Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Seba_02
 

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

30 paź 2010 10:40

Hej chciałbym odświeźyć nieco temat. Czy komuś udało się definitywnie pozbyć tych "dziwnych" dźwięków z tyłu z pawej strony?

Już kilkakrotnie pytałem o to serwis i póki co nic nie znaleźli, a główny problem jest taki że te nazwijmy to postukiwanie jest od czasu do czasu...

Dzięki za odpowiedź.

Janusz
 

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

22 sty 2011 14:20

Ja miałem coś podobnego w SW, nasmarowałem uszczelkę klapy bagażnika i dwie plastikowe prowadnice i trzeszczenia ustały.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4202
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

22 sty 2011 15:58

Co to za prowadnice? Typowe dla SW czy co?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

22 sty 2011 19:10

Seba_02 napisał(a): a główny problem jest taki że te nazwijmy to postukiwanie jest od czasu do czasu...

Mocowanie tylnej kanapy a dokładniej zamek Czasami tu jest luz i słychać metaliczne postukiwanie - porada : taśma izolacyjna kilka razy zawinięta na "uchu" od zamka :good
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Janusz
 

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

28 sty 2011 12:19

ruszok napisał(a):Co to za prowadnice? Typowe dla SW czy co?


Po bokach otworu bagażnika są takie dwa czarne plastiki - myślę, że wszystkie SW po FL to mają.

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

03 lut 2011 22:12

Gizmo121 napisał(a):taśma izolacyjna kilka razy zawinięta na "uchu" od zamka :good

Święta prawda :ok
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

kozlp
 

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

03 lut 2011 22:20

izolacja najlepsza na wszystko :twisted:

liroyek
 

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

05 lis 2011 20:09

ja mam po FL i tez cos slychac z tylu po prawej stronie :( 9 tys km przejchane, no nic bede szukal moze znajde przyczyne, teraz czesciej bedzie zimno wiec i problem czesciej sie bedzie pojawiac.

hacker
 

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

05 lis 2011 20:44

Może nie w bagażniku ale z lewej strony za fotelem kierowcy. Dziwne skrzypienie albo coś w tym stylu. Ma ktoś coś takiego? To bardziej do posiadaczy procków, bo u reszty sam są drzwi :D Nie mam pojęcia co to, a bardzo mnie ostatnio denerwuje!

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

05 lis 2011 21:11

marudy :)

ostatnio jezdzilem mesiem C-klasa (10 tys przebiegu), mesiem S-klasa (2 lata), passatem 2,5 rocznym (100 tys km), octavia 2 letnia (30 tys nalatane) i wszystko kuzwa skrzypi i trzeszczy :fiu

oczywiscie w S-klasse to trzeszczenie bylo z górnej półki, jakby bardziej luksusowe, ale jednak ... :)

w procku sprawdz, czy siedziska sie nie ruszaja na tylnej kanapie w swoich mocowania a pozostałym polecam sprawdzic czystosc pod tylna kanapa. czasem pomaga :)

w SW z tylu klapa skrzypi (zarowno w starym jak i nowym, czyli TTTM) jak buda zaczyna pracowac na skręcanie

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

liroyek
 

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

06 lis 2011 21:24

dzis wywalilem wszystko z bagaznika :) jutro rano bede testowal ;)

and
 

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

07 lis 2011 16:55

Problemy z zawieszeniem -----te same problemy sa opisywane czyli jest cos nie tak wrrrrrrrrrrr

liroyek
 

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

08 lis 2011 08:25

niestety bagaznik pusty a skrzypi cos caly czas :(

w przyszlym tygodniu jade do ASO niech cos z tym zrobia, wkoncu to auto za 70 tys zl a nie jakies fiat za 30 tys :pałka

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

08 lis 2011 08:30

liroyek napisał(a):niestety bagaznik pusty a skrzypi cos caly czas

Dobra to teraz zrób tak. Otwórz bagażnik i po odu jego stronach przy lampach są gumy a na klapie prowadnice. Popsikaj silikonem i wtedy próba :)
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

09 lis 2011 16:03

SKRZYPIENIA NA MAXA znalazłem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jeżdziłęm duzó bocznymi drogami i mnie trafiało

i co znalkazłem wreszcie skrzypi ten plastik tapcerka tylnej klapY!!!! (kombi)wsadziłem międze tę/tą tapicerka a blache karte złożoną na 2 razy I CISZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA przy okazji znalazłem kilkanaście uszkodzeń tego plastiku barany z malarni ASO jak malowali klapę to śrubokrętem to podważali (widziałem ładne urządzonka do tego taki pręto-łomik) jak juz w tym Marexie nic nei mieli to choć mogli to robić delikatnie

wsadziłem z 2 tygodnie temu ten papierek i działa dalej
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3748
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

09 lis 2011 16:26

Zrób foty z konkretną lokalizacją tych papierków, gdzie je wsadzić, bo te skrzypienie i kartofle w bagażniku mnie do szału doprowadza. :pałka
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

liroyek
 

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

15 lis 2011 11:37

dokladam sie do proasby daj fotke gdzie dokladnie wlozyc ten papierek :)

annowo90
 

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

07 maja 2012 06:18

Jeśi chodzi o odgłos ziemniaków czy latających garnków w bagażniku szczególnie SW to w moim przypadku jest winna klapa. Rozwiązanie:
Demontujemy plastikową tapierkę klapy - należy odkręcić cztery wkręty plus jeden pod klapką gdzie tam gdzie jest pasek do zamykania klapy bagażnika, czyli łacznie do odkrecenia jest 5 wkrętów.
Delikatnie odciągamy plastikową tapicekę- jest tam klika zatrzasków plasikowych.
Wcześniej kupujemy uszczelkę do okna i nią oklejamy krawedzie od wewnątrz tej plasikowej tapicerki.Ten plastik uderza klapę i hałasuje
Montujemy i cieszymy sie brakiem kartofli czy jak mówi moja żona garnków w bagażniku.
Dodatkowo okleiłem izolacją hak zamykania klapy.
Całość pracy 30 min - prościzna. Życzę powodzenia.

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

19 lip 2012 22:07

Pamiętajcie, że w ceedach były wadlie amorki z tyłu tak jak u mnie! Często to włąśnie one powodowały stuki. U mnie zkoleji teraz pojawił się inny problem: auto załadowane w 60%. Przejezdzam przez prog z mala predkoscia to jak auto sie podnosi i opada (tył) to mam takie skrzypeinie (cos jak popsute zawieszenie hydropneumatyczne w CItroenie C5 ) i tylko z prawej strony, z lewej cisza. Ma ktoś pomysł co to może być???
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

Matthew
 

Re: Trzeszczenie/zgrzytanie w bagażniku.

07 paź 2012 19:46

Odświeżenie tematu. Potwierdzam problemy z prawej tylnej strony zawieszenia, również w moim Ceedzie. Po wizycie w stacji kontroli pojazdu, diagnosta stwierdził po jeździe próbnej i oględzinach, że winą prawdopodobnie jest uszkodzona guma na amortyzatorze lub w okolicach sprężyny. Niestety by dokładnie zrobić diagnozę trzeba rozkręcić tylne zawieszenie.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl