Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

mziutek
 

Re: Usterki w cee'd'zie

02 lip 2013 16:09

masi0 napisał(a):
Renegade napisał(a):Możliwe, że masz jakieś zwarcie na sterowaniu z kierownicy.


nie możliwe, dzieje się tak tylko na jednej stacji



Wyłącz funkcję AF w RDS.
Włączaj tylko gdy jedziesz w trasę i słuchasz ogólnopolskich stacji UKF (PR1, PR3, ZET itp)

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Usterki w cee'd'zie

04 lip 2013 10:34

masi0 napisał(a):Z ciekawości zapytam też Kia Polska czy tak ma być :ha


Można powiedzieć, że TTM :D
Jeżdżę ceedem z 2007 i też nie ma idealnie spasowanych blach.

anti20
 

Re: Usterki w cee'd'zie

08 lip 2013 20:57

hej

czy jest na forum lista usterek, które KMP wymienia w ramach akcji serwisowych. Kupiłem używkę (z 2010) i może są wady których nie dostrzegam a o które podpytał bym ASO przy najbliższym przeglądzie.

Jakie macie opinie nt. ASO Sosnowiec ?

pzdrw,

bioxetin
 

Re: Usterki w cee'd'zie

26 lip 2013 16:24

01. Trzeszczące plastiki X X
02. Stuki w podszybiu X X
03. Wieszające się radio
04. Trzeszcząca kierownica X X
05. Krótkie siedzisko fotela ZA DŁUGIE SIEDZISKO FOTELA:)
06. Opadający fotel kierowcy (regulacja wysokości)
07. "mozolnie" zamykająca się szyba w drzwiach kierowcy X
08. Wypinająca się tapicerka fotela kierowcy X
09. Wypięta wtyczka czujnika płynu chłodzącego X
10. Woda w lampkach podświetlenia rejestracji X
11. Odpadający lakier z maski X
12. Przypalające się sprzęgłu pod dużym obciążeniem X
13. Wypadające zatyczki relingów dachowych
14. Wkurzające stuki w kolumnie kierownicy ( chociaż ostatnio u mnie ucichły-może to przez to że zmieniłem kąt ustawienia koła kierownicy) X
15. Czasem zdarza się ze wsteczny bieg dobrze nie wchodzi X
16. Dziwne stukanie w bliżej niepowtarzalnych sytuacjach. W dźwięku jak by szkło o metal

AdrianS
 

Re: Usterki w cee'd'zie

09 sie 2013 13:48

Chyba tutaj jest najlepsze miejsce: mam coś takiego, że jak wjadę w kałużę powiedzmy średnią-dużą, to natychmiast zaczyna mi coś piszczeć - podejrzewam, że to pasek klinowy, ale coś takiego zdarza się jak auto ma spory przebieg, a mi to się zdarza notorycznie odkąd mam auto - obecnie ma rok i trochę ponad 13 000 przebiegu...
komuś z Was pojawiał się taki "objaw"?

Pozdrawiam,

roberto
 

Re: Usterki w cee'd'zie

09 sie 2013 17:03

może pasek klinowy nie jest wystarczająco napięty i jak pomiędzy niego a koła pasowe wpadnie trochę wody to zaczyna się ślizgać. zgłoś to w ASO - najlepiej jak będzie mokro i będzie możliwość "wywołania" usterki...

AdrianS
 

Re: Usterki w cee'd'zie

12 sie 2013 09:17

roberto napisał(a):może pasek klinowy nie jest wystarczająco napięty i jak pomiędzy niego a koła pasowe wpadnie trochę wody to zaczyna się ślizgać. zgłoś to w ASO - najlepiej jak będzie mokro i będzie możliwość "wywołania" usterki...


ok, tak zrobię, akurat mam mieć przegląd.

Dzięki :)

bercikh
Klubowicz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 lis 2009 19:24
Lokalizacja: Skierniewice
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2010, M

Re: Usterki w cee'd'zie

12 sie 2013 10:39

Witam.
Przeczytałem chyba wszystko o hamulcach ale nie znalazłem nic o mojej przypadłości. Otóż jeżdżąc co jakiś czas coś blokuje mi koła ( nie wiem czy hamulec nie puszcza czy coś innego ) po jakimś czasie wszystko wraca do normy i tak co jakiś czas się powtarza. Wydaje mi się, że temat się zaczął od momentu kiedy zaświeciły mi się kontrolki od ABS i ręcznego. Oczywiście podjeżdżając do ASO obie zgasły i serwis nic nie wykrył. Niedawno znów te dwie kontrolki się zapaliły ale po kilku sekundach zgasły. Dziś odstawiam auto do ASO w Łowiczu - może ktoś miał podobną przypadłość, czego ewentualnie mogę się spodziewać?
Pozdrawiam i dziękuję za jakiekolwiek informację.

PS. auto z 2010
Beżowa KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM

Roberto24
 

Re: Usterki w cee'd'zie

13 sie 2013 20:01

może jakiś czujnik , albo kiedyś w skodzie miałem taka przypadłość pojechałem do serwisu Pan serwisant stwierdził czujnik i koszt w ASO ponad 3 tys. Znalazłem niezależnych mechanków którzy sprawdzili pierw wiązke elektryczną i zrobili za 150 zł . Lekka różnica:)

bercikh
Klubowicz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 lis 2009 19:24
Lokalizacja: Skierniewice
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2010, M

Re: Usterki w cee'd'zie

23 sie 2013 11:51

bercikh napisał(a):Witam.
Przeczytałem chyba wszystko o hamulcach ale nie znalazłem nic o mojej przypadłości. Otóż jeżdżąc co jakiś czas coś blokuje mi koła ( nie wiem czy hamulec nie puszcza czy coś innego ) po jakimś czasie wszystko wraca do normy i tak co jakiś czas się powtarza. Wydaje mi się, że temat się zaczął od momentu kiedy zaświeciły mi się kontrolki od ABS i ręcznego. Oczywiście podjeżdżając do ASO obie zgasły i serwis nic nie wykrył. Niedawno znów te dwie kontrolki się zapaliły ale po kilku sekundach zgasły. Dziś odstawiam auto do ASO w Łowiczu - może ktoś miał podobną przypadłość, czego ewentualnie mogę się spodziewać?
Pozdrawiam i dziękuję za jakiekolwiek informację.

PS. auto z 2010


Po sprawdzeniu wszystkiego ( zaciski, klocki, przewody + wymiana płynu chłodniczego ) stwierdzili, że to chyba wina pompy hamulcowej. Wymienili na gwarancji. Przy zdejmowaniu auta z podnośnika zapalił się ABS i ręczny. Podpięli komputer ale nic nie wykrył - podobno coś z przewodami koło pasażera było nie tak, ale co zrobili żeby zgasło nie powiedzieli.
Po krótkich testach z hamowaniem na razie wszystko ok.
Beżowa KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6885
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Usterki w cee'd'zie

23 sie 2013 12:26

bercikh napisał(a):le co zrobili żeby zgasło nie powiedzieli

skasowali błąd w kompie, zaraz CI wyskoczy od nowa ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

arundill
 

Re: Usterki w cee'd'zie

17 lis 2013 09:26

Witam
No to pierwsza mala usterka w kijance, prawy tylni czujnik parkowania jest do wymiany. Jestem już omówiony na wymianę. Usterka wygląda tak ze, czujnik piszczy cały czas przy wrzuceniu biegu wstecznego. Oczywiście nie ma żadnej przeszkody za sobą, a i tak ja pokazuje. Troszkę to irytuje bo trzeba ręcznie wyłączyć czujniki, ten dźwięk po prostu daje nieźle po uszach :)

Pozdrawiam

ManUtd
 

utrata mocy

20 gru 2013 00:31

Witam kolegow...
Posiadam ceeda z 2008r 1.6 crdi kombi
Dzis kia stracila moc na autostradzie zdarzylo sie to juz 3 raz.
Objaw wyglada tak ze wylatuje na autostrade autko juz rozgrzane 3.4.5 i nagle uuuuu bral mocy wiec redukcja na 4.3 i to samo dopiero zjazd na pobocze zhasilem po chwili start i problemu niema jedzie jak szalona...
Zadnej kontrolki nic na desce?
Mial tak ktos ? Moze ktos cos doradzic?
Z gory dzieki i pozdrawiam

roberto
 

Re: Usterki w cee'd'zie

20 gru 2013 05:57

miałem tak w moim Soulu i w związku z tym że nie było błędów serwis twierdził że wszystko OK. jak ich pomęczyłem to stwierdzili, że co jakiś czas zdarza się auto w którym trzeba płukać zbiornik paliwa bo syfy zapychają sitko na pompce, i to by mi się zgadzało - w sitko wejdzie jakiś pypeć i nie ma jak przejść ani "odpaść" do czasu aż zgasisz auto i pompka przestanie pompować.
z z drugiej strony niedawno padło mi turbo i od czasu naprawy nie było takiego objawu, a wczoraj rozmawiałem z kolegą który ma ceeda służbowego i powiedział mi właśnie że przy takich samych objawach mu turbo padło B)

AdrianS
 

Re: utrata mocy

20 gru 2013 09:03

ManUtd napisał(a):Witam kolegow...
Posiadam ceeda z 2008r 1.6 crdi kombi
Dzis kia stracila moc na autostradzie zdarzylo sie to juz 3 raz.
Objaw wyglada tak ze wylatuje na autostrade autko juz rozgrzane 3.4.5 i nagle uuuuu bral mocy wiec redukcja na 4.3 i to samo dopiero zjazd na pobocze zhasilem po chwili start i problemu niema jedzie jak szalona...
Zadnej kontrolki nic na desce?
Mial tak ktos ? Moze ktos cos doradzic?
Z gory dzieki i pozdrawiam


ja to miałem, w Cee'd 1.6 crdi 115, rocznik 2008 - jakoś niedługo po odebrania auta z salonu, raz na czas dokładnie tak jak piszesz: brak mocy, jedzie jak furmanka ciągnięta przez zdechłą szkapę; po zgaszeniu i zapaleniu silnika problem znikał; po wizycie w ASO powiedzieli, żebym przyjechał jak to się pojawi ale nie gasił silnika, bo inaczej komputer nie zobaczy błędu, tak też zrobiłem, okazało się, że jest to jeden z 2 czujników "czegośtam" - nie pamiętam, bo to było 6 lat temu... wymienili i było pięknie... przez jakiś czas, potem znowu to samo, okazało się, że tym razem padł ten drugi, też go wymienili (wszystko na gwarancji) i do dzisiaj temat się nie pojawił; z tego co wiem, to mieli jakąś serię wadliwych tych czujników, szkoda tylko, że nie wymienili ich od razu wszystkich; tyle w temacie;
jedź do ASO i niech wymienią, powinni wiedzieć bo to typowa usterka;
Aha, żadna kontrolka się nie zapala przy tej usterce :(



edit:

pokopałem w papierach z ASO - jak się okazuje warto je trzymać - to była wymiana "czujnika ciśnienia paliwa",
mam dwie takie "wymiany" z 03.09.2008 i 15.10.2008.
i jeszcze w 05.01.2010 miałem wymianę "czujnika na szynie paliwowej"
Ostatnio edytowano 20 gru 2013 09:18 przez AdrianS, łącznie edytowano 2 razy

ManUtd
 

Re: Usterki w cee'd'zie

20 gru 2013 17:18

Dzieki Adrian
Czujnik cisnienia paliwa to jak sie niemyle to na pompie bedzie chyba...
Moze go przeczyszcze jakps i zobaczymy
A z tym aso to w UK bedzie ciezka sprawa:-D

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4202
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Usterki w cee'd'zie

20 gru 2013 19:46

Na listwie, z przodu silnika.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6556
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Usterki w cee'd'zie

21 gru 2013 08:51

Dokładnie tak miałem parę dni temu w Foce. Auto zaczynało się dławić, odcinało silnik najpierw przy 3 krpm, potem 2,4, na koniec nawet przy 1,8 krpm, trzeba było operować delikatnie gazem aby auto chciało w ogóle jakkolwiek przyspieszyć, stosować ecodriving - zmiana biegu przy niskich obrotach, z początku udawało się dojść do max 120 km/h, w miarę pokonywanych kilometrów było coraz gorzej, jednego dnia pod wieczór trudno było osiągnąć nawet 80 km/h, wyprzedzanie nawet wolnych pojazdów to była katorga. Jak zjawisko wystąpiło pierwszy raz to się zatrzymałem, wyłączyłem silnik, odpaliłem - do końca dnia było OK, potem już zgaszenie motoru nie pomagało. ASO Forda podpinało komputer, decyzja - EGR. Ponieważ trzeba było jechać a zawór nie był "od ręki", to po znajomości w prywatnym warsztacie zawór został zaślepiony. Pomogło na 200 km, potem historia znowu wróciła mimo zaślepki. W końcu prywatny warsztat mechaników, którzy z ASO odeszli i bawią się na własny rachunek, tam diagnostyka pana, który wyglądał jak chłopak z warszawskiej Pragi, laptop przedpotopowy z programem diagnostycznym z jakimiś krzaczkami zamiast liter, kabel do połączenia połatany szarą taśmą samoprzylepną - minuta i diagnoza - czujnik ciśnienia pompy paliwowej. Oczywiście nie występuje jako element, trzeba całą pompę za 3 800, ale skoro warsztat bez logo ASO no to zaraz: OK, mamy uszkodzoną pompę, ale ze sprawnym czujnikiem, możemy przełożyć. Dwie godziny czekania, 730 zł wydane i wszystko wróciło do normy.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Usterki w cee'd'zie

22 gru 2013 00:41

pioter napisał(a): wyglądał jak chłopak z warszawskiej Pragi

:pałka coś masz do ziomali z Pragi :?? :evil: :pałka :pałka :pałka :pałka :pałka :pałka :pałka :pałka ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

medevih
 

Re: Usterki w cee'd'zie

22 kwi 2014 08:09

dlaczego w ceed 2007 jak włączam spryskiwacze przedniej szyby to włącza sie tylna wycieraczka ?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl