PILNE, jutro odbiór CEEDa

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
pafnucy7
 

PILNE, jutro odbiór CEEDa

15 sty 2013 21:00

Witam

Koledzy jutro odbieram swaja 1 Kijanke Nowy cee'd_sw 1.6 GDI 135KM DCT :) Dzisiaj bylem odebrac dokumenty i obejrzalem na szybko swoja kijanke. Niestety zauwazylem na pokrywie silnika na przedniej krawedzi od gory, maly odprysk, lub odbicie lakieru wielkosci lebka od zapalki. Powiedzcie co zrobic przy odbiorze i co mi przysługuje z tegoz uszczerbku, pewnie trzeba to gdzies zanotowac w oficjalnych papierach. Czy przysluguje mi z tego powodu jaks znizka czy maja to jakos poprawic, za rady z gory wielkie dzieki.

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6556
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: PILNE, jutro odbiór CEEDa

15 sty 2013 22:08

Ja bym nie odbierał auta, dopóki nie zostanie to naprawione, chyba że to odnotujesz w papierach i zostawisz do późniejszej naprawy (jak nie wpiszesz w papier przeglądu zerowego to jest taka szansa, że odbierzesz, odjedziesz, wrócisz, a wtedy dowiesz się, że to uszkodzenie mechaniczne powstałe po wyjeździe z salonu i za naprawę ty masz płacić :pałka) Oczywiście naprawa zajmie trochę czasu, aczkolwiek jeśli jest to tak mały odprysk, to zapewne wystarczy zrobienie zaprawki.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: PILNE, jutro odbiór CEEDa

15 sty 2013 22:25

Niezgodność towaru z umową. Dziękuję, dowiedzenia. Mocno bym się teraz poszarpał, żeby od salonu wyciągnąć ile się da.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4202
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: PILNE, jutro odbiór CEEDa

15 sty 2013 23:31

Ja również bym tego nie odebrał.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: PILNE, jutro odbiór CEEDa

16 sty 2013 03:59

Widzę, że oglądaleś bardzo dokładnie auto. :)
Nie napisales, czy jest to tylko odprysk, czy odprysk wynikający z uderzenia ktory dotyczy pokładu i ocynkowania.
Jesli to tylko odprysk samej warstwy lakieru to zaprawka wystarczy a ty negocjuj jakis gratis czy rabat. Wiesz takich odpryskow a nawet gorszych w trakcie eskloatacji z powodu kamyczkow itp lecacych z pod kół samochodów bedzie w trakcie eksploatacji troche i tez w tym przypadku przynajmniej w Polsce lepiej robic zaprawki bo jak pocałujesz cała maskę to zaraz ze jest bity.
Dodatkowo jesli mozesz pomyśl o spisaniu jakegos oświadczenia w ktorym salon deklaruje, ze w przypadku jesli w tym miejscu nastąpi korozja a maska bedzie wymagać lakierowania to otrzymasz rekompensatę za utratę wartości w wysokości ustalonej przez biegłego rzeczoznawcę ( ktorego Ty wybierzesz a oni pokryją koszt) na dzien odbioru auta.
W przypadku jesli widac ze blacha została uszkodzona to malowanie (choć tu i mozesz spróbować z zaprawka) i trzeba walczyć o wiekszy rabat juz na sam poczatek uwzględniającym utratę wartości w wyniku malowania.
To tyle z mojej strony co do sytuacji z odpryskiem

Co do odbioru auta to jeszcze dorzuce.
Popros o miernik grubości lakieru (napewno maja na serwisie) i sprawdź lakier na kazdym elemencie i porównaj miedzy sobą
Nie powinno byc dużych różnic a wartości powinny sie mieścić raczej w przedziale 100-150 mikronow. Jesli jaki element był malowany to przeważnie pojawia sie juz dwójka i przedział powyżej 200. Mozesz porównać wartości z innym autem stojącym w salonie.
Druga bardziej istotna sprawa. Popros o zrobienie pelnej geometrii zawieszenia, nawet na swój koszt, ale w zainstnialejsytuacji mysle ze zrobią Ci gratis. W ten sposob otrzymasz wydruk startowy dla twego auta, bedzie miał pewność ze geometria pojazdu miesiesiecy sie w zakresach producenta a auto nie posiada wady związanej z karoseria. Jest to o tyle wazne, ze przy polskich drogach, serwisy wszystkiej maści problemy z zawieszeniem, ściąganiem itp spychaja na karb wiechania w dziurę itp. Wyeliminowanie takiej wady jest albo nie mozliwe albo wiąże sie z wymiana kosztownych elementów zawieszenia (najlepiej jest wymienić wszystko bo trudno ustalić co jest przyczyna takiego stanu rzeczy) na Twój koszt albo uzereanie sie z serwisem. Ja powiedziałem sobie ze wiecej nie odbiore nowego auta bez takiego wydruku, choć w salonie przecierali oczy ze zdumienia z wyrazem twarzy o co mu chodzi przeciez to nowy samochód, no ale ja dopisalem swego i wydruk był a ja dopiero wtedy odebrałem auto. Aha jesli to mozliwe to dobrze byc podczas robienia tej geometrii.
To tyle.
Fajna konfiguracja z dct. Jedyna chyba na ktora bym sie zdecydowal. Troche szkoda, ze kia nie ma silnika z turbo. Choc ma byc tylko nie wiem czy z Dct i napewno nie w kombi, szkoda. Wiem, wiem zaraz powiecie, ze bezawaryjny bez tego. Ale w przypadku benzyny turbo nie jest tak strasznie, turbo jest bez zmiennej geometrii wiec niezawodne, dodatkowo chlodzone woda, a ciagnie od dołu praktycznie jak diesel, ja po W-wie, jeżdżę w przedziale 1600-2300 obrotów i nie jestem zawalidroga a w kabinie cisza. Ostatnio spalanie miałem 7.9 po mieście tylko, cały bak 60% miasto 40% trasa 7.3. Ok no ale nie o tym temat. Jesli mozna zapytac ile dałeś za swoja wersje.

AUTOR WĄTKU
pafnucy7
 

Re: PILNE, jutro odbiór CEEDa

16 sty 2013 07:06

Dzieki koledzy z podpowiedzi...

Dzisiaj podjade i bede rozmawial, napewno wpis do ksiazki serwisowej musi byc, z moich ogledzin wynika ze odpryskana jest warstwa lakieru bezbarwnego wraz z kolorem, ocynk chyba nie naruszony. Dalsze ogledziny czekaja mnie dzisiaj...

Co do ceny to kijanka jakw opisie wersja "L", pakiet FUN, alusy, skrzynia DCT, gumowe dywaniki, zlota karta na serwis -5%, cena 77k po rabatach jak myslicie mozna bylo cos wiecej wycisnac (cena po 8k rabatu).

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Re: PILNE, jutro odbiór CEEDa

16 sty 2013 08:48

jakby kolega powiedział w którym salonie odbiera (jakie miasto) bo ja też niedługo będę odbierał nówkę więc chciałbym wiedzieć czy przygotować się na jakieś kwiatki...

AUTOR WĄTKU
pafnucy7
 

Re: PILNE, jutro odbiór CEEDa

16 sty 2013 08:52

Szczecin, POLMOTOR

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Re: PILNE, jutro odbiór CEEDa

16 sty 2013 08:58

uff dzięki i powodzenia...

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4202
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: PILNE, jutro odbiór CEEDa

16 sty 2013 09:13

Za taką cenę to tym bardziej się upieraj, na wpis i konkretną naprawę. Ewentualnie na zniżkę.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 54 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl