Wsteczny bieg

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

03 gru 2008 15:34

Mam informację od znajomego z serwisu, że poinformowano ich o przypadkach konieczności wymiany synchronizatora 2 biegu oraz jeszcze jednego elementu (zapomniałem nazwę). Jestem umówiony na wizytę w serwisie. Odezwę się jak dowiem się szczegółów.
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

kafar
 

03 gru 2008 22:37

Ja też mam problem ze wstecznym, zazwyczaj wchodzi za drugim razem i do tego, bardzo płytko.

Natomiast męczy mnie hacząca 2, czy tą śrubą przy pedale sprzęgła da się coś zrobić, żeby 2 lepiej wchodziła, bo ASO twierdzi że to normalne.(pies ich je@#*&%ał)

sevi
 

04 gru 2008 10:34

Problem ze wstecznym mam w benzynie natomiast w CRDI już tego nie ma. Wchodzi gładko i przyjemnie :D

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

09 gru 2008 22:33

Wracaj¹c do tematu (bo ja go rozpocz¹³em). Przy okazji buczenia, które opisa³em w w¹tku "Coœ buczy ..." zahaczy³em serwis w sprawie wstecznego. Zaczê³o siê od tekstów, ¿e nasze pokazowe te¿ tak maj¹. Grzecznie stwierdzi³em, ¿e czasy "ten typ tak ma" to siê chyba ju¿ skoùczy³y. Obiecali zasiêgn¹Ì info w centrali. By³em dziœ w serwisie i powiedzieli, ¿e byli w centrali (przy okazji czegoœ) i spytali co w sprawie wstecznego. Centrala stwierdzi³a, ¿e oni nie maj¹ informacji, ¿e coœ siê dzieje z wstecznym biegiem w cee'dach. PonoÌ by³ nawet jakiœ goœÌ ze S³owacji z fabryki. Nie ma zg³oszeù.
To co, moÂże ci co majÂą problem niech zacznÂą zgÂłaszaĂŚ. Ja wiem, Âże moÂżna z tym jeÂździĂŚ, ale im zimniej tym gorzej, a to juÂż wkurza :evil:
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

06 sty 2009 12:59

sevi napisał(a):Problem ze wstecznym mam w benzynie natomiast w CRDI już tego nie ma. Wchodzi gładko i przyjemnie :D


:wink: dzisiaj przy -19 był problem w CRDi :wink:

ale nic w tym nadzwyczajnego. Po 2 minutach od odpalenia było ok.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Sajmon
 

06 mar 2009 12:45

Marco napisał(a):Mam informację od znajomego z serwisu, że poinformowano ich o przypadkach konieczności wymiany synchronizatora 2 biegu oraz jeszcze jednego elementu (zapomniałem nazwę). Jestem umówiony na wizytę w serwisie. Odezwę się jak dowiem się szczegółów.

I jak z tym serwisem?. Bo u mnie nie dość, że wsteczny wchodzi 2 razy na 5 prób i przy przebiegu 12tys. nic się nie zmieniło, to jeszcze doszły problemy z redukcją z 3 na 2 bieg. Pytam, bo szykuje mi sie przegląd, a chcę wiedzieć co powiedzieć w serwisie, jakby żuczki mieli problem ze znalezieniem przyczyny.
Ostatnio edytowano 06 mar 2009 15:56 przez Sajmon, łącznie edytowano 1 raz

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

06 mar 2009 13:03

Ja również jestem niezadowolony z pracy wstecznego biegu, często nie wchodzi za pierwszym razem, ale mam też inny ciekawy problem, z którym nie spotkałem się na forum.
Szczególnie jadąc w korku kiedy często wrzuca się na luz a później na jedynkę zdarza mi się, że po wrzuceniu na luz lewarek znajdując się we właściwym miejscu (tzn tam gdzie jest zawsze jak jest na luzie) nie rusza się gładko na boki - jest sztywny. Muszę użyć pewnej siły żeby go odchylić w lewo do wrzucenia jedynki. Wygląda jakby cięgło od biegów zacinało się w pancerzu. Samochód ma nieco ponad 1000km przebiegu. Miał ktoś coś podobnego?
Żeby doprecyzować - nie chodzi tu o samą pracę skrzyni, wszystkie przełożenia wchodzą gładko i bez zgrzytów chodzi tylko i wyłącznie o utrudnione wysunięcie lewarka z położenia neutralnego.

d.mika1
 

wsteczny bieg

06 mar 2009 13:10

U mnie też czsami za pierwszym razem wsteczny nie chce wejść, ale wystarczy puścić sprzęgło i ponownie wcisnąć i wszystko jest o.k.

Maikler
 

06 mar 2009 13:23

U mnie również nie wchodzi za każdym razem. Sczególnie po długim postoju. Jak rano wyjeżdżam z garażu. Byłem z tym w serwisie od razu po zakupie no i wiadomo TTTM. To ja mu mówię, że mnie to mało obchodzi, że może mi pokazać, że w innych jest tak samo. Ma działać i tyle. Wsiadł, sprawdził, powiedział, że wchodzi i tyle. Poruszę sprawę na pierwszym przeglądzie. Co mi tam będą teraz grzebać jak i tak pewnie nic się nie da z tym zrobić.

Piotr13
 

06 mar 2009 13:59

<span>Sajmon</span> napisał(a):to jeszcze doszły problemy z redukcją z 2 na 3 bieg.
:?
Chyba na odwrót... :)

Sajmon
 

06 mar 2009 15:55

Piotr13 napisał(a):
<span>Sajmon</span> napisał(a):to jeszcze doszły problemy z redukcją z 2 na 3 bieg.
:?
Chyba na odwrót... :)

Fakt. Walnąłem się. Sorki :D Już poprawiam.

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

07 mar 2009 09:50

<span>Sajmon</span> napisał(a):nie dość, że wsteczny wchodzi 2 razy na 5 prób i przy przebiegu 12tys. nic się nie zmieniło,
to jeszcze doszły problemy z redukcją z 3 na 2 bieg.

Miałem identycznie.
Wymieniono mi synchronizatory bo podobno były krzywe.
Od tej pory poza małymi wyjątkami zdarzy się problem z wstecznym(puszczam wtedy sprzęgło i ponowna próba jest ok). Praktycznie ustąpiły problemy z redukcją z 3 na 2. Pracę serwisu oceniam na 5. :D
Na zleceniu naprawy widnieją takie oto wpisy:
Wymienione części
Pierścień synchronizatora nr.
4335023202 x2
4335023221 x2
4335023231 x1
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

Fred
 

07 mar 2009 14:24

Który serwis ? ja mam dokładnie to samo -najpierw był wsteczny do którego powoli zaczełem się przyzwyczajać ale teraz doszła redukcja z 3 na 2 a i czasami by sie przydalo z 2na1
Marco napisał(a):
<span>Sajmon</span> napisał(a):nie dość, że wsteczny wchodzi 2 razy na 5 prób i przy przebiegu 12tys. nic się nie zmieniło,
to jeszcze doszły problemy z redukcją z 3 na 2 bieg.

Miałem identycznie.
Wymieniono mi synchronizatory bo podobno były krzywe.
Od tej pory poza małymi wyjątkami zdarzy się problem z wstecznym(puszczam wtedy sprzęgło i ponowna próba jest ok). Praktycznie ustąpiły problemy z redukcją z 3 na 2. Pracę serwisu oceniam na 5. :D
Na zleceniu naprawy widnieją takie oto wpisy:
Wymienione części
Pierścień synchronizatora nr.
4335023202 x2
4335023221 x2
4335023231 x1

toomas
 

07 mar 2009 14:35

dyzman napisał(a):Centrala stwierdziÂła, Âże oni nie majÂą informacji, Âże coÂś siĂŞ dzieje z wstecznym biegiem w cee'dach.


TO jest chyba standardowa odpowiedÂź KMP:) Ja jak napisaÂłem pytanie o wibracje to teÂż padÂła odpowiedÂź, Âże oni nie majÂą podobnych zgÂłoszeĂą.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

26 mar 2009 21:30

Maikler napisał(a):Poruszę sprawę na pierwszym przeglądzie. Co mi tam będą teraz grzebać jak i tak pewnie nic się nie da z tym zrobić.

Ja jestem po pierwszym przeglądzie. Cośtam poczyścili i jest ciut lepiej. Ciut, czyli zamiast nieudanych 8/10 to jest 5/10. Poczekam, po świętach może się przypomnę, bo teraz to mam latania.
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

Maikler
 

31 mar 2009 22:51

<span>dyzman</span> napisał(a):Maikler napisaÂł:
PoruszĂŞ sprawĂŞ na pierwszym przeglÂądzie. Co mi tam bĂŞdÂą teraz grzebaĂŚ jak i tak pewnie nic siĂŞ nie da z tym zrobiĂŚ.

Ja jestem po pierwszym przeglÂądzie. CoÂśtam poczyÂścili i jest ciut lepiej.


Dzisiaj odstawiÂłem autko na montaÂż czujnikĂłw parkowania i przy okazji zgÂłosiÂłem ciĂŞÂżko wchodzÂący wsteczny. W moim przypadku najczĂŞÂściej nie wchodzi po dÂłuÂższym postoju.

Co ciekawe przyznali siĂŞ, Âże wsteczny jest problemem ceed'Ăłw a producent wprowadziÂł jakieÂś zmiany do rocznika 2009. I rzeczywiÂście wszystko wchodzi lepiej. Nawet odgÂłos z zewnÂątrz samochodu jest inny. MiaÂłem okazjĂŞ sprawdziĂŚ jak wsteczny siĂŞ zachowuje w tym roczniku i moim zdaniem pracuje ciszej i nie ma problemu "dopychania". Nie wiem jak po np. nocnym postoju, ale IMHO problem naprawili. Szkoda tylko, Âże nie moÂżna tej zmiany wprowadziĂŚ (przynajmniej na razie) do starszych rocznikĂłw.

falco83
 

01 kwi 2009 08:54

maikler daj znać czy zrobili coś z tym wstecznym... bo też zgłoszę.

Maikler
 

01 kwi 2009 15:18

No cóż, jedyne co zrobili w serwisie to wyregulowali cięgna. Rzekomo ma być lepiej. A jeśli chodzi o rozwiązania z rocznika 2009 to KIA nie poczuwa się do obowiązku wymiany całej szkrzyni biegów, mimo iż problem ze wstecznym jest a rozwiązanie znaleźli. No ale cóż. Poobserwuję i zobaczę, czy problem zniknął :roll:

Fred
 

01 kwi 2009 20:36

No to ja najlepiej trafilem :) ... zrobiło się akurat ciepło i jak przyjechałem to wsteczny wchodzil mi i mechanikowi bez problemów .. może sam się naprawił :twisted:

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

01 kwi 2009 20:47

Przebieg 11tys. i mozna powiedziec ze z wstecznym juz nie ma problemu, choc na poczatku bardzo mnie irytowal.
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl