płyn do chłodnicy

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Fred
 

30 gru 2008 19:47

Ja tez dolałem ostatnio Castrol Antifreeze - w serwisie przy odbiorze było minimum powyżej kreski a teraz na równi - podobno w miarę normalna sytuacja... a pomiedzy minimum a max to nawet 1 litra niema w tym pojemniczku

rawemon napisał(a):Dziś stwierdziłem, że mam poziom płynu chłodniczego 1cm poniżej minimum. Pojechałem do serwisu - sprawdzono - nie ma wycieków.Kupiłem w ASO koncentrat Castrol Antifreeze (glikol etylenowy) i zmieszam z wodą demineralizowaną.Ciekaw jestem ile jest między min. a max. poziomem? Mam nadzieję ,że na tej dolewce temat będzie rozwiązany.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

30 gru 2008 19:54

Już dolałem.Między min. a max myślę, że jest ok pół litra.

lalas
 

31 gru 2008 15:38

john78 napisał(a):
<span>Darek_Korbik</span> napisał(a):A umiecie wogóle odkręcić korek od zbiorniczka wyrównawczego? ja za cholere nie umiem odkręcić korka.

przecież płyn dolewa się do zbiornika płynu chłodzącego obok zbiornika płynu do spryskiwacza i otwiera się to plastikowym korkiem (zaślepką) nie dolewa się bezpośrednio do chłodnicy.


w "dyszlu" ten korek w zbiorniku wyrównawczy jest metalowy, trzeba go przekręcić i następnie tak jakby cofnąć by trafić w odpowiednie wyżłobienia w celu jego demontażu :D

zurek
 

15 lut 2009 11:30

Hmmm.
Ja po dwóch miesiacach jazdy i 2,5k na liczniku mam 1cm ponizej minimum.
Niewiem, czy to normalna sytuacja, ale i tak musze coś dolać.
Jak płyn bedzie mi tak szybko znikał to pojadę na test szczelnosci.

cee'd up
 

17 lut 2009 00:09

Potwierdzam, płyn rzeczywiście znika (albo go nie było w odpowiedniej ilości od początku). Byłem na sprawdzeniu szczelności, bo po 6 tys. km tak być nie powinno. ASO wlało Castrola Antifr... Zobaczymy, czy teraz "wyparuje".

AndyCzarny
 

17 lut 2009 10:48

myślę ze jak kazdy podobny płyn który jest zmieszany z wodą musi odparowywać...

Daru
 

17 lut 2009 16:06

A u mnie 12kkm i od nowości w połowie stanu - dziś sprawdzałem.

pitern
 

17 lut 2009 16:10

Tez dzis sprawdzilem u siebie przebieg 8kkm i plynu jest do polowy

SOUL 1th
 

17 lut 2009 16:37

Może układy były zalane na wyłączonym ogrzewaniu i dlatego po jego uruchomieniu poziom w zbiorniczku spadł.

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

25 lut 2009 01:08

Mozecie sprawdzic u siebie czy korek zbiorniczka wyrownawczego ma jakas uszczelke (gumowa albo jakas innna)?? U mnie jest sam korek, bez zadnej uszczelki :evil: Microcat niby pokazuje pod korkiem jakas uszczelke, wiec pytam jak to jest u was :D Chodzi mi o korek w zbiorniczku wyrownawczym, a nie ten przy chlodnicy :idea:
Silnik 1.4 :)

Z gory dzieki :D

mziutek
 

25 lut 2009 01:38

Atom napisał(a):Mozecie sprawdzic u siebie czy korek zbiorniczka wyrownawczego ma jakas uszczelke (gumowa albo jakas innna)?? U mnie jest sam korek, bez zadnej uszczelki :evil: Microcat niby pokazuje pod korkiem jakas uszczelke, wiec pytam jak to jest u was :D Chodzi mi o korek w zbiorniczku wyrownawczym, a nie ten przy chlodnicy :idea:
Silnik 1.4 :)

Z gory dzieki :D


Zbiornik wyrównawczy jest "bezciśnieniowy" - jeśli tam jest jakaś uszczelka, to tylko zapobiegająca wychlapywaniu płynu.
Jutro zobaczę, bo nie pamiętam.

Piotr13
 

25 lut 2009 10:26

<span>Atom</span> napisał(a):U mnie jest sam korek, bez zadnej uszczelki Evil or Very Mad

Też mam 1.4 i także sam korek (bez uszczelki).

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

25 lut 2009 19:42

OK Dzieki za sprawdzenie :D
Widocznie nie jest potrzebna, bo zbiornik jest faktycznie bezcisnieniowy :)
Dzisiaj zobaczylem, ze jeden boczny wezyk od tego zbiorniczka zwisa w dol i nie jest nigdzie podlaczony, wiec uszczelka i tak bylaby zbedna 8-)

jgaleski
 

obniżony poziom płynu chłodnicy

24 mar 2009 17:50

john78 napisał(a):ja też mam minimum a dopiero 900km przejechane... przy odbiorze nie sprawdziłem dokładnie pewnie było za mało :evil: też pasuje dolać. Jechać z tym do ASO ?? olej ok ale już troszkę zmienił kolor z przezroczystego a płyn hamulcowy to ponad MAX ale nie będę odlewał.


Witam mam przejechane 1500 i płyn poniżej minimum byłem w ASO i djagonoza była nastepująca " przy zalewaniu układu chłodzącego zostaje częśc powietrza ,która z czasem wydostaje sie odpowietrznikiem w przy korku chłodnicy więc siła rzeczy płyn w zbiorniczku wyrównawczym się obniża" Zalali mi 0,5 litra płynu i powinno być wszystko Ok. Podobno przy nowych autach moze sie to zdarzyć ( sprawdzili rownież szczelnośc układu który jest ok)

bociek
 

24 mar 2009 17:52

Obyś tylko nie zapowietrzył układu. Zima jeszcze a w autku trza nagrzać

mjrPit
 

25 mar 2009 08:17

Fabryka oszczędza na płynach :twisted:
Jak odbierałem swoje SW to sprawdziłem poziomy chłodziwa i olej w silniku, olej był na full a chłodziwo na poziomie minimum. Dolałem zwykły płyn do układu chłodzącego z Tesco.

mziutek
 

25 mar 2009 12:13

bociek_krakow napisał(a):Obyś tylko nie zapowietrzył układu. Zima jeszcze a w autku trza nagrzać


Układ miałby szansę zapowietrzenia, gdyby odkręcić ciśnieniowy korek przy chłodnicy.
Przy dolewaniu płynu to nie jest potrzebne i raczej niewskazane.
Dolewa się do bezciśnieniowego zbiornika wyrównawczego.
Płyn sam się zassie do chłodnicy w czasie stygnięcia silnika.

mimaj
 

28 mar 2009 12:44

Mi w serwisie powiedzieli ze jest wlany koncentrat i mam dolać wody destylowanej. Ale bez opłat dolał płyn. Z tego co widziałem to firmy agip. Potem sam zrobiłem dolewke wodydestylowanej

Marek_T
 

30 mar 2009 19:41

Potwierdzam uwagi poprzedników. Auto przejechało 4kkm i poziom płynu w zbiorniczku drastycznie poniżej minimum. Dolałem, i mam nadzieję że więcej już nie będzie go ubywać. Jeśli taki ubytek w nowym aucie jest rzeczą normalną to przy zakupie płyn w zbiorniczku powinni zalewać na MAX. Oszczędność dla salonu niewielka, a tak klient czuje się trochę oszukany.

kokos89
 

Re: płyn do chłodnicy

01 sie 2009 19:20

Wczoraj odebrałem z salonu wyczekanego procka 1.6 benzyna ;] jako, ze bylem lekko zaaferowany nowym autem (:P), niedokladnie przyjrzalem sie plynom pod maska. dzis ostudziwszy emocje rzucilem okiem na zbiorniczki i zdziwilo mnie, ze plyn chlodniczy dolany jest do polowy - dokladnie polowa miedzy L i F. Zatem szybko otworzylem forum, ale widze, ze jednak u wszystkich poziom plynu jest lekko "oszukany" - zawsze jakis kamien z serca ;]

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl