Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

KZ
 

13 sty 2008 20:49

himi napisał(a):...


Może trochę więcej treści w postach ?

Hazael
 

13 sty 2008 22:59

1.trzeszczące plastiki X
2. stuki w podszybiu X
3. wieszające się radio X
4. trzeszcząca kierownica X
5. krótkie siedzisko fotela X
6. Opadający fotel kierowcy (regulacja wysokości)
7. "mozolnie" zamykająca się szyba w drzwiach kierowcy
8.wypinająca się tapicerka fotela kierowcy
9. wypięta wtyczka czujnika płynu chłodzącego
10. woda w lampkach podświetlenia rejestracji X
11. odpadający lakier z maski
12. przypalające się sprzęgłu pod dużym obciążeniem
13. Wypadające zatyczki relingów dachowych
14. Wkurzające stuki w kolumnie kierownicy
15. Czasem zdarza sie ze wsteczny bieg dobrze nie wchodzi X
16. Wypadajace zapinki skrzynki bezpiecznikow X
17. Stukupukajaca roleta bagaznika SW
18. Brak zaslepek do przednich kotw siatki (przy podsufitce)
19. Przebijajace flamastrowe napisy na skorzanej tapicerce (od srodka)
20. Głośna paraca zawieszenia na nierównościach X
21. Niepokojące skrzypienie dochodzące z okolicy tylnych amortyzatorów (tylko przy pokonywaniu większych nierówności tj. np zwalniaczy osiedlowych) OJ TAK I JEST TO MAX WKURZAJĄCE X
22. Zaślepka od śrubki przy klamce, na drzwiach kierowcy wypada.
23. Gasnące podświetlenie konsoli głównej (zegarów) na ok 1-2s. Następnie zapala się kontrolka niezapiętych pasów kierowcy.
24. Ciężko wchodząca I - zwalniam, zatrzymuję się (światła, pieszy) potem jest problem z wrzuceniem.

25. Pochylenie tylnej części auta w lewo (wadliwe amortyzatory
26. Nie wsuwająca się szuflada z popielniczką (nie chce się schować) X

ben74
 

13 sty 2008 23:05

Amadeus napisał(a):niestety ale chyba zapal byl slomiany - wyprzedano wszystkie interesujace mnie wersje w calym kraju (czy to mozliwe ?????????? :?: )
jesli ktos wie gdzie mozna jeszcze kupic cee'd'a z ub roku z silnikiem 1,4 to prosze o wiadomosc
zycze wszystkim milej niedzieli
PS a dzis bylismy na jezdzie probnej rio i cee'd zajefajne autka - tak orzekla komisja sedziowska czyli dziecie , zona i ja


Wyprzedano? 12 stycznia zamówi³em ceda 1,4 C+, podobno ostatni z 2007 (model 2008). 14-tego mo¿e siê zdecydujê i go kupiê. Testowa³em autko przez weekend i dosyÌ pozytywne odczucia. Jak wytarguje korzystne warunki, to dopiszê do profilu czym je¿d¿ê :)

siuto
 

14 sty 2008 09:09

1.trzeszczące plastiki
2. stuki w podszybiu
3. wieszające się radio
4. trzeszcząca kierownica
5. krótkie siedzisko fotela
6. Opadający fotel kierowcy (regulacja wysokości)
7. "mozolnie" zamykająca się szyba w drzwiach kierowcy
8.wypinająca się tapicerka fotela kierowcy
9. wypięta wtyczka czujnika płynu chłodzącego
10. woda w lampkach podświetlenia rejestracji
11. odpadający lakier z maski
12. przypalające się sprzęgłu pod dużym obciążeniem
13. Wypadające zatyczki relingów dachowych
14. Wkurzające stuki w kolumnie kierownicy
15. Czasem zdarza sie ze wsteczny bieg dobrze nie wchodzi XXX
16. Wypadajace zapinki skrzynki bezpiecznikow
17. Stukupukajaca roleta bagaznika SW
18. Brak zaslepek do przednich kotw siatki (przy podsufitce)
19. Przebijajace flamastrowe napisy na skorzanej tapicerce (od srodka)
20. Głośna paraca zawieszenia na nierównościach XXX
21. Niepokojące skrzypienie dochodzące z okolicy tylnych amortyzatorów (tylko przy pokonywaniu większych nierówności tj. np zwalniaczy osiedlowych)
22. Zaślepka od śrubki przy klamce, na drzwiach kierowcy wypada.
23. Gasnące podświetlenie konsoli głównej (zegarów) na ok 1-2s. Następnie zapala się kontrolka niezapiętych pasów kierowcy.
24. Ciężko wchodząca I - zwalniam, zatrzymuję się (światła, pieszy) potem jest problem z wrzuceniem.
25. Pochylenie tylnej części auta w lewo (wadliwe amortyzatory
26. Nie wsuwająca się szuflada z popielniczką (nie chce się schować)

27.No nikt nie napisal o bablach na podszybiu? U mnie jest juz z 5-6 sztuk wielkosc 20 groszy.
28.Ostatnio jak autko stoi odpalone i zaczynam ruszac bardzo czuc w srodku autka spaliny.

Ale musze to sprawdzic co jest powodem. Autko tez glosniej chodzi. Moze tlumik sie oderwal lub gdzies poluzowal. Nie wiem bo to swieza sprawa z wczoraj ale juz napisze o tym. Po za tym naprawde mam malo tych usterek - najbardziej to te bable no i ten wsteczny. Reszte mozna przezyc.

ben74
 

14 sty 2008 11:49

ben74 napisał(a):
Amadeus napisał(a):niestety ale chyba zapal byl slomiany - wyprzedano wszystkie interesujace mnie wersje w calym kraju (czy to mozliwe ?????????? :?: )
jesli ktos wie gdzie mozna jeszcze kupic cee'd'a z ub roku z silnikiem 1,4 to prosze o wiadomosc
zycze wszystkim milej niedzieli
PS a dzis bylismy na jezdzie probnej rio i cee'd zajefajne autka - tak orzekla komisja sedziowska czyli dziecie , zona i ja


Wyprzedano? 12 stycznia zamówiłem ceda 1,4 C+, podobno ostatni z 2007 (model 2008). 14-tego może się zdecyduję i go kupię. Testowałem autko przez weekend i dosyŚ pozytywne odczucia. Jak wytarguje korzystne warunki, to dopiszę do profilu czym jeżdżę :)


Dziś planowałem go zakupić, ale okazało się, że mimo mojego zamówienia już go nie ma!!!
Pozdrowienia dla KIA! Gratuluję dilerów...

zajcol
 

14 sty 2008 13:08

ben74 napisał(a):Dziś planowałem go zakupić, ale okazało się, że mimo mojego zamówienia już go nie ma!!!
Pozdrowienia dla KIA! Gratuluję dilerów...


Norma. Dealer nie ma podglądu on-line na skład celny, ma tylko stan z początku danego dnia. Jesli nie zamawia się auta o 8 rano to z każdą chwilą rośnie szansa, że ktoś inny w Polsce nam wybrany egzemplarz podbierze.

pozdrawiam

vitaras
 

14 sty 2008 13:59

<span>zajcol</span> napisał(a):ktoś inny w Polsce nam wybrany egzemplarz podbierze

jakim sposobem? jeśli też nie ma podglądu on-line? dla mnie wprowadzenie zamówienia do systemu automatycznie blokuje auto dla konkretnego klienta. To co? oni robia losowanie jak na fajrant spłynie 15 zamówień na konkretny egzemplarz? jaja a nie sprzedaż.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 sty 2008 14:31

:mrgreen:



jacie a ja mam wymiane deski na czwartek -po moich interwencjach i pismach zaskoczyło i lampek rejestracjji
fotela nie ma i jeszcze coś tam - no ale nie można wszystko na raz

Wojtas
 

14 sty 2008 14:55

<span>sensor</span> napisał(a):jacie a ja mam wymiane deski na czwartek -po moich interwencjach i pismach zaskoczyło i lampek rejestracjji
fotela nie ma i jeszcze coś tam - no ale nie można wszystko na raz


A to się chłopaki sprężyli :lol: :!:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 sty 2008 14:59

no od października -gdzie było już pewne że na 100% wymianka:D


za to już mnie znają w aso PO IMIENIU :mrgreen: clapping
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

ben74
 

14 sty 2008 15:11

zajcol napisał(a):
ben74 napisał(a):Dziś planowałem go zakupić, ale okazało się, że mimo mojego zamówienia już go nie ma!!!
Pozdrowienia dla KIA! Gratuluję dilerów...


Norma. Dealer nie ma podglądu on-line na skład celny, ma tylko stan z początku danego dnia. Jesli nie zamawia się auta o 8 rano to z każdą chwilą rośnie szansa, że ktoś inny w Polsce nam wybrany egzemplarz podbierze.

pozdrawiam


to tak się składa, że byliśmy tuż po otwarciu salonu. A jakiś podgląd ma, bo zaglądał do komputerka i przeglądał co jest na stanie. szczegóły sprawy są w innym moim poście.
Dziś się okazało, że zamówił dla mnie auto, które było wystawione na przetarg i oczywiście zostało sprzedane w ramach przetargu. Wiedział o tym w sobotę, ale nie poinformował. Dzień zaczął od sprawdzania, czy auto nadal jest dostępne. Wiem, bo byłem w salonie wcześniej od niego :) Zanim sprawdził, to koleżanka, która akurat weszła do biura natychmiast poinformowała go, że auta są sprzedane. Musiała to sprawdzić jeszcze w sobotę (chociaż w sobotę nie pracowała, więc może to było już wiadome w piatek) :). No chyba, że koleżanka w domu ma podpięcie do systemu KIA.
Może to taka gra z klientem? Nie dostanie tego co chce, to może wciśniemy mu to czego nie chce.

:twisted:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 sty 2008 15:25

ZMIENIĆ MARKĘ NA NORMALNĄ tyle jak teraz tak się traktuje klienta który ma zostawić kilkadziesiatys zł to co dalej ???????

radze przemyśleć jeszcze raz


ja nie przemyślałem po 1 takiej sprawie a trzeba było
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

ben74
 

14 sty 2008 18:14

sensor napisał(a):ZMIENIĆ MARKĘ NA NORMALNĄ tyle jak teraz tak się traktuje klienta który ma zostawić kilkadziesiatys zł to co dalej ???????

radze przemyśleć jeszcze raz


ja nie przemyślałem po 1 takiej sprawie a trzeba było


pozostaje tylko pytanie, która marka jest normalna???????? jak się czyta różne fora, to praktycznie każdy ma podobne problemy z obsługą, serwisem i autami.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 sty 2008 18:24

WIEM :P
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6554
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

15 sty 2008 14:52

Dokładnie, mamy na sobie jeszcze garb PRLu i takie traktowanie klienta który chce zostawić furę kasy nie jest niestety czymś wyjątkowym.
Sensor - no to daj znać co i jak Ci tam porobili.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

ben74
 

15 sty 2008 16:42

pioter napisał(a):Dokładnie, mamy na sobie jeszcze garb PRLu i takie traktowanie klienta który chce zostawić furę kasy nie jest niestety czymś wyjątkowym.


czyli też trzeba mieć podejście jak w PRL, jak najwięcej za jak najmniejszą pracę, kasę itp. tu nas wspierają bracia koreańczycy z południa.
byle tylko jakość nie była z PRL-u :)

vitaras
 

15 sty 2008 16:46

Dlatego należy kupowac auta wyprodukowane w środę.
Do wtorku trzeźwieli od czwartku chlali. :lol: oszszsz w mordę, ciekawe kiedy składali Sensorowego ceeda?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

15 sty 2008 18:18

z salonów jakie znam to fiat -kicha wiadomo
toyota słabo
forda - oki

najlepszy jaki znam to Honda Karlik Poznań-może dlatego że jednocześnie są dilerem volvo jaguara land rovera i wszędzie takie same standardy
nawet jak zrobią coś źle w hondzie to tak kolegę ugłaskają że dalej twierdzi że honda to nr 1
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Lesheck
 

15 sty 2008 20:14

<span>vitaras</span> napisał(a):Do wtorku trzeźwieli od czwartku chlali. oszszsz w mordę, ciekawe kiedy składali Sensorowego ceeda?


Może autko składali w święto pracy? :lol:

Ja sobie żartuje, a właśnie sobie przypomniałem, że mojego montowali coś koło maja :o

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6554
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

17 sty 2008 08:19

Sensora auto to składał praktykant w sobotę, reszta załogi była na imieninach majstra drinkss i od czasu do czasu tylko wpadali ponadzorować ... :D
Co do serwisów - Fiat jest dosyć dobry, bo tam mają robotę bez przerwy i się momentalnie szkolą :P , Ford - zależy gdzie, Skoda - przeciętnie , Opel - tragedia.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl