Polecany komplet Tarcza + klocki

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

hacker
 

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

03 paź 2011 22:40

Boe dlaczego mają drobinki wpadać do środka bębna skoro podczas jazdy nic tam nie wpada? Jutro może się uda znaleźć chwilę i zabiorę się za tył u siebie to sprawdzę jak wygląda sytuacja po 25k km. W civicu też mam blachę za tarczą, a jakoś bez najmniejszego problemu usunąłem wszystkie ranty. Każda tarcza - z obu stron zewnętrzny i wewnętrzny rant.

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

03 paź 2011 22:48

:) nic nie wpada??? a skąd wiesz że nic nie wpada ?? Tak samo można powiedzieć że pomiędzy tarczę i klocek nic nie wpada. To nie są szczelne mechanizmy to przecież hamulce :) Tak dokładniej to właśnie z tyłu pomiędzy piastą a tarczo-bębnem jest szpara (jakiś 1mm) - wystarczy by wpadłą woda, piasek ale również drobiny rdzawego metalu podczas zdzierania tarcz. W sumie gdyby serwis ASO choć raz na przegladzie to ściągnął i przeczyścił, to ściągnięcie tarczy nie byłoby problemem. Gdyby ta tarcza schodziła bez oporów to chyba lepiej odkręcić 2 dodatkowe śruby podczas wymiany klocków i usunąć ranty normalnie poza autem.

mziutek
 

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

08 lis 2011 23:03

gucio33 napisał(a):Tarcze i klocki Textar w zestawie wymieniony na przodzie,na plus mniejsze pylenie z klocków widoczne po felgach brak piszczenia czego najbardziej się obawiałem .Na tył prawdopodobnie taki sam komplecik pójdzie http://www.moto-hit.pl/TARCZE__KLOCKI_T ... yl-56.html



Upłynął ponad miesiąc.
Jak możesz ocenić działanie tych hamulców w porównaniu do oryginalnego kompletu?

gucio33
 

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

09 lis 2011 18:16

Co do Textara są różne opinie na necie ,ja kupiłem w ciemno i sobie chwalę -ułożyły się bez pisków i równo biorą na całej powierzchni .Co do drogi hamowania trudno mi się wypowiadać bo nie miałem sytuacji ekstremalnych a każdy ma inne subiektywne odczucia , po wymianie na nowe pedał zawsze idzie w górę i jest bardziej czuły i do starych różnica jest odczuwalna od razu.Na tył na pewno ta sama firma w komplecie tarcza +klocki :good

mziutek
 

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

03 sty 2012 22:01

gucio33 napisał(a):Tarcze i klocki Textar w zestawie wymieniony na przodzie,na plus mniejsze pylenie z klocków widoczne po felgach brak piszczenia czego najbardziej się obawiałem .Na tył prawdopodobnie taki sam komplecik pójdzie http://www.moto-hit.pl/TARCZE__KLOCKI_T ... yl-56.html



W końcu dojrzałem do wymiany przednich tarcz z klockami i prawie jestem zdecydowany na komplet Textara.
Upłynęło trochę czasu od Twojej wiadomości - czy mógłbyś podzielić się wrażeniami po większym przebiegu?
Jak to działa (w porównaniu do oryginałów KIA) szczególnie przy awaryjnym hamowaniu z dużej prędkości?
Sprzedawca chwali, podobno brak reklamacji a ja ostatni raz klocków tej firmy używałem jeszcze w PF 125P więc jakieś aktualne informacje mnie interesują.
Pozdrawiam,
Mziutek

Edit: przepraszam za upierdliwość - przegapiłem Twoją drugą wiadomość ale liczę na świeżą informację.

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

13 cze 2012 20:14

a czasem oryginały nie są teraz powlekane w standardzie ?

Poprzednia strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl