w taki sam sposob. Tak wiec np w Mondeo zawsze centralka jest przy oslonie chodnicy, w C3 w schowdku itd. dodatkowo nieraz kable sa oznakowane tak aby latwo bylo je rozpoznac w serwisie :-( bania na maxa. Tak na prawde montaz autoalarmu w serwisie oprocz wydania kasy to moim zdaniem wyzucenie kasy. Lepiej kupic blokade skrzyni biegow :-)
Ja mam dodatkowo alarm montowany seryjne w Optimum Plus. W sumie to bajer o ktorym nawet nie wiedzieli w salonie jak go kupowalem :-)

Podoba mi sie ten pomysl z telefonem. Ciekawe rozwiazanie. Na pewno zaskoczy zlodzieji.

Ja takze uwazam ze Kijanki nie beda kradli z prostego powodu - te samochody nadal nie maja wysokich ocen pomimo ze Cee'd to hit. Na pewno mozna go swobodnie zostawic na parkingu przed marketem. Ale ciekawe jest to ze juz 2 razy goscie w myjni mysleli ze to Golf :-)

Pozdr
Reni

Poprzednia strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl