Ćwierkanie chyba ze skrzyni

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
grzegorz.pow
 

Æwierkanie chyba ze skrzyni

09 cze 2008 07:00

Witam, sprawa dotyczy CRDI 1.6 (115KM). Zauważyłem ostatnio, że jak stoje na postoju, na luzie i mam wYciśnięte sprzęgło to po cichu z wnętrza komory silnika coś sobie ćwierka. Dosłownie jakby jakiś ptaszek. Troszke przypomina to odgłos szybko kręcącego się łańcucha rowerowego nie do końca nasmarowanego.

Ale wystarczy że dotknę nogą sprzęgło, ćwierkanie ustaje. Jest to dość ciche i może być dla niektórych trudno usłyszalne. Czy ktoś zaobserwował tego typu zjawisko?
Pozdrawiam GP

AUTOR WĄTKU
tomekwawa
 

09 cze 2008 07:27

a duzy masz przebieg?
ja w swojej toyocie miałem kiedys coś ala świersza własnie na luzie.
to był pasek rolki prowadzacej lub jakoś tak.
niedroga sprawa na szczescie. Tyle ze dzialo sie to po ok. 60 tys.

AUTOR WĄTKU
grzegorz.pow
 

09 cze 2008 10:04

mam już lekko ponad 30 tys km. Hmm może to coś tego typu.
Nie wiem czy pędzić z tym do serwisu i czy olać.
Szczerze powiedziawszy nie za bardzo mam czas teraz żeby użerać się z ASO a po drugie boje sie że jak już coś rozbiorą to potem dopiero zacznie sie sypać heh

AUTOR WĄTKU
adam08
 

09 cze 2008 10:11

Moim zdaniem na 90% to właśnie ten pasek, a jeżeli to on to mozesz się spokojnie wstrzymać z wizyta w serwisie(obyś tylko nie zwlekał za długo).

AUTOR WĄTKU
tomekwawa
 

09 cze 2008 10:14

dokladnie jak to pasek to możesz sie nie spieszyć.
ja długo z tym jeździłem. jak sie dowiedziałem ze to to.
przy okazji przegladu zgłos wymiane.

AUTOR WĄTKU
DB
 

Mam to samo

16 cze 2008 20:20

Raz słabiej, raz mocniej. Jak byłem w serwisie to oczywiście cisza. Jakbyś zidentyfikował przyczynę to napisz.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl