1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Krzysztof
 

27 sie 2008 06:41

maro_t napisał(a):
Witam. Na codzieĂą maÂło udzielam siĂŞ na tym forum, bo w koĂącu zdecydowaÂłem siĂŞ na auto konkurencji, nie na Ceed'a (Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 KM) Ale takie wÂątki bardzo mnie ciekawiÂą.

Po pierwsze sam napiszĂŞ jakie mam wyniki spalania: przy codziennej jeÂździe do pracy (okoÂło 20 km w jednÂą stronĂŞ i raczej bez korkĂłw, oczywiÂście jak jest upaÂł to z klimÂą) Âśrednie spalanie to okoÂło 7 - 7,5 litra / 100KM

Moja normalna jazda w trasie (np ostatnio w Bieszczady i z powrotem) to wynik oko³o 6,5 lita / 100km. Jak mi siê czasami chce pojechaÌ specjalnie oszczêdnie, ¿eby zobaczyÌ ile spali, to spokojnie schodzê poni¿ej 6 litrów na odcinku np. 100 km. I to wszystko w turbobenzynie. :) Oczywiœcie wyniki z kompa porównujê, sprawdzam wszystko przeliczaj¹c: czasami ró¿nice s¹ oko³o 0,2 litra mniej, czasami wiêcej.

I teraz dochodzê do sedna, czyli stylu jazdy. Moim zdaniem jazda oszczêdna i p³ynna to jest zupe³nie coœ innego ni¿ bycie zawalidrog¹. Czasami wrêcz przeciwnie. Przede wszystkim staram siê jeŸdziÌ maksymalnie p³ynnie: to znaczy jak widzê czerwone œwiat³o, wolniejszy samochód, to nie przyspieszam i hamujê, tylko zwalniam p³ynnie. Kluczem jest moim zdaniem "szanowanie prêdkoœci" czyli taka jazda ¿eby jak najmniej hamowaÌ. Przyspieszam dosyÌ dynamicznie w miarê wczeœnie zmieniaj¹c bieg na wy¿szy. Jak jadê w trasie za kolejk¹ tirów to zamiast siê gimnastykowaÌ, doje¿d¿aÌ, wyprzedziÌ jednego, hamowaÌ i jechaÌ za nastêpnym wolê jechaÌ spokojnie za nimi, zw³aszcza jeœli wiem ¿e kilka km. bêdzie np. dwupasmówka. Od wielu lat je¿d¿ê siódemk¹ na odcinku Wawa - Kraków i zauwa¿y³em, ¿e bardziej op³aca siê jechaÌ spokojnie ni¿ cisn¹Ì, hamowaÌ, cisn¹Ì, hamowaÌ, bo w efekcie i tak potem wszyscy stoj¹ na jakimœ remoncie, czy w Jankach, tylko jeden 20 metrów bli¿ej Wawy ni¿ drugi :) 20 lat temu mój tata na trasie Wawa - Kraków robi³ maluchem takie czasy, do jakich dzisiaj praktycznie nie da siê zbli¿yÌ i to nie przekraczaj¹c 80 km/h


Podzielam Twoje zdanie kolego clapping . To siĂŞ wÂłaÂśnie nazywa technika jazdy - czego inni jakoÂś nie potrafiÂą zrozumieĂŚ.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

27 sie 2008 07:48

Mój rekord to 8,5 na trasie :) :D poprostu nie umiem inaczej jeździć i musze z tym żyć :)

AUTOR WĄTKU
adam08
 

27 sie 2008 08:08

To duuużo jak na trasę kolego. Je swoim w trasie spaliłem max 8,1 póki co, a cisnąłem mocno.
Ale.... chciałbym zwrocić Twoją uwagę na fakt, że to wątek dotyczący 1,6 :!: :wink:

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

27 sie 2008 08:11

No tak :) sorka :)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

27 sie 2008 20:37

<span>adam08</span> napisał(a):Ale.... chciałbym zwrocić Twoją uwagę na fakt, że to wątek dotyczący 1,6

no to co :P
te silniki są praktycznie takie same, tylko 1,6 jest bardziej rozwiercony.

AUTOR WĄTKU
Mara
 

27 sie 2008 21:29

e2rdo napisał(a):
<span>adam08</span> napisał(a):Ale.... chciałbym zwrocić Twoją uwagę na fakt, że to wątek dotyczący 1,6

no to co :P
te silniki są praktycznie takie same, tylko 1,6 jest bardziej rozwiercony.

Nie jest rozwiercony tylko ma wiekszy skok tloka.
Kolego widze, ze Ty pamietasz jak to sie robilo w polonezie z 1,5 na 1,6 :)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

27 sie 2008 21:47

<span>Mara</span> napisał(a):Nie jest rozwiercony tylko ma wiekszy skok tloka.
tak też chciałem napisac, ale nie wiedziałem jak to ujać w słowa :roll:
a Poldka miałem 8-) ale już 1,6 :P

AUTOR WĄTKU
adam08
 

28 sie 2008 08:28

e2rdo napisał(a):
<span>adam08</span> napisał(a):Ale.... chciałbym zwrocić Twoją uwagę na fakt, że to wątek dotyczący 1,6

no to co :P
te silniki są praktycznie takie same, tylko 1,6 jest bardziej rozwiercony.


czyli można powiedzieć, że 1,4 jest prawie jak 1,6.. a prawie robi wielką różnicę :P

AUTOR WĄTKU
07Pasikonik
 

18 wrz 2008 16:11

Trasa: 6,4 - 6,8 l/100 km.
Miasto: 7,1 - 7,6 l/100 km.

I co ciekawego zauważyłem. Jeżeli stosujesz się do ograniczeń prędkosci, to spalanie jest mniejsze :wink:
Ale wydaje mi się, ze przy bardzo dobtych warunkach mozna na trasie zejść do 6,0, przy predkosci 100-100 km/h. :D

AUTOR WĄTKU
DB
 

5.4

18 wrz 2008 16:22

Mój rekord na trasie Gdynia-Chojnice ze ścisłym przestrzeganiem ograniczeń prędkości to 5,4 l/100. A jak wracałem to spaliłem 7.5 i dojechałem 10 minut szybciej. Wychodzi dość drogie 10 minut.

Avatar użytkownika
linsky
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 04 cze 2008 08:23
Lokalizacja: Małkinia Górna

18 wrz 2008 16:48

Średnio trasa 6,8 - 7,5
Rekord 6,3 ale w nocy na odcinku Wyszków - Nowy Dwór Maz. przy prędkości 90-100 km/h
Żyj i pozwól żyć innym!!!

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

18 wrz 2008 18:09

U mnie na trasie Łódź-Władysławowo (420km) spalanie wyniosło 7.3l/100km
Muszę jednak uczciwie stwierdzić że wyprzedzałem po drodze wszystko co tylko się dało z ciągłymi redukcjami do 3-ki i kręceniem silnika prawie do odcięcia...
Oczywiście gdy przejeżdżałem przez miasta lub gdy warunki były niesprzyjające jechałem spokojnie...

AUTOR WĄTKU
qbix
 

18 wrz 2008 19:05

Ja rowniez sie podziele moim doswiadczeniem odn spalania.

Trasa 500km, niemiecka autostrada...
Jadac 120 (mniej nie mialem cierpliwosci jechac) auto spalilo wg nie kompa, a kalkulatora 7,8l/100km. Powiedzmy ze 20km to zwykla droga.

Jadac 140 auto pali 8,5l natomiast cisnac cala droge 160km/h spalilo mi 8,9l.

W "miescie" dla testu gdzie 70% trasy to autostrada nie potrafi zejsc ponizej 7,8l. Jadac normalnie, dynamicznie kiedy mam na to ochote pali 8,5l. Przebieg calkowity to 5kkm.

AUTOR WĄTKU
jomamoto
 

02 paź 2008 21:08

Moje średnie to Wwa i okolice 6,7-7,3 trasa szybka 8,1-8,3
Ostatnio oszczędzałem o 11 w nocy Wołomin Wwa i spowrotem ok 60 km sporo świateł i wyszło 5.0
Rekordu nie pamiętam ale wiozłem rodziców z Sokołowa Pod;. do Wołomina i chciałem dojechać na zapachu do stacji. Przy jeździe: rozpędzanie do 90 i powolne podtrzymywanie wyszło 4,1 czy 3,9 !!

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

02 paź 2008 21:17

<span>jomamoto</span> napisał(a):5.0
Rekordu nie pamiętam ale wiozłem rodziców z Sokołowa Pod;. do Wołomina i chciałem dojechać na zapachu do stacji. Przy jeździe: rozpędzanie do 90 i powolne podtrzymywanie wyszło 4,1 czy 3,9 !!

jakoś trudno mi w to uwierzyc :twisted:
czy Ty napewno masz 1,6 benzynke :?:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
kropka
 

04 paź 2008 21:24

W trasie Olsztyn-Warszawa moje sreberko prowadzone przeze mnie spaliło 6.8/100, natomiast w drodze powrotnej prowadzone przez moją drugą połówkę 7.8/100 :? 8-)

Natomiast po mieście tragedia-10.2/100 :cry: chyba nie umiem jeździć :? 8-)
Doszłam jednak do wniosku, że "zachowania" powodujące wzrost wartosci, to sama przyjemność, wieć co tam :) jak zejdę ponieżej 10/100 uznam to za swój sukces :D 8-) :wink:

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

04 paź 2008 23:18

witam, troche mnie nie bylo, bo testowalem to spalanie..
przed przegladem chcialem sprawdzic troche autko i na trasie slask - warszawa wykrecilem spalanie: 10,6 (350km) :D i nie zaluje zadnej zlotowki!! :D
a wogole, to moim zdaniem silnik pali miedzy 7 a 7.5, taka mam srednia z ostatnich 16 tys km. mozna sie bawic w jakies schodzenie w dol, kto co lubi, ale srednia taka jest. Nie wierze, ze da sie stojac w korkach w miescie zejsc ponizej 8l/100. panowie, prosze was!!

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

05 paź 2008 00:20

witam,
zrobiłem dzisiaj taki mały teścik
jakoś nie bardzo mogę uwierzyć w niektóre wasze niektóre wyniki, np. 5l, 6l
no więc dziś sobota, postanowiłem zabawić się w niedzielnego kierowcę
40-60 km/h spokojnie, ekonomicznie, hamowanie silnikiem, czasami wrecz ślamazarnie, odcinek kilku km w mieście, ze światłami i wyszło 6,3 l
można było i miej uzyskać, tylko...
wyzerowałem licznik na rozgrzanym silniku i nigdzie się nie zatrzymywałem, zwalniałem tylko przed światłami
taki sposób pomiaru to oczywista kpina,
bo nie odaje standatowych warunków, rozgrzania silnika, przyspieszania, hamowania, zatrzymywania się, ruszania, włączania silnika wyłączania i tak w kółko
wiarygodną średnią można podać z całego baku, a nie z jednego odcinka względnie prostej drogi, krótszej bądź dłuższej
dodam że moja śednia wacha się 8,5-9,5 l, głównie w jeździe po Wrocławiu
na co dzień jeżdżę dość dynamicznie czasami jak się spieszę wręcz agresywnie
nie uważam aby było to bardzo dużo, ani też mało (mogło by być citkę mniej)
ceed sw to auto ani małe ani lekkie więc spalanie nie może być jak w motocyklu lub smarcie 42

AUTOR WĄTKU
adam08
 

05 paź 2008 12:08

rsimon ale to są rekordy w najmniejszym spalaniu, a nie najmniejszym średnim spalaniu więc nie koniecznie trzeba spalić cały bak aby się tu wypowiedzieć. Myślę, że jeżeli ktoś przejechał powiedzmy 100 kilosów i na tej trasie udało mu się zejść ze spalaniem do 6 l to nie widzę powodów dla, których nie mógłby się wypowiedzieć. Oczywiście nie ma co popadać w skrajności.
kawangalia wierz lub nie ale na trasie Piaseczno-Legionowo-Konstancin czyli przez całą Warszawę i to w godzinach szzczytu spaliłem 7,7 według kompa.
kropka może poczekaj aż ci się samochód "ułoży" wtedy spalanie spadnie, a i ty będziesz go lepiej czuła.

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

05 paź 2008 16:29

<span>kawanagila</span> napisał(a):a wogole, to moim zdaniem silnik pali miedzy 7 a 7.5, taka mam srednia z ostatnich 16 tys km. mozna sie bawic w jakies schodzenie w dol, kto co lubi, ale srednia taka jest. Nie wierze, ze da sie stojac w korkach w miescie zejsc ponizej 8l/100. panowie, prosze was!!


Dokładnie tyle mi pokazuje średnią (miasto/poza circa pół na pół). Jadąc trasą w granicach 90-110 bez pilnowania się można zejść do 6-6,5, natomiast zejście jeszcze niżej, to już wyczyn na miarę kulania się 90 km/h za ciężarówką. Pewnie, że można, ale chyba tylko po to, aby sobie coś udowodnić.
Wojtek Piszczek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl