Wymiana żarówek w przednich reflektorach

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

Rick
 

31 sty 2009 11:28

akolada napisał(a):hmm a ja wymieniam bez odkręcania czegokolwiek :) baa nawet by mi się nie chciało ;)


popieram :)

małych łap nie mam, ale wymiana H1 i H7 w lewym zajęła mi 6min a w prawym po odkręceniu puszki bezp 10 min. i można zrobić to w zupełnych ciemnościach, "mechanizm" - czyt sprężynka - trzymający żarówki jest podobny w większości aut, wiec jak ktoś to robił w poprzednich autach da sobie rade, jeśli nie trudno - servis. ot cały problem.

Franky
 

31 sty 2009 11:37

Jesli ktos sobie nie może dać rady to można tak:

Program Philips Assistance Polska
W trosce o bezpieczeństwo i wygodę naszych Klientów, jako pierwsi w Polsce wprowadzamy innowacyjny program Philips Assistance, który zapewnia użytkownikom żarówek samochodowych Philips poczucie pewności i bezpieczeństwa na drodze.

Program Philips Assistance opracowany przy współpracy z firmą ubezpieczeniową Inter Partner Assistance (Grupa AXA) zapewnia gwarancję natychmiastowej dostawy i wymiany przepalonej żarówki w każdym miejscu i o każdej porze na terenie całego kraju. Obejmuje wszystkich Klientów, którzy zakupili żarówki samochodowe Philips po dniu 1 stycznia 2008. Ubezpieczenie ważne jest przez 18 miesięcy od daty produkcji żarówki.


wiecej na stronie philipsa :roll: i inter partner assistance

akolada
 

31 sty 2009 21:22

Wojtas napisał(a):Akolada - ile taka przyjemność wymiany żarówek u was kosztuje :?:


mysle ze kolo 20-30zl ale dokladnie nie wiem :P

polnikstudio
 

09 lut 2009 19:37

hmm coś w tym jest przejechane około 18000 i do wymiany prawa H1 ;)

Jednak stwierdziłem, że podjadę do serwisu dla bezpieczeństwa mojego procka :)

microbi
 

09 lut 2009 20:40

Ja pare dni temu wkurzyłem się na seryjne żarówki, zakupiłem osramy i wymieniłe je w serwisie (nie KIA). Za wymianę H7 i H1, sprawdzenie świateł (trzech gostków przez 10 min) wprowadzanie przez kierownika do komputera wszystkich wykonanych czynności zapłaciłem 29PLN-ów.
Natomiast różnica w oświetleniu w porównaniu do seryjnych żarówek kolosalna.

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

09 lut 2009 20:56

Ja pare dni temu wkurzyłem się na seryjne żarówki, zakupiłem osramy

Jakie jest oznaczenie tych zarowek, tez sie przymiezam do wymiany.
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

microbi
 

09 lut 2009 21:11

Do długich NIGHT BREAKER
Do krótkich COOL BLUE
COOL BLUE są wk...ce w gęstej mgle, a po wymianie ciągle taka była i już żałowałem tych 45PLN-ów za te żarówki, (we mgle lepsza jest żółta barwa światła niż niebieska) ale w deszczu śniegu i po ciemku jest nieźle.

lalas
 

09 mar 2009 22:35

ja wczoraj wymieniałem żarówkę od strony pasażera, obeszło się bez wyciągania reflektora, odkręciłem tylko skrzynkę z bezpiecznikami :)

bob
 

24 mar 2009 16:40

:D czekam kiedy ktoś odkręci dolot, kolektor lub klimatyzację.... :D :mrgreen:
no niestety albo to albo dużego fiata kupić :D

bociek
 

24 mar 2009 17:37

Kurcze a od czego jest assistance? U mnie jak padnie któraś zamierzam wykorzystać to dobrodziejstwo za które się płaci

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

24 mar 2009 20:40

dobra moe nei przechwale ale w ceed nr1 przejchałem 50 tys km i 1,5 roku bez przepalonej żarówki -rewelka

tak to napisałem Ja 8)
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

lalas
 

25 mar 2009 16:14

bociek_krakow napisał(a):Kurcze a od czego jest assistance? U mnie jak padnie któraś zamierzam wykorzystać to dobrodziejstwo za które się płaci


ja tam czasami lubię coś pogrzebać, wymieniałem w garażu także warunki miałem dobre :D

starczek
 

27 mar 2009 23:33

Ja dziś właśnie wyważyłem otwarte drzwi czyli opracowałem sobie przepis na wymianę a teraz przeczytałem, że stworzył go już dawno temu Puhaal. Krew mnie zalała - 45 minut walczyłem (nie mając z wiedzy z forum - byłem z dala od netu) zanim opanowałem sytuację. Teraz pewnie zajęłoby mi to 10 minut maks. :D

Na marginesie - przepaliły mi się obie jednocześnie. Zaparkowałem pod sklepem - wyłączyłem auto. Wróciłem, odpalam i już tylko postojowe świecą. Miał kto takie cudo?

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

28 mar 2009 11:22

<span>starczek</span> napisał(a):Krew mnie zalała - 45 minut walczyłem (nie mając z wiedzy z forum - byłem z dala od netu) zanim opanowałem sytuację. Teraz pewnie zajęłoby mi to 10 minut maks

ale masz juz doświadczenie i nikt Ci tego nie odbierze :)
Ja jeszcze się na wymianę nie zdobyłem i nie wiem kiedy będę miał ochotę ...
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

mimaj
 

28 mar 2009 12:37

Ja podjechałem do elektryka i mi wymienił za 5zł ;) Najszybciej jest wyjąc akumulator i dostęp juz jest :)

Darek_Korbik
 

Wymiana żarówki

27 maja 2009 13:24

Witam,
Wymiana żarówki ok kierwcy w ASO Wrocław: 28,- zł.
Żarówkę miałem własną.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

17 cze 2009 07:40

21 tys km i padła żarówka ( w poprzednim 50 tys i bez wymiany)
zjechałem do domu i 3 minuty zajeło mi dostatnie się do żarówki od strony aku -wszystko oki tylko nie mogłem odczepić przewodów od żarówki -MASAKRA skończyło się na przesunięciu aku za pomocą klucza z zestawu fabrycznego w kole i odłączeniu przewodów za pomoca tez z tego zestawu śrubokręta


demontowanie lamp -zbędne wg mnie jest aku zostawiłem przesunięty -więc następny raz w 5 minut pójdzie
z 2 strony wg mnie wystarczy zbiorniczek psikacza odkęcić i tez pójdzie
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

gruby220
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

19 cze 2009 00:53

Nasze lampy przednie to masakra do wymiany zarowek mi padla po 26tys z lewej strony a stalo sie to niestety...wtrasie...i w nocy , naszczescie Panowie z Orlanu uzyczyli latarki wiec po krotkich ogledzinach dalem rade z niemalymi problemami odlaczyc przewody i wyjac zarowke...niestety wlozenie nowej tez niejest latwe a dodac musze ze miescie sie tylko jedna reka w ta szczeline za reflektorem i niema mozliwosci zobaczenia tego co sie robi wiec wszystko na wyczucie...ale dalem rade w jakies 10 min wiec chyba niejest zle :D ...ciekawe jak bedzie z prawej strony 8-)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

19 cze 2009 08:26

Ja tydzień temu wymieniałem z prawej strony - żeby sobie ułatwić zadanie kluczem nasadowym 10 odkręciłem zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego - cała operacja (odkręcenie, wymiana, przykręcenie) trwała 2, 5 minuty. A w bagażniku wożę płaską dziesiątkę oczkową - na wszelki wypadek :wink:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

19 cze 2009 19:50

Ja tak samo zrobiłem jak PIOTER i też mam płaską 10.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl