Proceed - nazwa (wersja) w dowodzie rejest a ubezpieczenie ?

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
tetris535
 

Proceed - nazwa (wersja) w dowodzie rejest a ubezpieczenie ?

26 sty 2013 23:40

Witam, w moim aucie mam w dowodzie rejestracyjnym taką nazwę:
D.1 KIA
D.2 ED
-B3D11
-M55AZ1
D.3 CEE'D

Jest to Proceed z 2008 roku, 1.6 Crdi 115 KM.

Rozumiem że ubezpieczając auto muszę posługiwać się danymi z dowodu rejestracyjnego i tu pojawia się problem bo wybieram sobie w katalogu zwykła Ceed i liczbę drzwi 3 i nie ma takiego modelu jak mój praktycznie w katalogu żadnego ubezpieczyciela :)

Dodam, że na OC od poprzedniego właściciela w polu model mam wpisane: Kia Ceed 1.6 Crdi no i spoko, ale chcę też kupić AC do tego samochodu i wolałbym to tak załatwić aby w przypadku ewentualnej szkody ubezpieczyciel nie wykręcał się od wypłaty odszkodowania z AC.

Dodam, że samochód będę w najbliższym czasie przerejestrowywał więc może udałoby się jakoś zmienić nazwę w dowodzie rej. w celu ułatwienia sobie życia? :)

Czekam na Wasze propozycje co tu można z tym zrobić :)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Proceed - nazwa (wersja) w dowodzie rejest a ubezpieczen

27 sty 2013 12:14

Nazwę masz poprawną :) Podjedź do ubezpieczyciela i on bęędzie wiedzział jak znaleźć auto :)

AUTOR WĄTKU
tetris535
 

Re: Proceed - nazwa (wersja) w dowodzie rejest a ubezpieczen

29 sty 2013 00:54

No nie wiem... dziś byłem u ubezpieczyciela i również oczywiście pojawił się problem.. Pani nie mogła odnaleźć z dow. rej takiego samochodu w wersji 3 drzwiowej więc po kilku próbach wybrała wersję 5 drzwiową i nie było problemu z odnalezieniem mojego modelu.. Dla mnie ok bo generalnie wartość auta wyjdzie podobna tylko czy przy ewentualnej szkodzie ubezpieczyciel nie zacznie kombinować że był jakiś błąd co do specyfikacji samochodu przy zawieraniu umowy ? Próbowałem Pani z ubezpieczalni to uświadomić, ale ona powiedziała że musi się opierać o ich katalog...

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Proceed - nazwa (wersja) w dowodzie rejest a ubezpieczen

02 lut 2013 17:27

Sprawdziłem i w dowodzie mam Ceed ed 3d
a w polisie kia pro_ceed :)
Polisa w pzu

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl