zapachy z klimy ale po wYłączeniu a nie wŁączeniu

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
grzegorz.pow
 

zapachy z klimy ale po wYłączeniu a nie wŁączeniu

07 lip 2008 07:42

Witam, często czytam że jak się włącza klimę i pojawiają się brzydkie zapaszki to znaczy że pojawiają się różne grzyby itp więc trzeba całość odkazić i przeczyścić. A u mnie jest na odwrót, jak wyłączę klimę (bądź wyłączę obieg zamknięty) pojawiają się dziwne zapachy na jakąś minute.
Czy to objawy tego samego co w przypadku zapachów przy włączaniu klimy?

AUTOR WĄTKU
jasny
 

07 lip 2008 07:50

Zdecydowanie tak.

AUTOR WĄTKU
olewicz
 

Re: zapachy z klimy ale po wYłączeniu a nie wÂŁączeniu

07 lip 2008 07:51

grzegorz.pow napisał(a):Witam, często czytam że jak się włącza klimę i pojawiają się brzydkie zapaszki to znaczy że pojawiają się różne grzyby itp więc trzeba całość odkazić i przeczyścić. A umnie jest na odwrót, jak wyłącze klimę (bądź wyłącze obieg zamknięty) pojawiają się dziwne zapachy na jakąś minute.
Czy to objawy tego samego co w przypadku zapachów przy włączaniu klimy?


Mam to samo. Pewnie to jakis syf w rurach... ale czemu po wylaczeniu?

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

07 lip 2008 08:41

dokładnie mam to samo
mój samochód ma dziś rocznice 2 miesięcy ;) i jakoś nie chce mi się wierzyć że już mam klimę do czyszczenia... szczególnie że zapach jest po jej wyłączeniu

AUTOR WĄTKU
maciejf
 

07 lip 2008 09:31

U mnie się pojawił ten objaw po pół roku. Wyczyściłem klimę preparatem przez kratki nawiewu i od strony filtra i zmieniłem filtr - pomogło na jakiś miesiąc niecały. Pewnie trzeba jeszcze odgrzybić parownik przez ujście wody. Zabieram się za to w weekend.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

07 lip 2008 09:50

a czy ASO czyści klimę?

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

07 lip 2008 10:08

za opłatą...

AUTOR WĄTKU
hreczyna
 

07 lip 2008 12:25

Kurcze też tak mam i to od nowości. czyściłem sam i nic nie dało. filtry zmieniałem. Dzieje się tak tylko po wyłączeniu klimy a nie włączeniu.

AUTOR WĄTKU
skalin
 

08 lip 2008 16:44

Mam to samo, ciekawe po 2 miesiącach niecałych śmierdzi - czemu serwis czyści za kasę - pewnie te nasze autka przestały gdzieś pod chmurką i nałapały jakiegoś syfu który teraz śmierdzi. Paskudnie jak na nowe autko...

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

08 lip 2008 19:54

Wydaje mi się, że zapach po wyłączeniu klimy (taki wilgotnawy) to efekt odparowywania wychwyconej z powietrza i zmrożonej pary wodnej na tym elemencie, który chłodzi powietrze. Po minucie ten szron odparowuje i nie ma zapachu. Taki sam efekt jest przy normalnej klimatyzacji typu split montowanej w pomieszczeniach - gdy przestaje chłodzić, czuć dokładnie taki sam wilgotny zapach. Osobiście wyłączam klimatyzację na minutę-dwie przed planowanym dojazdem na miejsce, co daje czas, aby szron odparował a wilgoć nie pozostawała w kanałach powietrznych (co faktycznie robi za dobre miejsce bytowania rozmaitych grzybów, glonów czy co tam jeszcze żyje).
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
q8122
 

08 lip 2008 20:13

Dokładnie tak. Również stosuję tą metodę i nie narzekam, to przecież logiczne, wilgoć m.in. jest koniecznym i niezbędnym warunkiem do rozwoju grzybów. Pozdrawiam :)

AUTOR WĄTKU
jasny
 

08 lip 2008 20:29

Przyczyna dokładnie taka jak napisali koledzy wyżej. Parownik staje się b. szybko siedliskiem grzybów, także w nowym aucie, bo zarodniki są wszędzie w powietrzu. Trzeba czyścić, przynajmniej 2 razy w roku.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

09 lip 2008 06:31

1 zazwyczaj klima mocniej "daje" po wyłączeniu a nie włączeniu
2 ja nie wyłączam klimy przed zatrzymaniem -to nie mam zapachu
3 pierwsza moja klima która prawie nie śmierdzi (tak to napisałem ja sensor)
4 jeszcze od ponad rokunie czyściłem ale czas 3 przeglądy wymiany filtra więc by sie trza bylo zabrać

AUTOR WĄTKU
jasny
 

09 lip 2008 07:24

sensor napisał(a):3 pierwsza moja klima która prawie nie śmierdzi (tak to napisałem ja sensor)


Z moich doświadczeń wynika, że nasilenie brzydkich zapachów (zagrzybienie) zależy mocno od sposobu garażowania auta. Samochody trzymane na dworze mają słabszą tendencję do śmierdzenia. W garażu za to są doskonałe warunki do rozwoju grzyba - słaba wentylacja i ciepło.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

09 lip 2008 07:27

<span>jasny</span> napisał(a):Z moich doświadczeń wynika, że nasilenie brzydkich zapachów (zagrzybienie) zależy mocno od sposobu garażowania auta. Samochody trzymane na dworze mają słabszą tendencję do śmierdzenia. W garażu za to są doskonałe warunki do rozwoju grzyba - słaba wentylacja i ciepło.


Ja garazuje i w moim garazu jest naprawde wilgotno i ciepło idealne warunki do rozwoju grzyba a u mnie nic nie śmierdzi :)

AUTOR WĄTKU
wik
 

09 lip 2008 07:30

<span>sensor</span> napisał(a):(tak to napisałem ja sensor)


ŁŁAAAAAAŁŁ..!!!!!
Sensor chwali swojego Ceeda!!!!!!!
Niesamowita niesamowitość!!!!!
Niemniej cieszno nam!

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

09 lip 2008 08:27

ja zawsze klimę wyłączam jakieś 5 minut wcześniej niż wyłączę samochód
bo właśnie ponoć tak trzeba ;)
ale i tak śmierdzi... ale rozumiem ze tak musi być.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

09 lip 2008 13:29

powiem więcej
ponad rok a tu wycieraczki oryginał
klocki oryginał
żarówki oryginał

ech coś mi tu śmierdzi - za ładnie coś

AUTOR WĄTKU
skalin
 

09 lip 2008 14:32

Niech zgadnę to wszystko Ci się śni :)))

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

09 lip 2008 15:41

e2rdo napisał(a):ja zawsze klimę wyłączam jakieś 5 minut wcześniej niż wyłączę samochód
bo właśnie ponoć tak trzeba ;)
ale i tak śmierdzi... ale rozumiem ze tak musi być.

A ja smigam na wlaczonej permanentnie od samego poczatku znaczy ponad miesiac i zadnych dziwnych zapachow nie zanotowalem...
Slyszalem o zaleceniach wlaczania po kilku minutach od uruchomieniu silnika i o wylaczaniu na kilka minut przed zakonczeniem jazdy, ale mam to w dupie :)

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl