Czujniki odległości - czy łatwo przestawić zakresy?

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
klosj24
 

Czujniki odległości - czy łatwo przestawić zakresy?

10 sty 2009 13:54

Witam
Mam czujniki z przodu i z tyłu (od taki kaprys). Z tyłu jest OK ale z przodu reagują dopiero od 1 m kiedy ja myślę, że już wjeżdżam komuś w tyłek. Jest to dobre bo w korkach niby nie piszczy ale ja nie jestem pewin czy czasami nie jest to ten dzień kiedy czujniki mi wysiadły i właśnie w coś się łąduję. Gdyby mi tak dawało pierwszy sygnał na 1,5 - 2 m wtedy wiedziałbym, że żyją i niebałbym się podjeżdżać bliżej nawet do 0,3. A tak nie jestem pewien czy włąśnie (odpukać) nie zawiodły (np. zabrudziły się). W związku z tym mam pytanie: Czy przestawienie odległości w serwisie to jakaś skomplikowana sprawa? Chciałbym poprosić panów w ASO przy okazji wymiany pierwszego oleju aby odpłatnie przestawili te odległości abym czuł się pewniej :)

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

10 sty 2009 14:08

nie kazde czujniki mozna przestawic

AUTOR WĄTKU
bociek
 

10 sty 2009 15:18

Jakoś nie wyobrażam sobie pipcenia mi np. w korku. Czasem trzeba się przytulić auta przed. No chyba że nie pipcy tylko się jakaś kontrolka świeci.

AUTOR WĄTKU
klosj24
 

10 sty 2009 15:28

Wizualne! I "pipcy" :) Ale jak nie "pipcy" to mam stracha, że nie za"pipcy" a w korku. No chyba, że sobie zrobię niedźwiedzią przysługę i za parę dni będę prosił o powtórne przestawienie do pierwotnych odległości :evil:

AUTOR WĄTKU
bociek
 

10 sty 2009 15:31

Bez przesady że nie widzisz tyłka poprzedzającego jak nie pipcy.
No ale jak się czujesz pewniej gdy pipcy. To jaką chcesz ustalić bezpieczną odległość?

AUTOR WĄTKU
klosj24
 

10 sty 2009 15:33

<span>bociek_krakow</span> napisał(a):To jaką chcesz ustalić bezpieczną odległość?

1,5 m?

AUTOR WĄTKU
Lord Boss
 

10 sty 2009 15:36

ja tam nie widzę sensu tego. co co komu czujnik z przodu? kijanka nie ma tak długiej maski. mnie to by wkurzało jakby stał w korku i co chwile mi coś pipcy. zwłaszcza w zatłoczonym krakowie gdzie sie staje bardzo blisko. jak niewidzisz auta poprzedzającego to chyba jest źle z twoimi oczami

AUTOR WĄTKU
bociek
 

10 sty 2009 15:39

klosj24 napisał(a):
<span>bociek_krakow</span> napisał(a):To jaką chcesz ustalić bezpieczną odległość?

1,5 m?


:? :? :?

Odległość 1,5 m to prawie połowa długości auta.
Myślałem raczej max. 40 cm

AUTOR WĄTKU
klosj24
 

10 sty 2009 15:39

A ja tam jestem z prowincji i u nas korki mniejsze to i sie dalej staje.
A ja nie czuje odległości bo nie i koniec. Ale sprawa dotyczy nie pipceć czy nie pipceć tylko czy trudno to pipcenie przestawić. :idea:

AUTOR WĄTKU
bociek
 

10 sty 2009 15:42

Dobra, już nie robimy Ci OT w temacie :D

AUTOR WĄTKU
Lord Boss
 

10 sty 2009 15:43

<span>bociek_krakow</span> napisał(a):Odległość 1,5 m to prawie połowa długości auta.

bociek a ty co Smarta masz :P

kornac
Klubowicz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12 maja 2008 18:21
Lokalizacja: Ełk

Re: Czujniki odległości - czy łatwo przestawić zakresy?

10 kwi 2009 12:47

Czt ktos moze montowal przednie czujniki po zakupie i wie jaki to koszt ?





klosj24 napisał(a):Witam
Mam czujniki z przodu i z tyłu (od taki kaprys). Z tyłu jest OK ale z przodu reagują dopiero od 1 m kiedy ja myślę, że już wjeżdżam komuś w tyłek. Jest to dobre bo w korkach niby nie piszczy ale ja nie jestem pewin czy czasami nie jest to ten dzień kiedy czujniki mi wysiadły i właśnie w coś się łąduję. Gdyby mi tak dawało pierwszy sygnał na 1,5 - 2 m wtedy wiedziałbym, że żyją i niebałbym się podjeżdżać bliżej nawet do 0,3. A tak nie jestem pewien czy włąśnie (odpukać) nie zawiodły (np. zabrudziły się). W związku z tym mam pytanie: Czy przestawienie odległości w serwisie to jakaś skomplikowana sprawa? Chciałbym poprosić panów w ASO przy okazji wymiany pierwszego oleju aby odpłatnie przestawili te odległości abym czuł się pewniej :)
Biały ceed SW 1.6 CRDi 90KM Optimum ESP

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

10 kwi 2009 13:23

<span>klosj24</span> napisał(a):Witam
Mam czujniki z przodu i z tyłu (od taki kaprys). Z tyłu jest OK ale z przodu reagują dopiero od 1 m kiedy ja myślę, że już wjeżdżam komuś w tyłek.


Istnieje możliwość zamontowania z boku bloku kierownicy lub w zaślepce na desce wył/wl od czujników z przodu (proponowali mi takie rozwiazanie w salonie). Właczasz kiedy chcesz. Planuje u siebie takie zamontowac. Wiecie gdzie najtaniej montuja czujniki "przodowe" ???

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

10 kwi 2009 19:27

Koszt podejrzewam, że podobny do tylnych jak nie taki sam. Przy montażu uważajcie, żeby Wam nie założyli ich za wysoko.

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

11 kwi 2009 17:13

<span>Maikler</span> napisał(a):Koszt podejrzewam, że podobny do tylnych jak nie taki sam. Przy montażu uważajcie, żeby Wam nie założyli ich za wysoko.


No i tutaj zaczyna się jazda ...
Ceny od 500.- za kpl z wyswietlaczem do 1000.- za kpl bez wyswietlacza :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

11 kwi 2009 18:11

<span>Grubyas</span> napisał(a):Ceny od 500.- za kpl z wyswietlaczem do 1000.- za kpl bez wyswietlacza


Ja zapÂłaciÂłem za czujniki z wyÂświetlaczem tylne 477zÂł (po rabacie za woÂżenie ramek salonu). MĂłwili, Âże przednich raczej nie montujÂą, choĂŚ jest to moÂżliwe. WedÂług nich bardzo czĂŞsto dajÂą faÂłszywe alarmy a w zimie piszczÂą non stop, w co akurat nie wierzĂŞ. Do tego cee'dy majÂą taki przĂłd, Âże czujniki sÂą montowane po prostu za wysoko i nie wykrywajÂą takich rzeczy jak na przykÂład wysokie krawĂŞÂżniki.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

11 kwi 2009 23:23

A możesz wrzucić foto jak wygląda twój wyświetlacz w prosiaku? Co do wysokości czujników to się nie zgodzę z tyłu też są relatywnie wysoko..po za tym ceed jest w miare wysoko zawieszony więc krawęznik raczej nie jest problemem
PRO CEED 1.6pb

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl