wysoko zawieszony?

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lyko
 

wysoko zawieszony?

22 wrz 2007 20:47

Powiedzcie: jak wysoko zawieszony jest ceed? Nie chodzi mi o konkretne wymiary, ale czy w praktyce spokojnie podjeżdża się pod krawężniki, jeździ po polnych drogach? Macie jakieś spostrzeżenia? Zastanawiam się nad kupnem ceed-a SW.

AUTOR WĄTKU
starczek
 

22 wrz 2007 21:07

Po polnych to nie wiem - nie jeĹşdziłem jeszcze :mrgreen: , ale krawężniki OK. Oczywiście do rozsądnej wysokości - terenówka to to nie jest.

W kaĹźdym razie jest duĹźo lepiej niĹź w poprzednim moim wózku, w którym miękkie zawieszenie pozwalało zjeĹźdĹźać z krawężników z prędkością 1cm/h, bo inaczej przytarcie progiem o krawężnik było pewne.

AUTOR WĄTKU
wilam
 

23 wrz 2007 10:52

Faktycznie, jest tak jak pisze starczek, krawężniki rozsądnej wysokości nie są ogromną przeszkodą, zakładając, że nie wskakuje/zeskakuje się z nich z dużą prędkością. Porównując z autami, którymi wcześniej jeździłem jest całkiem nieźle. Po polnych drogach nie jeździłem za dużo. Raz miałem taki przypadek, że w Małej Fatrze (góry Słowacja) musiałem wjechać pod dość stromą górkę, polną drogą i przyznam, że było ok, choć przednie koła zaczynały tracić przyczepność - w takiej sytuacji niezastąpione jest 4x4. Generalnie cee'd nie jest autem terenowym ani nawet suvem ale jakiś mały awałek bezdroży da się nim przejechać.

AUTOR WĄTKU
olsztyn
 

23 wrz 2007 20:44

Polne drogi po piasku (nie za głębokim i sypkim) ok! Idzie równo i bez problemu. Jedynie trzeba uwaĹźać na głębokość polnej koleiny - Ĺźeby się "nie powiesić". Lepiej niĹź w moim poprzednim - Skodzie Fabia.

AUTOR WĄTKU
less
 

24 wrz 2007 17:25

A ja już przytarłem :cry: podwoziem. Właściwie to nie podwoziem ale tym rantem biegnącym wzdłuż boku pod progiem + do tego przytarłem ramą pomocniczą pod silnikiem. Tak na marginesie to ta rama jest niżej niż ten mały przesłdospojlerek po przednim zderzakiem

AUTOR WĄTKU
salsaman
 

24 wrz 2007 17:33

przedwczoraj podjechałem pod salon kia i podstawiłem swoją astrę I kombi do Cee'da SW.
Porónywałem bez linijki, ale dolna krawędź zderzaka zarówno z przodu jaki z tyłu jest w kii o ok 3-5 cm wyżej niż w astrze.
dodam tylko, że astra "stoi na 13'' felgach a ceed był na 16'' :)

dla mnie istotne, bo pod moim blokiem jest krawężnik o 1 cm za wysoki dla zderzaków astry... ceed powinien sobie poradzić....

choć jak gadałem z dealerem, to mówił, że przed kilkoma tygodniami sprzedał ceeda a klient następnego dnia przyjechał z oderwanym przednim zderzakiem.... ból...

AUTOR WĄTKU
less
 

24 wrz 2007 17:48

salsaman napisał(a):dla mnie istotne, bo pod moim blokiem jest krawężnik o 1 cm za wysoki dla zderzaków astry... ceed powinien sobie poradzić....


Tylko pamiętaj o tym co napisałem wyżej - dojeżdżając przodem do krawężnika zderzak przechodzi a zaczepają sanki pod silnikiem. Dla mnie ten fakt był zaskoczeniem bo w poprzednich autach dokładki po zderzakami były najniższym elementem

AUTOR WĄTKU
wladz
 

24 wrz 2007 22:56

Oglądałem spod spodu i najbardziej wysuniętym elementem jest katalizator.TeĹź sugerowałem się odległością zderzaka od jezdni ale niestety naleĹźy trochę dodać.RównieĹź poszorowałem i nie jest to miłe uczucie i zgadzam się Ĺźe naleĹźy uwaĹźać na głębokość leśnej koleiny.JeĹźdżę w lesie po często uczęszczanych drogach i nie ma problemu ale nie odwaĹźyłbym się wjechać w nieznaną drogę.

AUTOR WĄTKU
Olek
 

24 wrz 2007 23:03

Jesli juz o spodzie rozmawiamy :P .... są na podwoziu jakies metalowe osłony ? czy wszystko na wierzchu ?

AUTOR WĄTKU
wladz
 

24 wrz 2007 23:11

Wszystko jest osłonięte i w przyszłość raczej nic nie będzie wisiało.Na pewno większość jest z tworzywa ale nie pamiętam czy są równieĹź metalowe.

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

25 wrz 2007 09:35

Może ktoś podjedzie na jakiś kanał/najazd i strzeli parę fotek podwozia?

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 09:19 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
wladz
 

05 paź 2007 08:17

Obrazek
Obrazek

AUTOR WĄTKU
wladz
 

05 paź 2007 08:23

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przepraszam za jakość.

AUTOR WĄTKU
masiu
 

05 paź 2007 08:34

dzięki za fotki :)
Ostatnio edytowano 18 paź 2007 09:28 przez masiu, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6556
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

05 paź 2007 09:43

Potwierdzam potrzebę uwagi przy dojeĹźdĹźaniu przodem do przeszkód - zderzak przechodzi, ale po chwili słychać ten metaliczny zgrzyyyyyyyyt ....
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Klapouchy
 

06 paź 2007 22:01

A czy możecie określić o co ociera się spodem? Czy jest to rama silnika, czy jakiś element zawieszenia... a może miska olejowa (sic!) ?

AUTOR WĄTKU
sevi
 

06 paź 2007 23:39

Ha, nareszcie zobaczyłem końcowy tłumik :D

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

07 paź 2007 08:46

Dzięki za wyczerpujący materiał fotograficzny Wladz. Wszystko dokładnie można sobie obejrzeć.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 09:20 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
less
 

07 paź 2007 12:35

Klapouchy napisał(a):A czy moĹźecie określić o co ociera się spodem? Czy jest to rama silnika, czy jakiś element zawieszenia... a moĹźe miska olejowa (sic!) ?


Ja już taka jedną obcierkę zaliczyłem i wg mnie obtarło tylko ucho do holowania, z tym że dojeżdżałem bardzo powoli i jak tylko usłyszałem zgrzyt to sie zatrzymałem

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6556
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

07 paź 2007 13:35

Oj, chyba nie ucho - albo elementy przedniego zawiasu albo - co bardziej prawdopodobne - odcinek kolektor - pierwszy tłumik. Jak się przyjrzę dokładniej to napiszę co.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl