Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

24 sty 2011 10:33

na oryginalym sofcie byl tzw "kop",po wgraniu nowego przy okazji serwisowania dali nowy i nie czuc juz takiego naglego przyspieszenia,ale za to ciagnie o nizszych obrotow
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
rafal.k
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

02 lut 2011 10:15

Witam,

Jakoś nikt nie kwapi się, by wrzucić tutaj wykresy z hamowni, więc ja w imię nauki zobowiązuje się załączyć wykresy:
1. Z SW fabrycznym (nie wiem jeszcze jaka, ale z "szarpaniem przy 1900obr/min)
2. Po upgradzie SW w serwisie
3. Po zapodaniu boxa

Mam nadzieje, że kolega G-cs, wesprze tą szczytną ideę i zaoferuje przyzwoite warunki cenowe ;-)

Pozdr.

Avatar użytkownika
G-cs
Kierownik zmiany
 
Posty: 125
Dołączył(a): 03 cze 2010 20:48
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Marka i model samochodu: Focus 3 RS 2.3EB 350+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

02 lut 2011 11:03

...jak zawsze...w celach wyższych...jestem do dyspozycji :cool:


..a tu dzisiejsza


Obrazek

AUTOR WĄTKU
Nemiroff
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

05 lut 2011 13:22

A ja mam takie pytanie - nie wiem czy to dobry wątek tak do końca:

- czy jest jakaś różnica mechaniczna pomiędzy firmowym 115 a 128 np. inna turbina, wtryskiwacze, głowica, tłoki czy różnica pomiędzy tymi dwoma silnikami to wyłącznie soft? Czy sprzęgło w 115 i 128 jest identyczne czy różne?

Jeśli to tylko soft a sprzęgło jest takie samo to można teoretycznie zaryzykować ten box.... Chociaż użytkownicy opisują problemy ze sprzęgłem.... mybomb

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

05 lut 2011 21:20

Nemiroff napisał(a):Jeśli to tylko soft a sprzęgło jest takie samo to można teoretycznie zaryzykować ten box.... Chociaż użytkownicy opisują problemy ze sprzęgłem.... mybomb

ja osobiście o problemach ze sprzęgłem nie słyszałem w 1.6 CRDi. Sprzegło jest dość duże (240mm) no i podstawowa jego zaleta to brak dwumasy.

Avatar użytkownika
G-cs
Kierownik zmiany
 
Posty: 125
Dołączył(a): 03 cze 2010 20:48
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Marka i model samochodu: Focus 3 RS 2.3EB 350+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

05 lut 2011 21:33

...szerze mówiąc nigdy nikt nie meldował takich problemów...a zachipsowanych Ceedów mamy już mnóstwo....szczególnie flotowych...a te nie należą do najbardziej oszczędzanych :oczko

AUTOR WĄTKU
Nemiroff
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

06 lut 2011 16:45

Witam,

ponowię pytanie - jest jakaś mechaniczna różnica pomiędzy 115 a 128 CRDI?

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

10 lut 2011 23:15

A ja z kolei w temacie modyfikacji powerboxem. Moc maksymalna pojawia się przy znacznie niższych obrotach, dlaczego?

Avatar użytkownika
G-cs
Kierownik zmiany
 
Posty: 125
Dołączył(a): 03 cze 2010 20:48
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Marka i model samochodu: Focus 3 RS 2.3EB 350+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

10 lut 2011 23:35

...może nie znacznie niższych...a powodem jest większy i szybciej narastający moment obr. :smile:

AUTOR WĄTKU
Garfi3ld
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

11 lut 2011 11:29

Po przeglądzie zmieniono mi program z oryginalnego AD 2008 na najnowszy w ramach akcji. Oficjalnie serwis nie ma nic na piśmie co do utraty gwarancji w przypadku chęci powrotu do pierwotnego softu. Pytanie zadałem do KMP czekam na odpowiedź. Także zapytałem czy zmiana softu jest spowodowana ukrytą wadą silnika. Zobaczymy co odpowiedzą. Moim zdaniem silnik jest słabszy (mniejsza moc max i moment obrotowy), odczuwalne jest to na 4 i 5 biegu. Poprawiła sie kultura pracy na niskich obrotach- teraz płynnie przyspiesza od 1400 do 3 biegu włącznie, wcześniej przy <1600 szarpał i wpadał w drgawkę. Zużycie paliwa spadło ok 0,5l na trasie (było kilka cieplejszych dni i testowałem max zużycie wyprzedzając co się da i utrzymując 140km/h na A4. Rezultat 6,4l (szok) Przy oszczędnej jeździe 5,2 . zwykle palił przy szybkiej jeździe ok.7,5-8l w tych samych warunkach pogodowych. Miałem zamiar dziś jechać do GCS na pomiar i ew boxowanie ale mi się nie udało, pewnie zrobię to w najbliższej przyszłości. Mam też problemy z odpalaniem silnika wychodzi błąd kluczyka, czy ktoś może pomóc?

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

11 lut 2011 11:36

Mam też problemy z odpalaniem silnika wychodzi błąd kluczyka, czy ktoś może pomóc?
Możesz to dokładniej opisać?

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

11 lut 2011 11:52

Garfi3ld napisał(a): Moim zdaniem silnik jest słabszy (mniejsza moc max i moment obrotowy), odczuwalne jest to na 4 i 5 biegu. Poprawiła sie kultura pracy na niskich obrotach- teraz płynnie przyspiesza od 1400 do 3 biegu włącznie,


mam te same wrazenia,mi soft wgrali apropo moich uwag ze na zimnym przez kilka sekund nie rowno chodzi,pomoglo,ale odczucia mam te same
spalanie bz - 5-5,5l
powiedzieli ze jesli chce moge wrocic do oryginalnego softu
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

11 lut 2011 11:55

Garfi3ld napisał(a):. Mam też problemy z odpalaniem silnika wychodzi błąd kluczyka, czy ktoś może pomóc?



zacznij od wymiany baterii, w trafficu mialem slabą bateria to tez zaczal fiksowac i nie przyjmowal/dostawał kodu
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
boczek112233
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

13 lut 2011 20:50

witam
u mnie też występuje nieraz szarpanie przy 2000 rpm ale nie zawsze z tego co czy tałem to mam wątpliwości jeżeli chodzi ozmianę softu na nowszy bo piszecie że ma mniejszego kopa moja od 120 do 200 ciągnie niesamowicie i nie wiem już czy coś poprawiać - doradżcie
czy ta czkawka to coś grożnego dla silnika?
tak przy okazji v max waszej kijanki na ilu się kończy bo moja 200 i jakby w miejscu stanęło
pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
pmlody
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

14 lut 2011 06:41

oczywiscie sprawdzales na torze??

AUTOR WĄTKU
Garfi3ld
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

14 lut 2011 17:47

odpowiedź KMP:


Szanowny Panie,

uprzejmie informujemy, że w Pana samochodzie dokonano aktualizacji oprogramowania zgodnie z akcją serwisową zleconą przez producenta. Ma ona na celu poprawę parametrów sterowania pracą silnika i zapewnienie jego bezproblemowej eksploatacji. Zgodnie z warunkami gwarancji producent ma prawo do takich działań.
Z poważaniem,
Rafał Wróblewski
Infolinia KIA Motors Polska
0801 542 542

AUTOR WĄTKU
Garfi3ld
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

14 lut 2011 17:51

Czyli jak mi wysiądzie klima to mi mogą wyciąć dziurę w dachu bez mojej zgody i wiedzy w celu poprawy działania układu przewietrzania auta.
Co do niemożności zapalania jeżdżę z drugim kompletem kluczy i to samo czyli to nie bateria (zresztą zasięg pilota był duży)

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

14 lut 2011 20:53

jeleniak napisał(a):
Garfi3ld napisał(a):. Mam też problemy z odpalaniem silnika wychodzi błąd kluczyka, czy ktoś może pomóc?



zacznij od wymiany baterii, w trafficu mialem slabą bateria to tez zaczal fiksowac i nie przyjmowal/dostawał kodu


:-)
transponder kluczyka jest zasilany indukcyjnie ze stacyjki, więc wymiana baterii (jak rozumiem w pilocie CZ) jest trochę przypowieścią dziwnej treści :P
Lekarstwem jedynie sprawdzenie stacyjki/transpondera kluczyka w serwisie...

pozdr.piotr

AUTOR WĄTKU
popmart
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

15 lut 2011 07:04

Garfi3ld napisał(a):odpowiedź KMP:


Szanowny Panie,

uprzejmie informujemy, że w Pana samochodzie dokonano aktualizacji oprogramowania zgodnie z akcją serwisową zleconą przez producenta. Ma ona na celu poprawę parametrów sterowania pracą silnika i zapewnienie jego bezproblemowej eksploatacji. Zgodnie z warunkami gwarancji producent ma prawo do takich działań.
Z poważaniem,
Rafał Wróblewski
Infolinia KIA Motors Polska
0801 542 542


poproś o rozwinięcie tej kwestii

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

15 lut 2011 08:42

pioteer napisał(a):


:-)
transponder kluczyka jest zasilany indukcyjnie ze stacyjki, więc wymiana baterii (jak rozumiem w pilocie CZ) jest trochę przypowieścią dziwnej treści :P
Lekarstwem jedynie sprawdzenie stacyjki/transpondera kluczyka w serwisie...

pozdr.piotr[/quote]


zauwaz o jakims samochodzie pisalem i co pomoglo
mialem slaba baterie i ciagle wyskakiwalo " CODE " czy jakos tak,centralny z pilota raz lapal a raz nie i wtedy tez nie chcial odpalac,dalem nowa baterie i spokoj
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl