Wymiana żarówek w przednich reflektorach

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6537
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

20 maja 2013 14:33

adamszopki napisał(a):nie właśnie chłodniczy trzeba odkręcić


Zwracam honor - faktycznie, możliwośc wymiany H7 w prawym blokuje wyrównawczy a nie spryskiwacz, ale odbydwa są tak blisko siebie, że by mieć dostęp do całego reflektora trzebaby zdemontowac oba zbiorniczki.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

967m
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

21 maja 2013 13:17

Witam.

Czy może ktoś wie gdzie można kupić plastikowe kołeczki/zapinki mocujące listwę przednią na grilem i reflektorami ?
Podczas wymiany żarówki metoda demontażu reflektora rozsypały się dwie takie zapinki.
Jestem drugim właścicielem auta, i wygląda na to , że mój poprzednik niezbyt umiejętnie je wyjmował.

Pozdrawiam
m

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

21 maja 2013 20:01

Na przykład tu: http://allegro.pl/spinka-samochodowa-rozporowa-fi-10-dluga-czarna-i3233992727.html
ta jest lepsza od oryginalnej bo jest wykręcana.
Tu masz u naszego partnera klubowego :http://kia.auto.pl/spinka-podszybia-hyundai-p-2831.html
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

21 maja 2013 23:06

szymex napisał(a): W instrukcji obsługi stoi:"wyjąć oprawkę z zespołu" - jeden debil konstruuje reflektor drugi debil pisze instrukcje a trzeci debil...

a trzeci debil tłumaczy instrukcję i potem są takie efekty :twisted:
szymex napisał(a):Zatem czeka mnie ciągnięcie druta
Mam nadzieję, że niczego nie pourywam.

Żebyś sobie jajec nie urwał :lol:
967m napisał(a):Podczas wymiany żarówki metoda demontażu reflektora rozsypały się dwie takie zapinki.

Jak się skończy assistance to ja nie wiem jak ja to ogarnę, drugi raz w życiu nie mam zamiaru się za to sam zabierać diabloo 8)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

967m
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

03 cze 2013 12:51

Witam.

Kolega powyżej wyjął fragment mojej wypowiedzi z kontekstu.
Uważam wymianę żarówek metodą demontażu reflektora, za najwygodniejszą i najszybszą. (trzeba tylko na spokojnie przećwiczyć)
Problem polegał na tym, że przede mną jakiś "łoś" uszkodził kilka zapinek.

Pozdrawiam
m

PS. Jakie żarówki macie zamontowane fabrycznie do kierunkowskazów ???
Gdy zdemontowałem lampę, obejrzałem to co fabryka włożyła - nie przypomina to wcale podawanych w tym wątku żarówek : PY21W (bezbarwna) - 21W - BAU15s. To co mam założone bardziej przypomina z wyglądu H1, jest długa i cienka. Co to jest i gdzie to kupić ???

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

03 cze 2013 18:05

967m napisał(a): PY21W (bezbarwna) - 21W - BAU15s.

One są ale w tylnych lampach z przodu są H21W ( przynajmniej u mnie ;) )
Obrazek
PS dopisz rocznik i model ( SW , HB) auta w swoich danych .
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Resident
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

05 sty 2014 11:39

Wczoraj wymieniłem prawą żarówkę świateł mijania. Instrukcja pisze o demontażu lampy. Ja zdemontowałem zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodnicy. Dwie śruby 10. Użyłem klucza płaskiego, który jest przy kole zapasowym. Ale szybciej i wygodniej by było gdyby mieć klucz nasadowy.
Lewą żarówkę powinno dać się wymienić bez demontowania czegokolwiek (tutaj: akumulatora). Jest więcej miejsca.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

05 sty 2014 12:52

Już to pisaliśmy ,że są różnice w dostępie w zależności od rodzaju silnika :(
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

woocioo
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12 sty 2014 21:51
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

05 lut 2014 11:41

Gizmo121 napisał(a):Już to pisaliśmy ,że są różnice w dostępie w zależności od rodzaju silnika :(


Zgadza się! W moim pro Ceed 2.0 DOHC od strony pasażera trzeba zdjąć zbiornik od płynu chłodzącego.
Jako, że robiłem to pierwszy raz,

to po odkręceniu śrubek odchyliłem tylko zbiornik by mieć w ogóle jakiekolwiek miejsce
(nie mam pewności czy można go wyjąć, przechylić, odczepić od tych rurek? Jeśli ktoś wie niech odpowie co można zrobić)

Trochę się pomęczyłem i w 40 min wymieniłem pierwszą w życiu żarówkę w aucie :)

Z polecenia forumowiczów oraz opinii intrenautów wybrałem Philips +30% Premium.

Przez te cholerne 40 minut, drugą żarówkę wymienię w wolnej chwili :) Miałem dość już pochylania się nad reflektorem i chirurgicznego zabiegu wymiany żarówki świateł mijania :D
PRO CEE'D 2.0 DOHC 140KM 2007r

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

06 lut 2014 03:12

No i niestety u mnie padła H-7 po stronie kierowcy. Nie bardzo chciało mi się grzebać przy tym na mrozie, zadzwoniłem więc do Solixu z zapytaniem o koszty wymiany. Niestaty panienka która odbiera tam teraz telefony nie potrafiła mi w miniony piątek udzielić odpowiedzi a nie było osoby kompetentnej na miejscu. Przez weekend przekopałem się przez cały wątek ale jeszcze raz postanowiłem zasięgnąć informacji w Solix-ie. Tym razem panienka podumała, stwierdziła, że będzie to jakieś 1/3 roboczogodziny czyli jakieś 50-parę zł + koszt żarówki. Kosztów żarówki nie znała, ale po minucie oddzwoniła, że 24 zł za żarówkę. Razem wyszło co najmniej 74 zł/szt :szok Upewniłem się jeszcze czy to za 1 czy za komplet, ale niestety powiedziała, że za 1 szt. :szok Wobec takiej perspektywy postanowiłem jednak pobawić się samodzielnie.

Zakupiłem komplet żarówek w Makro w cenie poniżej 20 PLN/szt. Wybrałem BOSCH Pure Light. Wymiany dokonałem metodą na przesunięcie akumulatora. Niestety zabrało mi to więcej niż 5 min., głównie ze względu na ta dziadowską sprężynkę :pałka W między czasie postanowiłem zdemontować całą lampę, żeby zobaczyć jak to tam wygląda. Lampę wysunąłem na jakieś 2 cm, ale, że nie chciałem się szarpać z atrapą postanowiłem skorzystać ze zdobyczy nowoczesnej techniki i użyć mojego smartfona do zrobienia zdjęć jak też oświetlenia ciemnych zakamarków. Okazało się, że tą chol...ną sprężynkę należy docisnąć dosyć mocno, żeby chciała się odpiąć/zapiąć, co dla moich palców - nawykłych raczej do klawiatury komputera - na lekkim mrozie było jednak wyzwaniem. Ale udało się. Jak to się mówi pierwsze koty za płoty. Kostka zeszła bez problemów, być może dla tego, że swego czasu "naprawiano" mi parujące reflektory. Teraz wiem co i jak, następnym razem będzie lepiej. Nowa żarówka świeci wyraźnie lepiej niż stara po prawej stronie, ale nie chciało mi się już walczyć ze zbiorniczkiem wyrównawczym. Mogę potwierdzić, że nawet dla człowieka słusznej postury, mającego proporcjonalnie duże dłonie, wymiana żarówki jest możliwa bez demontażu lampy.

Przy okazji mam 2 pytania:
1. W tej samej lampie czasami nie działa mi światło pozycyjne, ale wystarczy lekko puknąć w klosz lampy, żeby się zaświeciła. Czy Waszym zdaniem jest to objaw padającej żarówki, czy może ew. coś nie styka w lampie?

2. Przy montowaniu lampy okazało się, że górne otwory pod śrubę mocującą nie są ze sobą spasowane (patrz ostatnia fotka). Czy TTTM czy też może jednak ja coś zrobiłem nie tak? Po śladach widać, że chyba jednak TTTM ale jak ktoś to przerabiał - będę zobowiązany za odpowiedź.

A teraz kilka fotek. Może komuś się przydadzą (po kliknięciu na zdjęcie powinno otworzyć się w wysokiej rozdzielczości - za wyjątkiem ostatniego)
-przed demontażem żarówki:
Obrazek

-po wyjęciu żarówki:
Obrazek

-treningowe zapięcie sprężynki:
Obrazek

-kontrola poprawności montażu:
Obrazek

Ilustracja do pytania nr 2:
Obrazek

Dla zainteresowanych: fotki zrobione przez BlackBerry Z10
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

woocioo
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12 sty 2014 21:51
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

06 lut 2014 13:35

Żebym ja miał te zdjęcia drucika zabezpieczającego parę dni temu :)
Zaoszczędziłoby mi to z 10 minut mocowania się z nim i próbowania otwierania nie tą stroną co trzeba:P Czyli przyczepem drucika a nie jego luźnym końcem:P

Jeśli chodzi o zbiornik płynu chłodniczego, jest ciężko z miejscem. Ale dałem radę. Najgorsze jest wkładanie nowej żarówki:P
PRO CEE'D 2.0 DOHC 140KM 2007r

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

06 lut 2014 13:45

Mnie ostatnio również padły w światłach mijania żarówki, ale mimo że pierwszy wyuczony mój zawód to technik mechanik samochodowy, nie miałem zdrowia chrzanić się z tym na mrozie i skorzystałem z dobrodziejstwa FeuVert i za 20 złociszy od sztuki uwolniłem się od problemu. A żarówki miałem swoje Philips X-Tream Vision + 100% nie są tanie ale świecą bosko i dzięki założonym światłom dziennym wytrzymały ponad 18 m-cy co jak na razie jest rekordem.
Odnośnie światła pozycyjnego to ja osobiście założyłem sobie żaróweczki LED-owe bo dowiedziałem się od elektryka w serwisie KIA, że od temperatury jaka panuje w pobliżu oprawki świateł pozycyjnych lubią topić się ich oprawki i albo wychodzą z nich kabelki albo przytapiają się do lampy i wtedy nie można ich w ogóle wyjąć co kończy się wymianą całej lampy.
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

06 lut 2014 20:29

N_Jay napisał(a):czasami nie działa mi światło pozycyjne, ale wystarczy lekko puknąć w klosz lampy, żeby się zaświeciła


czasami w żarówce przekrzywiają się wychodzące z niej druciki Obrazek
i mogą nie kontaktować...lub w samym gnieździe żarówki blaszki sa odgięte/zaśniedziałe Obrazek
też polecam Ledy w to miejsce Obrazek
mam takie chyba już 3y lata i nic się nie dzieje :fiu
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

07 lut 2014 01:05

zelu i Gizmo - dzięki za podpowiedzi. Za parę dni odwiedzam serwis przy innej sprawie to pogadam i o tym. Zobaczę co mi zaśpiewają. Ew. dalej będę doskonalił umiejętności samodzielnej wymiany żarówek.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

razor7
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

09 lut 2014 13:46

tych ledów nie polecam mi padły po pół roku :/, najlepsze są i dużo jaśniej swiecą Philips blue vision W5W

Romik
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

25 lut 2014 22:07

Obrazek 30 min męczenia sie, rowniez musialem wyciagnac akumulator ze by miec doscie. jak nie masz zdjecia pod rekA, ciezko zrozumiec, jak zarowka sie trzyma, zabic konstruktorow tego samochodu!

Отправлено из Tapatalk

waski
Asystent Kierownika
 
Posty: 276
Dołączył(a): 04 mar 2012 14:15
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

26 lut 2014 12:14

We wszystkich samochodach, które miałem (a było ich ... sporo), żarówki były mocowane w taki sam sposób. Dlaczego więc chcesz zabijać konstruktorów
Kia Ceed M 2020 r. 1,4 140 KM
Kia Cee'd M 2011r, 1,4 105KM

Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

26 lut 2014 12:33

Nie trzeba ich zabijać oni i tak usmażą się w smole na sądzie ostatecznym. :twisted:

kokosz1981
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 29 mar 2013 22:09
Lokalizacja: Crawley, UK
Grupa: Łódzka

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

26 lut 2014 15:38

waski napisał(a):We wszystkich samochodach, które miałem (a było ich ... sporo), żarówki były mocowane w taki sam sposób. Dlaczego więc chcesz zabijać konstruktorów

Za to że:
1) przy prawej lampie że szyjkę od zbiornika spryskiwaczy zrobili na stałe i very mało elastyczną a skrzynkę przekaźników za blisko tejże
2) przy lewej lampie akumulator 2cm za blisko lamp

Ktoś kto zmienia(ł) żarówki raz na X lat na pewno zapomni jak ten drucik "działa".
były:
Corolla E12 2005 1.4vvti
Vectra C SRi 2005 1.9cdti 120KM
Laguna 1999 1.8 16V
Obrazek

waski
Asystent Kierownika
 
Posty: 276
Dołączył(a): 04 mar 2012 14:15
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

26 lut 2014 18:00

kokosz1981 napisał(a):Za to że:
1) przy prawej lampie że szyjkę od zbiornika spryskiwaczy zrobili na stałe i very mało elastyczną a skrzynkę przekaźników za blisko tejże
2) przy lewej lampie akumulator 2cm za blisko lamp

Ktoś kto zmienia(ł) żarówki raz na X lat na pewno zapomni jak ten drucik "działa".

Taki jest urok, produkowanych obecnie samochodów. Ciesz się, że np. nie musisz odkręcać osłony silnika. Jeżeli ten "ktoś", ma problem z rozszyfrowaniem działania drucika, bo rzadko wymienia żarówki, to przy próbie zmiany koła (które "przebija" się sporadycznie), ma chyba myśli samobójcze i leczy się z depresji :ha
Kia Ceed M 2020 r. 1,4 140 KM
Kia Cee'd M 2011r, 1,4 105KM

Obrazek
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl