Spryskiwacze szyb przód

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
prez
 

05 gru 2007 13:24

U mnie też problem z psikaczek ale tylnym - przód wzorowo. Płyn kierowany jest w znacznej mierze nie na szybe a przed (czyli za samochód). Zeby wyczyścic szybe w jesienny mokry dzien podczas trasy musze nieźle wypsikać płynu. Sytuacja wydaje się być niezalezna od ilości wlanego płynu. Ceed ma 2 miechy, tak się dzieje gdzies o d miesiąca. Chyba znów zwiedzimy serwisik z super waznym problemem dla Pana Grzegorza od gwarancji :)
Dysza wygląda na nieregulowalną - czarna guma, która nie chce sie w żaden sposób przesuwac po interwencji szpilką.

AUTOR WĄTKU
Klapouchy
 

13 sty 2008 17:16

U mnie w Seicento jest regulacja dysz spryskiwaczy, a że niby w cee'd nie ma :?: Wierzyć mi się nie chce, no ale chyba muszę :wink:.
A poza tym dysze się czasem zapychają, przynajmniej u mnie kiedyś tak było, musiałem wyciągnąć i przeczyścić, od tamtej pory tryskają jak trzeba :D.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6546
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

15 sty 2008 14:08

Jak się okazało dysze w cee'd-zie są regulowane - miałem problem z przednimi psiukaczami (zraszane powyżej 60 km/h było podszybie) i widziałem jak je w ASO regulują. W skrócie - wkrętak i delikatnie podgina się mocowania dysz. Efekt OK, teraz psika mi tam gdzie trzeba :? :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

15 sty 2008 18:55

eeeeeeeeeee to wole coby mi nie regulowali bo potem na postoju na tylą szybkę będzie leciało:D
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Olek
 

15 sty 2008 21:54

u mnie jest ciekawiej .... na poczatku po odebraniu auta tez slabo psikaly, pozniej po zalaniu do pelna znow to samo, teraz od jakiegos tygodnia psikaja bardzo dobrze, szeroki strumien, na srodek szyby, plyn praktycznie pokrywa cala szybe i wszystko sie ladnie zmazuje .... nie wiem o co z tym chodzi :P widac cee'd jest samonaprawialny :twisted:

AUTOR WĄTKU
Klapouchy
 

16 sty 2008 07:10

<span>pioter</span> napisał(a):Jak siĂŞ okazaÂło dysze w cee'd-zie sÂą regulowane - miaÂłem problem z przednimi psiukaczami (zraszane powyÂżej 60 km/h byÂło podszybie) i widziaÂłem jak je w ASO regulujÂą. W skrĂłcie - wkrĂŞtak i delikatnie podgina siĂŞ mocowania dysz. Efekt OK, teraz psika mi tam gdzie trzeba

A czy ten spryskiwacz nie odstaje teraz od maski po jego wyregulowaniu?

AUTOR WĄTKU
ktp76
 

16 sty 2008 07:36

Ja mam w samochodzie sitko i leje płyn przez sitko zawsze. Nawet nie macie pojęcia co w takim płynie pływa. Wcale się nie dziwię, że się dysze zapychają.

AUTOR WĄTKU
Klapouchy
 

16 sty 2008 08:05

ktp76 napisał(a):Ja mam w samochodzie sitko i leje płyn przez sitko zawsze. Nawet nie macie pojęcia co w takim płynie pływa. Wcale się nie dziwię, że się dysze zapychają.

Jakiego sitka używasz? Jakiegoś specjalnego, czy może takiego małego kuchennego?

AUTOR WĄTKU
ktp76
 

16 sty 2008 11:09

Kuchenne malutkie metalowe. akurat pasuje, żeby położyć na wlew. Bardzo drobne oczka. Piasek by chyba nie przeleciał przez nie.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

16 sty 2008 11:50

plyn w fabryce jak każdy inny w min stopniu -serwis dolewa/powinien dolewać



a na postuju tez wam słabo daja ? u mnie na postoju bardzo dobrze na trasie słabo
więc ostatnio psikam jak zwalniam:D

AUTOR WĄTKU
Lesheck
 

16 sty 2008 12:21

<span>sensor</span> napisał(a):a na postuju tez wam słabo daja ? u mnie na postoju bardzo dobrze na trasie słabo
więc ostatnio psikam jak zwalniam:D


Objawy identyczne - jak się stoi to psika ładnie, ale w trasie kiepsko.
Stosuje tą samą technikę :lol:

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

16 sty 2008 16:15

Nie rozumiem trochę problemu. U mnie jak jadę szybciej to tez pęd powietrza przygniata strumień cieczy. Ale to samo powietrze błyskawicznie rozprowadza płyn po szybie, więc niezależnie od prędkości szybę mam umytą dobrzei wycieraczki sie nie niszczą.

AUTOR WĄTKU
bob
 

16 sty 2008 16:30

Spryskiwacz powinien być wyregulowany tak, żeby na postoju "psikał" troszkę za wysoko - na górną część szyby :)
wówczas jadąc, jak nam powietrze dociśnie strumień będzie dobrze :P
a na postoju wystarczy tylko delikatnie włącznikiem manewrować i tez będzie ok. :roll:

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

16 sty 2008 16:37

bob napisał(a):Spryskiwacz powinien być wyregulowany tak, żeby na postoju "psikał" troszkę za wysoko - na górną część szyby :)
wówczas jadąc, jak nam powietrze dociśnie strumień będzie dobrze :P
a na postoju wystarczy tylko delikatnie włącznikiem manewrować i tez będzie ok. :roll:


Zgadza się. Dochodzi jeszcze kwestia temperatury - we wszystkich moich autach w duże mrozy płyn sikał słabo.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

16 sty 2008 18:34

tak ale było tak że psikało np.15 cm powyżej wycieraczek i faktycznie 1 ruch roprowadzał ładnie po szybie płyn -wiec jak czytałem co piszecie to stwierdziłem że mnie to zadowala

ale ostatnio psika 5cm i już nie jest oki
zreszta psika jak chce -może własnie ulega samonaprawie???
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6546
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

17 sty 2008 08:43

Kłapouchy - nie, po prostu został zmieniony tylko kąt ustawienia dysz względem maski a nie lokalizacja dysz. Jak na razie (odpukać) jest OK.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
ben74
 

17 sty 2008 09:50

w ceedku, którego testowałem przednie spryskiwacze w ogóle nie działały, tzn. siusiały pod wycieraczki. :oops:
dobrze, że miałem żywiec zdrój w bagażniku i jakoś odzyskałem widoczność :roll:
pan w salonie zapomniał mi powiedzieć, że spryskiwacze nie działają ...
sami robią sobie anty reklamę

AUTOR WĄTKU
StaszekN
 

Spryskiwacz

27 mar 2008 19:27

Witam,
zgłosiłem problem spryskiwacza w ASO i powiedzieli, że trzeba wymienić dysze rozbryzgowe. Zamawiają je więc i jak dostaną to mi wymienią.

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Spryskiwacze

27 mar 2008 21:12

Witam,
Robiłem dzisiaj przegląd na 20.000 km i zgłosiłem że słabo działają przednie spryskiwacze. ASO sprawdził moje i porównał z innymi nowymi Ceed-ami i wszystkie psikają tak samo. Widocznie ten typ tak ma. Może wyeliminują to przy liftingu modelu. Nie zproponowano mi regulacji dysz ani też wymiany pompki. Pozdrawiam Darek

AUTOR WĄTKU
Klapouchy
 

28 mar 2008 10:10

Czy ktoś mógłby zrobić fotkę tych dysz, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie są regulowane :?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl