Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

05 lip 2011 07:31

aukcja bardzo profesjonalna - wykres z yariski,zdjecia z volvo,tabele przyrostów mocy z google
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

05 lip 2011 12:47

Jeżeli ten box jest taki dobry, to dlaczego w fabryce nie programują silników na większą moc i moment obrotowy? A co z gwarancją po zamontowaniu takiego boxa?

AUTOR WĄTKU
matam
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

05 lip 2011 12:55

przedewszystkim co z turbina ?

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

05 lip 2011 13:16

tu sterujesz tylko paliwem,turbo bez zmian
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
G-cs
Kierownik zmiany
 
Posty: 125
Dołączył(a): 03 cze 2010 20:48
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Marka i model samochodu: Focus 3 RS 2.3EB 350+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

05 lip 2011 13:25

...łooo matkooo...wystarczy przeszukać forum, i wszystko było już powiedziane
...po pierwsze, co znaczy: "dlaczego w fabryce nie programują silników na większą moc" ...?

..po pierwsze jest coś takiego jak ekologia ..i tu wymagania są duże
..po drugie producenci liczą sobie odpowiednio za "większą moc w silniejszych wersjach tego samego silnika"
..po trzecie zostawiają sporą rezerwę na długoletnia pracę silnika w różnych warunkach...trzeba pamiętać że nie wszyscy dbają należycie o swoje auta, nie serwisują jak należy, jeżdżą z drobnymi usterkami przez długi czas, czasami aż auto stanie na drodze :? ....i tu jest miejsce dla "nas"...czyli tunerów, po przez odpowiednią modyfikację można wykorzystać te rezerwy, ale każdy klient informowany jest o tym że należy odpowiednio zadbać o samochód, serwisować, wymieniać oleje nawet częściej niż podaje to producent, który przymuszony zapotrzebowaniem rynku i marketingiem, wydłuża okresy miedzy przeglądowe do jakichś chorych przebiegów, rzędu 20..25..30tkm co dla nowoczesnych, obciążonych silników wcale nie jest zdrowe...a do puki auto jest w miarę nowe, daje radę, więc na gwarancji może wytrzyma :?
...to tak w skrócie w temacie chiptuningu :)

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

10 lip 2011 11:32

Dziwne, że duży koncern KIA obniża osiągi silników wgrywając nowe oprogramowanie,celem oszczędzania turbin. A mała firma sprzedająca boxy na allegro jest mądrzejsza i wie lepiej, co jest dobre dla tych silników.

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

10 lip 2011 19:59

Mialm w czerwcu wgrany nowy soft w ASO i różnic nie widzę między starym a nowym. Auto ma obecnie 145.500 km. Na wakacjach przejechalismy ok. 1500 km i było OK. Z turbiną i silnikiem nie było do tej pory problemów. Siemanko

Avatar użytkownika
G-cs
Kierownik zmiany
 
Posty: 125
Dołączył(a): 03 cze 2010 20:48
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Marka i model samochodu: Focus 3 RS 2.3EB 350+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

10 lip 2011 22:32

rawemon napisał(a):Dziwne, że duży koncern KIA obniża osiągi silników wgrywając nowe oprogramowanie,celem oszczędzania turbin. A mała firma sprzedająca boxy na allegro jest mądrzejsza i wie lepiej, co jest dobre dla tych silników.

...trzeba rozróżnić dwie sprawy...czym kieruje się koncern zmieniając softy w swoich autach, a podnoszenie mocy po przez chiptuning lub inne wynalazki :?
...poza tym robią to trochę na "czuja", jak leci...w jednym autku czuć natychmiastowy spadek mocy, dynamiki i wzrost spalania, w innym nie ma różnic :good więc domniemam że strzelają "w ciemno"...

AUTOR WĄTKU
Kierownik
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

20 lip 2011 10:57

To, że prowadzi się akcje serwisowe, które obniżają parametry techniczne, trakcyjne aut do mnie nie trafia. Dla mnie wniosek jest prosty, producent jednostek napędowych poszedł na skróty zastosował podzespół, którego żywotność jest niska. Żeby ustrzec się przed kosztowną akcją serwisową, wpadł na pomysł prostego i relatywnie niedrogiego zabiegu modyfikacji pracy jednostki napędowej. Ja powiem tak, gdyby serwis zrobił to samo w wersji 2.0 CRDi i efekt byłby taki sam jak w jednostkach 1.6, to bym ich zmusił do odkupienia ode mnie mojego egzemplarza... 2.0 "w ropie" nie grzeszy elastycznością, owszem turbo "wstaje" poniżej 2 tys obr/min, ale jego praca kończy się w okolicach zaledwie 2,5 tys obr/min a wyżej auto "stoi w miejscu", także nawet przy manualu 6-stopniowym trzeba się namachać, bo szybko kończy się użyteczny zakres obrotów. Dla mnie to jest porażka. Wolałbym zrezygnować z całkiem niezłego kopa w okolicach 2 tys obr/min na rzecz dłuższego pompowania turbo, na pewno byłoby to bezpieczniejsze dla sprzęgła, które nie ma wcale lekko.

Wszyscy producenci robią jednostki napędowe z "zapasem" - podyktowane jest to przede wszystkim trwałością, ale również i kosztami produkcji jednostek napędowych.

Avatar użytkownika
G-cs
Kierownik zmiany
 
Posty: 125
Dołączył(a): 03 cze 2010 20:48
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Marka i model samochodu: Focus 3 RS 2.3EB 350+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

20 lip 2011 11:05

...myślę że "hakiem" jest za długa gwarancja którą się pochwalili, i zabezpieczają się po prostu... :D

AUTOR WĄTKU
Kierownik
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

20 lip 2011 11:55

To prawda, to stanowi pewien problem, przy "poprawianiu fabryki"

AUTOR WĄTKU
popmart
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

21 lip 2011 04:41

niestety spalanie w długiej trasie wyższe o nqawet 1l (pwenie dokładnie ok 0,7 - 0,8) zgroza sprawdzone na 1500km ... wcześniej bez problemu na takiej trasie 5 - 5,2 a teraz o litr więcej to już jest chamstwo ... dziwne a miasto troszkę spadło o ok 0,5 l ????

AUTOR WĄTKU
klamer75
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

26 lip 2011 15:17

To ja nie wiem jak jeżdziłeś ze palił Tobie 5 l. Umnie od poczatku czy stary czy nowy program 6-6,3 l. Chyba reszta rodziny go pchała.

boe6666
Kierownik
 
Posty: 516
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

26 lip 2011 16:04

a ja mam 1,6 crdi VGT - 90 KM i dziwię się dlaczego ASO KIA nie chce mi grać softu z 115KM (nie za darmo) bez utraty gwarancji ???? Toż to ten sam silnik, ta sama sprężarka, paski oleje - słowem wszystko....!!!!!!

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4202
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

26 lip 2011 18:30

Z tego co wiem 90 to WGT a nie VGT. Były VGT z softem WGT? Podeślij VIN na PW to się upewnimy.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
karolfm
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

26 lip 2011 21:22

ruszok napisał(a):Z tego co wiem 90 to WGT a nie VGT. Były VGT z softem WGT? Podeślij VIN na PW to się upewnimy.

Kolega ma racje. Zmienna geometria lopatek jest w 115 KM. 90 KM ma raczej inna turbinke.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

27 lip 2011 07:56

Przed Fl miały takiesame turbiny tylko inny soft. Po Fl są różne turbiny :)
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

02 sie 2011 21:34

Moja kijanka też dostała nowy soft. Coś wspominali w serwisie że o nr 143. Na razie przebieg na tym sofcie to ok. 750 kmów więc dopiero go testuję. 1st wrażenia - nie czuję spadku mocy, zaś wyraźnie spadło spalanie. Na trasie 180 kmów którą robiłem wcześniej kilkadziesią razy spalanie wyniosło 4,6 litra. Do tej pory nigdy komputer nie pokazał mi spalania poniżej 5,0 litra, a przejechałem już prawie 90 kkmów.

AUTOR WĄTKU
klamer75
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

10 sie 2011 12:27

less napisał(a):Moja kijanka też dostała nowy soft. Coś wspominali w serwisie że o nr 143. Na razie przebieg na tym sofcie to ok. 750 kmów więc dopiero go testuję. 1st wrażenia - nie czuję spadku mocy, zaś wyraźnie spadło spalanie. Na trasie 180 kmów którą robiłem wcześniej kilkadziesią razy spalanie wyniosło 4,6 litra. Do tej pory nigdy komputer nie pokazał mi spalania poniżej 5,0 litra, a przejechałem już prawie 90 kkmów.

A w stopce 6,14 l na 100. Hmmm

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

06 paź 2011 21:20

klamer75 napisał(a):
less napisał(a):Moja kijanka też dostała nowy soft. Coś wspominali w serwisie że o nr 143. Na razie przebieg na tym sofcie to ok. 750 kmów więc dopiero go testuję. 1st wrażenia - nie czuję spadku mocy, zaś wyraźnie spadło spalanie. Na trasie 180 kmów którą robiłem wcześniej kilkadziesią razy spalanie wyniosło 4,6 litra. Do tej pory nigdy komputer nie pokazał mi spalania poniżej 5,0 litra, a przejechałem już prawie 90 kkmów.

A w stopce 6,14 l na 100. Hmmm

Bo to są dane średnie z przeszło 50 kkmów. Teraz jest nawet większe bo na urlopie byłem z kempingową cepką o DMC 1300 kg robiąc ponad 2000 km

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl