Wymiana światła stop

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
jotta
 

Wymiana światła stop

11 kwi 2012 09:45

Witam,

Trzecie światło stopu przestało mi świecić. W ASO krzyknęli 600zł... chyba są niepoważni.
Na Allegro można kupić światło do 100zł, ale nie wiem jak się zabrać za wymianę... czy ktoś z Was grzebał już przy tej lampie i może się podzielić jak to zrobić?

Dzięki!

AUTOR WĄTKU
grj
 

Re: Wymiana światła stop

11 kwi 2012 10:21

Trzecie jest ledowe, wiec generalnie nie powinno sie popsuć... najpierw wiec nalezalo by sprawdzic czy tam prad w ogole trafia...

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana światła stop

11 kwi 2012 11:16

a co odpowiedzieli na słynne 7 lat gwarancji :??

Poza tym miło kolego że wpadłeś, przywitałeś się uzupełniłeś profil itd..
jotta napisał(a):Marka i model samochodu: kia cee'd

Poważnie masz Ceeda?? Bo ja myślalełm w pierwszej chwili, że punto?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
kalie
 

Re: Wymiana światła stop

06 cze 2012 10:33

Witam,
Odświeżę temat.
Czy ktoś z Was wie jak wymienić środkowe światło stop w Ceed SW?
Moje troszkę popękało i jak pada deszcz to lekko paruje w środku. Dlatego kupiłem sprawna uzywke na Allegro, ale nie wiem jak sie do tego zabrac.
Będę wdzięczny za podpowiedz.
kalie

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana światła stop

06 cze 2012 11:02

jotta napisał(a):czy ktoś z Was grzebał już przy tej lampie i może się podzielić jak to zrobić?

W moim aucie grzebało tylko ASO ( 3y razy już wymieniali to światło - za każdym razem w ramach gwarancji) :ha
:arrow: EDIT: Dla jasności tematu lampa była wymieniana ze względu na zbierającą się wilgoć ( oszronienie aż do kropli wody) w środku i popękaną obudowę ( odchodzące pęknięcia )przy otworze spryskiwacza.
Ostatnio edytowano 06 cze 2012 14:15 przez Gizmo121, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
kalie
 

Re: Wymiana światła stop

06 cze 2012 12:32

U mnie, tak jak pisalem, troche popekana jest obudowa tego swiatla. Wiec gwarancja tego nie obejmie.
Dziala dobrze, ale boje sie, ze moze sie kiedys popsuc od wilgoci, no i kupilem nowe (tzn uzywke, ale bez pekniec).

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Wymiana światła stop

06 cze 2012 14:00

Z drugiej strony klapy (wewnętrznej)za światłem stop, znajduje się listwa plastikowa, mocowana do klapy na cztery plastikowe kołki oraz dwa zatrzaski (po jednym na każdym końcu). Po podniesieniu klapy do góry, listwa będzie na dole. Trzeba złapać palcami listwę w miejscu gdzie dotyka do szyby i ciągnąć ją do siebie i w dół. Można również użyć do tego plastikowej łapki do wyjmowania kołków, wygiętej na końcu pod kątem prostym lub jakiegoś innego narzędzia. Tylko uważać, żeby nie uszkodzić szyby. Wyciąganie listwy, najlepiej zacząć od jej środka.
Po zdjęciu listwy, zobaczysz pod nią śruby mocujące światło stop. Po odkręceniu śrub, wypychasz na zewnątrz oprawę światła. Pomiędzy zewnętrznym kloszem światła a blachą klapy jest uszczelka. Trzeba uważać, żeby nie porwała się a najlepiej byłoby wymienić uszczelkę, na nową grubszą.
Aby całkiem wyjąć tylne światło, trzeba rozłączyć kostkę z przewodami i wężyk do spryskiwacza tylnej szyby.
Oprawę światła nawet po rozłączeniu przewodów, nie jest tak łatwo wyjąć i musimy trochę pokombinować.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 08 cze 2012 08:43 przez mark, łącznie edytowano 2 razy

AUTOR WĄTKU
kalie
 

Re: Wymiana światła stop

06 cze 2012 15:42

mark,
Dziekuje bardzo za wyczerpujacy opis.
Okazuje sie, ze jest z tym troche zabawy, wiec odloze sprawe, az znajde troche wiecej czasu.
Moze komus innemu Twoj opis rowniez sie przyda.
Dzieki.

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl