Warunki Gwarancji

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
klamer75
 

Re: Warunki Gwarancji

20 paź 2011 17:16

Niczym. Roznica powyzej 20% a tak nie powinno byc. Ciekawe co powie serwis na to jak pojade na przeglad na 100kkm.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6885
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Warunki Gwarancji

21 paź 2011 09:08

"widocznie jeździł Pan pod prąd - zużycie eksploatacyjne, do widzenia"... :twisted:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
klamer75
 

Re: Warunki Gwarancji

21 paź 2011 10:45

Moja wymiana korespondecji z Kia Polska

Witam.

Posiadam samochod KIA ceed SW rocznik 2009 przed FL.
Pytanie dotyczy czy w tym typie samochodu i tym roczniku są jakies ograniczenia na naprawy gwarancyjne zawieszenia.
W gwarancji nie znalazłem żadnych zastrzeżeń jak w modelu po FL.
Prosze o informacje a jeżeli są to z jakiego punktu gwarancji wynikają


Odpowiedz

Witam,
Szanowny Panie,
Prosimy o podanie nr VIN auta.
Z poważaniem,

Pytanie

Witam.
Kiedy moge się spodziewać odpowiedzi?
Stwierdzono w moim aucie uszkodzone amortyzatory i chciałbym wiedziec czy podlego to gwarancji.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Szanowny Panie,



Uprzejmie informujemy, że gwarancji podlegają usterki spowodowane wadą produkcyjną lub montażową. Gwarancja nie obejmuje przypadków zużycia eksploatacyjnego. Nie wiemy, co jest powodem niesprawności amortyzatorów w Pana samochodzie, dlatego nie możemy stwierdzić czy ich wymiana będzie objęta gwarancją, czy nie.Prosimy o skontaktowanie się z ASO KIA w celu umówienia wizyty i przeprowadzenia weryfikacji usterki.

Z poważaniem,

Pytanie

Witam.

To jak ma sie to do informacji umieszczonej na stronie www.Kia.pl
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż w związku z wydaniem przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów –
Delegaturę w Krakowie w dniu 10 sierpnia 2011 r. decyzji nr RKR – 26/2011, zmienione zostały warunki
gwarancji na pojazdy marki KIA. Zgodnie z zobowiązaniem wynikającym z przedmiotowej decyzji, Kia Motors
Polska Sp. z o.o. usunęła z warunków gwarancji, określonych w Książce Gwarancyjnej, postanowienie
pkt. 10 lit. l o treści: „Bezpłatne usługi gwarancyjne nie obejmują normalnego zużycia, wytarcia, odbarwienia,
zmatowienia i zniekształcenia a w szczególności zużycia się w wyniku eksploatacji”. Pozostałe postanowienia,
zawarte w Książce Gwarancyjnej, nie uległy zmianie.

Oraz jakie jest kryterium przebiegu ? czasu? czy dana część zużyła sie w wyniku eksplatacji czy miała wadę?
W mojej książce gwarancyjnej nie ma takiego zapisu ograniczajacego naprawy gwarancyjne na elementy zawieszenia.

Odpowiedz.
Szanowny Panie,

W naszej odpowiedzi nie powołujemy się na zapis, który Pan przytacza w swojej korespondencji. Gwarancja dotyczy usterek wynikłych z wady fabrycznej, nie dotyczy przypadków zużycia eksploatacyjnego, wynika to z istoty gwarancji. Jeśli w trakcie oględzin nie stwierdzono wady fabrycznej gwarancja nie przysługuje.

To teraz nie wiem co daje nam to orzeczenie
I tak maja to w du....e. Nas i gwarancje na 150kkm hahahaah.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Warunki Gwarancji

21 paź 2011 12:26

klamer75 napisał(a):To teraz nie wiem co daje nam to orzeczenie

Już kiedyś napisałem, nic po prostu nic :(
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Roman5
 

Re: Warunki Gwarancji

21 paź 2011 20:33

Ale fajna gwarancja na Polske :he Bezpłatne usługi gwarancyjne nie obejmują normalnego zużycia, wytarcia, odbarwienia,
zmatowienia i zniekształcenia a w szczególności zużycia się w wyniku eksploatacji”. Pozostałe postanowienia,
zawarte w Książce Gwarancyjnej, nie uległy zmianie

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Warunki Gwarancji

21 paź 2011 20:53

Roman5 napisał(a):Ale fajna gwarancja na Polske :he Bezpłatne usługi gwarancyjne nie obejmują normalnego zużycia, wytarcia, odbarwienia,
zmatowienia i zniekształcenia a w szczególności zużycia się w wyniku eksploatacji”. Pozostałe postanowienia,
zawarte w Książce Gwarancyjnej, nie uległy zmianie


Tylko nie ma się z czego śmiać :!!
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Warunki Gwarancji

21 paź 2011 21:12

Chyba, że Roman zaprasza nas do siebie :D Jeśli nasz przenocujesz, wykarmisz i zabawisz się w kii jako tłumacz to wpadamy :D

hapol
Kierownik
 
Posty: 433
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Warunki Gwarancji

22 paź 2011 05:36

klamer75 Jak w twojej gwarancji nie ma ograniczeń co do limitu kilometrów a od zakupu samochodu nie minęły jeszcze 24mc to masz szanse na wymianę w ramach gwarancji:
- idź do ASO i jak powiedzą, że za wymianę masz zapłacić, to nie wymieniasz tylko prosisz o oficjalne pismo, że odmawiają naprawy gwarancyjnej (najlepiej jak by się powołali, że niby już przejechałeś 40 000km - u mnie tak było choć nie miałem takiego zapisy w książce)
- idź do rzecznika praw konsumenta i najlepiej do delgatury UOKiKU najbliżej twojego zamieszkania i podeprzyj się w daleszej korespondencji ich autorytetem
- viewtopic.php?p=112744#p112744 - tutaj są wzory pism z powołaniem na odpowiednie artykuły prawne
- nie odpuszczaj po pierwszej odpowiedzi tylko dalej swoje

tylko:
- aby iść do rzecznika praw konsumentów samochód nie może być na firmę (w takim wypadku jedynie ci coś podpowie prawnie ale nie wyśle w twoim imieniu pisma)
- od zakupu samochodu nie mogło minąć 24 mc (zastanawiam się czy nie 36mc bo tyle jest podstawowej gwarancji - ale tego nie jestem pewien)

jak minęły 24mc to próbuj pisma słać, powołując się na to, że na podstawową gwarancję masz 36mc a "normalne zużycie" itp jest klauzulą nie dozwoloną i nie obowiązuje ona w twojej gwarancji, więc nie masz żadnych ograniczeń na daną część więc w trakcie trwania gwarancji powinna być wymieniona bezpłatnie.

I nie odpuszczaj, bo pierwszym pismem Cię spławią :P
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

AUTOR WĄTKU
klamer75
 

Re: Warunki Gwarancji

22 paź 2011 07:03

Hm. Auto mam w leasingu na dzialalnosc. Samochod ma 2.5 roku. No i 97000 km. I tu zaczynaja sie pewnie schody. No ale nie ma zapisow w ksiazce. Ciekawe jak bedzie jak pojade na 100kkm i powiem by wymienili na gwarancji to co puka z przodu.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Warunki Gwarancji

22 paź 2011 07:56

Ktoś powinien zebrać informacje dotyczącą wersji książek gwarancyjnych i opisać jak wyglądają w nich warunki gwarancyjne i jak zgodnie z prawem powinny być respektowane przez ASO. Najlepiej stworzyć go w dzale FAQ.
Jest kilka wątków mniej wiecej o tym samym, mysle ze komuś kto nie śledzi na bieżąco forum, może sie wszystko pomieszać, szczególnie gdy niektóre wypowiedzi wprowadzają w błąd.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Warunki Gwarancji

22 paź 2011 10:40

maestro napisał(a):Ktoś powinien zebrać


Ktoś czyli kto :?? A może ty :?? Ja znam swoje zapisy, a jeśli to ma być zbiór dla wszystkich to może to zrób. Było by fajnie :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Warunki Gwarancji

22 paź 2011 16:45

Może powinien zrobić to ktoś bardziej ambitny ;)

AUTOR WĄTKU
klamer75
 

Re: Warunki Gwarancji

22 paź 2011 19:26

U mnie w gwarancji nie ma slowa eksplatacja tylko zuzycie. Ze gwarancji nie podlegaja elementy zuzyte. Ciekawe hehe. Tzn w gwarancji auta nie mojej :-P

hapol
Kierownik
 
Posty: 433
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Warunki Gwarancji

22 paź 2011 23:25

eksploatacja czy też zużycie to moim zdaniem w tym przypadku bardzo podobne słowa. Dotyczą tego samego choć znaczą co innego.
Więc można ewentualnie tego typu wykładnią celowościową się podpierać przy przepychankach z KIA.

klamer75, jak auto ma 2,5 roku to podpieraj się tym, że gwarancja podstawowa jest przez 36mc bez limitu kilometrów (jak masz taki zapis w gwarancji - ja mam). Tego się trzymaj w trakcie pisania do KIA+ te argumenty co przytaczał UOKIK.
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

AUTOR WĄTKU
ze1nek
 

Re: Warunki Gwarancji

04 lis 2011 22:20

Do szanownych forumowiczów.
Posiadam kia ceed kupioną w polskim salonie w lutym 2008r , pytanie brzmi czy gwarancja obejmuje jeszcze naprawę lub wymianę radia CD z usb (zawiesza się) a jeśli tak to do kiedy ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Warunki Gwarancji

04 lis 2011 22:33

Może byś się zapoznał z regulaminem? Może byś się przywitał i uzupełnił stopkę?
Robiłeś zgodnie z zaleceniami przeglądy w ASO? Masz generalnie jeszcze gwarancję?

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Warunki Gwarancji

04 lis 2011 22:41

ze1nek napisał(a): pytanie brzmi czy gwarancja obejmuje jeszcze naprawę lub wymianę radia CD z usb (zawiesza się) a jeśli tak to do kiedy ?.


zapewne z autem dostales ksiazke gwarancyjna - proponuje się z nią zapoznać

jesli auto kupiles uzywane i masz ksiązke gwarancyjna, to odpowiedz na pytania hackera korzystajac z ksiazki i podjedz z tym do ASO

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
ze1nek
 

Re: Warunki Gwarancji

04 lis 2011 22:55

hacker napisał(a):Może byś się zapoznał z regulaminem? Może byś się przywitał i uzupełnił stopkę?
Robiłeś zgodnie z zaleceniami przeglądy w ASO? Masz generalnie jeszcze gwarancję?

Sorry za brak powitania i dzięki za szybką odpowiedź.
Wszystkie przeglądy zgodnie z zaleceniami (ostatni na początku września 2011, przy 80 000km), gwarancja jest, tyle że nie doczytałem nic o radiu z jego problemami ( może podchodzi to pod elektrykę).
Nad stopką popracuję.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Warunki Gwarancji

05 lis 2011 09:34

Myślę, że w takim razie warto podjechać do serwisu. Powinni coś z tym zrobić.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Warunki Gwarancji

05 lis 2011 12:12

Kolego ze1nek.
Na 90 % masz tą samą książkę gwarancyjną co i ja. Jeśli tak to masz 5 lat (albo do 150 tys. km jeśli nastąpi wcześniej) gwarancji na radio

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl