uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

26 paź 2014 08:12

Jeśli przejeżdżasz odcinki po 100m i życzysz sobie aby komputer dokładnie Ci wszystko policzył, to nie dziw się, że wartości podaje Ci "przybliżone".
Zależne są one od wielu czynników, m.in. od spalania, które do tej pory się utrzymywało.
Dokładność urządzenia nie jest zbyt duża. Zaufać mu można dopiero w trasie, jak w miarę jednostajnie jedziesz.

AUTOR WĄTKU
lukaaszz
 

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

26 paź 2014 08:33

Dobra koniec tematu. Niestety takiej pomocy się spodziewałem. Wiem, że to nie jest prawidłowe działanie komputera, bo wcześniej tak się nie działo, a nie jeżdżę tym autem od 2 tygodni.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

26 paź 2014 08:54

lukaaszz napisał(a):to nie jest prawidłowe działanie komputera, bo wcześniej tak się nie działo, a nie jeżdżę tym autem od 2 tygodni.


A wcześniej pisałeś coś zgoła innego.

AUTOR WĄTKU
lukaaszz
 

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

26 paź 2014 10:05

Kolego pisałem w pierwszym poście. Aktualnie komputer pokazuje że do końca baku zostało 76km do przejechania a na zegarach mam aktualnie mniej niż połowę baku. Przy wskazaniu komputera de facto powinna świecić się rezerwa. Nie zawracal bym czterech liter gdyby było wszystko ok. Znam swój samochód i takich cyrkow nie było :) Amen.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

26 paź 2014 10:34

To zresetuj wszystkie wartości wskazań komputera przy najbliższym tankowaniu do pełna i obserwuj co się dzieje.
Dobrze by było, aby warunki jazdy przed i po tankowaniu były podobne.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6885
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

27 paź 2014 20:42

szczur75 napisał(a):To zresetuj wszystkie wartości wskazań komputera przy najbliższym tankowaniu do pełna i obserwuj co się dzieje.
Dobrze by było, aby warunki jazdy przed i po tankowaniu były podobne.

Dokładnie - zatankuj, wyzeruj WSZYSTKIE wartości po kolei (średnie spalanie, chwilowe, czas jazdy, licznik A i B itd) i zrób jakąś trasę, wtedy powinno się uspokoić.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
kupiec
 

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

29 paź 2014 19:56

Tak przy okazji, dzisiaj zaświecił sie komornik i komp wskazał 73km przebiegu do końca paliwa
Ceed 1.4 2007r, tak to u mnie działa, trasy miejskie, ostatnio wskazal ponad 80km

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl